Oldalak: 1 ... 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 [559] 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454509 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8370 Dátum: 2015. április 03. - 02:41:00 »

Ha már a MAGYAR helyesírásnál tartunk, azért Te is végigolvashatnád azt a pár sort, amit elküldesz... Emelem Csak a nyelv iránti tisztelet miatt...



Igazad van uzbence! Nem vitas, igen feluletes vagyok a betuk felcserelesevel (nameg nehol a hellyesiras is Stoel) mar szamtalanszor figyelelmeztettek, es ugyanannyiszor megigertem hogy majd vigyazak Vállat von  Mindattol eltekintve ...... szerintem a ket hibazas kozott azert van valami kulombseg Figyelmes olvasás
Pl: hogy, "csapra szarni, vagy szarra csapni" kozott mi a kulombseg? Stoel      szerintem a szar emlitese Táncol Mosolyog
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8371 Dátum: 2015. április 03. - 03:00:19 »



Igazad van uzbence! Nem vitas, igen feluletes vagyok a betuk felcserelesevel (nameg nehol a hellyesiras is Stoel) mar szamtalanszor figyelelmeztettek, es ugyanannyiszor megigertem hogy majd vigyazak Vállat von  Mindattol eltekintve ...... szerintem a ket hibazas kozott azert van valami kulombseg Figyelmes olvasás
Pl: hogy, "csapra szarni, vagy szarra csapni" kozott mi a kulombseg? Stoel      szerintem a szar emlitese Táncol Mosolyog

Igazából csak arra akartam rávilágítani, hogy ne legyünk már olyan türelmetlenek az "újdonsült" hozzászólókkal.
Főleg, hogy ír is a Leupoldról: "és végül az abszolut legjobb a vxr"
Tisztelettel  Wave
András
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8372 Dátum: 2015. április 03. - 06:55:10 »

....

Mindenkinek hasonló problémákat kívánok, mint a távcsőválasztás ....

Üdv!
HZ


Lehet hogy engem IS céloztál az írásoddal mert én ajánlottam a már többször is a Yukon,Minox,Nikon,....stb . távcsövek helyett A Meopta,  vagy a feletti minőségeket. Ebbe beletartozik a Leupold is . Ennek egyébként egyszerű oka van , Meoptám 2 db volt, S&B 4 db. Jénai Zeiss és Docter 1 db. Jelenleg Zeiss Viktory és Kahles van. Ezekről hosszútávon is van tapasztalatom . Szerintem így tisztességes . Véleményt kértek amit itt néhányan sokszor már már nagyon unva a 30-40. ugyan olyan kérdést de leírunk. Köztük van gyakorló fegyvermester is . Mi a probléma ? Nem ajánlhatom a Yukont mert olyanom nem volt és hosszabb távon használóktól még nem hallottam dicséretet . Majd 15 év múlva annyi jót tudsz írni a Yukonról mint a kis S&B -ről írtál lehet hogy veszek egyet (de minek  Vállat von ) . A Leupoldokról azért nem is írok véleményt és nem ajánlgatom mert olyanom soha nem volt pedig jókat hallani róla ár érték arányban de szerintem így fer .       Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8373 Dátum: 2015. április 03. - 07:07:42 »

Nem sok hozzászólásom van, talán kettő, de nagyon rossz olvasni, hogy sokan leírnak valmilyen teméket vagy márkát, mert nem német, nem elég drága, nem elég sznob stb, de sose látts, sose próbálták. .


Elnézést hoho ! Az előbbi írást amadeus fórumtársnak szántam csak megkeveredtem !

Szóval: amadeus ! mennyit milyen kaliberrel és milyen vadakat lőttél a Yukonnal ?   
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #8374 Dátum: 2015. április 03. - 09:09:21 »

Elnézést hoho ! Az előbbi írást amadeus fórumtársnak szántam csak megkeveredtem !

Szóval: amadeus ! mennyit milyen kaliberrel és milyen vadakat lőttél a Yukonnal ?   

Szia!

Szerintem a Yukon Jager még annyira új termék, hogy ezzel sok tapasztalat nem lehet így szezon elején. Vadkár után gondolom több tapasztalat gyűlik majd össze vele, de az évekhez évek kellenek.

Amennyire én látom, itt a Yukon láttán sokan keverik ezt az új modellt (Jager) a régebbi Crafttal. A Jagerrel még sokat nem vadászott senki úgy gondolom, de mint olvashattuk, az első benyomások jók!

Picit más. Svéd fórumokon, meg inkább a skandináv vidéken nagyon dicsérik a Delta Ti 1,5-9x45 -ös teljesen egyedi termékét. Hasonlították a prémium 42-es csövekkel is, és a konklúzió az volt, hogy a Leica Magnus 1,5-10x42 -es jobb egy picit, de akinek nincs rá egy vagyona, annak ez egy teljesen jó alternatíva, egy mindenes távcsőnek. (pl. a Meopta R2 1,7-10x42 -őt rosszabbnak találták) Ezen a távcsövön (Delta) is gondolkodtam, de mivel "ez" a puska esti lesvadászatra lesz használva, így nem kellett a 1,5x-ös nagyítás, meg a 9x-es sem. A Meopta-k optikai teljesítményét tekintve, ha összehasonlítás történik prémiumokkal, ritkán sorolják a legjobbak közé, ezt tán általánosságban kijelethetjük, ezért sem ugrottam az új R2-re.

Ha valaki látott már ilyen Delta távcsövet, írhatna róla pár sort.

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #8375 Dátum: 2015. április 03. - 09:33:13 »


Picit más. Svéd fórumokon, meg inkább a skandináv vidéken nagyon dicsérik a Delta Ti 1,5-9x45 -ös teljesen egyedi termékét.

Nem vagyok Delta-fan, de ezt szívesen kipróbálnám.

Kérdezném sab olvtársat, hogy mit tud, hallott róla?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8376 Dátum: 2015. április 03. - 09:37:56 »

Tény, hogy (kicsit) minden szentnek maga felé hajlik a keze. És ezek szerint a szem és szem között is nagy különbségek lehetnek. Én Meopta használó vagyok (R1 3-12x56 és 1,5-6x42 is), Deltába néztem bele, Zeiss Diavarikba vadász kollégákkal ücsörögve, van Minoxom is, Schmidt&Benderem volt (klasszik) nem variábel. Én is néztem pár videót, és ott azt a véleményt hallottam, amit eddig tapasztalok is: A Meopta ott liheg a prémiumok nyakában, azok árának 40-50%-áért. Minden bizonnyal tényleg nagyobbak az eltérések szem és szem között, mint gondolnánk.

Az a Delta nekem is mozgatja a fantáziám  Ördög  Igen

 Wave
Naplózva
amadeus
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #8377 Dátum: 2015. április 03. - 09:45:47 »



"Figyelj haver".....(Hofi utan szagadon) Türelmetlenül

Ugyan Ördög : ami az Eu-s tavcsoveket illete - amit Te negyon frankon lejellemeztel - nem sok hozzafuznivalom va, nem nagyon ismerem oke, gyakorlati tapasztalatom egyaltalan nincs. Amit viszont hianyolok a hozzaszollasodbol hogy, a Leupoldrol nem irtal semmit Vállat von (holott a felsorolasodban az is szerepel)

A tobbi resze a meglatasomnak vizsont cask formai, viszont sokan adnak a formasagokra is Ördög
 1. A gyuartok neveit altalaban NAGY betuvel kezdjuk. Ez nem cask hellyesiras hanem, egyfajta kinyilvanitasa a tisztalatnek a gyarto irant is S.Peti
 2. A 30-06 kaliber az nem 3006 (es ezt nem cask neked irom mert mar sokszor lattam masoktol is ezt a hibat) Special ennel a nevnel, - de a tobbinel ugyan igy - az elnevezesnek tortenelmi multja van Nyihi - ez egyik - a masik meg, miert nem nevezzuk neven a gyereket Tasli



Igazad van uzbence! Nem vitas, igen feluletes vagyok a betuk felcserelesevel (nameg nehol a hellyesiras is Stoel) mar szamtalanszor figyelelmeztettek, es ugyanannyiszor megigertem hogy majd vigyazak Vállat von  Mindattol eltekintve ...... szerintem a ket hibazas kozott azert van valami kulombseg Figyelmes olvasás
Pl: hogy, "csapra szarni, vagy szarra csapni" kozott mi a kulombseg? Stoel      szerintem a szar emlitese Táncol Mosolyog

Ezúton elnézést kérnék a gyártóktól, biztosan olvassák a fórumot és most biztosan nagyon megbántódtak, szerintem nem ez volt a lényeg, mindenki tudta, hogy miről van szó még ha nem írom ki azt, hogy .30-06 Springfield. Viszont azért van külöNNNNNbség az irásmódunk között szerintem és az nem mindegy, hogy helyesen írunk le egy szót vagy nem.

A távcsőtémára visszatérve nem gondoltam, hogy vitát generál, egyszerűen csak le akartam írni, hogy én mit tapasztaltam. Csak az zavar, hogy nem lehet azért kategorikusan kijelenteni valamiről, hogy szar azért mert még új és olcsóbb mint a kategoriatársai. Nyilván megvan az oka, hogy Fehroroszországban milyen gazdasági okokból olcsóbbak a bérek így az árak is kedvezőbbek. A Yukonnal(tiszteletem jeléül naggyal) nekem sincs sok tapasztalatom, mivel két hete vettem, így nem is lehet. 308 win kaliberen van és egy rókát lőttem vele múlt szombaton, aki szegény pont az új távcső áldozata lett, valószínüleg nem lövöm meg, ha nem ez van fent. Disznóra vártam ami persze ezután nem jött:) Én raktam fel a puskára és én lőttem be, ilyenkor közben gyakorolok is. A szerelék egy gyorsoldású Leupold, ár érték arány győztes ez is nálam. A belövés először 50 méterre ment, új lőszert is vittem így először a csőbenézős durvabeállítás után lőttem egy szórást, aztán állítás után ellenörzőt. Aztán 100 méter. Ennyit kibírt a Yukon és az egy rókát.

Valóban egyet értek azzal, aki a tartós tesztet megvárva veszi majd meg  ezt a csövet, de ha nem lennének ilyen kísérletező szellemű vadászok mint én, nem lenne tartósteszt sem:) Mielőtt megvettem többször megnéztem boltban, aztán neten rendeltem, mert így jár a 8 nap. Kb egy éve van Yukon Point keresőm és annak annyira tetszett a képe, hogy eleve ezért kezdtem el szemezgetni ezzel a márkával céltávcsőben is. Megígérem, ha több tapasztalatom lesz ezzel a csővel és bárkit érdekel, akkor szívesen leírom, akár okulásul. Egyelőre 155 ezer forintért szerintem egy nagyon jó kis cső, új és garis. Egyébként a magyar bolttal ahol vettem nagyon pozitív tapasztalataim vannak, korábban garanciális ügyintézésem volt velük és azonnal cseréltek.

Aki hiányolta annak leírom: Leupold VXR nagyon jó cső. Eleve azért adtam el, mert gondoltam gyűjtögetek majd és veszek egy VX-3at, mekkora hülyeség volt. Aztán elment a pénz másra:( Utólag beszélgettem a magyar hivatalos forgalmazóval és arra a következtetésre jutottam, hogy bárki akinek VXR je van eszébe se jusson kicserélni VX-3ra, minimális a külöNbség:) viszont árban a VX-3 jóval több és a VXR szálkeresztje is jobb. Fényáteresztés 92-93% körüli, szép kontrasztos a kép, sokan mondják ezt a csőlátást és nem értem miről beszélnek egy csőbe nézek mit kéne látni?Mosolyog. Lehet, hogy kicsit kisebb a látómező, de sosem tűnt fel egyébként a variák nagyítási tartománya is, tapasztalatom szerint, körübelüli. Pl a fix 6os távcsövem ugyanakkora képet akkor mutatott mikor a varia 5ösre volt állítva így megint másik megvilágításba kerül a látómező téma. A Leupold oldalán vannak hihetetlen videók, hogy helikopterről dobják le vagy mosógépbe rakják aztán lőnek vele. Nem tudom mennyire igaz ez, de nekem durván esett le a lesről a cső. A fegyver teljes súlyával ránehezedett és puffant rendesen, kb 3 métert zuhant. Azonnal összepakol, majd másnap lőtér. 0 klikket kellett állítanom és a szerelék sem mozdult. És egyébként a korábban erről a VXR ről sem olvastam tapasztalatokat vagy tartóstesztet és mégis bevállt. A Leupold forgalmazó elmondta, hogy a VX-2 és a VXR ugyanaz a rendszer, csak ugye a kettesben nincs pont. Ha jó áron van ezt is érdemes megfontolni, bár ugye a duplex szálkereszt sem egy éjszakai bajnok.

A Zeiss Duralyt. Jó cső, mondták korábban, hogy kizárólag nappali vadászatra és magyarországon használhatatlan. Óriási tévedés, nyilván nem Victory szint, de harmadannyiba is kerül viszont nehéz elhinni, hogy a Victroival mad 3x olyan jól látok. Olyan emberek írták akik a Swarovski helyett is Deltát ajánlottak, ez azért elgondolkodtató... Masszív, jól használható. Akit nem zavar, hogy 3as nagyításon kicsit életlen a két a széleken az nagyon jól elboldogulhat vele, világítópont azért nem árt bele. A Conquest dl világítópontosat is érdemes lehe megvenni, de 300 ezernél többet ezért sem adnék, ennyiért Leupold.

Végül a Meopták. Igazatok van, bártan lehet ajánlani, bizonyítottak, de az artemis sorozat azért már nem veszi fel a versenyt a mai távcsövekkel szürkületben, az r1 és r2 pedig drága úgy, hogy ennyiért az ember vehet Leupoldot is és ugye nem kérdés, hogy melyiket választanám:)

Egyszómintszáz 155 ezer forintért van egy kályhacsövem:) amivel egyelőre minőségi vadásztevékenységet tudok folytatni, hogy ilyen cizelláltan fogalmazzak:), és eddig lövésállónak bizonyult, tetszik a képe. Ha baja lesz, akkor meg megy vissza gariban. A kispuskámra meg kéne egy Leupold....Mosolyog
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8378 Dátum: 2015. április 03. - 20:05:42 »

Néhány éve vettem az Államokból egy VX3 3-10x50-est colos csővel 499 USD-ért.
Felrakattam a 30-06-ra, éles volt a kép, torzítás semmi, kicsit idealizálta a színeket de az is csak az élességet javította.
Aztán kiültem vele negyedholdnál egy szórora, erősen kezdet szürkülni, belenéztem a távcsőbe és az hittem fent felejtettem a kupakot.
Még aznap éjel nekiestem az imbusszal és visszaraktam a Deltát.
Oda ajándékoztam egy öreg barátomnak, aki a mai napig használja nagy megelégedettséggel, de ő csak naplementéig vadászik.
Tavaly eladtam a 300-as ról a Zeiss Diaranege-t, (ma is bánom) kellett a pénz.
Távcső meg kellett rá.
Kivittem próbálni egy Meopta R1-et meg egy Duralyt.
Másnap a Meoptát meg egy Európának gyártot 30-as világitópontos VX3-t. Megtehetem, távcsövekkel (is) kereskedek. Modik!!!!!!!!!
Nálam a Zeiss győzött.
Végül agyagi megfontolásból, meg a tulajdonságai miatt a Meoptát választottam.
Leírom néhány távcső Európai árát, hogy tengerentúli barátaink is tisztán lássanak.
Meopta R1 970.- USD
Meopta R2 1400,- USD
VX3 Európai igények szerint gyártott: 1260,- USD
Durality 1240 USD
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8379 Dátum: 2015. április 03. - 20:45:06 »

Geza !....deja vu.....

Hany Delta reszvenyed van ?  Röhög (vagy a havernek reklamozol  Kacsint)
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8380 Dátum: 2015. április 03. - 21:14:06 »

Geza !....deja vu.....

Hany Delta reszvenyed van ?  Röhög (vagy a havernek reklamozol  Kacsint)
Márk!
Nem látod, magamnak! Stoel
Semmi gondom a Leupoldal, nem szeretnék Fradi-Dózsa vitát.(bocs, hogy a Fradit írtam előre)
Másak nálunk az árviszonyok mint a nagy vizen túl.
Másak a vadászati körülmények és az igények is.
Na, meg a 278,-Ft USD mellett az USA termékek is kezdik elveszíteni az árelőnyüket.
Még azt is leírnám, eddig a Z6I volt a leg jobb távcsövem.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8381 Dátum: 2015. április 03. - 22:54:17 »


Még azt is leírnám, eddig a Z6I volt a leg jobb távcsövem.


Nemcsodalom :Mosolyog
Nalunk az Ebay-on ennyi OOO OOO OOO
http://www.ebay.com/bhp/swarovski-z6
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8382 Dátum: 2015. április 04. - 00:42:44 »

Márk!
Nem látod, magamnak! Stoel
Semmi gondom a Leupoldal, nem szeretnék Fradi-Dózsa vitát.(bocs, hogy a Fradit írtam előre)
Másak nálunk az árviszonyok mint a nagy vizen túl.
Másak a vadászati körülmények és az igények is.
Na, meg a 278,-Ft USD mellett az USA termékek is kezdik elveszíteni az árelőnyüket.
Még azt is leírnám, eddig a Z6I volt a leg jobb távcsövem.

Kulonben ez volt amin nevettem : " Még aznap éjel nekiestem az imbusszal és visszaraktam a Deltát".....na ilyet meg nem olvastam magyar forumokon, hogy valaki a Leupold VX3- helyebe Deltat rakott volna vissza, pedig nem eppen a tegnap kezdtem. Amugy ez nem is lenne Fradi-Dozsa vita hat inkabb Fradi- NB3..... Emelem

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #8383 Dátum: 2015. április 04. - 03:33:26 »

Kulonben ez volt amin nevettem : " Még aznap éjel nekiestem az imbusszal és visszaraktam a Deltát".....na ilyet meg nem olvastam magyar forumokon, hogy valaki a Leupold VX3- helyebe Deltat rakott volna vissza, pedig nem eppen a tegnap kezdtem. Amugy ez nem is lenne Fradi-Dozsa vita hat inkabb Fradi- NB3..... Emelem




Amikor eladtam egyik puskámat,akkor eggyel több távcsövem maradt,mint kellett ,jött egy vevő,és mondtam neki nézze meg az összeset nálam szürkületben,és amelyik tetszik,azt viszi.
Volt Duralyt,vx3,vxr,Delta,Schmidt bender.Mindegyikkel gyönyörűen elvadászgattam addig gond nélkül.
A Delta tetszett meg neki.
Szerintem meg mind közül az volt a leggyengébb,hát örültem neki,hogy azt viszi.
Hamarosan eladta,és Duralyttal vadászik most.
Szerintem is jó a Delta,de én a vxr,vx3-at jobbnak láttam annó,mikor még mind megvolt,és össze tudtam hasonlítani.
Meglepődtem vegeza hozzászólásán,azzal a csővel akkor valami nem volt rendben,vagy a régi VXIII széria volt,vagy nem tudom.

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8384 Dátum: 2015. április 04. - 07:30:37 »

Lehet hogy én azért nem tudom fikázni a Deltát és a Leupoldot mert olyanom még nem volt ?    Vállat von

Nagy hiányosság ! Lehet hogy veszek egyet !     Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 [559] 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: