Oldalak: 1 ... 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 [558] 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454472 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #8355 Dátum: 2015. Március 27. - 21:24:02 »

 

Hmm! Így meg aztán főleg nem kell!
 Egyébként ma du-tán néztem ezt a távcsövet, amúgy nagyon jó állapotú szép tűéles képe van , teljesen  karcmentes!
A tulaj szerint , ő utána nézett  a ("szőrtelenítés")  kb 10-15e Ft-ba kerülne ( azt nem mondta hogy ,hol , lehet kispistajózskánál  a garázsba) 

 hagyom a francba  , inkább még gyüjtögetek kicsit ( már nem sok kell) azt veszek e Leu Vx-r-t

 Emelem 

Akkor miért nem csináltatta meg annyiért. Meglepődött Röhög
Naplózva
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #8356 Dátum: 2015. Március 31. - 05:48:07 »

Sziasztok ! A minox céltávcsövekről mi a véleményetek ?? Kínai ????? Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8357 Dátum: 2015. Március 31. - 06:48:23 »

Sziasztok ! A minox céltávcsövekről mi a véleményetek ?? Kínai ????? Emelem
Nemrég (is) volt téma,lapozgass itt vissza.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8358 Dátum: 2015. Március 31. - 11:12:04 »

Hali!
Nikon Pro Staff-ot használ valaki? Sabbatinak volt olyan, de rég nem hallottam felőle.
Naplózva
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #8359 Dátum: 2015. Március 31. - 11:22:46 »

És yukon jaeger 120 pénz . ????? Érdemes megvenni ??
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #8360 Dátum: 2015. Március 31. - 11:36:24 »

És yukon jaeger 120 pénz . ????? Érdemes megvenni ??

Nem.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #8361 Dátum: 2015. Március 31. - 12:04:28 »

Akkor mit érdemes 100- 120 ezerért megvenni ???!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8362 Dátum: 2015. Március 31. - 12:09:35 »

Akkor mit érdemes 100- 120 ezerért megvenni ???!

A Yukon  ügyben olvass vissza !  Ennyiért már kapsz Meoptát kicsit többért S&B fixet - na azokat érdemes megvenni . Igaz nem világító pontos nem varia de pontos és lövésálló mind a kettő. Ez ügyben is  Figyelmes olvasás                        Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8363 Dátum: 2015. Március 31. - 12:27:51 »

A Yukon  ügyben olvass vissza !  Ennyiért már kapsz Meoptát kicsit többért S&B fixet - na azokat érdemes megvenni . Igaz nem világító pontos nem varia de pontos és lövésálló mind a kettő. Ez ügyben is  Figyelmes olvasás                        Emelem


       Ó hogy a Deltát hogy felejthettem ki .   Ördög
Naplózva
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #8364 Dátum: 2015. Március 31. - 12:31:24 »

3x9x42 delta ir. Egy zbk-ra kellene !!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8365 Dátum: 2015. Március 31. - 12:44:27 »

3x9x42 delta ir. Egy zbk-ra kellene !!

Azt nem, akkor már a 3-9x40 DC MD javaslom, az jobban sikerült. Emelem
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #8366 Dátum: 2015. április 02. - 21:25:29 »

Sziasztok!

Sokan gondolkodnak távcsővásárláson, leírom az én történetemet is, hátha ötletet merít belőle valaki.
Nem vitték el a 30-06-os fegyveremet, és úgy voltam vele, ha megmarad mire pénzem lesz, akkor veszek rá ismét távcsövet, és marad szolgálatban.

1000-1200 euro körüli ár volt a limit. Mondhatni szerencsére, mostanra már ezért a pénzért igen jó távcsöveket kapni, igen nagy választékban.

Egy  50-es Leupold VX3 volt rajta, amit eladtam, de a puska megmaradt. A másik puskámon is VX3 van, csak a nagytestvére. Rosszabbat nem nagyon akartam, de kipróbáltam volna valami mást is.  Az új modellek, Zeiss Conquest 3-12x50, Meopta R2 2-12x50, a picit régebbi Docter Unipoint 2,5-10x50 is 1100 euro most, ezeken agyaltam, főleg az utolsó kettőn a hosszabb garancia miatt, de mivel ez les puskának készül(t), a 7x50-es S&B Germany-t sem vetettem el, csak ennek a lista ára mindenhol 1400 euro feletti volt. Ezekből még az egun-on sincs eladó, nálunk is csak elvétve találni, és akkor sem olcsón. Az egyik magyar boltban láttam, hogy van esetleg "vitrin" darab akciósan, és húsvéti kedvezménnyal 350eFt -ért kiajánlották L1-es szálkeresztel. Nem sokat agyaltam rajta, mindig tetszett, rövid, minőségi darab, mi bajom lehet.
Ma megérkezett, felszereltem, összenéztem világosban a Leupolddal, este megnéztem a világító háromszöget. A világító fokozatoknak a Leupoldnál több értelmét látom, mert ott a "halvány" három fokozat használható, itt szerintem sötétben csak a leghalványabb jó (persze ez pont elég is lesz), világosban meg kevés a többi, még a leupoldnál van nappali erősen világító több fokozat is. Próbáltam azonos nagyításon hasonlítani őket, de feltűnt, hogy a Leupoldnak kb. 8x-os nagyításon volt azonos a nagyítása a 7x-es fixhez képest. Picivel tán nagyobb látomező így, egyébként szép kép. Az L1-es szálkereszt azért lesz jó, mivel nem takar ki semmit a célból nagyobb távon sem, amit az L3-asnak hátrányként hozott fel egy S&B fan a fórumon őzezéskor, nagyobb távolságokon. Talán április vége felé lesz ismét hold, és remélhetőleg jó idő, majd összenézem az esti használhatóságot is, ahol szerintem jól fog teljesíteni az S&B. A döntésem picit a garancia miatt is esett erre a csőre, nem rossz az, ha 5-10 év múlva itthon javítják, cserélik, nincs macera. Van egy Minox HG-m, ami 5 évesen "beszart", magyar boltból, számlával, visszavittem, és kaptam helyette 2 hét múlva egy zsír újat dobozában. Ez azért nem mindegy, megér pár forint plusz pénzt. (szerintem) Persze egy Frankoniánál vásárolt, kitöltött garanciapaírral rendelkező cuccal sem hiszem, hogy sok nehézség lenne, de itt jó volt a bolt személyes hozzáállása, ami megint csak más, mint a netes rendelés.

Ma láttam, hogy Barcson akciózzák a Minox ZE5i 2-10x50-et, 225eFt szintén 30 év garival, magyar boltból. Ha előbb látom, ennyivel olcsóbban lehet ezt veszem meg, de nem bánkódom, ez szebb....

Mindenkinek hasonló problémákat kívánok, mint a távcsőválasztás ....

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
amadeus
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #8367 Dátum: 2015. április 03. - 00:41:20 »

Nem.

 Emelem

Nem sok hozzászólásom van, talán kettő, de nagyon rossz olvasni, hogy sokan leírnak valmilyen teméket vagy márkát, mert nem német, nem elég drága, nem elég sznob stb, de sose látts, sose próbálták. Valóban igaz, hogy például ezt a yukont, minoxot, nikont és a többi viszonylag új fejlesztésű céltávcsövet megvenni erős kisérletezési hajlammal szabad, mert hosszú távon sok tapasztalat nincs, mindenképpen bele kell nézni, megfogdosni egy távcsövet mielőtt az ember megveszi ez tény. Szerintem érdemes megvenni, és le is írom a tapasztalatomat, nem csak hallottam, hogy valamelyik fegyvermester vagy vadászcimbora azt mondta, hogy azthallotta ezért meg azért azjobb meg amazjobb és 120ezerét nevegyéloptikát mert az csak szar lehet és szétesik kivéve ha delta, mert azt forgalmazzuk, bár csak akkor garanciális, ha atomfizikus szereli fel... Semmi bajom egyébként a deltával, sajnos olyan céltávcsövem még nem volt, így se pozitív se negatív vélemény nem tudok róla kialakítani, egyedül ez a gari kérdés nem tetszik, keresőm viszont igen 8*56 nem tetszett mert torzít a széleken, ez a halálom. Sok céltávcsövem volt már, felsorolom, hátha segítek azoknak akik kispénzől jó távcsövet akarnak venni tudom, hogy ilyen nincs sokak szerint, de ez szerintem nem igaz. Volt használt csövem is, új is,  át is vertek sajnos. Általában az ár érték arány párost tartottam szem előtt és természetesen, hogy legyen lövésálló, azt hiszem minden tulajdonság közül ez a legfontosabb. Amik voltak két puskán öszesen:
Meopta meostar 7x56 bajor szálkereszt
Meopta artemis 2100 7x50, vilpont 4a
zeiss duralyt 3-12*50 nem világítópontos
leupold vxr 3-9*50es világítópontos
s&b 6*42 bajorszálkereszt
zeiss conquest dl 2-8*42 nem világítós
yukon jaeger 3-12*56 világítós.

Lövésllóság tekintetében egyikkel sem volt gond.

3006 és 308win kalibereken voltak, a 7x50es meopta és a kis sb pedig 222 őn. Mindent figyelembe véve elmondhatom, hogy szürkületben a leggyengébb a 7*50es meopta volt, aztán a 7*56os(nem is nagyon értem ezt a lencsenagyságot és nagyításpárosítást), kb ezután jön a 6x42es sb, eztán a régebbi duralyt aztán a yukon és aztán az új zeiss conquest dl és végül az abszolut legjobb a vxr, de itt nem kell egetrengető nagy különbségekre gondolni. Az sb től felfelé mindegyik távcső kiválóan használható lámpa nélkül kb félholdnyi fényben, az sb ahhoz képest, hogy kb 15 éves volt nagyon szerethető kistávcső, talán ez volt a kedvencem:) A nappali képe is a meoptáknak volt a leggengébb, egyszerűen nem olyan éles a kép a széleken párnatorzítás látható. A duralyon bizonyos nagyításokon párnatorzítás volt, de nem volt vészes, viszont a szálkereszt nagyon vékony, világítóponttal viszont szerintem jól használható. A kis conquest dl ben viszont ez a hiba már nem jön elő, éles kép minden nagyítási tartományban, világítóponntal ez a távcső szinte tökéletes, csak kicsit húzós az ára ár érték arányban van sokkal jobb. A yukon nappali szép éles, színhű, 0 párnatorzítás és az abszolut legjobb itt is a vxr. Nagyon szép képe van, ár érték arányban a legjobb távcsövem volt sajnos kellett a pénz és eladtam és mostanra meg felment az ára:(. Sajnos nem vadsztam ettől jobb távcsöveggel, lehet, hogy egy 600ezres csőbe belenézve leesne az állam és óriási meglepetés érne, de nem vagyok benne 100%ig biztos. Viszont mielőtt megvettem ezt a yukont végiggondoltam a dolgaimat,mi volt a baj a távcsöveimmel? Mikor mi volt az indok amiért cseréltem.
Fontossági sorrendbe raktam  a dolgokat.
1 legyen lövésálló.
2 legyen szép képe nappal, ha már nappal se színhú és éles akkor este csak rosszabb lesz+a párnatorzítás engem megőrít, ahogy korábban írtam.
3. Félholdnál lehessen vele lőni lámpa nélkül, ehhez 2 dolog szükséges, elégséges képalkotás a vadfelismeréshez és normálisan látható szálkereszt vagy világítópont.
4. lehetőleg legyen varia, max nagyítás elég lehet akár a 6os is, lejjebb venni szerintem többször szükséges.

Így jutottam arra, hogy megveszem ezt a yukont, ha lett vona 50es tárgylencséjű, mondjuk 3-9x50  akkor azt veszem, de sajnos csak 56os vagy 42 ill 40es van. Számomra pozitív csalódás, szürkületben meglepően jól teljesít, nem mattul be szembefényben sem, nem hulik szét a kép szerintem nagyon jól sikerült bevonatok vannak a lencséken. A távcsőház masszív sajon eléggé kályhacső, szóval nem valami elegáns:) A világítópont kicsi, a t szálkereszt jó ötlet szerintem, jól használható.A világítópont 7es fokozaton éjjel kisüti az ember szemét - erősen túlvilágított, nyilván ilyenkor nem is ezen kell használni, de azért kipróbáltam egyszer:) A tornyok megfelelően állítanak, hamar belőttem a fegyvert, nem kellett gépészkedni, nullázhatóak ez is jó, viszont a toronyvédő kupak alján lévő gumigyűrűre oda kell figyelni, nem a legjobb. Az elején túlcsavartam a kupakot kicsit és a gumi kiugrott a helyéről.

Ennyi akartam erről elmondani, ahogy Forrest Gump mondaná:) Mindegyik távcső amit felsoroltam vadászatra kiválóan használható szerintem. Szép ez is, hogy az ember ragaszkodik a múlthoz és sokan a régi távcsöveket ajánlják az új fejlesztések helyett, a kis s&b vel szerencsém volt mert nagyon szép állapotút szereztem tökéletes bevonatolással, de használt, szétütött, kopott darabokat is árulnak és azért a bevonatok 20 év alatt sokat fejlődtek. Ha hibás a tömítés az nem derül ki, ha szétesik belövés közben akkor futhatunk a pénzünk után. Viszont x helyről a weben megrendelek egy nikont, minoxot, yukont. Megjön, belenézek nappal, belenézek este, nemtetszik. Visszaküldöm 8 napon belül és visszakapom az árát. Érdemes ezt megfontolni szerintem.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8368 Dátum: 2015. április 03. - 01:49:13 »

Érdemes ezt megfontolni szerintem.



"Figyelj haver".....(Hofi utan szagadon) Türelmetlenül

Ugyan Ördög : ami az Eu-s tavcsoveket illete - amit Te negyon frankon lejellemeztel - nem sok hozzafuznivalom va, nem nagyon ismerem oke, gyakorlati tapasztalatom egyaltalan nincs. Amit viszont hianyolok a hozzaszollasodbol hogy, a Leupoldrol nem irtal semmit Vállat von (holott a felsorolasodban az is szerepel)

A tobbi resze a meglatasomnak vizsont cask formai, viszont sokan adnak a formasagokra is Ördög
 1. A gyuartok neveit altalaban NAGY betuvel kezdjuk. Ez nem cask hellyesiras hanem, egyfajta kinyilvanitasa a tisztalatnek a gyarto irant is S.Peti
 2. A 30-06 kaliber az nem 3006 (es ezt nem cask neked irom mert mar sokszor lattam masoktol is ezt a hibat) Special ennel a nevnel, - de a tobbinel ugyan igy - az elnevezesnek tortenelmi multja van Nyihi - ez egyik - a masik meg, miert nem nevezzuk neven a gyereket Tasli
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8369 Dátum: 2015. április 03. - 02:16:43 »



"Figyelj haver".....(Hofi utan szagadon) Türelmetlenül

Ugyan Ördög : ami az Eu-s tavcsoveket illete - amit Te negyon frankon lejellemeztel - nem sok hozzafuznivalom va, nem nagyon ismerem oke, gyakorlati tapasztalatom egyaltalan nincs. Amit viszont hianyolok a hozzaszollasodbol hogy, a Leupoldrol nem irtal semmit Vállat von (holott a felsorolasodban az is szerepel)

A tobbi resze a meglatasomnak vizsont cask formai, viszont sokan adnak a formasagokra is Ördög
 1. A gyuartok neveit altalaban NAGY betuvel kezdjuk. Ez nem cask hellyesiras hanem, egyfajta kinyilvanitasa a tisztalatnek a gyarto irant is S.Peti
 2. A 30-06 kaliber az nem 3006 (es ezt nem cask neked irom mert mar sokszor lattam masoktol is ezt a hibat) Special ennel a nevnel, - de a tobbinel ugyan igy - az elnevezesnek tortenelmi multja van Nyihi - ez egyik - a masik meg, miert nem nevezzuk neven a gyereket Tasli

Ha már a MAGYAR helyesírásnál tartunk, azért Te is végigolvashatnád azt a pár sort, amit elküldesz... Emelem Csak a nyelv iránti tisztelet miatt...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 [558] 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: