Oldalak: 1 ... 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 [554] 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454451 alkalommal)
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #8295 Dátum: 2015. Március 18. - 21:12:13 »

Köszönöm a "hasznos" választ! Igen

Esetleg valaki más, aki látott is már Zeiss céltávcsövet? Vállat von Ördög


Véleményekre voltál kíváncsi! Véleményekre!!!
Én válaszoltam neked! Elmondtam a véleményemet! Azt, hogy két ilyen kategóriájó távcső között általános használatban SZEREINTEM nem fogod látni a különbséget! Lehet, hogy technikailag vagy számokban lesz eltérés, de a gyakorlati használatban nem! Hosszú-hosszú évekig használtam Zeiss diavaryt, volt szerencsém olyan puskával vadászni, amin más Zeiss céltávcső volt, mellesleg, ahogy említettem a barátom volt az igazgatója a hazai Zeiss gyárnak. Privátban elmondhatom, hogy mi a valós különbség a két távcső között!
Mellesleg én voltam az egyedüli, aki válaszolt neked! Úgyhogy n az xediken számú golyó lengedezzék az állad alatt, drága barátom!
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #8296 Dátum: 2015. Március 18. - 21:19:15 »

Véleményekre voltál kíváncsi! Véleményekre!!!
Én válaszoltam neked! Elmondtam a véleményemet! Azt, hogy két ilyen kategóriájó távcső között általános használatban SZEREINTEM nem fogod látni a különbséget! Lehet, hogy technikailag vagy számokban lesz eltérés, de a gyakorlati használatban nem! Hosszú-hosszú évekig használtam Zeiss diavaryt, volt szerencsém olyan puskával vadászni, amin más Zeiss céltávcső volt, mellesleg, ahogy említettem a barátom volt az igazgatója a hazai Zeiss gyárnak. Privátban elmondhatom, hogy mi a valós különbség a két távcső között!
Mellesleg én voltam az egyedüli, aki válaszolt neked! Úgyhogy n az xediken számú golyó lengedezzék az állad alatt, drága barátom!
Értem. Bocsánatot kérek, kicsit lenéző stílusúnak tűnt a válaszod, azért válaszoltam úgy, ahogy, de lehet csak üldözési mániám van és én értettem félre a szándékot... Ezesetben elnézést kérek, és köszönöm a választ! Emelem Viszont az utóbbi hozzászólásod utolsó mondatát nem teljesen értem, de lehet nem is baj... Ördög Stoel
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #8297 Dátum: 2015. Március 18. - 21:29:02 »

.......... Úgyhogy n az xediken számú golyó lengedezzék az állad alatt, drága barátom!

 Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #8298 Dátum: 2015. Március 18. - 21:30:29 »

Értem. Bocsánatot kérek, kicsit lenéző stílusúnak tűnt a válaszod, azért válaszoltam úgy, ahogy, de lehet csak üldözési mániám van és én értettem félre a szándékot... Ezesetben elnézést kérek, és köszönöm a választ! Emelem Viszont az utóbbi hozzászólásod utolsó mondatát nem teljesen értem, de lehet nem is baj... Ördög Stoel
Bocs,hogy belevau.
Szerintem úgy érti ,hogy n egy tetszőleges szám a 0-án kívül.
X szintén egy tetszőleges szám,és nem 0 ,az n hatványa.
A golyó szerintem nem puskagolyó,vagy csapágygolyó,üveggolyó akar lenni,hanem a herezacskóba levő golyó.
Amennyiben tényleg jól értelmezem,nem csak belemagyarázom,akkor valami a szádnál kell legyen ,amikor a golyó az állad alatt van.
Remélem tévedek,ha nem ,akkor téged csúnyán leszidtak.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #8299 Dátum: 2015. Március 18. - 21:36:34 »

Bocs,hogy belevau.
Szerintem úgy érti ,hogy n egy tetszőleges szám a 0-án kívül.
X szintén egy tetszőleges szám,és nem 0 ,az n hatványa.
A golyó szerintem nem puskagolyó,vagy csapágygolyó,üveggolyó akar lenni,hanem a herezacskóba levő golyó.
Amennyiben tényleg jól értelmezem,nem csak belemagyarázom,akkor valami a szádnál kell legyen ,amikor a golyó az állad alatt van.
Remélem tévedek,ha nem ,akkor téged csúnyán leszidtak.
Köszönöm a segítséget! Emelem
Azt hiszem a mondat fogalmazójával a beszélgetés innentől privátban fog folytatódni...
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #8300 Dátum: 2015. Március 18. - 21:37:33 »

Értem. Bocsánatot kérek, kicsit lenéző stílusúnak tűnt a válaszod, azért válaszoltam úgy, ahogy, de lehet csak üldözési mániám van és én értettem félre a szándékot... Ezesetben elnézést kérek, és köszönöm a választ! Emelem Viszont az utóbbi hozzászólásod utolsó mondatát nem teljesen értem, de lehet nem is baj... Ördög Stoel

Spongyát rá!  Wave Emelem
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #8301 Dátum: 2015. Március 18. - 21:49:32 »

Sziasztok!   
 
A képen látható szálkereszt fajtával , találkozott már valaki? ( nem az utcán)  Stoel
 Vajon mi célt szolgál?   

a távcső,  6x42 Hensoldt

 
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8302 Dátum: 2015. Március 18. - 21:56:21 »

A képen látható szálkereszt fajtával , találkozott már valaki? ( nem az utcán)  Stoel
Vajon mi célt szolgál?   
Ugyan nem találkoztunk még össze, de tippem az lenne rá.
Azt gondolom róla, hogy kimondottan valamilyen versenyszámhoz való a kukker.
A mélyen ülő bajor 1-es tüske valamilyen szabvány körkörös lőlaphoz szolgálhat adott távon, ahol nincs messziről látható világos terület a 10-esnél, "alsószéleközepe" üzemmódban.
A kis nyilacska középen meg a belövést segítheti, nem versenykörülmények között.
De  Vállat von Fejvakarás lehet akár más is... Vigyorog
Majd csak lesz valaki, aki megmondja a tutit.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8303 Dátum: 2015. Március 18. - 22:03:37 »


Koszi, amugy "uzbence"-tol kerdeztem.... Emelem.  AZ HG szeria az kituno kukker. A multkor pont egy ilyen folott, es egy Kowa Genesis kozt hezitaltam nagyon jo aron volt mindketto....joval fel ar alatt.  A Kowa kepe gyonyoru volt de sulyra neheznek talaltam. Igazabol egyikre sem volt szuksegem, es addig tokoltem mig vegul is megmaradtam a Nikon Monarch 3-ommal.. Nappali vadaszatra ez nagyon is eleg. Neha megunja az ember a dolgait es ujjat akar, foleg ha az ar OK.  
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #8304 Dátum: 2015. Március 18. - 22:09:29 »

Koszi, amugy "uzbence"-tol kerdeztem.... Emelem.  AZ HG szeria az kituno kukker. A multkor pont egy ilyen folott, es egy Kowa Genesis kozt hezitaltam nagyon jo aron volt mindketto....joval fel ar alatt.  A Kowa kepe gyonyoru volt de sulyra neheznek talaltam. Igazabol egyikre sem volt szuksegem, es addig tokoltem mig vegul is megmaradtam a Nikon Monarch 3-ommal.. Nappali vadaszatra ez nagyon is eleg. Neha megunja az ember a dolgait es ujjat akar, foleg ha az ar OK.  

Igaz, később rájöttem, hogy nem nekem szólt a kérdés...
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8305 Dátum: 2015. Március 18. - 22:11:23 »


Ez a kis Minox engem is akasztott már hasba....... késő este összenéztem a 8,5x52 HG-mel, és alig hangyaf@sznyival volt "gyengébb", az enyém meg alig hangyaf@sznyival "gyengébb" a 8x56-os Swaro-nál és a 8x56-os Leica-nál.......
Persze ezek nagyon szubjektív dolgok, hogy ki mit lát, de ez a kis Minox - nem kérdés - nagyon jó kis távcső! Igen
 Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #8306 Dátum: 2015. Március 18. - 22:19:05 »

Ugyan nem találkoztunk még össze, de tippem az lenne rá.
Azt gondolom róla, hogy kimondottan valamilyen versenyszámhoz való a kukker.
A mélyen ülő bajor 1-es tüske valamilyen szabvány körkörös lőlaphoz szolgálhat adott távon, ahol nincs messziről látható világos terület a 10-esnél, "alsószéleközepe" üzemmódban.
A kis nyilacska középen meg a belövést segítheti, nem versenykörülmények között.
De  Vállat von Fejvakarás lehet akár más is... Vigyorog
Majd csak lesz valaki, aki megmondja a tutit.
 Wave


  Elképzelhető az is, amit mondasz!  (írsz) 

 Nekem az elöbb, hirtelen az ötlött be hogy, lehet kimondottam vegyescsövű puskához való   Vállat von
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8307 Dátum: 2015. Március 18. - 22:36:51 »

Sziasztok! Emelem

Van esetleg valakinek tapasztalata a Zeiss Conquest 3-12X50 DL céltávcsővel kapcsolatban?
Mennyivel marad el minőségben és "tudásban mondjuk a Zeiss Victory Diavari 3-12x56-hoz képest?

Almat hasonlitasz narancshoz. Beleposzintu csovet, egy csucs csohoz. Mindenbe elmarad a Victory-tol, foleg minosegbe.....messzire.  700 dollaros csovet hasonlitasz egy 2500 dollaroshoz  (felejtsd el a Conquest-et 600-700 dollarert vegyel inkabb egy Leupold VX3-at....verhetetlen minoseg, es foleg ennyi penzert)
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #8308 Dátum: 2015. Március 18. - 23:04:02 »

Almat hasonlitasz narancshoz. Beleposzintu csovet, egy csucs csohoz. Mindenbe elmarad a Victory-tol, foleg minosegbe.....messzire.  700 dollaros csovet hasonlitasz egy 2500 dollaroshoz  (felejtsd el a Conquest-et 600-700 dollarert vegyel inkabb egy Leupold VX3-at....verhetetlen minoseg, es foleg ennyi penzert)

Kedves Benshaft,
azt szeretném kérdezni, hány, és milyen fajta Zeiss céltávcsövet használtál eddig, milyen továbbá milyen "üzemmódban", milyen időtartamban?
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8309 Dátum: 2015. Március 18. - 23:25:59 »

Kedves Benshaft,
azt szeretném kérdezni, hány, és milyen fajta Zeiss céltávcsövet használtál eddig, milyen továbbá milyen "üzemmódban", milyen időtartamban?


Zeiss Diavari (jelenleg van) Swarovski Habicht 6x42..ez mar nincs, es Leupold VX3 -okat  (ez is jelenleg van) es egy Nightforce-ot vagy 2 evig. Conquest csovem nem volt az a cimboramnak volt egy rovid ideig .....vissza is vitte a Cabelasba....a 300 Weatherby-t nem birta.  VX 3 ja van azota is.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 [554] 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: