Oldalak: 1 ... 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 [553] 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454449 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #8280 Dátum: 2015. Március 18. - 09:53:07 »

Üdv a kedves fórumtársaknak!

A egunt-t böngészve elgondolkodtam a következőkön. Ha és egyáltalán céltávcsövet cserélnék,akkor az milyen legyen? Több Zeiss 2,5-10x48-as Diavarit is láttam a honlapon. A márka csak annyiban érdekes,hogy ebben a nagyításban ebből volt a legtöbb. Bár a nagyoknak (Kahles, Schmidt Bender,Swarovski) mind van hasonló nagyítású és korú terméke,csak valamiért kevesebb most. Ezek a Zeissek jellemzően 15-20 évesek,de szemre jó állapotúak,a nagyítási tartományuk kis hunyorítással nálunk mindenre megfelel és az objektív sem eltúlzott méretű (lásd TAL távcsőteszt). Az áruk (bár még nem követtem végig egyetlen aukciót sem) de szerintem megáll 500-700 euró táján,plusz a járulékos költségek. Tehát szerintem olyan 180-240 ezer forint körül. Lehet,hogy tévedek.
Aztán tovább gondolkodtam. Ezek ugye használt és nem is fiatal darabok,jócskán benne van a mellényúlás kockázata,mint ahogy az is,hogy még másik 15-20 évig gondtalan vadászatot kapunk tőlük. Megnéztem hát az ebben az ársávban kapható új modelleket. Pl: Delta Titanium 2,5-10x50 (160-170 e. Ft), Minox 2-10x50 (250 e. Ft), Meopta R1 3-10x50 (nem találtam árat,de hasonló lehet) és a Lupold vx-r 3-9x50 (240 e.Ft). Nyilván vannak mások is,amiket kihagytam. De nem ez a lényeg. Nem arra irányul a kérdésem,hogy melyik márkát,hanem,hogy használt prémiumot-e vagy új közepest? A Leupoldtól elnézést kérek a leközepesezésért.

Szóval kinek,mi a véleménye?  A hozzászólásokat előre is köszönöm.

Minden használt prémium vagy középkategóriás céltávcső esetén használtba két rizikófaktor van, amely mind kettő zsebbenyúlós, mert a gyártók nem vállalják be garanciaként, még ha van is regisztrált gyári garanciaérvényesség hozzá.

01. Párásodási lehetőség.

Ugye ezt előre nem lehet tudni, főleg nem kép és elmondás alapján, tehát necces, mert a párásodási lehetőség tudjuk, jobban hideg időszakban jelentkezik, de akkor látványosan.

Mit is jelent, hogy párásodik a céltávcsőház belsőleg ?

Azt, hogy a gyári nitrogéntöltés valamikor és valaminek okán elillant, ahol elillant ott a pára beillan, vagy ha nem, akkor mivel nincs túlnyomás alatt a tubusház, ezért a hőingadozás következményeként a pára nem csak az optikai felületek külső részén fognak jelentkezni, ha nem már belsőleg is.

Ez utóbbi azt jelenti, hogy a pára, nedvesség reakcióba lép a céltávcső aluötvözetes vagy acél házával belsőleg és megindul az oxidáció a fémrészeket tekintve.

Ez már önmagában nem kellemes, de az optikai elemek "T" rétegezését a párásodás, annak nyoma, azokon megtelepedő bacilusok meg fogják csámcsogni, amely sok esetben optikai tisztítással már nem tüntethető el.

02. Lövésállóság :

Használt céltávcső esetén, ugye ez nem felderíthető jelenség, jobban meglepetésként adományozott nem kívánatos hozadék.

Mikor derül ki ?

Sajnálatosan már a fegyver belövésekor.

Minden ellentétes híresztelésekkel szemben, nem a szálkereszt mozdul el, ha nem annak optikai képe, ami azt jelenti, hogy teljes mechanikai megbontás nélkül nem javítható jelenség, és a gyártó a lövésállósági hibákat ( tisztelet a kivételnek), nem szokták gariba letudni.

Tehát, használt céltávcsövek esetén ezeket a tényezőket is be kell kalkulálni, mert az olcsó használt prémium, is lehet drága következményekkel járó tényező. Emelem

Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #8281 Dátum: 2015. Március 18. - 10:39:39 »

Minden használt prémium vagy középkategóriás céltávcső esetén használtba két rizikófaktor van, amely mind kettő zsebbenyúlós, mert a gyártók nem vállalják be garanciaként, még ha van is regisztrált gyári garanciaérvényesség hozzá.

01. Párásodási lehetőség.

Ugye ezt előre nem lehet tudni, főleg nem kép és elmondás alapján, tehát necces, mert a párásodási lehetőség tudjuk, jobban hideg időszakban jelentkezik, de akkor látványosan.

Mit is jelent, hogy párásodik a céltávcsőház belsőleg ?

Azt, hogy a gyári nitrogéntöltés valamikor és valaminek okán elillant, ahol elillant ott a pára beillan, vagy ha nem, akkor mivel nincs túlnyomás alatt a tubusház, ezért a hőingadozás következményeként a pára nem csak az optikai felületek külső részén fognak jelentkezni, ha nem már belsőleg is.

Ez utóbbi azt jelenti, hogy a pára, nedvesség reakcióba lép a céltávcső aluötvözetes vagy acél házával belsőleg és megindul az oxidáció a fémrészeket tekintve.

Ez már önmagában nem kellemes, de az optikai elemek "T" rétegezését a párásodás, annak nyoma, azokon megtelepedő bacilusok meg fogják csámcsogni, amely sok esetben optikai tisztítással már nem tüntethető el.

02. Lövésállóság :

Használt céltávcső esetén, ugye ez nem felderíthető jelenség, jobban meglepetésként adományozott nem kívánatos hozadék.

Mikor derül ki ?

Sajnálatosan már a fegyver belövésekor.

Minden ellentétes híresztelésekkel szemben, nem a szálkereszt mozdul el, ha nem annak optikai képe, ami azt jelenti, hogy teljes mechanikai megbontás nélkül nem javítható jelenség, és a gyártó a lövésállósági hibákat ( tisztelet a kivételnek), nem szokták gariba letudni.

Tehát, használt céltávcsövek esetén ezeket a tényezőket is be kell kalkulálni, mert az olcsó használt prémium, is lehet drága következményekkel járó tényező. Emelem



Köszönöm szépen a gyors regálást. Igen ilyesmiken agyalok. Csak az a baj.hogy itthon meg nincs választék. Ami kevés van,az jelentősen túlárazott. Viszont,ha meg jó,akkor nagyon jó tud lenni. Jelenleg is egy kb harminc éves Swarovskit használok. Igaz ismerőstől vettem,megelégelvén a sok kis mellényúlást. No meg van még két idősebb Zeiss-em,amiket már nem használok,de kiválóak voltak. Vésztartaléknak tökéletesek. Aztán van még egy, két esztendős Schmidt Bender,ugyanolyan nagyításban,mint a Swarovski. Hazudnék ha azt mondanám,hogy nem jobb a Bender,de nem látványosan.Kicsivel szebb a képe,kicsivel fényesebb este. De azt kell mondjam ebben az egészben a legjobb ez a gondolkodás,variálás,mi legyen,hogy legyen ... Ha már eldőlt,akkor min agyal majd az ember? Bár téma nélkül még ritkán maradtam.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #8282 Dátum: 2015. Március 18. - 12:31:43 »

Sziasztok! Emelem

Van esetleg valakinek tapasztalata a Zeiss Conquest 3-12X50 DL céltávcsővel kapcsolatban?
Mennyivel marad el minőségben és "tudásban mondjuk a Zeiss Victory Diavari 3-12x56-hoz képest?
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #8283 Dátum: 2015. Március 18. - 16:20:26 »

Sziasztok! Emelem

Van esetleg valakinek tapasztalata a Zeiss Conquest 3-12X50 DL céltávcsővel kapcsolatban?
Mennyivel marad el minőségben és "tudásban mondjuk a Zeiss Victory Diavari 3-12x56-hoz képest?

Mindig őszinte csodálattal voltam azok iránt, akik marginális külömbséget találtak ilyen céltávcsövek között!
Basszus, elég sokat bámultam már bele az éjszakába, pirkadatba és alkonyatba de vesszek meg ha két ilyen kategóriás céltávcsőben felfedezem a felfedezni valót.
A minap másodmagammal ültem egy lesen 17.00-től 22.00-ig, azaz világostól a teljes sötétedésig.
Megnéztem egy 8x56-os Zeiss Victoryban a világot meg egy 8,5x42 -es Minox HG-ban, aztán próbálkoztam a sózót, fákat, nyulat nézni egy 3-12x56-os Zeiss Victroy-ban meg a Meopta r1 hasonló nagyságúban. Végtelenűl röstellem, de marhára nem láttam semmilyen különbséget. Valószínűleg alkalmatlan vagyok távcsőtesztelőnek.
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8284 Dátum: 2015. Március 18. - 16:33:36 »

Mindig őszinte csodálattal voltam azok iránt, akik marginális külömbséget találtak ilyen céltávcsövek között!
Basszus, elég sokat bámultam már bele az éjszakába, pirkadatba és alkonyatba de vesszek meg ha két ilyen kategóriás céltávcsőben felfedezem a felfedezni valót.
A minap másodmagammal ültem egy lesen 17.00-től 22.00-ig, azaz világostól a teljes sötétedésig.
Megnéztem egy 8x56-os Zeiss Victoryban a világot meg egy 8,5x42 -es Minox HG-ban, aztán próbálkoztam a sózót, fákat, nyulat nézni egy 3-12x56-os Zeiss Victroy-ban meg a Meopta r1 hasonló nagyságúban. Végtelenűl röstellem, de marhára nem láttam semmilyen különbséget. Valószínűleg alkalmatlan vagyok távcsőtesztelőnek.

Ugye milyen jó az a Meopta!!  Röhög

Én tagtársam Zeiss (restellem, de nem emlékszem milyen. Elég új volt, és talán 8x56) keresőjébe mikor belenéztem (telihold, de teljes felhőtakaró és szemerkélő eső) a Minox keresőm (8x56) után, hát nagyon komoly volt a különbség "sajnos". Azt nem mondom, hogy a különbség megér 2-2500 eurót, de volt...

Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8285 Dátum: 2015. Március 18. - 16:49:23 »

Milyen Minox az a kerdes, 150-200 dollaros BV vagy egy kicsivel tobb BL, vagy 1500 dollaros nemet APO-HG ?  Mind "Minox"
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #8286 Dátum: 2015. Március 18. - 19:48:16 »

Milyen Minox az a kerdes, 150-200 dollaros BV vagy egy kicsivel tobb BL, vagy 1500 dollaros nemet APO-HG ?  Mind "Minox"

Ez: http://leitz-hungaria.hu/termekek/239/minox-hg-8x43-br?catid=180
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #8287 Dátum: 2015. Március 18. - 19:54:17 »

Emelem
Szürkületben is felérte a Zeiss-t?
Mindenes távcsőnek el tudnád képzelni a Minoxot?  Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8288 Dátum: 2015. Március 18. - 20:00:22 »

Emelem
Szürkületben is felérte a Zeiss-t?
Mindenes távcsőnek el tudnád képzelni a Minoxot?  Wave
Nem ezt írta. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #8289 Dátum: 2015. Március 18. - 20:09:16 »

Emelem
Szürkületben is felérte a Zeiss-t?
Mindenes távcsőnek el tudnád képzelni a Minoxot?  Wave

Nekem ez a mindenes távcsövem.
Mondom, hogy vak vagyok, én semmilyen különbséget nem láttam! Még akkor sem ha tüzes trónra ültetve kínoznak, hogy ismerjem be az elfogultságomat. Egyébként meg a mellettem ülő vadász anno a Zeiss hazai gyárát vezette. Ő sem látta a különbséget. Ő is vak! Vagy legalábbis szemüveges...  OOO
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8290 Dátum: 2015. Március 18. - 20:09:44 »

Milyen Minox az a kerdes, 150-200 dollaros BV vagy egy kicsivel tobb BL, vagy 1500 dollaros nemet APO-HG ?  Mind "Minox"

BL-BR
Átszámolva mostani árfolyamon a cca. 550 dolláros.
Naplózva
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #8291 Dátum: 2015. Március 18. - 20:13:47 »

Emelem
Szürkületben is felérte a Zeiss-t?
Mindenes távcsőnek el tudnád képzelni a Minoxot?  Wave

Annyit még hozzá kell tennem, hogy a közeli város fényeit visszaverték a felhők, tehát nem volt vak sötétség, hanem olyasmi mint amikor borult az ég, de a felhők mögött van egy fél Hold.
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8292 Dátum: 2015. Március 18. - 20:15:25 »

Nem ezt írta. Wave
Ja Ő igen. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #8293 Dátum: 2015. Március 18. - 20:50:36 »

Mindig őszinte csodálattal voltam azok iránt, akik marginális külömbséget találtak ilyen céltávcsövek között!
Basszus, elég sokat bámultam már bele az éjszakába, pirkadatba és alkonyatba de vesszek meg ha két ilyen kategóriás céltávcsőben felfedezem a felfedezni valót.
A minap másodmagammal ültem egy lesen 17.00-től 22.00-ig, azaz világostól a teljes sötétedésig.
Megnéztem egy 8x56-os Zeiss Victoryban a világot meg egy 8,5x42 -es Minox HG-ban, aztán próbálkoztam a sózót, fákat, nyulat nézni egy 3-12x56-os Zeiss Victroy-ban meg a Meopta r1 hasonló nagyságúban. Végtelenűl röstellem, de marhára nem láttam semmilyen különbséget. Valószínűleg alkalmatlan vagyok távcsőtesztelőnek.
Köszönöm a "hasznos" választ! Igen

Esetleg valaki más, aki látott is már Zeiss céltávcsövet? Vállat von Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #8294 Dátum: 2015. Március 18. - 20:58:57 »

Köszönöm a "hasznos" választ! Igen

Esetleg valaki más, aki látott is már Zeiss céltávcsövet? Vállat von Ördög

Te vagy nem tudsz olvasni, vagy kibaszott szemtelen vagy.
Egyik se jó.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 [553] 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: