Oldalak: 1 ... 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 [551] 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
Jani77
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #8250 Dátum: 2015. Március 15. - 20:43:58 »

Valójában én is ezeket hallottam róla,amiket oceanwave te mondasz.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #8251 Dátum: 2015. Március 15. - 20:52:52 »

Arra azért ne vegyél mérget. Egyrészt a Leica ERi-nek szerintem piszok jó a szürkületi értéke, és gyönyörű képe van nappal is. Én nem vettem észre, hogy homályos a széle, pedig párszor nézelődtem már vele. Másrészt volt garanciális dolgom mindkét céggel. Az Leitz-nél egy nap alatt megkaptam az új távcsövet, míg a Kahles a többszörösen meghibásodott, 11 hónapos, garanciális távcsövet sem volt hajlandó kicserélni!!! Arról meg ne beszéljünk, hogy javítás után egyszer belülről koszos okulárral, utána meg belülről koszos objektívlencsével küldték vissza! Nem  Ja és az ERi kicsit közelebb lesz a 400-hoz, mint az 500-hoz, ha esetleg korrekt helyről próbálja beszerezni itthon.
Nem akarom Jani77-et lebeszélni róla. A videóban annyira szembeötlő volt a Leica elmosódása így videón keresztül, hogy gondoltam, megosztom itt, hátha segít valamit is. Nekem az egyik nagy dilemmám céltávcsöveknél, hogy a garancia mennyire érvényesíthető. Nekem is volt szerencsém a Leitz-nél garanciát érvényesíteni (Olight m22 lengőkapcsoló), de nagyon korrektek voltak.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8252 Dátum: 2015. Március 16. - 09:11:48 »

Arra azért ne vegyél mérget. Egyrészt a Leica ERi-nek szerintem piszok jó a szürkületi értéke, és gyönyörű képe van nappal is. Én nem vettem észre, hogy homályos a széle, pedig párszor nézelődtem már vele. Másrészt volt garanciális dolgom mindkét céggel. Az Leitz-nél egy nap alatt megkaptam az új távcsövet, míg a Kahles a többszörösen meghibásodott, 11 hónapos, garanciális távcsövet sem volt hajlandó kicserélni!!! Arról meg ne beszéljünk, hogy javítás után egyszer belülről koszos okulárral, utána meg belülről koszos objektívlencsével küldték vissza! Nem  Ja és az ERi kicsit közelebb lesz a 400-hoz, mint az 500-hoz, ha esetleg korrekt helyről próbálja beszerezni itthon.

Egyik megrendelőmnek van egy garis Kahles céltávcsöve.

Már szabad szemmel is látható, hogy az objektív lencsénél párásodás van, annak száradását követően a nyoma megmarad.

Le lett fényképezve (is), forgalmazónak elküldve, gyártó megnézte, szerintük semmi gond és így vissza is küldték. Nem

Ebben az esetben, mivel látványos a jelenség, hibáztatható a forgalmazó, és egyben a gyártó cég is.

Kő kemény prémium rohad szó szerint a szekrényben, mert ha párásodik, akkor bizony abban gáz már a holdon és a pára majd eredményezi szépen a penészesedést, ami meg megeszi a házat belsőleg és az optikai elemeket.

 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8253 Dátum: 2015. Március 16. - 09:31:40 »

Nem akarom Jani77-et lebeszélni róla. A videóban annyira szembeötlő volt a Leica elmosódása így videón keresztül, hogy gondoltam, megosztom itt, hátha segít valamit is. Nekem az egyik nagy dilemmám céltávcsöveknél, hogy a garancia mennyire érvényesíthető. Nekem is volt szerencsém a Leitz-nél garanciát érvényesíteni (Olight m22 lengőkapcsoló), de nagyon korrektek voltak.
Volt már a kezembe néhány Leica!
Az egy sz@r videó, minden részletébe életlen a kép és nem a távcső miatt.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #8254 Dátum: 2015. Március 16. - 09:35:29 »

Egyik megrendelőmnek van egy garis Kahles céltávcsöve.

Már szabad szemmel is látható, hogy az objektív lencsénél párásodás van, annak száradását követően a nyoma megmarad.

Le lett fényképezve (is), forgalmazónak elküldve, gyártó megnézte, szerintük semmi gond és így vissza is küldték. Nem

Ebben az esetben, mivel látványos a jelenség, hibáztatható a forgalmazó, és egyben a gyártó cég is.

Kő kemény prémium rohad szó szerint a szekrényben, mert ha párásodik, akkor bizony abban gáz már a holdon és a pára majd eredményezi szépen a penészesedést, ami meg megeszi a házat belsőleg és az optikai elemeket.

 Emelem


TAL, nekem nem kell bemutatnod mekkora trógerek. Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy engedhetik meg ezt maguknak. Mikor másodszor is meghibásodott a világítópontom az első évben és nem cserélték ki, azt gondoltam ilyen csak a mesében van. Kerek-perec megírtam nekik, hogy pont azért választottam ezt a márkát, hogy elkerüljem mindazt, ami történt! Ha egy taiwani gyártó járna el így, akkor nem csodálkoznék. Nem a meghibásodással van a gond. Amikor másodszor is ugyanaz az egység romlik el és akkor sem cserélnek, az már gond. Az meg főleg, hogy kétszer koszosan jött vissza a cső. Amúgy a távcső mindig gyorsan megfordult tőlük és a nem-et is kedvesen tudják kommunikálni. A stratégia egyébként nálam is az általad leírt volt. "nincs ezzel semmi baj". De azért küldjem vissza és megcsinálják. Kár hogy utána elfelejtették megpucolni belülről a lencséket.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
sab
Vendég
« Új üzenet #8255 Dátum: 2015. Március 16. - 09:56:01 »

TAL, nekem nem kell bemutatnod mekkora trógerek. Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy engedhetik meg ezt maguknak. Mikor másodszor is meghibásodott a világítópontom az első évben és nem cserélték ki, azt gondoltam ilyen csak a mesében van. Kerek-perec megírtam nekik, hogy pont azért választottam ezt a márkát, hogy elkerüljem mindazt, ami történt! Ha egy taiwani gyártó járna el így, akkor nem csodálkoznék. Nem a meghibásodással van a gond. Amikor másodszor is ugyanaz az egység romlik el és akkor sem cserélnek, az már gond. Az meg főleg, hogy kétszer koszosan jött vissza a cső. Amúgy a távcső mindig gyorsan megfordult tőlük és a nem-et is kedvesen tudják kommunikálni. A stratégia egyébként nálam is az általad leírt volt. "nincs ezzel semmi baj". De azért küldjem vissza és megcsinálják. Kár hogy utána elfelejtették megpucolni belülről a lencséket.

Ezt ám a honpolgárjával nem meri ám megcsinálni, mert az azonnal becsukatná az egész kocerájt.

És ez vonatkozik a másik neves osztrák optikai cégre, azok is ekként kezelnek minket.

Ellenben dicséret a hazai S-B gyártónak, én egy nálam történt esetről tudok, nagyon régről, de azonnal elismerték, javították és elnézést is kértek. Igen

Sajnálatosan sok esetben a forgalmazók sem állnak a helyzet magaslatán, mert nekik kellene keményebben képviselni a megrendelőt, mert közvetlen náluk lett vásárolva a termék, nekik kellene a vásárló érdekeit nézni, azt korrekten rendezni.

Gyártó céghez a hazai vásárlónak semmi köze nem is lenne jogilag. Emelem
Naplózva
Jani77
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #8256 Dátum: 2015. Március 16. - 10:54:59 »

Megfontolandó,és elgondolkodtató dolgok ezek,amiket a garanciákkal kapcsolatban írtok.Két ismerősöm pl.a Swarovski-val küzd garancia ügyben.Az egyiknél a ballisztikai toronynál van probléma, másiknál bizonyos számú lövés után elvándorol a szálkereszt.Egyiket sem akarják elismerni!Azért érdekel legfőképpen annyira a Leica ERi,mert a fegyvergyártó ugye a két megszokott márkát (Zeiss,Swarovski gondolom szerződésesek) ajánlotta annak ellenére,hogy meg sem kérdeztem.Egy ottani fegyveroptikus erre azt mondta,hogy igen a Zeiss,meg hűha Swarovski,mert ezeket már annyira felvitte a marketing,hogy sok hozzá nem értő laikus már már azt is elhinné róluk,hogy 475m-ről,éjszaka egy halványabb csillag mellet lövik fültövön a sünöket is velük,és igen tényleg nagyon jók amúgy,de ha rá hallgatok,akkor Leica.Abból sem kell a Magnus,mert ha ténylegesen általános vadászati körülmények mellett szeretném használni,akkor egyik sem fog tudni többet nyújtani,mint az ERi.Amint figyelem olyan emberek hozzászólását,akik ténylegesen fogták már a kezükben,nem sok rosszat mondtak róla.Bízom benne,hogy nem fogok mellényúlni vele esetleg,ha tényleg ez mellett döntök.Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #8257 Dátum: 2015. Március 16. - 11:01:39 »

ha ténylegesen általános vadászati körülmények mellett szeretném használni,akkor egyik sem fog tudni többet nyújtani,mint az ERi.Amint figyelem olyan emberek hozzászólását,akik ténylegesen fogták már a kezükben,nem sok rosszat mondtak róla.Bízom benne,hogy nem fogok mellényúlni vele esetleg,ha tényleg ez mellett döntök.Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Szerintem a Zeiss Conquest DL-t is érdemes lenne megpróbálnod, az is egy marha jó távcső. Néhányszor (úgy mint az említett ERi-t) próbáltam és engem meggyőzött.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Jani77
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #8258 Dátum: 2015. Március 16. - 13:13:10 »

Mindenképpen megnézem,ha lesz rá lehetőségem valahol a Zeiss-et is,bár van vele tapasztalatom,és tényleg jó csövek azok is.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #8259 Dátum: 2015. Március 16. - 14:41:44 »

Mindenképpen megnézem,ha lesz rá lehetőségem valahol a Zeiss-et is,bár van vele tapasztalatom,és tényleg jó csövek azok is.
A Zeiss asv tornyára hallani panaszt...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #8260 Dátum: 2015. Március 16. - 15:00:00 »

A Zeiss asv tornyára hallani panaszt...

Ja-ja...
Ui.:
meg ha tényleg messzire kell nézni, akkor kijön a különbség a Conquest / Duralyt meg egy Victori között. (már csak ha a kategóriákat be akarjuk tartani)
Ami persze sok mindenkinek természetes, de vannak még sokan akik meglepődnek... mert csak a szóróig néznek el, oda meg azért jónak kell leni...

Naplózva

Üdv End
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8261 Dátum: 2015. Március 16. - 18:32:21 »

A Zeiss asv tornyára hallani panaszt...
Kicsit konkrétabban?
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #8262 Dátum: 2015. Március 16. - 18:42:06 »

A Zeiss asv tornyára hallani panaszt...
Anno mikor vettem a Leupold VXR-t ballisztikai toronnyal,akkor, miután belőttem a fegyvert ,agyon vissza tekergettem szántszándékkal a tornyot,gondoltam élettartam garancia van rá,mondja meg,ha nem jó,szóval botrányosan megtekergettem,majd visszaállítottam eredeti helyzetébe,és lám gyönyörűen visszaállt,és jó helyre ment a lövés.
A Zeiss asv-jét így nem teszteltem le,de agyon vissza fogom tekergetni,és ha nem lesz 100-on pontlövő,akkor,akkor,akkor ... bizony szomorú leszek.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8263 Dátum: 2015. Március 16. - 20:15:25 »

Anno mikor vettem a Leupold VXR-t ballisztikai toronnyal,akkor, miután belőttem a fegyvert ,agyon vissza tekergettem szántszándékkal a tornyot,gondoltam élettartam garancia van rá,mondja meg,ha nem jó,szóval botrányosan megtekergettem,majd visszaállítottam eredeti helyzetébe,és lám gyönyörűen visszaállt,és jó helyre ment a lövés.
A Zeiss asv-jét így nem teszteltem le,de agyon vissza fogom tekergetni,és ha nem lesz 100-on pontlövő,akkor,akkor,akkor ... bizony szomorú leszek.
Azt nyilván tudod, hogy az ASV "zéró stoppos", tehát "odafelé" nyugodtan, "visszafelé" már azért ajánlatos "ésszel" tekerni...  Kacsint
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #8264 Dátum: 2015. Március 16. - 20:26:28 »

Azt nyilván tudod, hogy az ASV "zéró stoppos", tehát "odafelé" nyugodtan, "visszafelé" már azért ajánlatos "ésszel" tekerni...  Kacsint
Így van,jól mondod,az ütközőn nem kéne keresztülhajtani,visszafele ésszel lehet tekerni.
Mindegyiken van egy ütköző,tehát mikor 100-on pontba lőttem,felvettem a kupakot,és 0 állásban visszacsavaroztam,innentől kezdve az ütköző miatt csak egy irányba tekerhető,meg persze onnan vissza a 0 pontig.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 [551] 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: