Oldalak: 1 ... 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 [549] 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454498 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8220 Dátum: 2015. Március 14. - 16:46:13 »



 Demegnéztemvolna !   Stoel Stoel Stoel A tojások nem törtek össze ?  Ördög Röhög      ( Na most láthatod hogy igazi magyar ember vagyok.)

A tojásokról jut eszembe .

A rendőrjárőr meglát egy ájult férfit a villamos megállóban - eszméletlen mellette egy kosár tojás kiborúlva.
Azonnal siet a telefonfülkébe és hívja a mentőszolgálatot és mondja a diszpécser hölgynek.
A Moszkva téri villamosmegállóban fekszik egy eszméletlen férfi , tojásai összetörve.
Némi csend és a hölgy kérdezi: És a szerv..... az nem sérült meg ?
Erre a rendőr: De kérem itt a szerv beszél !

Na szóval látatlanba is azt mondom - rendes ember ez a Lajos !       Ördög
Naplózva
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #8221 Dátum: 2015. Március 14. - 18:10:24 »

Nem mindegy, hogy egy 222-esen vagy egy 375-ösön használod...
Szia!
Az a céltávcső gyártmány, ahol számít az, hogy 375 HH-re, vagy 223-ra megy, az nekem nem távcső.
Egyetértek Ingereltel.
A Leupoldnak, vagy a Nightforcenak, vagy esetleg egy Kahlesnek nem jelent gondot 375-től erősebb kaliberek sem.
Be is tenné a kaput, hogy ha a katona kúszik-mászik az általam említett céltávcsövekkel, vagy esetleg odaütődik valamihez
és mindjárt szaladni kellene, ellenőrizni a pontosságát.
Ahol már leírják, hogy X Joule a maximum torkolati energia, pl. a Deltánál a 6500 J, arról meg van a véleményem.
Mit ér az éles kép, a nagy fényáteresztés, illetve a kics, jól szabályozható világítópont,
hogyha nem bírja a lövést!
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8222 Dátum: 2015. Március 14. - 18:52:35 »

Szia!
Az a céltávcső gyártmány, ahol számít az, hogy 375 HH-re, vagy 223-ra megy, az nekem nem távcső.
Egyetértek Ingereltel.
A Leupoldnak, vagy a Nightforcenak, vagy esetleg egy Kahlesnek nem jelent gondot 375-től erősebb kaliberek sem.
Be is tenné a kaput, hogy ha a katona kúszik-mászik az általam említett céltávcsövekkel, vagy esetleg odaütődik valamihez
és mindjárt szaladni kellene, ellenőrizni a pontosságát.
Ahol már leírják, hogy X Joule a maximum torkolati energia, pl. a Deltánál a 6500 J, arról meg van a véleményem.
Mit ér az éles kép, a nagy fényáteresztés, illetve a kics, jól szabályozható világítópont,
hogyha nem bírja a lövést!

Na azért annyit pontosítsunk , hogy az említett példánál egy Német független labor vizsgálat után adták ki a TÜV minősítést a DT-kre (6500J-t biztosan károsodás nélkül elvisel) és valószínüleg nem lessz kukás ha 6501 v. nagyobb J terhelés éri a távcsövet . Az általlad nagyra becsült Kahles-nak is volt lövés állósági problémája (ha jól emlékszem SAB írta le itt a fórumon )  , de nem ez a lényeg , te katonai felhasználási feltéleket említesz . Mi vadászunk és hiába NF v. a Leupoldok nagy lövés állósága ha nincs rajtuk spec. lencsebevonat és este/éjszaka nem lehet használni őket és ebben a tekintetben  annyit sem érnek mint egy DT (Leupold még idejében kapcsolt és tudtommal külön tipusokat hozott létre Európai felhasználásra ) . Nem mondom , hogy ezek a márkák sz@rok de nem nekünk tervezték , nem a mi vadászati felhasználásunkra , nem a mi igényeinknek . Tudod szerintem még sok távcsőnek nem jelent probblémát a 375 H&H -tól nagyobb kaliber , viszont azért van általánosan ez a kaliber határként említve , hogy ne ÖLJE meg a távcső az átlag vadászt , kíváncsi lennék 458 LOT/NF v. bármi kombó mit művelne egy átlag lőkészséggel rendelkezővel (szvsz. 10/9 arányban a korházban végződne ) . Meg fordítom a kérdésedet . Mit ér az extra lövés állóság( föleg itt kishazánkban ahol a .30-as és 8 mm-es  kaliberek uralkodnak ) ha nem kellően éles a kép v. ha lemegy a nap akkor már nem látok vele rendesen ráadásúl még a piros pont is "megvakít" ? Az NF esetében rohadt magas áron .

De nem vagyunk egyformák , másként látjuk a világot és másképpen értékeljük a benne lévő dolgokat .   Wave

Egy barátom vett a 30-378- Weatherby-jéhez NF távcsövet három éve majd 1 guriga volt csak a távcső (egy MARKV-re került ) . Szerintem a képe tiszta , a piros pont  eléggé erős (mondjuk nappal pont jó) a szürkületi használhatósága viszont katasztrófa !

Üdv Én !
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8223 Dátum: 2015. Március 14. - 18:58:08 »

A tojásokról jut eszembe .

A rendőrjárőr meglát egy ájult férfit a villamos megállóban - eszméletlen mellette egy kosár tojás kiborúlva.
Azonnal siet a telefonfülkébe és hívja a mentőszolgálatot és mondja a diszpécser hölgynek.
A Moszkva téri villamosmegállóban fekszik egy eszméletlen férfi , tojásai összetörve.
Némi csend és a hölgy kérdezi: És a szerv..... az nem sérült meg ?
Erre a rendőr: De kérem itt a szerv beszél !

Na szóval látatlanba is azt mondom - rendes ember ez a Lajos !       Ördög
 

 Röhög  Röhög  Röhög
Remelhetoleg a Feri szervet nem kellett ujra beloni, vagy esetleg kukazni Stoel
Attol eltekintve Lajos az egy jo ember  Ördög
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8224 Dátum: 2015. Március 14. - 19:15:30 »

Na azért annyit pontosítsunk , hogy az említett példánál egy Német független labor vizsgálat után adták ki a TÜV minősítést a DT-kre (6500J-t biztosan károsodás nélkül elvisel) és valószínüleg nem lessz kukás ha 6501 v. nagyobb J terhelés éri a távcsövet . Az általlad nagyra becsült Kahles-nak is volt lövés állósági problémája (ha jól emlékszem SAB írta le itt a fórumon )  , de nem ez a lényeg , te katonai felhasználási feltéleket említesz . Mi vadászunk és hiába NF v. a Leupoldok nagy lövés állósága ha nincs rajtuk spec. lencsebevonat és este/éjszaka nem lehet használni őket és ebben a tekintetben  annyit sem érnek mint egy DT (Leupold még idejében kapcsolt és tudtommal külön tipusokat hozott létre Európai felhasználásra ) . Nem mondom , hogy ezek a márkák sz@rok de nem nekünk tervezték , nem a mi vadászati felhasználásunkra , nem a mi igényeinknek . Tudod szerintem még sok távcsőnek nem jelent probblémát a 375 H&H -tól nagyobb kaliber , viszont azért van általánosan ez a kaliber határként említve , hogy ne ÖLJE meg a távcső az átlag vadászt , kíváncsi lennék 458 LOT/NF v. bármi kombó mit művelne egy átlag lőkészséggel rendelkezővel (szvsz. 10/9 arányban a korházban végződne ) . Meg fordítom a kérdésedet . Mit ér az extra lövés állóság( föleg itt kishazánkban ahol a .30-as és 8 mm-es  kaliberek uralkodnak ) ha nem kellően éles a kép v. ha lemegy a nap akkor már nem látok vele rendesen ráadásúl még a piros pont is "megvakít" ? Az NF esetében rohadt magas áron .

De nem vagyunk egyformák , másként látjuk a világot és másképpen értékeljük a benne lévő dolgokat .   Wave

Egy barátom vett a 30-378- Weatherby-jéhez NF távcsövet három éve majd 1 guriga volt csak a távcső (egy MARKV-re került ) . Szerintem a képe tiszta , a piros pont  eléggé erős (mondjuk nappal pont jó) a szürkületi használhatósága viszont katasztrófa !

Üdv Én !


Abba igazat kell hogy aggyak hogy, az itteni tavscoveket az ittani korulmenyekre gyartottak.
Viszot ez a teny, nem foltetlen kitetele annak hogy, egy tavcso ne legyen lovesallo, vagy ne legyen annyira lovesollo.
A NF-ek amivel leginkabb peldaloztal, kimondottan a tavoli lovesek tacsovei vagyis - az ejszakai vadaszat eleve kizoro ok a tavolsag miatt.
Az elozo hozzaszolasokra: Igen, van olyan hogy, egy adott puskara, egy adott tavcso passzol a legjobban vagyis tudni kell kivalasztani. (Arrol most ne beszeljunk hogy mi van akkor ha a puska eldol, vagy valami hasonlo balaset tortenik vele)
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #8225 Dátum: 2015. Március 14. - 19:33:37 »

Na azért annyit pontosítsunk , hogy az említett példánál egy Német független labor vizsgálat után adták ki a TÜV minősítést a DT-kre (6500J-t biztosan károsodás nélkül elvisel) és valószínüleg nem lessz kukás ha 6501 v. nagyobb J terhelés éri a távcsövet . Az általlad nagyra becsült Kahles-nak is volt lövés állósági problémája (ha jól emlékszem SAB írta le itt a fórumon )  , de nem ez a lényeg , te katonai felhasználási feltéleket említesz . Mi vadászunk és hiába NF v. a Leupoldok nagy lövés állósága ha nincs rajtuk spec. lencsebevonat és este/éjszaka nem lehet használni őket és ebben a tekintetben  annyit sem érnek mint egy DT (Leupold még idejében kapcsolt és tudtommal külön tipusokat hozott létre Európai felhasználásra ) . Nem mondom , hogy ezek a márkák sz@rok de nem nekünk tervezték , nem a mi vadászati felhasználásunkra , nem a mi igényeinknek . Tudod szerintem még sok távcsőnek nem jelent probblémát a 375 H&H -tól nagyobb kaliber , viszont azért van általánosan ez a kaliber határként említve , hogy ne ÖLJE meg a távcső az átlag vadászt , kíváncsi lennék 458 LOT/NF v. bármi kombó mit művelne egy átlag lőkészséggel rendelkezővel (szvsz. 10/9 arányban a korházban végződne ) . Meg fordítom a kérdésedet . Mit ér az extra lövés állóság( föleg itt kishazánkban ahol a .30-as és 8 mm-es  kaliberek uralkodnak ) ha nem kellően éles a kép v. ha lemegy a nap akkor már nem látok vele rendesen ráadásúl még a piros pont is "megvakít" ? Az NF esetében rohadt magas áron .

De nem vagyunk egyformák , másként látjuk a világot és másképpen értékeljük a benne lévő dolgokat .   Wave

Egy barátom vett a 30-378- Weatherby-jéhez NF távcsövet három éve majd 1 guriga volt csak a távcső (egy MARKV-re került ) . Szerintem a képe tiszta , a piros pont  eléggé erős (mondjuk nappal pont jó) a szürkületi használhatósága viszont katasztrófa !

Üdv Én !
A NF NXS szálkereszt megvilágítása nem nappali használatra lett tervezve, illetve megoldható csak állítása körülményes. Valóban van szürkületben 10-15 perc amikor lehetne jobb is, de ez van. Ha sötét használatra van a szálkereszt világítás beállítva akkor szerintem használható. Amit nem látom a céltávcsőben arra nem kell lövést leadni. Természetesen amikor vadkárra megkérjük a puskalámpa használatot akkor szerintem nincs különbség a nappali és éjszakai használat között.
Nekem az első NF NXS (5.5-22 x 56) távcsövemet 2001-ben kaptam, azóta megelégedéssel használom több fegyveren is.
Az eddigi NF NXS tapasztalat mint sportlövői és rendvédelmi, katonai felhasználás alatt probléma  lett az csak nem megfelelő használatból eredt és mégis garanciában javították.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
sab
Vendég
« Új üzenet #8226 Dátum: 2015. Március 15. - 08:32:34 »

Na azért annyit pontosítsunk , hogy az említett példánál egy Német független labor vizsgálat után adták ki a TÜV minősítést a DT-kre (6500J-t biztosan károsodás nélkül elvisel) és valószínüleg nem lessz kukás ha 6501 v. nagyobb J terhelés éri a távcsövet . Az általlad nagyra becsült Kahles-nak is volt lövés állósági problémája (ha jól emlékszem SAB írta le itt a fórumon )  , de nem ez a lényeg , te katonai felhasználási feltéleket említesz . Mi vadászunk és hiába NF v. a Leupoldok nagy lövés állósága ha nincs rajtuk spec. lencsebevonat és este/éjszaka nem lehet használni őket és ebben a tekintetben  annyit sem érnek mint egy DT (Leupold még idejében kapcsolt és tudtommal külön tipusokat hozott létre Európai felhasználásra ) . Nem mondom , hogy ezek a márkák sz@rok de nem nekünk tervezték , nem a mi vadászati felhasználásunkra , nem a mi igényeinknek . Tudod szerintem még sok távcsőnek nem jelent probblémát a 375 H&H -tól nagyobb kaliber , viszont azért van általánosan ez a kaliber határként említve , hogy ne ÖLJE meg a távcső az átlag vadászt , kíváncsi lennék 458 LOT/NF v. bármi kombó mit művelne egy átlag lőkészséggel rendelkezővel (szvsz. 10/9 arányban a korházban végződne ) . Meg fordítom a kérdésedet . Mit ér az extra lövés állóság( föleg itt kishazánkban ahol a .30-as és 8 mm-es  kaliberek uralkodnak ) ha nem kellően éles a kép v. ha lemegy a nap akkor már nem látok vele rendesen ráadásúl még a piros pont is "megvakít" ? Az NF esetében rohadt magas áron .

De nem vagyunk egyformák , másként látjuk a világot és másképpen értékeljük a benne lévő dolgokat .   Wave

Egy barátom vett a 30-378- Weatherby-jéhez NF távcsövet három éve majd 1 guriga volt csak a távcső (egy MARKV-re került ) . Szerintem a képe tiszta , a piros pont  eléggé erős (mondjuk nappal pont jó) a szürkületi használhatósága viszont katasztrófa !

Üdv Én !

Megerősítem!

Az, hogy egy forgalmazó független bizonyosságot kér egy termékről, nem csak hagyatkozva a gyártó leírására az dicséretes.

Az meg nagyon nem mindegy,hogy egy céltávcső hadi felhasználatra készült vagy sem, mert merőben mások az elvárások.

Ezt cáfolni nem lehetséges.

Kettősfelhasználás csak cc. vegetáció.

Lövésállósági szavatosság dicséretes, mert felhasználási hely függő.

Egy kompenzátorral szerelt pu. a legtöbb prémiumot is képes legyilkolni.

Csak pár gyártmány van ennek elviselésére.

De egy rugós légfegyver is sok céltávcsövet képes leamortizálni.

Felelőtlenség a két területet összemosni. Igaz. Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8227 Dátum: 2015. Március 15. - 08:41:09 »

Egy kompenzátorral szerelt pu. a legtöbb prémiumot is képes legyilkolni.
Csak pár gyártmány van ennek elviselésére.

Üdv TAL!
Erről írjál részletesebben, légy szíves!
Köszönöm! sanyooo
Naplózva
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #8228 Dátum: 2015. Március 15. - 09:05:12 »

Na azért annyit pontosítsunk , hogy az említett példánál egy Német független labor vizsgálat után adták ki a TÜV minősítést a DT-kre (6500J-t biztosan károsodás nélkül elvisel) és valószínüleg nem lessz kukás ha 6501 v. nagyobb J terhelés éri a távcsövet . Az általlad nagyra becsült Kahles-nak is volt lövés állósági problémája (ha jól emlékszem SAB írta le itt a fórumon )  , de nem ez a lényeg , te katonai felhasználási feltéleket említesz . Mi vadászunk és hiába NF v. a Leupoldok nagy lövés állósága ha nincs rajtuk spec. lencsebevonat és este/éjszaka nem lehet használni őket és ebben a tekintetben  annyit sem érnek mint egy DT (Leupold még idejében kapcsolt és tudtommal külön tipusokat hozott létre Európai felhasználásra ) . Nem mondom , hogy ezek a márkák sz@rok de nem nekünk tervezték , nem a mi vadászati felhasználásunkra , nem a mi igényeinknek . Tudod szerintem még sok távcsőnek nem jelent probblémát a 375 H&H -tól nagyobb kaliber , viszont azért van általánosan ez a kaliber határként említve , hogy ne ÖLJE meg a távcső az átlag vadászt , kíváncsi lennék 458 LOT/NF v. bármi kombó mit művelne egy átlag lőkészséggel rendelkezővel (szvsz. 10/9 arányban a korházban végződne ) . Meg fordítom a kérdésedet . Mit ér az extra lövés állóság( föleg itt kishazánkban ahol a .30-as és 8 mm-es  kaliberek uralkodnak ) ha nem kellően éles a kép v. ha lemegy a nap akkor már nem látok vele rendesen ráadásúl még a piros pont is "megvakít" ? Az NF esetében rohadt magas áron .

De nem vagyunk egyformák , másként látjuk a világot és másképpen értékeljük a benne lévő dolgokat .   Wave

Egy barátom vett a 30-378- Weatherby-jéhez NF távcsövet három éve majd 1 guriga volt csak a távcső (egy MARKV-re került ) . Szerintem a képe tiszta , a piros pont  eléggé erős (mondjuk nappal pont jó) a szürkületi használhatósága viszont katasztrófa !

Üdv Én !
Szia!
A lövésállósági hibás Kahles,  az Zeiss volt.
Elvisel 6500 J-t, vagy egy picivel többet? Nekem 1 D. feküdt le, unokatesómnak 2. Nekem javították, unokatesómnak egyet kicseréltek,
de a másik sem bírta az 5100 J.-t két doboznál tovább. Ezen kívül az egyik haver belőtt egy párat, ebből 2 rúgta le a láncot, ja és itt 30-06-os kaliberről beszélünk.
Van és volt is olyan Leupold, amely nem rendelkezett azokkal a bevonatokkal, amelyek szükségesek az éjszakai vadászathoz,
de az európai vadásznak ott van a VX-2, VX-R, VX-3, VX-3L, VX-6, Mark4 sorozat, amelyekkel lehet úgy látni este,
mint egy európai prémiummal. Nightforce esetében pedig ott van az SHV széria.
Az NXS-el nagy távolságra vadásznak, nappal, arra minek is lenne olyan bevonat, ami az esti vadászathoz kell.
Üdv.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8229 Dátum: 2015. Március 15. - 09:57:52 »

Üdv TAL!
Erről írjál részletesebben, légy szíves!
Köszönöm! sanyooo

Folyamatos, ma már 29 éves tapasztalatom van ebben a témában.
Természetesen 10 év hivatásos kat. gyakorlat, szervizelés, felhasználás, majd a többi haditechnikai és polgári felhasználás évekre leosztva, a mai napig.

Lényeg, hogy a hadifegyverzetek csövén található eszközök nem azonosak, mivel a felhasználási területnek lettek specifikusan egy fegyverzetre kifejlesztve, azokat keverni, cserélgetni nem lehet, ill. lehet, de csak ront a helyzeten.

pld. a lángrejtő, csőszájfék, kompenzátor feladata specifikus és más feladatokat töltenek be adott fegyverzeten.

Lángrejtő nem alkalmas kompenzátori feladat végrehajtására, mivel az arra lett tervezve, hogy a lángcsóvát ami a cső végénél keletkezik és nagyon látványos éjszaka, azt "szétnyomja", és ezért kevésbé lesz látható , felderíthető, valamint kíméli az éjjellátó készüléket is a hirtelen és nagy fénymennyiségtől. ( pld. az SZVD távcsöves pu)

Azt is meg kell említeni, hogy a legtöbb hadi fegyverzet, kézi fegyverzet öntöltő, félautomata, automata, tehát a céltávcsövekre jutó káros energia másként jelentkezik, mint egy sima ismétlő fegyver esetén.

Ha pedig a kézi hadifegyverzet ismétlő fegyver, .308W-től felfelé kaliberrel rendelkezik, akkor ma már ott a kompenzátor felhasználása nem ritka.

Kompenzátor előnye, hogy kisebb a lövő személyére ható visszarúgási energia, valamint a lövés kiváltásakor a célpontról való "elmászás", ill. újra célpont megjelölésének ideje jóval kevesebb, vagyis gyorsabban végrehajtható az ismétlés a fegyverrel.

Lényegében nem, vagy csak kevésbé mászik el a fegyver a célpontról, mint kompenzátor nélküli fegyver esetében.

DE, és ez a lényeg :

Kompenzátor lényege, hogy a lövés kiváltásakor a lőporgázok jelentős részét hátra, oldalra vezeti, ezért előrenyomja fegyvert, tehát a lövőre ható visszarúgás kevesebb, mert előrehúzza a fegyvert.

Két hatás, majd azonos időben keletkezik.

Elsőként a jól ismert és kaliberfüggő, fegyverfüggő és emberfüggő, hátrarúgási, lökési energia, amely hátrakényszeríti a fegyvert, hatva a lövő személyére a céltávcső és annak szerelékére.

Itt már a céltávcsőre egy erőteljes hatás jelentkezik, amit a polgári céltávcső gyártók ismernek, és ezt próbálják kompenzálni.

Csak, hogy ha kompenzátorral is van szerelve az ismétlő fegyverzet, akkor közel azonos időben a kompenzátor hatására a lőporgázok áramlásaként a fegyver előrerántódik, ezzel is tehermentesítve, kompenzálva a lövőre és a fegyverre ható energiát, a nyugalmi helyzetet elősegítve, célpontra tartást is könnyítve.

Nos, tulajdonképpen a céltávcső kapott két jó nagy pofont, majd azonos időben, melyet a hagyományos céltávcsőgyártók nem vesznek figyelembe, mert miért is tennék ?

Pár gyártmány van, amit ha megnézzük a bontott, metszet képeket, akkor látható, hogy pld. rugós megoldása, ld. NF. megoldották , hogy a kompenzátor használata ne okozzon károsodást a céltávcső belsejében.

NF, S-B PM II, IOR stb.

Ezek mind hadi felhasználásra lettek tervezve, gyártva, de ma már kettős-felhasználású terméknek számítanak, mert polgári kereskedelemben is kaphatóak engedély nélkül.
(forgalmazásuk, engedélyköteles)

Polgári céltávcsövek esetében a gyártók jobban a csővel párhuzamos egy irányban fellépő energiahatások kivédésére koncentrálnak, mert az jelentkezik a lövés kiváltásakor, valamint a kaliberfüggő rezonanciára.

Ez utóbbival kevesen foglalkoznak, pedig meg lehet nézni lassított felvételeken, hogy a lövés kiváltásakor a szerelékre, céltávcsőre milyen rezonanciahatás tevődik, melyet ismételten el kell viselnie.

Tehát jobban erre a két hatásra figyelnek, ellenben a céltávcsövek zöme nagyon nem szereti az oldalról érő hatásokat, főleg nem, ha a toronyszerkezetek végállás vagy közeli helyzetben vannak, de ez érvényes a normális felhasználásra is.

Ismert európai prémiumgyártók azért nem adnak meg Joule határt, mert ismerik a felhasznált max kalibereket, vadászati szempontból.

Ill. ma már jó enne figyelni arra is részükről, hogy manapság már a kaliberfelhasználás, annak nagysága, miensége változott, ezért át kell gondolni, hogy kell-e. szükséges-e megjegyzésbe tenni a Joule határt.

Tudjuk, hogy van pár elvetemült, akik már Mo-on is olyan kaliberrel vadásznak, ami még ma is hadifelhasználásban van és jobban oda lett tervezve.

Tömöre ennyi. Emelem






Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8230 Dátum: 2015. Március 15. - 10:16:55 »

Kedves TAL!
Félre értettél, arra vagyok kíváncsi, hogy miért öli meg a csőszájfék a legtöbb céltávcsövet? Csak erre. Mert ha a csőszájfék CSÖKKENTI a hátra rúgást, az miért baj a céltávcsőnek?
Amúgy is marhaságnak tartom a csőszájféket vadászpuskán, ronda is, hangos is, meg én nem ismerek olyan kalibert, amit fel kéne ilyennel szerelni, mert elviselhetetlen a rúgása vadászat közben, de ez más kérdés!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8231 Dátum: 2015. Március 15. - 10:22:28 »

Kedves TAL!
Félre értettél, arra vagyok kíváncsi, hogy miért öli meg a csőszájfék a legtöbb céltávcsövet? Csak erre. Mert ha a csőszájfék CSÖKKENTI a hátra rúgást, az miért baj a céltávcsőnek?
Amúgy is marhaságnak tartom a csőszájféket vadászpuskán, ronda is, hangos is, meg én nem ismerek olyan kalibert, amit fel kéne ilyennel szerelni, mert elviselhetetlen a rúgása vadászat közben, de ez más kérdés!

Benne volt, csak kicsit részletesebben: A lövés pillanatában a fegyver és rajta a távcső kap egy jó nagy ütést előről, majd néhány századmásodperc múlva, mikor a gázok elérik kifelé menet a kompenzátort, akkor meg a fegyver kap egy szintén jó nagy pofont "hátulról". Mert hogy így csillapít a kompenzátor, de ez csak a lövőnek jó, a távcsőnek kevésbé. Mintha előről megütnéd az egyik kalapáccsal, majd szinte rögtön utána hátulról egy másikkal. A Nightforce pl. ezért van 1200 G gyorsulásra kalibrálva.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8232 Dátum: 2015. Március 15. - 10:23:20 »

Szia!
A lövésállósági hibás Kahles,  az Zeiss volt.
Elvisel 6500 J-t, vagy egy picivel többet? Nekem 1 D. feküdt le, unokatesómnak 2. Nekem javították, unokatesómnak egyet kicseréltek,
de a másik sem bírta az 5100 J.-t két doboznál tovább. Ezen kívül az egyik haver belőtt egy párat, ebből 2 rúgta le a láncot, ja és itt 30-06-os kaliberről beszélünk.
Van és volt is olyan Leupold, amely nem rendelkezett azokkal a bevonatokkal, amelyek szükségesek az éjszakai vadászathoz,
de az európai vadásznak ott van a VX-2, VX-R, VX-3, VX-3L, VX-6, Mark4 sorozat, amelyekkel lehet úgy látni este,
mint egy európai prémiummal. Nightforce esetében pedig ott van az SHV széria.
Az NXS-el nagy távolságra vadásznak, nappal, arra minek is lenne olyan bevonat, ami az esti vadászathoz kell.
Üdv.


Én, mint felszerelő, felhasználó, belövő, van olyan év, hogy a DT-ból heti rendszerességgel ma már több mint tíz éve, olyan 2-4 db-ot szerelek és lövök be.

Ez idő alatt egy 5-20x50-es DT MD -vel volt lövésállósági hiba, amely azonnal cserélve lett.

Nem akarom ismételni magam, de a lövésállóságot sok esetben a céltávcsőre azonnal ráfogják, pedig ez nem helyes !

Számtalan oka van, annak, hogy egy céltávcső nem belőhető a fegyverhez, és ezt nem sorolom, de..

Az utolsó történet elmond valamit.

Két fiatal hiv. vadász az alföldről jelezte, hogy CZ-hez nem tudják belőni, annak ellenére, hogy a társaság fegyverzetét folyamatosan Ők lövik be.

Eljöttek hozzám, nagyon rendesek voltak, elmondásukat megértettem, átnéztem mindent, kikérdeztem mindent, nem találtam semmi hibát hidegen.

Elkezdtem újból a belövést, minden klappolt, ahogy az le van írva.

Kérdezték, hogy lőhetnek-e, mondom persze.

Nos, mind a két srác lőkészsége nagyon rossz volt, kimondottan nem megfelelő vadászati szempontból.

Ezt követően én is lőttem, de már pad nélkül, és kiderült, se nem a fegyverzetben, sem az optikában nincs gond, csak azt nem tudták merre kell állítani, és ezt tetézte a nem megfelelő lőkészségük is.

DT-nél is lenne legalább annyi meghibásodás mint a Meopta esetében, mert az azt jelentené, hogy a számok törvénye alapján a meghibásodások és az eladások száma szerint elenyésző a garanciális hibajelenség.

Meopta céltávcsöveket hetente javítok párásodással, lövésállósággal, de ez a szám nudli ahhoz képest, hogy mennyi van használatban !

Céltávcső párásodása, lövésállósági hibájaként legalább 30-40%-ban a felhasználóban keresendő az ok, hiba.

- nem hozzáértés, ennek ellenére tesz olyant amihez nem ért.
- elejti, eldől, kölcsönadja
- nem megfelelő szerelékkel szereli fel
- nem végzi el a helyes durva és finombeállításokat, azok sorrendjét nem tartja be.
- nem ellenőrzi fegyvercsövet, annak állapotát.
- nem ellenőrzi a tokozatot, farészt, annak rögzítését, cső-farész tartását.
- cső-lőszer, szeret-nem szeret effektust nem ismeri.
- nem rendelkezik megfelelő szaktudással és lőkészséggel, vagy csak azt gondolja, hogy rendelkezik.
stb.

Lényeg, hogy legyen is az bármilyen céltávcső, ha annak feltételezhető a lövésállósági hibája, akkor a forgalmazónak mellékeljünk leírást, lőlapot, számlát, mert különben a net-en terjedő bármiféle elmélkedés csak magánvélemény, az szakmailag, hivatalosan senki nem támasztotta alá, nem tett felelősségteljes, számlaképes nyilatkozatot hozzá.

Ennek így kell (kellene) mennie, mint ahogy az más országban flottul megy is.

Mo-on ma már jó pár központi forgalmazó ezzel él és kéri is. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8233 Dátum: 2015. Március 15. - 10:25:24 »

Kedves TAL!
Félre értettél, arra vagyok kíváncsi, hogy miért öli meg a csőszájfék a legtöbb céltávcsövet? Csak erre. Mert ha a csőszájfék CSÖKKENTI a hátra rúgást, az miért baj a céltávcsőnek?
Amúgy is marhaságnak tartom a csőszájféket vadászpuskán, ronda is, hangos is, meg én nem ismerek olyan kalibert, amit fel kéne ilyennel szerelni, mert elviselhetetlen a rúgása vadászat közben, de ez más kérdés!

Elnézést, leírtam. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8234 Dátum: 2015. Március 15. - 10:26:25 »

Benne volt, csak kicsit részletesebben: A lövés pillanatában a fegyver és rajta a távcső kap egy jó nagy ütést előről, majd néhány századmásodperc múlva, mikor a gázok elérik kifelé menet a kompenzátort, akkor meg a fegyver kap egy szintén jó nagy pofont "hátulról". Mert hogy így csillapít a kompenzátor, de ez csak a lövőnek jó, a távcsőnek kevésbé. Mintha előről megütnéd az egyik kalapáccsal, majd szinte rögtön utána hátulról egy másikkal. A Nightforce pl. ezért van 1200 G gyorsulásra kalibrálva.

 Igen Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 [549] 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: