Oldalak: 1 ... 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 [540] 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8085 Dátum: 2015. Március 01. - 09:36:56 »

Ja, és kollimátor a neve helyesen... Stoel
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #8086 Dátum: 2015. Március 01. - 10:14:58 »

Ja, és kollimátor a neve helyesen... Stoel
A kollimátor az cucc, amit egy tüskével a csőbe rögzítenek, és a távcsőben látsz vonalakat? Itt erre egy történet:
Adott volt a nagant, vettem hozzá mom-ot, át lett nézetve, puclva, tömítve stb. (Ismert fórumtárs által). Vettem hozzá komlói fixet. Ezt így elvittem egy pécsi ,,fegyvermesterhez". Mai napig úgy gondolom, hogy értett ő hozzá, csak leszarta....
Felrakta a csövet (leszólta, hogy műanyaglencsés, nem sokat ér:-) ), A szerelék szintén nem ért semmit szerinte.... Berakta ezt a kollimátort, ami szemmel láthatólag lötyögött benne, gondolom nem a megfelelő méretű tüske volt. Aztán tekergette a tornyokat, pedig a komlói állítható...(én akkor csak sejtettem, hogy ez így nem az igazi, dehát ő ért hozzá....
Lőtér, lövés, tekergetés, jó sokszor.... Aztán a kijelentés, hogy nem jó a távcső. Vegyek másikat, aztán jelentkezzek, és akkor majd rendezzük az anyagiakat. Jó.
Elmentem egy másik mesterhez, már nem is tudom hova. Szereléken állított, csövön átnézve, lőtér, 3-4 lövés, és jó.
Az a másik meg azóta vár, hogy majd rendezzük az anyagiakat. Ösze is futottam vele, egy szót nem szólt, de ne is szóljon.
Ja, a pécsi öreg ismert, jól felszerelve, a másik pedig nem túl rég csinálhatta, egész szerény műhelyben...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #8087 Dátum: 2015. Március 01. - 10:33:27 »

A kollimátor az cucc, amit egy tüskével a csőbe rögzítenek, és a távcsőben látsz vonalakat? Itt erre egy történet:
Adott volt a nagant, vettem hozzá mom-ot, át lett nézetve, puclva, tömítve stb. (Ismert fórumtárs által). Vettem hozzá komlói fixet. Ezt így elvittem egy pécsi ,,fegyvermesterhez". Mai napig úgy gondolom, hogy értett ő hozzá, csak leszarta....
Felrakta a csövet (leszólta, hogy műanyaglencsés, nem sokat ér:-) ), A szerelék szintén nem ért semmit szerinte.... Berakta ezt a kollimátort, ami szemmel láthatólag lötyögött benne, gondolom nem a megfelelő méretű tüske volt. Aztán tekergette a tornyokat, pedig a komlói állítható...(én akkor csak sejtettem, hogy ez így nem az igazi, dehát ő ért hozzá....
Lőtér, lövés, tekergetés, jó sokszor.... Aztán a kijelentés, hogy nem jó a távcső. Vegyek másikat, aztán jelentkezzek, és akkor majd rendezzük az anyagiakat. Jó.
Elmentem egy másik mesterhez, már nem is tudom hova. Szereléken állított, csövön átnézve, lőtér, 3-4 lövés, és jó.
Az a másik meg azóta vár, hogy majd rendezzük az anyagiakat. Ösze is futottam vele, egy szót nem szólt, de ne is szóljon.
Ja, a pécsi öreg ismert, jól felszerelve, a másik pedig nem túl rég csinálhatta, egész szerény műhelyben...
Attól, hogy nem jól használta még nagyon okos dolog a hidegbelövés.
Ha csak ellenőrzésre használod, akkor is jó.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #8088 Dátum: 2015. Március 01. - 10:35:21 »

Attól, hogy nem jól használta még nagyon okos dolog a hidegbelövés.
Ha csak ellenőrzésre használod, akkor is jó.
Értsd jól...kollimátor.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
forester73
Vendég
« Új üzenet #8089 Dátum: 2015. Március 01. - 12:28:10 »

Ja, és kollimátor a neve helyesen... Stoel

Oké SAS irányító , SAS1 vettem , vége !
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #8090 Dátum: 2015. Március 01. - 12:33:14 »

Attól, hogy nem jól használta még nagyon okos dolog a hidegbelövés.
Ha csak ellenőrzésre használod, akkor is jó.
Ezt én nem is vontam kétségbe Kacsint ,csak eszembe jutott róla a sztori.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
sab
Vendég
« Új üzenet #8091 Dátum: 2015. Március 01. - 12:44:30 »

Attól, hogy nem jól használta még nagyon okos dolog a hidegbelövés.
Ha csak ellenőrzésre használod, akkor is jó.

"Ha csak ellenőrzésre használod, akkor is jó. "

Attól függ, hogy melyiket és hogyan.

Mert a hagyományos ( Akah, Tasco stb.) optikai kollimátor önmagában egy nagy fosika.

Mert a hozzá adott fix tüskék eleve jóval kaliber alatti mérettel rendelkeznek, ezért már eleve kotyognak a csőben.

Az a kónuszos szir-szar meg oda megy a huzagolásba ahová ő szeretné.

Én is használom azt a kollimátort, de .30-as hadi kollimátor (hidegbelövő) tüskéjét alkalmazza, amellyel már kielégítő.

Valamint ez a kollimátor szálkeresztileg nullázható, tehát az én megoldásomat alkalmazva saját .30 kaliberű fegyverhez (belőhető" hidegen, vagy ellenőrzés hajtható végre vele.

DE, gyári állapotában hidegbelövésre csak annyira alkalmas, vagy még annyira sem, mint a csövön való keresztül nézés.

Zoom és toronymozgató szerkezet ellenőrzésére alkalmas.

Ami jelenleg számomra szakmailag elfogadott, használható, az a Leupoldnak a mágneses cucca. ( leírás szerint alkalmazva)

Töltényűrbe helyezhető lézeres masinák megint csak népbolondításnak megfelelőek. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8092 Dátum: 2015. Március 01. - 16:55:23 »



Töltényűrbe helyezhető lézeres masinák megint csak népbolondításnak megfelelőek. Emelem


Pedig hányan megveszik ezeket , meg még sok más szírt-szart amit fényes reklámokkal meglátnak a vadász lapokban és portálokon .
A vége általában hogy egy kütyüvel több a szekrényben és az a jobbik eset mert ha még hisz is benne  és átvariálja a céltávcsövet ............ Rííí
Szóval "Amíg ló@ar van veréb is van!" efektus.     Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8093 Dátum: 2015. Március 01. - 17:37:07 »

Pedig hányan megveszik ezeket , meg még sok más szírt-szart amit fényes reklámokkal meglátnak a vadász lapokban és portálokon .
A vége általában hogy egy kütyüvel több a szekrényben és az a jobbik eset mert ha még hisz is benne  és átvariálja a céltávcsövet ............ Rííí
Szóval "Amíg ló@ar van veréb is van!" efektus.     Emelem
Én sem igazán hiszek benne, de hogy ne csak hallomásból kelljen nyilatkoznom róla, puszta kíváncsiságból pár hete kemény 8 dollárért rendeltem a kínaitól egy ilyet, és azt kell mondjam, annál pontosabb, mint gondoltam: 50 méteren kb. 4 cm-t jobbra mutat a lézerpont a szálkereszt mellé. Szóval arra azért mégiscsak jónak gondolom, hogy a papírban legyen az első lövés is, azaz kb. a csövön átnézve történő nyersbeállítást tudja helyettesíteni, persze az még mindig ingyen van...  Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8094 Dátum: 2015. Március 01. - 18:14:12 »

Én sem igazán hiszek benne, de hogy ne csak hallomásból kelljen nyilatkoznom róla, puszta kíváncsiságból pár hete kemény 8 dollárért rendeltem a kínaitól egy ilyet, és azt kell mondjam, annál pontosabb, mint gondoltam: 50 méteren kb. 4 cm-t jobbra mutat a lézerpont a szálkereszt mellé. Szóval arra azért mégiscsak jónak gondolom, hogy a papírban legyen az első lövés is, azaz kb. a csövön átnézve történő nyersbeállítást tudja helyettesíteni, persze az még mindig ingyen van...  Kacsint

Akkor az 150m-en már 3 X -a.

Sokan így mennek már ki vadászni a téves reklám befogadását követően.

Elhanyagolva a tényleges meleg ellenőrzést.

Sőt, több v.bolt így ad ki fegyvert,hogy be van lőve.

Maga a kül.b.,meg a lőszerek közti különbséget csak a valós meleghelyzet tudja megmutatni.
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8095 Dátum: 2015. Március 02. - 02:31:07 »

Én sem igazán hiszek benne, de hogy ne csak hallomásból kelljen nyilatkoznom róla, puszta kíváncsiságból pár hete kemény 8 dollárért rendeltem a kínaitól egy ilyet, és azt kell mondjam, annál pontosabb, mint gondoltam: 50 méteren kb. 4 cm-t jobbra mutat a lézerpont a szálkereszt mellé. Szóval arra azért mégiscsak jónak gondolom, hogy a papírban legyen az első lövés is, azaz kb. a csövön átnézve történő nyersbeállítást tudja helyettesíteni, persze az még mindig ingyen van...  Kacsint
 

Vegul is nem a pontossagra, ertem alatta hogy a kugyu legyen pontos. Ket pontot kell figyelembe venni, az egyik az amit maga a kutyu ad, amasik meg a celtavcso szalkaresztje altal adott pont  Stoel
Varj majd mindjart valaszolok sab-nak es az erthetobb lessz.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8096 Dátum: 2015. Március 02. - 02:57:12 »

Akkor az 150m-en már 3 X -a.

Sokan így mennek már ki vadászni a téves reklám befogadását követően.

Elhanyagolva a tényleges meleg ellenőrzést.

Sőt, több v.bolt így ad ki fegyvert,hogy be van lőve.

Maga a kül.b.,meg a lőszerek közti különbséget csak a valós meleghelyzet tudja megmutatni.
 Emelem
 

Ja ez nagy hiba!
Pedig nagyon egyszeru, es egyszeru a megertese is az egessz hidegbelovesnek.
A durva beallitast ugye elvegezzuk a szerelekke, utanna jon a kutyu, en azt hasznalom ami konusosan belemegy a cso vegebe. (en meg sohasem tapasztaltam hogy, a huzagolas megvezette volna ugyanis sokkal kisebb a nyilasszog a konusznal mint maga a huzagolas szelessegi merete.... na mindegy! )
Szoval a leser rajta van a kozepponton, es azutan jon az eles loves, befogott fegyverrel. Remelhetoleg annyira jol vegeztuk a szerelekes beallitast hogy az elso loves belemegy a tablaba. Ha igen, akkor mar nyert ugyunk van, ugyanis csak annyi a dolgunk hogy, hagyni a puskat befogva, es a celtavcso tornyaival ravinni a szalkeresztet az elso loves altal okozott likra a papiron Taps BINGO a puska be van love Táncol Azert meg proba keppen egy par skulot eleresztek, persze figyelembe kell venni a cso melegedeset!
Az ellenorzese a tavcso esetleges elmozdulasara, pontosan az ellentetje az elobbi muveleteknek:
Mikor a fegyver pontot lo, bele kell nezni ujbol hogy, a pontloveshez viszonyitva hol all a leserpont a tablan ha a szalkereszt a lott likakat takarja. Na ezt atavolsagot kell tartan allandoan  Tasli hogy mi ebben az ordongoseg Vállat von
Es hogy, mit lehet ezen megbizhatatlannak tartan? Szerintem csak az nem bizik meg benne aaki eddig nem igy csinalta. Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8097 Dátum: 2015. Március 02. - 04:28:28 »

 

Ja ez nagy hiba!
Pedig nagyon egyszeru, es egyszeru a megertese is az egessz hidegbelovesnek.
A durva beallitast ugye elvegezzuk a szerelekke, utanna jon a kutyu, en azt hasznalom ami konusosan belemegy a cso vegebe. (en meg sohasem tapasztaltam hogy, a huzagolas megvezette volna ugyanis sokkal kisebb a nyilasszog a konusznal mint maga a huzagolas szelessegi merete.... na mindegy! )
Szoval a leser rajta van a kozepponton, es azutan jon az eles loves, befogott fegyverrel. Remelhetoleg annyira jol vegeztuk a szerelekes beallitast hogy az elso loves belemegy a tablaba. Ha igen, akkor mar nyert ugyunk van, ugyanis csak annyi a dolgunk hogy, hagyni a puskat befogva, es a celtavcso tornyaival ravinni a szalkeresztet az elso loves altal okozott likra a papiron Taps BINGO a puska be van love Táncol Azert meg proba keppen egy par skulot eleresztek, persze figyelembe kell venni a cso melegedeset!
Az ellenorzese a tavcso esetleges elmozdulasara, pontosan az ellentetje az elobbi muveleteknek:
Mikor a fegyver pontot lo, bele kell nezni ujbol hogy, a pontloveshez viszonyitva hol all a leserpont a tablan ha a szalkereszt a lott likakat takarja. Na ezt atavolsagot kell tartan allandoan  Tasli hogy mi ebben az ordongoseg Vállat von
Es hogy, mit lehet ezen megbizhatatlannak tartan? Szerintem csak az nem bizik meg benne aaki eddig nem igy csinalta. Emelem


Talan meg annyit hogy, en a szerelekes belovest is a kutyuvel vegzem Angyal
Hogy miert? Talan azert mert meg senki sem tudott meggyozni avval hogy, miert ne csinaljam avval Effendi
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8098 Dátum: 2015. Március 02. - 07:09:39 »

 

Ja ez nagy hiba!
Pedig nagyon egyszeru, es egyszeru a megertese is az egessz hidegbelovesnek.
A durva beallitast ugye elvegezzuk a szerelekke, utanna jon a kutyu, en azt hasznalom ami konusosan belemegy a cso vegebe. (en meg sohasem tapasztaltam hogy, a huzagolas megvezette volna ugyanis sokkal kisebb a nyilasszog a konusznal mint maga a huzagolas szelessegi merete.... na mindegy! )
Szoval a leser rajta van a kozepponton, es azutan jon az eles loves, befogott fegyverrel. Remelhetoleg annyira jol vegeztuk a szerelekes beallitast hogy az elso loves belemegy a tablaba. Ha igen, akkor mar nyert ugyunk van, ugyanis csak annyi a dolgunk hogy, hagyni a puskat befogva, es a celtavcso tornyaival ravinni a szalkeresztet az elso loves altal okozott likra a papiron Taps BINGO a puska be van love Táncol Azert meg proba keppen egy par skulot eleresztek, persze figyelembe kell venni a cso melegedeset!
Az ellenorzese a tavcso esetleges elmozdulasara, pontosan az ellentetje az elobbi muveleteknek:
Mikor a fegyver pontot lo, bele kell nezni ujbol hogy, a pontloveshez viszonyitva hol all a leserpont a tablan ha a szalkereszt a lott likakat takarja. Na ezt atavolsagot kell tartan allandoan  Tasli hogy mi ebben az ordongoseg Vállat von
Es hogy, mit lehet ezen megbizhatatlannak tartan? Szerintem csak az nem bizik meg benne aaki eddig nem igy csinalta. Emelem


Egy dologról beszéltek ám sab -al.  Viszont azt megírhatnád hogy milyen kaliberhez milyen márkájú kütyüt használsz amiben ennyire megbízol.
Én eddig csak olyat láttam ami minden kivétel és behelyezés után igaz csak centiméterekkel de mást mutatott így a "táblába kerüléshez" tökéletes de pontosság ellenőrzésre nem.

A lényeg ahogy sab is írja a lövedék nem azon az egyenes vonalon halad mint a fény (külső  ballisztika) .  Nekem az egyik fegyverem úgy volt pontos ha a cső közepén a kertemen túli távvezeték oszlop csúcsát láttam  a szálkereszt közepén pedig az oldalán a "porcelánt" . Aztán egyszer csak elbontották a távvezetéket .   Rííí      Röhög      Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8099 Dátum: 2015. Március 02. - 07:46:24 »

 

Ja ez nagy hiba!
Pedig nagyon egyszeru, es egyszeru a megertese is az egessz hidegbelovesnek.
A durva beallitast ugye elvegezzuk a szerelekke, utanna jon a kutyu, en azt hasznalom ami konusosan belemegy a cso vegebe. (en meg sohasem tapasztaltam hogy, a huzagolas megvezette volna ugyanis sokkal kisebb a nyilasszog a konusznal mint maga a huzagolas szelessegi merete.... na mindegy! )
Szoval a leser rajta van a kozepponton, es azutan jon az eles loves, befogott fegyverrel. Remelhetoleg annyira jol vegeztuk a szerelekes beallitast hogy az elso loves belemegy a tablaba. Ha igen, akkor mar nyert ugyunk van, ugyanis csak annyi a dolgunk hogy, hagyni a puskat befogva, es a celtavcso tornyaival ravinni a szalkeresztet az elso loves altal okozott likra a papiron Taps BINGO a puska be van love Táncol Azert meg proba keppen egy par skulot eleresztek, persze figyelembe kell venni a cso melegedeset!
Az ellenorzese a tavcso esetleges elmozdulasara, pontosan az ellentetje az elobbi muveleteknek:
Mikor a fegyver pontot lo, bele kell nezni ujbol hogy, a pontloveshez viszonyitva hol all a leserpont a tablan ha a szalkereszt a lott likakat takarja. Na ezt atavolsagot kell tartan allandoan  Tasli hogy mi ebben az ordongoseg Vállat von
Es hogy, mit lehet ezen megbizhatatlannak tartan? Szerintem csak az nem bizik meg benne aaki eddig nem igy csinalta. Emelem


Tisztelt Miklós!

Köszönöm, köszönjük, hogy megosztottad velünk a hidegbelövés folyamatát, értelmét.

Sajnos mi technikailag és agyagilag elmaradott, ittragadt, banánköztársaság lakói sok mindent nem engedhetünk meg magunknak.

Lézerről csak a csillagok háborúja cenzúrázott filmből tudjuk, hogy létezik, mi még cérnával a cső végére megoldással vagyunk kénytelenek dolgozni, mert ha technikát vetnénk be, akkor a nagy fekete kocsi vinne le minket.

Hidegbelövést mi télen csináljuk logikusan, frigóba fegyver be egy éjszakára, majd mikor üvöltenek a farkasok már a hidegtől, akkor kimegyünk és végrehajtjuk a hidegbelövést. Fácánvadász

Majd nyárig pihenünk, hogy a melegben a meleg belövést is végre tudjuk hajtani. Fácánvadász

Céltávcsövet nem tudtuk még megismerni, mert COCOM listán van, aki ilyennel rendelkezik, azt szintén leviszi a nagy fekete autó.

Mi a szemüvegünkre szeszfilctollal rajzolunk szálkeresztet, ezzel is érzékeltetve a kapitalisták felé, hogy sehol sincsenek hozzánk képest. Okos

Net-nek köszönhetően a kapitalista fórumokról lopikáljuk az ötleteket, mert nálunk se képzés, se irodalom erről a témáról nem lelhető fel.

Az a személy, aki meg gondolkodni merészel, megint csak a nagy fekete autóban találja magát.

Azért tudok ennyit írni, mert az asszony tekeri a dinamót, hogy a gép megfelelő árammal tudja vezérelni a billentyűzetet, de be kell fejeznem, mert majd leesik már a bicikliről.

"Szerintem csak az nem bizik meg benne aaki eddig nem igy csinalta."

Ígérjük, hogy amint feloldják a határzárat, és kapunk útlevelet, bele fogunk kóstolni a kapitalisták által használt technikai vívmányok által nyújtott lehetőségekbe, addig is Neked köszönhetően fejleszthetjük mélyreható higed és melegbelövési tanácsaidat. Igen

Hoppá, egy nagy és fekete autó állt meg a lakásom előtt, bőrkabát, PPS, TT, ajaj, ez nem jelent jót ! Meglepődött

Naplózva
Oldalak: 1 ... 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 [540] 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: