Oldalak: 1 ... 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 [538] 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454449 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8055 Dátum: 2015. Február 17. - 08:31:22 »

Én egyszerű lélek,  Okos  nem értem ezt a csőlátás problémát a céltávcsöveknél.  Fejvakarás
Valamelyik nagyvadász magyarázza már el pórias agyamnak hogy a csőlátás miért alakul ki egy amúgy tulajdonképpeni csőbe nézés közben?
Ráadásul valamelyik "csőben" van csőlátás valemelyikben meg nincs... Furák ezek a csövek.
Megérteném ha egy keresőről beszélnénk ahol nem egy konkrét dolgot néz az ember hanem figyelmesen keresgél, vizslat.
Mert a céltávcsőnél konkrétan azt nézi(?) az ember hogy a vadon hova rakom éppen azt a célkeresztet.

(tudom, üljek le egyes, nyomjam ki a szememet és csonkoljam ujjaimat, de mielőtt ezt megteszem ugyan mondja már el nekem valaki ezt a tézist)  Stoel

Kicsit olyannak tűnik nekem ez mint a klasszikus jó kaliber-e a 30.06....

Én összehasonlításban beszélek csőlátásról. Önmagában persze mindegyik az.
Legutóbb is leírtam a példát.
Egy Kahles és az én Minoxom 8as nagyításon. A Minox után belenéztem a Kahles-be, és kitárult előttem a világ.
Szóval én így értem a csőlátást, szigorúan egymáshoz viszonyítva...a látómezőt x méteren.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8056 Dátum: 2015. Február 17. - 09:11:34 »

Én összehasonlításban beszélek csőlátásról. Önmagában persze mindegyik az.
Legutóbb is leírtam a példát.
Egy Kahles és az én Minoxom 8as nagyításon. A Minox után belenéztem a Kahles-be, és kitárult előttem a világ.
Szóval én így értem a csőlátást, szigorúan egymáshoz viszonyítva...a látómezőt x méteren.

Azt azért illik megjegyezni, hogy a csőlátás effektus nem hibajelenség.

Rég és még ma is vannak céltávcsőgyártó cégek, akik a fejlesztés során ezzel az esztétikai jelenséggel nem foglalkoznak, mert nincs jelentősége.

Sok régi prémiumgyártó cég 1-es képsíkos (varia) céltávcsövénél  kisebb nagyítási tartományra visszahúzva látható ez a jelenség.

 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #8057 Dátum: 2015. Február 17. - 09:33:41 »

Én egyszerű lélek,  Okos  nem értem ezt a csőlátás problémát a céltávcsöveknél.  Fejvakarás
Valamelyik nagyvadász magyarázza már el pórias agyamnak hogy a csőlátás miért alakul ki egy amúgy tulajdonképpeni csőbe nézés közben?
Ráadásul valamelyik "csőben" van csőlátás valemelyikben meg nincs... Furák ezek a csövek.
Megérteném ha egy keresőről beszélnénk ahol nem egy konkrét dolgot néz az ember hanem figyelmesen keresgél, vizslat.
Mert a céltávcsőnél konkrétan azt nézi(?) az ember hogy a vadon hova rakom éppen azt a célkeresztet.

(tudom, üljek le egyes, nyomjam ki a szememet és csonkoljam ujjaimat, de mielőtt ezt megteszem ugyan mondja már el nekem valaki ezt a tézist)  Stoel

Kicsit olyannak tűnik nekem ez mint a klasszikus jó kaliber-e a 30.06....

Mondjuk amikor vadat kell "keresni" vagy követni a céltávcsővel, nem mindegy, hogy adott távolságon "milyen tág a világ".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #8058 Dátum: 2015. Február 17. - 09:40:33 »

Gyanítom hogy azért egyik normális céltávcső sem küzd azzal a hibával, hogy nem fér el a látómezejében 50-100 méteren egy vaddisznó, vagy neagyisten egy szarvas.  Fejvakarás
Ha szóró, ha vadkár akkor meg végképp.
Cserkelés közben elhiszem hogy jó hogy ha van nagyobb látómező....

Vagy lehet olyam nimt a sicc.-ben a bálnafogás...  Röhög
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #8059 Dátum: 2015. Február 17. - 10:29:22 »

Köszönöm a válaszokat.Nagyjából erre számítottam,általában én is a kiforrottabb dolgok fele hajlok.A Meopta természetesen használt lett volna kb. annyi pénzért.Mégegyszer köszönöm. Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #8060 Dátum: 2015. Február 17. - 18:36:21 »

Üdv!

Céltávcsöveknél, kimondottan vadászati célra alkalmazva (sportlövészetnél tudom, hogy nélkülözhetetlen) van jelentősége a parallaxis állításnak?

köszi  Emelem
Vélemények?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #8061 Dátum: 2015. Február 17. - 21:06:48 »

Vélemények?
Van hát. Egyel több dologra lehet fogni a hibázást...
Amúgy meg felesleges.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #8062 Dátum: 2015. Február 17. - 21:21:55 »

Erre jutottam én is, csak jó lett volna másoktól is hallani.
Naplózva
Bronson
magjouctVE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #8063 Dátum: 2015. Február 24. - 01:00:51 »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.Vettem egy Zeiss 2,8x10-50 Victory HT távcsövet.Nappal leteszteltem,gyönyörü képe van minden ok.Este belenéztem és elszörnyedve látom,hogy a piros pont,nem pont hanem pókhálóra emlékeztető valami.Reggel hívom a kereskedőt, ő azt mondta hogy még ezt nem hallotta,és hogy be van e állítva az élesség.Mondtam neki,hogy éles a képe a távcsőnek.Megnyugtatott,hogy fölhívja a zeiss-t és visszahív.Visszagívott és mondta,hogy telefonált a gyári technikussal,és az azt mondta,hogy nem elég ha éles a kép,hanem addig kell tekerni az éllesség állítót ameddig pont nem lessz.Be is állítottam az útmutatása szerint.Kis fényerősségnél jó is,de ha erősebbre teszem akkor már megy át csillag formájuvá.Ezt én a régi Meoptámon nem tapasztaltam.Normális ez?Így kell lennie?

Távcsővásárlás előtt állva olvasgattam a hozzászólásokat. Ezt találva szeretném megemlíteni hogy a fehova-n belenéztem egy vadi új Zeiss 3-12x56 Victory HT-ba és ugyanezt a pókháló szerű képződményt láttam. A Zenith-nél (meg a Stratos-nál is) kerek volt a pont amilyennek lennie kell, hiába hogy nagyobb lesz nagyítással, úgy is csak nappal lövök messzebb általában... Szóval visszatérve a Zeiss-re, a segítőkész kolléga elkezdett magyarázkodni, majd némi tekergetés után visszaadta a távcsövet és én kb. ugyanazt láttam. Lehet csak véletlen volt. Nyilván kiváló távcsövek a Zeiss-ek, de én kicsit csalódottan álltam tovább. Találkozott valaki más is hasonlóval?
Naplózva

oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #8064 Dátum: 2015. Február 24. - 09:04:11 »

Távcsővásárlás előtt állva olvasgattam a hozzászólásokat. Ezt találva szeretném megemlíteni hogy a fehova-n belenéztem egy vadi új Zeiss 3-12x56 Victory HT-ba és ugyanezt a pókháló szerű képződményt láttam. A Zenith-nél (meg a Stratos-nál is) kerek volt a pont amilyennek lennie kell, hiába hogy nagyobb lesz nagyítással, úgy is csak nappal lövök messzebb általában... Szóval visszatérve a Zeiss-re, a segítőkész kolléga elkezdett magyarázkodni, majd némi tekergetés után visszaadta a távcsövet és én kb. ugyanazt láttam. Lehet csak véletlen volt. Nyilván kiváló távcsövek a Zeiss-ek, de én kicsit csalódottan álltam tovább. Találkozott valaki más is hasonlóval?

3-12x56 Victory HT-m van és kiválóan működik a világítópontja.  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8065 Dátum: 2015. Február 24. - 09:18:23 »

Távcsővásárlás előtt állva olvasgattam a hozzászólásokat. Ezt találva szeretném megemlíteni hogy a fehova-n belenéztem egy vadi új Zeiss 3-12x56 Victory HT-ba és ugyanezt a pókháló szerű képződményt láttam. A Zenith-nél (meg a Stratos-nál is) kerek volt a pont amilyennek lennie kell, hiába hogy nagyobb lesz nagyítással, úgy is csak nappal lövök messzebb általában... Szóval visszatérve a Zeiss-re, a segítőkész kolléga elkezdett magyarázkodni, majd némi tekergetés után visszaadta a távcsövet és én kb. ugyanazt láttam. Lehet csak véletlen volt. Nyilván kiváló távcsövek a Zeiss-ek, de én kicsit csalódottan álltam tovább. Találkozott valaki más is hasonlóval?
Mennyire volt erősre állítva? Ha lejjebb veszed, elmúlik a "pókhálósodás".
Naplózva
Bronson
magjouctVE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #8066 Dátum: 2015. Február 24. - 09:27:52 »

Akkor ha ilyet vennék akkor előtte megbizonyosodok róla hogy az enyém jó-e:) Köszi oceanwave!
Makkmarci, levettük az erősségét teljesen, majd abban a tartományban próbálgattam. Pókhálós már annyira nem volt, de nagy jóindulattal sem lehetett volna pontnak nevezni. Valószínű pont egy olyan darab került a kezembe, eddig még én sem hallottam hogy bárki panaszkodott volna rá. Másra nem tudok gondolni Vállat von
Naplózva

w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #8067 Dátum: 2015. Február 27. - 20:22:05 »

Sziasztok! Fegyver belövésnél 50m-en mekkora lehet centiben az a maximális függőleges és vízszintes eltérés amit még a céltávcsövön bőven lehet korrigálni a szerelék állítása nélkül?
Naplózva
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #8068 Dátum: 2015. Február 27. - 21:42:42 »

Sziasztok! Fegyver belövésnél 50m-en mekkora lehet centiben az a maximális függőleges és vízszintes eltérés amit még a céltávcsövön bőven lehet korrigálni a szerelék állítása nélkül?
Ez attol fugg, hogy hany "MOA"-t tud allitani a tavcso. Van ami cask 40-et tud, van, ami 120-at
50 meteren egy MOA 1.25 cm nagyjabol.
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #8069 Dátum: 2015. Február 28. - 03:07:44 »

Egy meopta meostar r1r 3-12x56 ról lenne szó ami a gyári adat szerint 116cm-t tud 100m-en, 1klikk pedig 1/4 moa szintén 100 m-en.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 [538] 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: