Oldalak: 1 ... 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 [526] 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454432 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #7875 Dátum: 2015. Február 08. - 18:58:44 »

Szomoru ez, hogy olyen arba vannak ott.
Szerintem ennyi kell vadaszatra, es ilyen arba. Aki ezzel itt alul nem tud megloni akarmit akarmikor az menjen haza.

        http://www.amazon.com/gp/aw/d/B003NZFQ5S/ref=pd_aw_sbs_sg_11?refRID=1NQJNA8V0C75DGRCPNP6     
 

Azèrt van egy korosztály akinek még az 50- es kevés, valamint a duplexnél jobb az 1-es, vagy a 4\A világítós.
Duplex sokat kitakar, főleg tök feleslegesen függőlegesbe.
Szerintem. Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #7876 Dátum: 2015. Február 09. - 08:49:04 »

 Emelem

Nem tudom még melyik nap, de kimegyek a Fehovára, és megpróbálok szemügyre venni pár Leupoldot. Eleget dicsértétek már, és bevallom őszintén a Minox ZE5i-vel nem vagyok annyira megelégedve. Közel 300 ezer körül van az új ára, de szerintem annyit sosem ér. Inkább a Delta Titanium szintjét hozza, vagy azt talán minimálisan veri. Meoptának meg szerintem nyomába nem ér. Ez a véleményem ilyen "slendrián" összehasonlítások, és a normál használat/tapasztaltak eredménye. TAL, ha esetleg ezt szakmaibban alá tudnád támasztani, esetleg cáfolni, azt megköszönném. És hogy a felsoroltakhoz képest egy vx-3-t hova sorolnál? Bárki, akinek ezekkel kapcsolatban tapasztalattal bír, kérem szintén ne tartsa magában Mosolyog Mert lehet velem/szememmel van a baj. Ketten privátban is érdeklődtek nálam a Minox iránt (HunterDave, Balkóbátya), nekik is minden bizonnyal hasznos lesz, mert csak a saját tapasztalataimat tudtam elmondani nekik.

Üdv,
András
 Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7877 Dátum: 2015. Február 09. - 09:23:51 »

Emelem

Nem tudom még melyik nap, de kimegyek a Fehovára, és megpróbálok szemügyre venni pár Leupoldot. Eleget dicsértétek már, és bevallom őszintén a Minox ZE5i-vel nem vagyok annyira megelégedve. Közel 300 ezer körül van az új ára, de szerintem annyit sosem ér. Inkább a Delta Titanium szintjét hozza, vagy azt talán minimálisan veri. Meoptának meg szerintem nyomába nem ér. Ez a véleményem ilyen "slendrián" összehasonlítások, és a normál használat/tapasztaltak eredménye. TAL, ha esetleg ezt szakmaibban alá tudnád támasztani, esetleg cáfolni, azt megköszönném. És hogy a felsoroltakhoz képest egy vx-3-t hova sorolnál? Bárki, akinek ezekkel kapcsolatban tapasztalattal bír, kérem szintén ne tartsa magában Mosolyog Mert lehet velem/szememmel van a baj. Ketten privátban is érdeklődtek nálam a Minox iránt (HunterDave, Balkóbátya), nekik is minden bizonnyal hasznos lesz, mert csak a saját tapasztalataimat tudtam elmondani nekik.

Üdv,
András

Én eddig ennél a Minox gyártmánynál három hibajelenséggel találkoztam.

01. Szemlencserendszer kotyogása, ami kihat a szálkereszt képének mozgására, ezáltal ugye a találatok is áthelyeződtek. (hogy ezt kijavították-e vagy sem, nem tudom.

02. Toronyszerkezetek középállásban való tartása mellett is nehéz fegyverbelövés.

03. Üveg szálkereszten megjelenő apró porszemek, melyek használatot követően önálló szaporodásra képesek. (gyártó szerint esztétikai hiba), az én véleményem meg, hogy ennyi pénzért ne szaporodjon ott semmi ami nem odavaló. Nem

Én a Leupoldokat alapvetően szeretem, csak azt tudni kell, hogy az USA legtöbb államában tilos szürkületet követően vadászni, és valahogy ez érződik is a gyakorlati szürkületi tudásában.

Nem olyan mint az ismert Európai prémiumgyártók gyártmányainál, akik feltételezve pontosan tudják, hogy milyen követelményeknek kell megfelelnie nálunk egy céltávcsőnek és erre igyekeznek rágyúrni különféle "T" réteg fejlesztésekkel.

Fehovás céltávcső mustra, nappal, zárt térben, avagy csarnok előtt sok mindent nem mutat meg, csak pár dolgot lehet szemrevételezéssel megállapítani.

Ráadásként össze kellene egy azonos időben hasonlítani más, hasonló gyártmánnyal, de akkor még marad a gyakorlati szürkületi tudás, ami meg nagyon lényeges.

Szálkereszt megfelelő választása is nagyon lényeges, mert :

- van egy jó szürkületi teljesítménnyel felruházott céltávcső, de nincs mivel célozni, mert az vagy nem látható, vagy kitakaródik a vad sötét sziluetjén.

- van egy jó szálkereszt, amellyel korrekten látható és korrekt célzásra alkalmas, de nincs megfelelő gyakorlati szürkületi értéke a céltávcsőnek.

Első esetében van mire célozni, de nem tudunk mivel, második esetében van mivel célozni, de nem látjuk, hogy mire.

Nos, optimális esetben jó ha stimmel mind a kettő. Emelem
 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 09. - 09:33:09 írta Pyrus » Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #7878 Dátum: 2015. Február 09. - 09:56:50 »

Én eddig ennél a Minox gyártmánynál három hibajelenséggel találkoztam.

01. Szemlencserendszer kotyogása, ami kihat a szálkereszt képének mozgására, ezáltal ugye a találatok is áthelyeződtek. (hogy ezt kijavították-e vagy sem, nem tudom.

02. Toronyszerkezetek középállásban való tartása mellett is nehéz fegyverbelövés.

03. Üveg szálkereszten megjelenő apró porszemek, melyek használatot követően önálló szaporodásra képesek. (gyártó szerint esztétikai hiba), az én véleményem meg, hogy ennyi pénzért ne szaporodjon ott semmi ami nem odavaló. Nem

Én a Leupoldokat alapvetően szeretem, csak azt tudni kell, hogy az USA legtöbb államában tilos szürkületet követően vadászni, és valahogy ez érződik is a gyakorlati szürkületi tudásában.

Nem olyan mint az ismert Európai prémiumgyártók gyártmányainál, akik feltételezve pontosan tudják, hogy milyen követelményeknek kell megfelelnie nálunk egy céltávcsőnek és erre igyekeznek rágyúrni különféle "T" réteg fejlesztésekkel.

Fehovás céltávcső mustra, nappal, zárt térben, avagy csarnok előtt sok mindent nem mutat meg, csak pár dolgot lehet szemrevételezéssel megállapítani.

Ráadásként össze kellene egy azonos időben hasonlítani más, hasonló gyártmánnyal, de akkor még marad a gyakorlati szürkületi tudás, ami meg nagyon lényeges.

Szálkereszt megfelelő választása is nagyon lényeges, mert :

- van egy jó szürkületi teljesítménnyel felruházott céltávcső, de nincs mivel célozni, mert az vagy nem látható, vagy kitakaródik a vad sötét sziluetjén.

- van egy jó szálkereszt, amellyel korrekten látható és korrekt célzásra alkalmas, de nincs megfelelő gyakorlati szürkületi értéke a céltávcsőnek.

Első esetében van mire célozni, de nem tudunk mivel, második esetében van mivel célozni, de nem látjuk, hogy mire.

Nos, optimális esetben jó ha stimmel mind a kettő. Emelem
 Wave


Köszönöm!

Funkcionálisan semmi bajom vele. Egyszer belőttük, és azóta (3 éve talán...) nem nyúltam hozzá. Ez a "porszemszaporodási effektus" sincs szerencsére.
Igen, ha már éles helyzetben nem lehet, akkor Fehován, meg világosban én a távcsöveket a látómező alapján hasonlítom össze. Azt figyeltem meg, hogy a látómező és a minőség az elég jól összefügg. Persze itt is gondolom csak az azonos lencseméretet, és azonos nagyításon lehet/van értelme összehasonlítani.

A szürkületi értéke zavar inkább, jobban mondva többet várnék tőle, illetve az, (amit írtam is az eladás témában a 7x50es Kahles kapcsán) hogy szűk a látómezeje. Pl most szombaton hogy kitisztult a havas táj ellenére kimondottan sz@rul láttam vele. Alapvetően amikor én vadászom, akkor egy 1,5-6x42es Meostarral mindent meglövök. Mármint nem a távcsőn múlik, ha hibázok  Ördög Novemberi teliholdkor teljes felhős idő és csöpörgő eső mellett nem jelentett gondot egy süldő elejtése (100-120 m).  Amikor azzal nem megy, akkor meg elengedem inkább. És azt gondolom, hogy a Minox 300 ezerért tudhatná ugyanazt, de nem tudja...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7879 Dátum: 2015. Február 09. - 10:22:39 »



......,..Nos, optimális esetben jó ha stimmel mind a kettő. Emelem
 Wave


Szervusz Druszám! Emelem
 
Itt a lényeg! Ezért csak egy kérdésem maradt: Ha magadnak kellene milyen távcsöveket vennél? (Persze úgy, hogy a házat ne kelljen eladni)  Mosolyog

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #7880 Dátum: 2015. Február 09. - 10:32:23 »

Szervusz Druszám! Emelem
 
Itt a lényeg! Ezért csak egy kérdésem maradt: Ha magadnak kellene milyen távcsöveket vennél? (Persze úgy, hogy a házat ne kelljen eladni)  Mosolyog

Vadászüdvözlettel: Attila

Igen, végül is nem értem minek bonyolítottam itt a kérdést... Röhög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7881 Dátum: 2015. Február 09. - 12:45:36 »

Szervusz Druszám! Emelem
 
Itt a lényeg! Ezért csak egy kérdésem maradt: Ha magadnak kellene milyen távcsöveket vennél? (Persze úgy, hogy a házat ne kelljen eladni)  Mosolyog

Vadászüdvözlettel: Attila

Erre nehéz válaszolni, mert én alapvetően nappali felhasználó vagyok, már rég.

De van egy sorrend, a minimumtól.

Csak márkákat tudnék felsorolni, mert a konkrét technikai tudást a felhasználó ország, hely, vad, kaliber határozza meg.

Ezért is van az, hogy ha valaki tanácsot kér, előtte jól kifaggatom, hol, mit, mire, hogyan, mennyi idős, milyen kaliberre és mennyiből szeretné.

Nekem nem kell már vennem semmit, de nem is cserélek le semmit. DT, Swar, és Kahles van és egy NF. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7882 Dátum: 2015. Február 09. - 12:53:33 »

Igen, végül is nem értem minek bonyolítottam itt a kérdést... Röhög


Na, jó, hogy legyen válasz is, de konkrétat az alább felsoroltak miatt nem mondhatok, mert egy csomó tényező nálam más, mint másoknál vadászati szempontból.

Alja minimumtól kezdve, újban és a nem hulladék kategória.(vadász célra)

Meopta, Meostar, DT, Leupold (nem a clone Vigyorog és nappalra), Zeiss (nem a Conquest és nem Duralyt) S-B Zenith, Swarovski, Kahles., cc ezek. Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #7883 Dátum: 2015. Február 09. - 13:00:17 »

Alja minimumtól kezdve, újban és a nem hulladék kategória.(vadász célra)
Meopta, Meostar, DT, Leupold (nem a clone Vigyorog és nappalra), Zeiss (nem a Conquest és nem Duralyt) S-B Zenith, Swarovski, Kahles., cc ezek. Emelem
Ezek szerint a S&B Klasszik nem felel meg vadászatra,vagy még a Meopta alatt van? Fejvakarás
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #7884 Dátum: 2015. Február 09. - 13:02:23 »

Na, jó, hogy legyen válasz is, de konkrétat az alább felsoroltak miatt nem mondhatok, mert egy csomó tényező nálam más, mint másoknál vadászati szempontból.

Alja minimumtól kezdve, újban és a nem hulladék kategória.(vadász célra)

Meopta, Meostar, DT, Leupold (nem a clone Vigyorog és nappalra), Zeiss (nem a Conquest és nem Duralyt) S-B Zenith, Swarovski, Kahles., cc ezek. Emelem

Hát igen...Ha úgy döntök és cserélem a Minoxot, akkor elég sanszos, hogy maradok a Meoptánál.
Köszönöm!
Üdv,
A
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16592



« Új üzenet #7885 Dátum: 2015. Február 09. - 13:24:25 »

Na, jó, hogy legyen válasz is, de konkrétat az alább felsoroltak miatt nem mondhatok, mert egy csomó tényező nálam más, mint másoknál vadászati szempontból.

Alja minimumtól kezdve, újban és a nem hulladék kategória.(vadász célra)

Meopta, Meostar, DT, Leupold (nem a clone Vigyorog és nappalra), Zeiss (nem a Conquest és nem Duralyt) S-B Zenith, Swarovski, Kahles., cc ezek. Emelem
Leica? Night Force? IOR?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #7886 Dátum: 2015. Február 09. - 13:54:14 »

Ezek szerint a S&B Klasszik nem felel meg vadászatra,vagy még a Meopta alatt van? Fejvakarás

Kérdés ez volt felém ("Ha magadnak kellene milyen távcsöveket vennél?")

Nem soroltam fel mindent, nem véletlen és nem is ment6em bele a konkrét gyártmányokba annyira, mivel köztudott, hogy minden optika gyártó cégnek van egy jó nagy palettája.

És mint írtam is, konkrét válasz csak minden tényező ismertében lehetséges. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7887 Dátum: 2015. Február 09. - 13:58:36 »

Leica? Night Force? IOR?

Leica pont az egyik fórumtársunknál lett "havas" belsőleg, valahogy az nem kell.

NF van, de csak nappalra, mert full nagyításon amúgy sem olyan csodálatos a képminősége, IOR láttam már, de nem használtam soha, meg az ára sem kevés.

IOR-t a preciziós lövvészeknél sem sűrűn látni valamiért, és mivel nem látni, ezért véleményezés is nagyon kevés lehet róla. Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7888 Dátum: 2015. Február 09. - 13:59:57 »

Ilyen alapon gyakorlatilag ebben az összefüggésben is minden darabra illik a mondás, hogy "Nem szar az, csak másra lesz jó..."  Nyihi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7889 Dátum: 2015. Február 09. - 14:01:31 »

Erre nehéz válaszolni, mert én alapvetően nappali felhasználó vagyok, már rég.

De van egy sorrend, a minimumtól.

Csak márkákat tudnék felsorolni, mert a konkrét technikai tudást a felhasználó ország, hely, vad, kaliber határozza meg.

Ezért is van az, hogy ha valaki tanácsot kér, előtte jól kifaggatom, hol, mit, mire, hogyan, mennyi idős, milyen kaliberre és mennyiből szeretné.

Nekem nem kell már vennem semmit, de nem is cserélek le semmit. DT, Swar, és Kahles van és egy NF. Emelem

Korrekt! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 [526] 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: