Oldalak: 1 ... 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 [515] 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454496 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #7710 Dátum: 2014. December 29. - 07:58:45 »



Szerintem, a hidegbeloves utani elsolovest (ha egyaltalan eltalalta a tablat) ugy kellett volna folytatni hogy ujboli hidegbeloves. Megpedig ugy hogy a puskat nem mozgatva, (padba befogva) csak a tornyok allitasaval beloni a tavcsovet az ujj pontra, es ezt a muveletet addig ismetelni amig minden  Igen

Már elnézést, de ez nem helyes.

"ugy kellett volna folytatni hogy ujboli hidegbeloves. Megpedig ugy hogy a puskat nem mozgatva, (padba befogva) csak a tornyok allitasaval beloni a tavcsovet az ujj pontra,"

Hidegbelövés helyett a durva, szerelékkel való állítást kell javasolni, és csak kizárólag akkor áttérni a tornyok állítására, mikor már célközeli a találat, addig sem kínozva a céltávcső két toronyszerkezetét és a céltávcső belső tubusszerkezetét.

Ezért is nevezik a gyártók a toronyszerkezeteket finomállítónak.

Erre is találták ki a szerelékeken való oldalmozgatási lehetőséget.

Már amelyiken, mert a CZ-nek nevezett szereléken ugye ilyen nincs és ezért sem javasolt annak megvétele.

Ha meg végállás vagy a közeli helyzetben vannak a toronyszerkezetek, akkor az a céltávcső meghibásodásához is vezethet, sűrű használat és kaliberfüggő esetben.

Most javítottam két 6x42-es Meopta céltávcsövet, mind a kettő esetében teljesen be volt tekerve a két tornyszerkezet és sikeresen el is törték a visszanyomó laprugót. Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #7711 Dátum: 2014. December 29. - 08:09:04 »

A tulajdonos részéről való sima, avagy variábel céltávcső tudtáról. Mosolyog

Ezt általában illik tudni, ha azt nem is, hogy 25,4. vagy 26mm-es a tubusméret, mert az nem egy látványos különbség.

Minap egy manus volt nálam, kérdezem, milyen kaliber a fegyver ? Hát, nagy kaliber. Na, de bővebben ! Hát azt pontosan nem tudja, de a lőszer doboza fekete-piros.  :Mosolyog És a golyó vége olyan ólmos. :Mosolyog

Na, ennyiből én már mindent tudtam, csak a kalibert nem, de nem gond, mert Ő sem tudta megmondani. Tasli

Nem sértésként kérdeztem !
 Emelem



Szia Attila!  Emelem

Variábel, de ez szerintem látszott abból amit írtam. (3-9x42)
A tubusátmérő pedig 26mm-es.
A puskáimat pedig tudom milyen kaliberűek, de az most nem ide tartozik.  Kacsint

Üdv, gaben
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7712 Dátum: 2014. December 29. - 08:15:54 »

Szia Attila!  Emelem

Variábel, de ez szerintem látszott abból amit írtam. (3-9x42)
A tubusátmérő pedig 26mm-es.
A puskáimat pedig tudom milyen kaliberűek, de az most nem ide tartozik.  Kacsint

Üdv, gaben

Én kérek elnézést, mert más kérdezte, hogy milyen a tubusméret, csak összekevertem Veled. Emelem

Azt tudom, hogy Te is tudod, hogy nagy a kalibered !  Kacsint Vigyorog Emelem ( vagy kicsi) Vigyorog

Szeretem ezeket a Steyr (régi) fegyvereket, még a mai napig vígan zenélnek.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #7713 Dátum: 2014. December 29. - 08:18:04 »

 Piál Wave Ördög
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7714 Dátum: 2014. December 29. - 16:48:50 »

Már elnézést, de ez nem helyes.

"ugy kellett volna folytatni hogy ujboli hidegbeloves. Megpedig ugy hogy a puskat nem mozgatva, (padba befogva) csak a tornyok allitasaval beloni a tavcsovet az ujj pontra,"

Hidegbelövés helyett a durva, szerelékkel való állítást kell javasolni, és csak kizárólag akkor áttérni a tornyok állítására, mikor már célközeli a találat, addig sem kínozva a céltávcső két toronyszerkezetét és a céltávcső belső tubusszerkezetét.

Ezért is nevezik a gyártók a toronyszerkezeteket finomállítónak.

Erre is találták ki a szerelékeken való oldalmozgatási lehetőséget.

Már amelyiken, mert a CZ-nek nevezett szereléken ugye ilyen nincs és ezért sem javasolt annak megvétele.

Ha meg végállás vagy a közeli helyzetben vannak a toronyszerkezetek, akkor az a céltávcső meghibásodásához is vezethet, sűrű használat és kaliberfüggő esetben.

Most javítottam két 6x42-es Meopta céltávcsövet, mind a kettő esetében teljesen be volt tekerve a két tornyszerkezet és sikeresen el is törték a visszanyomó laprugót. Emelem


Igazad van de, bernipapa irasa utan (Fegyvermester felszerelte, hideg belövés majd irány a lőtér.) azt felteteleztem hogy, a szerelekkel valo beallitas mar megtortent.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #7715 Dátum: 2014. December 29. - 18:02:35 »



Igazad van de, bernipapa irasa utan (Fegyvermester felszerelte, hideg belövés majd irány a lőtér.) azt felteteleztem hogy, a szerelekkel valo beallitas mar megtortent.

Nem történhetett meg, mivel a CZ szerelék eleve oldalban nem állítható, akkor pedig nyűstölték a toronyszerkezeteket, ami meg nagyon nem helyes és nem is tesz jól a céltávcsöveknek. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7716 Dátum: 2014. December 29. - 18:13:42 »

Nem történhetett meg, mivel a CZ szerelék eleve oldalban nem állítható...
Eleve hogyan lehet ilyen sz@rt piacra tenni? Fejvakarás Vállat von
Mit lehet vele csinálni (azon kívül, hogy jó messzire elhajítanád)?
Jön a szakértelem, a türelem és a reszelő?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7717 Dátum: 2014. December 29. - 19:07:33 »

Eleve hogyan lehet ilyen sz@rt piacra tenni? Fejvakarás Vállat von
Mit lehet vele csinálni (azon kívül, hogy jó messzire elhajítanád)?
Jön a szakértelem, a türelem és a reszelő?


Vegul is legtobb jenki szerelek sem allithato  Ördög ......
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #7718 Dátum: 2014. December 29. - 20:17:48 »



Vegul is legtobb jenki szerelek sem allithato  Ördög ......


Hát a legismertebb Leupold állítható. Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7719 Dátum: 2014. December 29. - 20:21:05 »

Hát a legismertebb Leupold állítható. Emelem
.

 Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7720 Dátum: 2014. December 29. - 20:26:59 »

Eleve hogyan lehet ilyen sz@rt piacra tenni? Fejvakarás Vállat von
Mit lehet vele csinálni (azon kívül, hogy jó messzire elhajítanád)?
Jön a szakértelem, a türelem és a reszelő?

Nem tudom, hogy hány féle "CZ szerelék" van, de én az enyémről, azonkívül, hogy ronda mint a bűn, semmi hátrányos tulajdonságáról nem tudok beszámolni. Enyém sem állítható oldalra - a klasszikus módon...
Eddig nem volt rá szükség, mind a két 602-esen szépen előre állt, középre mutatva. Hogy ez szerencse, vagy a 602-esek csővel párhuzamos sínjeinek köszönhető, nem tudom. Szerintem mind a ZKK, mind a CZ sínje elég párhuzamos ehhez a mutatványhoz legalább is........
Viszont, ha szar lenne a palacsintában, akkor is lehetne állítani, igaz elég körülményesen, de lehetne.
Az enyém egy darabból levő, egy magas hídon vannak a gyűrűk, alatta el lehet nézni.
A gyűrűk felcsavarozásánál van a kutya elásva. Egy hangyaf@sznyit oldal irányban is elmozognak.
Namármost, ha előállna, hogy ferde a sín, vagy a szerelék állna csálén, vagy a cső lenne kanyarcső, akkor is lehetne oldal irányban egy kicsit tolni rajt. Persze hogy stabil legyen, én beragasztottam a csavarokat (áll is mint Katiban a gyerek, pedig mind a kettő puska rugdosós fajta), de ha szükség lenne rá, ezt is fel lehetne oldani, letisztítani, és mielőtt az új ragasztás megszáradna, oldalra elkocogtatni a szükséges gyűrűt. Nem a legelegánsabb módszer, de jobb, mint reszelgetni  a szereléklábat, vagy ami még rosszabb a sínt, ami nem visszafordítható, ez a ragasztásos dolog meg azért nem nyalja el a fémet véglegesen, habár nyűgös egy kicsit.
Költséghatékonyabb, mint jó messzire elhajítani.
Ha már van egy ilyen, tartaléknak mindenképpen jobb, mint a semmi.
 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7721 Dátum: 2014. December 29. - 20:35:48 »

Eleve hogyan lehet ilyen sz@rt piacra tenni? Fejvakarás Vállat von
Mit lehet vele csinálni (azon kívül, hogy jó messzire elhajítanád)?
Jön a szakértelem, a türelem és a reszelő?

Én sem értem, de talán a boltosok is jobban képbe lehetnének szakmailag, hogy egy gyártmányilag hulladékot nem vételeznek és nem értékesítenek.

Főleg,hogy ezzel gondot okoznak a vásárlónak azzal, hogy tönkre mehet a céltávcsöve is akár.

És még itt van a fegyverjav8tók felelőssége, szakmai tudása, hogy nem vállal be olyan munkát amely szakmailag nem helyes és károkozáshoz vezethet.

Van még jó pár gyártmány van amely alkalmas az oldalállításra. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7722 Dátum: 2014. December 29. - 20:53:31 »

Nem tudom, hogy hány féle "CZ szerelék" van, de én az enyémről, azonkívül, hogy ronda mint a bűn, semmi hátrányos tulajdonságáról nem tudok beszámolni. Enyém sem állítható oldalra - a klasszikus módon...
Eddig nem volt rá szükség, mind a két 602-esen szépen előre állt, középre mutatva. Hogy ez szerencse, vagy a 602-esek csővel párhuzamos sínjeinek köszönhető, nem tudom. Szerintem mind a ZKK, mind a CZ sínje elég párhuzamos ehhez a mutatványhoz legalább is........
Viszont, ha szar lenne a palacsintában, akkor is lehetne állítani, igaz elég körülményesen, de lehetne.
Az enyém egy darabból levő, egy magas hídon vannak a gyűrűk, alatta el lehet nézni.
A gyűrűk felcsavarozásánál van a kutya elásva. Egy hangyaf@sznyit oldal irányban is elmozognak.
Namármost, ha előállna, hogy ferde a sín, vagy a szerelék állna csálén, vagy a cső lenne kanyarcső, akkor is lehetne oldal irányban egy kicsit tolni rajt. Persze hogy stabil legyen, én beragasztottam a csavarokat (áll is mint Katiban a gyerek, pedig mind a kettő puska rugdosós fajta), de ha szükség lenne rá, ezt is fel lehetne oldani, letisztítani, és mielőtt az új ragasztás megszáradna, oldalra elkocogtatni a szükséges gyűrűt. Nem a legelegánsabb módszer, de jobb, mint reszelgetni  a szereléklábat, vagy ami még rosszabb a sínt, ami nem visszafordítható, ez a ragasztásos dolog meg azért nem nyalja el a fémet véglegesen, habár nyűgös egy kicsit.
Költséghatékonyabb, mint jó messzire elhajítani.
Ha már van egy ilyen, tartaléknak mindenképpen jobb, mint a semmi.
 Emelem

Régi ZKK szerelék melyen a 4x32 Zeiss Jena volt ott állítható volt oldalban, de érthető is volt, mert a céltávcső csak függőleges toronnyal rendelkezett.

Az a szerelék amellyel már reszelő szükséges, az szakmailag és gyártmányilag hulladék.

Komlói (Peti féle), Leupold, Steyr, Recknagel, EAW, alkalmas.
Komlôi árban meg majd azonos  CZ-vel, és minőségben is jobb.

Megrendelőknek, fegyverjavítóknak is jobb, ha gyors, szakszerűbb a munkavégzés. Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #7723 Dátum: 2014. December 29. - 22:17:34 »

A SAKO Optilock is hasonló rendszerű, mint a picatinny sínek/gyűrűk, sőt, egy illesztőpersely a gyűrű alján minden horizontális irányú mozgást akadályoz, csak fordulni enged... Azzal mi a helyzet?

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
bernipapa
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #7724 Dátum: 2014. December 29. - 22:34:12 »

Köszi a sok választ valamivel okosabb lettem!  Emelem
Remélem a távcsövem nem ment tönkre, holnap kiderül. Egyébként nem lettek végállásba tekerve a tornyok. És még bőven van állítási lehetőség.
Mennyi az esélye hogy gyárilag hibás a céltávcső?
Ha igen akkor a gyártó kicseréli?
Tudom, hogy nem egy Zeiss vagy szvaró de nekem erre futotta, jópár hónap kemény spórolással.
 Rííí
Naplózva
Oldalak: 1 ... 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 [515] 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: