Oldalak: 1 ... 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 [511] 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454449 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #7650 Dátum: 2014. December 07. - 17:18:28 »

Meg a nagyítást és a parallaxot. Igen

Az pedig már csak hab a tortán.

A maximalizmust egy kifejezetten jó dolognak tartom, amennyiben az célirányos és kamatoztatható. Viszont ebben az esetben itt az ilyen mértékű precizitás is jó dolog, csak maximum a lőtéren tudja kihasználni az olvtárs.
Az éles helyzet nagyon más tészta. Ott szimpla felesleges pepecseléssé válik csupán, de sanszos, hogy a róka is ép bundával nevetve fog távozni a helyszínről (bár a távozásnak a .22lr-nél amúgy is megvan az esélye, még ha nem is ép bundával) .
Mondom ezt én, egyesek szerint "a végletekig maximalistaként", akit a mai napig csúnyán elönt az adrenalin a róka láttán. Pedig láttam már néhány rókát.

Talán épp ezért is tűnik viccesnek még belegondolni is, amint behívom Őkelmét 10 méterre, én pedig ott tökölök a lesen és a kukkert tekergetem már a világból is ki.  Röhög

Tényleg nem látom sok értelmét, de ez csak az én véleményem.  Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7651 Dátum: 2014. December 07. - 20:07:22 »

Vadászatra. Szeretek oda lőni, ahova tervezem. Legfőképpen rókázni hívnak, csak van mikor 8-10 méterre kell meglőni. Eléggé alá kell tartani...

Ne haragudj meg rám, semmi rossz indulat nincs a mondanivalómban, de érdemes talán megfontolni.
Amit mondok, azt egy olyan hivatásos vadásztól hallottam, aki évi jóval 1000 darab felett adott le dúvad meglövésről "igazolást", mind maga ejtette el ezt a számot, és mint "marhára túlfizetett" hivatásos eléggé lőszer ár érzékeny is kellett, hogy legyen. Ja és lőni is iszonyatosan tudott....
Ennek ellenére mondta azt a .22-es Long Rifle kaliberről, hogy vadkínzó kaliber, és nem szabadna a területen vadászatra használni............ legalább is macska, vagy annál nagyobb méretű dúvadakra. Rókára semmiképpen sem. Ami ennél kisebb, az meg jórészt mind repül, tehát nem egészséges rájuk lövöldözni felfelé......
A legkisebb, amit használt a .22-es Winmag.
A TOZ-8 egyébként is vadászati felhasználás szempontjából komoly kihívásokkal küszködő eszköz, nem gondolom, hogy egy távolság állítós cső ezen a szinten dobna valamit.
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7652 Dátum: 2014. December 07. - 23:58:46 »

, nem gondolom, hogy egy távolság állítós cső ezen a szinten dobna valamit.
 Emelem


Mikor ezt  Vállat von csináltam  az jutott eszembe hogy mi a lófaxnak 8-10 méterre 3-tól   ,  4-  töl  kezdődő nagyítás és abban mit látni a rókából ?      Fejvakarás
Naplózva
Sike Csaba
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #7653 Dátum: 2014. December 10. - 19:50:58 »

Sziasztok!

1 éves Nikon Monarch Dot Shigt VSD karcmentes, fegyveren még nem volt soha,cserélném 30mm-es tubusú céltávcsőre pl: Meopta, Zeiss, Swarovski,Scmith Bender."Szörbe-Szört"
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #7654 Dátum: 2014. December 11. - 13:36:31 »

Még az év elején vettem nagyon olcsón ( 150 Eu) egy 8x56-os Zeiss céltávcsövet. gyönyörű tiszta kép, érdekes, de jó 7-es Zeiss irányzék. Felszereléskor kiderült , hogy a távcsőnek van hibája, magasság állításkor végállásig kellett tekerni, és a függőleges állítószerkezet, ha megnyomjuk, mozdul a szálkereszt vele. Több helyen érdeklődtem a javításról, elég húzós összegeket mondtak látatlanban. Végül a fegyvermester tanácsáre Cs. Z. Zalaegerszegi mesterhez küldtem el, aki egyébként messze a legalacsonyabb árat mondta, javításra, és gázzal újratöltésre. Kicsit utána néztem, bizalmam egyre nőtt, amikor kiderült, hogy gyárt is távcsövet, pl. a Gepárd romboló fegyverre.
Ma hozta a postás, az ár a megbeszélt volt. A szálkereszt nem mozog, gyönyörű tiszta,  kíváncsian várom a jövő heti felszerelést, és belövést.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7655 Dátum: 2014. December 11. - 15:24:50 »

Még az év elején vettem nagyon olcsón ( 150 Eu) egy 8x56-os Zeiss céltávcsövet. gyönyörű tiszta kép, érdekes, de jó 7-es Zeiss irányzék. Felszereléskor kiderült , hogy a távcsőnek van hibája, magasság állításkor végállásig kellett tekerni, és a függőleges állítószerkezet, ha megnyomjuk, mozdul a szálkereszt vele. Több helyen érdeklődtem a javításról, elég húzós összegeket mondtak látatlanban. Végül a fegyvermester tanácsáre Cs. Z. Zalaegerszegi mesterhez küldtem el, aki egyébként messze a legalacsonyabb árat mondta, javításra, és gázzal újratöltésre. Kicsit utána néztem, bizalmam egyre nőtt, amikor kiderült, hogy gyárt is távcsövet, pl. a Gepárd romboló fegyverre.
Ma hozta a postás, az ár a megbeszélt volt. A szálkereszt nem mozog, gyönyörű tiszta,  kíváncsian várom a jövő heti felszerelést, és belövést.
Privát megy.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #7656 Dátum: 2014. December 11. - 19:28:33 »

Privát megy.


Válaszoltam. Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
forester73
Vendég
« Új üzenet #7657 Dátum: 2014. December 11. - 20:14:52 »

Társaságban nem sugdolózunk ! Röhög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7658 Dátum: 2014. December 11. - 20:26:11 »

Társaságban nem sugdolózunk ! Röhög
Árakról érdeklődtem,miheztartás végett.  Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #7659 Dátum: 2014. December 12. - 14:39:05 »

Sziasztok!

Lustaságom ismét nyilvánvalóvá válhat, mivel nem olvastam végig az optikáról szóló részt a fórumban.  Stoel Mentségemre csak annyit tudok felhozni, hogy nem volt és nincs is szándékomban lecserélni a mostani céltávcsövem. Viszont ez a Nikko Stirling, (ha jól irom) nagyon kirívó nekem. Ha tényleg olyan szuper, akár H&H-ra is szerelhető, világítópontos is, akkor, hogy csak hetvenegynehányezer, a Z-bolt által kínált legjobbja? Válaszotokat köszönöm és megegyszer elnézést a restségem miatt. Tasli
Üdv: Zoli.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
sab
Vendég
« Új üzenet #7660 Dátum: 2014. December 12. - 16:41:32 »

Sziasztok!

Lustaságom ismét nyilvánvalóvá válhat, mivel nem olvastam végig az optikáról szóló részt a fórumban.  Stoel Mentségemre csak annyit tudok felhozni, hogy nem volt és nincs is szándékomban lecserélni a mostani céltávcsövem. Viszont ez a Nikko Stirling, (ha jól irom) nagyon kirívó nekem. Ha tényleg olyan szuper, akár H&H-ra is szerelhető, világítópontos is, akkor, hogy csak hetvenegynehányezer, a Z-bolt által kínált legjobbja? Válaszotokat köszönöm és megegyszer elnézést a restségem miatt. Tasli
Üdv: Zoli.

Felszerelni bármire fel lehet ez kétségtelen!

ZU-gépágyú, 50 BMG, vízvezetékcső, stb. Emelem
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #7661 Dátum: 2014. December 12. - 17:12:36 »

Felszerelni bármire fel lehet ez kétségtelen!

ZU-gépágyú, 50 BMG, vízvezetékcső, stb. Emelem

Élethossz garancia is rémlik. Nevet
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #7662 Dátum: 2014. December 12. - 22:00:08 »

Sziasztok!

Lustaságom ismét nyilvánvalóvá válhat, mivel nem olvastam végig az optikáról szóló részt a fórumban.  Stoel Mentségemre csak annyit tudok felhozni, hogy nem volt és nincs is szándékomban lecserélni a mostani céltávcsövem. Viszont ez a Nikko Stirling, (ha jól irom) nagyon kirívó nekem. Ha tényleg olyan szuper, akár H&H-ra is szerelhető, világítópontos is, akkor, hogy csak hetvenegynehányezer, a Z-bolt által kínált legjobbja? Válaszotokat köszönöm és megegyszer elnézést a restségem miatt. Tasli
Üdv: Zoli.

Én azt hallottam, hogy közvetlenül szerzi be a gyártótól, és ezért tudja ilyen áron adni... Vállat von
És eddig egy emberrel találkoztam aki használ ilyen céltávcsövet, nagyon dicsérte.... Vállat von

 Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #7663 Dátum: 2014. December 13. - 02:45:49 »

Én azt hallottam, hogy közvetlenül szerzi be a gyártótól, és ezért tudja ilyen áron adni... Vállat von
És eddig egy emberrel találkoztam aki használ ilyen céltávcsövet, nagyon dicsérte.... Vállat von

 Emelem
-meg nem tart fönt telephelyet, üzletet, alkalmazottat
-nem fizet egy deka áfát sem
-stb.
az élethosszig tartó garancia, mint a neve is mutatja, addig szól, míg tönkre nem megy a cucc
sajnos jellemző ez a webáruházakra, tisztelet az üdítő kivételnek   Emelem
Naplózva
Pannon Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


WWW
« Új üzenet #7664 Dátum: 2014. December 13. - 08:45:04 »

-meg nem tart fönt telephelyet, üzletet, alkalmazottat
-nem fizet egy deka áfát sem
-stb.
az élethosszig tartó garancia, mint a neve is mutatja, addig szól, míg tönkre nem megy a cucc
sajnos jellemző ez a webáruházakra, tisztelet az üdítő kivételnek   Emelem

Bocs, hogy kijavítalak, de ez egy rendes létező vadászbolt Szigetváron (ez nem reklám!) és van weboldala is. De amúgy működő bolt.

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 [511] 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: