Oldalak: 1 ... 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 [505] 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454505 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7560 Dátum: 2014. November 03. - 08:03:47 »

Hála a jóégnek megint van egy "megmondom a tutit" és "csak én mondom a jót mert mindenem van/volt" emberünk . Azt azért még hozzá tenném ha te nem is látod a különbségeket a 42/50/56-os csövek között (pedig van) az nem a távcső hibája , hanem valószínüleg a szemedé mert a pupillád nem képes tágúlni - ja az lehetelen mert sas szem vagy- de mindegy is mert csak felbosszantom magamat .

Biztosan ki is lehet mutatni egy műszerrel,csak legyen elég nagy a toleranciája,az ezredekre jól tudjon "rákeresni".
Beírtad a sablon szöveget,amit megtanítottak neked.Valószínűleg így is van,amit írtál,de csak akkor,ha azonos céltávcsöveket azonos "felszereltséggel" hasonlítanak össze különböző objektívátmérőkkel,és műszerrel vizsgálják.
A szemed pedig nem műszer,és mindenki-é más és más.
A különböző gyártók a fél százalékkal jobb eredményekért güriznek,szinte sikertelenül,amiből a szemed,agyad nem fog fel semmit.
Különböző minőségű távcsövek(a S&B legalja,és a Leica egyik legjobbja között bizony nem nagyon találsz különbséget akkor sem,ha a az objektív kisebb).
Tudod mivel jobb a Leica,mint a S&B 8x56 Klassik?
1.,A képe élesebb,igaz ez nem kunszt,mert még a Leupold-é is.
A beeső fényre,bárhonnan jön nem kényes(S&B "megvakul" lenyugvó nappal szemben ,vagy  ha hátulról oldalfény éri az okulár felől,van ám fények tánca,és hogy más legyen szembe állítva vele,ez még a Delta Titániumnál sem fordul elő)
2, szálkereszt kitakarása.Klassiknál brutális,megmértem (lemezpalástra 3,4, 5cm,6cm átmérőjű kisatírozott köröket rajzoltam ),kitakarja az a 6cm-ert is 100 méteren.
3, külcsíny,a mérete
4,betekintési távolsága
5,ugyanazt tudja ,vagy többet,mint a másik kisebb objektívátmérővel (mert élesebb a képe,és valószínűleg jobbak a bevonatai,mint a Klassiknak)
A pupillám remélhetőleg még tágul,mert 36 vagyok,de tegyük fel,hogy nem tágul,akkor pedig oda kanyarodunk vissza,hogy minek is akkor nekem 50-es,56-os kályhacső,és sokunknak,hogy legalább ronda legyen?
A "mindenem volt,van emberünkre" visszatérve pedig csak annyit,hogy ki a bánatos fityfene mondjon véleményt,ha nem  az ,akinek egyszerre van(vagy kölcsönkért,vagy boltból elhozott ilyen távcsöveket),és össze tudja nézni.
A Buschnell ,Tasco,Hawke,Fomei tulajdonosok az újságban olvasottak alapján ne írkáljanak a levegőbe.
Az újság az kihozta a VX3-ast is győztesnek Németországban,persze műszerrel mérve,aztán meg mégse a legjobb .
Vagy szerinted?



Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7561 Dátum: 2014. November 03. - 08:07:50 »

.   Vigyorog Vigyorog Ördög

Ti aztán  jó haverok lehettek,hogy mindig egymásnak tapsoltok,nagy az egyet értés,nem baj,csak egy egy irányba , hajrá,nem kell a széthúzás,a különvélemény.

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7562 Dátum: 2014. November 03. - 09:16:43 »

Ti aztán  jó haverok lehettek,hogy mindig egymásnak tapsoltok,nagy az egyet értés,nem baj,csak egy egy irányba , hajrá,nem kell a széthúzás,a különvélemény.



Főleg azért tetszik a dolog, mert olyan tárgyban írsz megfellebezhetetlennek hangzó szakmai értekezést (értsd: TUTI), amely esetében a 7 milliárd emberből legalább 7 milliárd különbözőképpen érzékel dolgokat. Kacsint Vigyorog Mármint látás, ami ugye elég szubjektív...
Viszont neked sem lehet mindenben igazad, mert ha annyi millióm lenne, ahány tárgyban nem értünk egymással egyet az Ogréval, akkor most nagyon nyugodtan dőlnék hátra a fotőlyben...
Pedig nem is ismerjük egymást személyesen.. Ördög Ördög Ördög
Te pedig nyugodtan kapcsold ki a beépített IFF (barát/ellenség azonosító)rendszeredet Ördög, a kép sokkal árnyaltabb a fórumon! Röhög
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #7563 Dátum: 2014. November 03. - 10:19:39 »

hajrá,nem kell a széthúzás,a különvélemény.


Az a baj, hogy nem véleményt mondasz hanem a nagy tutit. Ez pedig arra jó, hogy akkor is hülyének néznek ha véletlenül igazad van. Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #7564 Dátum: 2014. November 03. - 15:24:30 »

sziasztok,
múlt héten próbáltam bolt előtt, du 16:30-kor a Zeiss Victory Ht 3-12x56 -ot és a Zeiss Conquest Duralyt 3-12x50 -et.
Mindkét távcsőnek tökéletes tiszta képe volt. A HT természetesen fizikájában vaskosabb, mint az ára is mutatja.
Nagyon vékony a szálkereszt mind a kettőnél. Szemüveges lévén, próbáltam szemüveggel és szemüveg nélkül is a csöveket.
A dioptriakiegyenlítővel tökéletesre sikerült a beállítás mind a két céltávcsőnél. A betekintés megfelelő pozícióját viszont valamiért a Duralyten
találtam meg könnyebben.  OOO
SB 8x56-ot használok. A szemből érkező fényt naplementében valóban nem szereti, de ezt leszámítva nekem nincs gondom vele.
Vannak hozzá viszont kiegészítők, amik talán ezen segíthetnek, vagy ezek mire jók?/sárga filter szürke filter lásd SB árjegyzék/
SB alap,semmi "csillivilli, tekerentyű", egyszer be lett lőve a puska, azóta teszi a dolgát.
Amikor már nem látok, vagy a barátom nem lát benne, akkor "csomagolunk".




Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #7565 Dátum: 2014. November 07. - 08:24:23 »

Tegnap volt időm először kimenni az új Duralyt-tal.
Öt órától hétig elég rendesen be volt borulva,utána a felhők elmentek maradt egy kis köd a hold előtt. Volt lehetőség búzavetésen,kukoricatarlón,tárcsázáson tesztelni,de így is tökéletesen láttam vele. Kár h a disznók nem jöttek,na majd legközelebb.
Örülök,hogy mellette döntöttem. Wave Emelem (mikor be volt borulva akkor is tetszett Vigyorog )
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7566 Dátum: 2014. November 07. - 10:17:25 »

Tegnap volt időm először kimenni az új Duralyt-tal.
Öt órától hétig elég rendesen be volt borulva,utána a felhők elmentek maradt egy kis köd a hold előtt. Volt lehetőség búzavetésen,kukoricatarlón,tárcsázáson tesztelni,de így is tökéletesen láttam vele. Kár h a disznók nem jöttek,na majd legközelebb.
Örülök,hogy mellette döntöttem. Wave Emelem (mikor be volt borulva akkor is tetszett Vigyorog )

Én is kint voltam tegnap este egy 80mm-es eternitcsövet teszteltem.

Kiváló fényáteresztés, szuper szürkületi érték, ernonómia hagy kivánnivalót, de én is örülök, hogy mellette döntöttem. Kacsint Vigyorog Emelem
Naplózva
nils holgerson
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #7567 Dátum: 2014. November 07. - 11:01:00 »

Üdvözletem! A céltávcső-kérdés el lett döntve, egy Leupold VX-3 3.5-10X50-es világítópontos távő fog fölkerülni a puskára várhatóan hétfőn. Amint ez megvan kiviszem a docterral együtt és megírom róla a véleményem. Köszönöm a segítségeteket és véleményeiteket. Már csak egy kérdésem maradt: esetleg tudnátok nekem javasolni egy olyan red dotot amely viszonyag olcsó és használható?
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #7568 Dátum: 2014. November 07. - 11:08:14 »

Én is kint voltam tegnap este egy 80mm-es eternitcsövet teszteltem.

Kiváló fényáteresztés, szuper szürkületi érték, ernonómia hagy kivánnivalót, de én is örülök, hogy mellette döntöttem. Kacsint Vigyorog Emelem
Akkor Téged is jól átvertek ezzel a "túlárazott,piacos,gagyi,kínai hulladékkal",mert ilyen méretben nem létezik. Ördög
Az építőipari termékek szakkatalógusa szerint a legkisebb átmérő az 150-es! Kacsint Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7569 Dátum: 2014. November 07. - 12:40:29 »

Akkor Téged is jól átvertek ezzel a "túlárazott,piacos,gagyi,kínai hulladékkal",mert ilyen méretben nem létezik. Ördög
Az építőipari termékek szakkatalógusa szerint a legkisebb átmérő az 150-es! Kacsint Wave

Bakker, bebuktam, ill. bepaliztak.

Ezek a kínai picinke emberek engem is meg tudnak vezetni.
Pedig volt rajta egy matrica, hogy Swarovski. Meglepődött Vigyorog Emelem

Többet nem vásárlok sem piacon, sem net-en. Kacsint
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7570 Dátum: 2014. November 07. - 14:40:50 »

Tegnap volt időm először kimenni az új Duralyt-tal.
Öt órától hétig elég rendesen be volt borulva,utána a felhők elmentek maradt egy kis köd a hold előtt. Volt lehetőség búzavetésen,kukoricatarlón,tárcsázáson tesztelni,de így is tökéletesen láttam vele. Kár h a disznók nem jöttek,na majd legközelebb.
Örülök,hogy mellette döntöttem. Wave Emelem (mikor be volt borulva akkor is tetszett Vigyorog )

Hogyne láttál volna vele.
Tal mestert kérdeztem anno,hogy mi a véleménye a Leupoldról,meg szabad-e venni.
Röviden tömören azt mondta,hogy a prémiumok közé sorolható,van értelme foglalkozni vele,aztán vettem egy Leupoldot,azóta még egyet,és nagyon nem bántam meg.
Azóta vettem egy Zeiss Duralytot,és rájöttem,hogy igaz ,hogy drágább,de jobb (nem biztos,hogy annyival,amennyivel drágább,mindenesetre jobb,persze ezzel szerinte nem érdemes foglalkozni).
Nagyon sok társammal vadásztam együtt azóta ,akiknek méregdrágábbnál méregdrágább távcső volt a puskájukon,volt alkalmam összehasonlítani a szerényes cájgjaimat az övéikkel,mit mondjak mosolyogtató volt a különbség.
Kollégák viszont azt mondták,hogy az a nüansznyi amivel az övöké jobb,(mert valóban volt jobb is nüansznyival) megéri a borsos felárat(szerintem úgysem tudják életükben sem el..szni a fele  pénzüket sem,ugyhogy érthető),ugyhogy nekünk ebből nem kell kiindulni.

Amikor eladtam a Schmidt Bendert (ez volt a leggyengébb láncszem az összes távcsövem közül,véleményem szerint gyengébb,mint a Duralyt),és lecseréltem a puskámat a Mancira,nem volt kérdéses,vagy Leupoldot kap,vagy Zeisset.

Más.
Ma megjöttem a kórházból a steyr-re a Zeiss Conquest DL asv-vel itthon itthon várt.
Beesik délután egy kolléga egy régi rozsdafészek puskával ,amin le fogjuk fixálni a szereléket.Össze vissza lövöldöz vele állítólag,és utána tudott húzni valamilyen csavaroknak is.Nem tudja,hogy a szerelék,vagy a távcső,vagy a lőszer miatt(vagy ő miatta,persze azt az első körben kizárta Vigyorog) van a gond,de nyugodt lenne,ha ezt a tuti jó távcsövet ,amit hoz rátennénk.
A puska olyan állapotban van,ami megengedi,hogy ezüsttel a talpat felforrasszam,csavarokat ragasztjuk,valami light-os ragasztóval,szerelék sajnos oldalban nem állítható.
 A távcső a lényeg,ami rajta van,swaro habicht 6x42,és amit hoz rá helyette,egy Kahles variábel ,állítólag pár éves,170e pénzért vette(kiváncsi leszek).
Megnézem mit mutat ez a fos,de  új conquest ,a régebbi  két prémiumgyártmánnyal szemben.
Alig bicegek a lábamon,de ezt lezongorázom ma estig.
Majd kitalálom milyen vadászcuccomat kell eladnom,mert rohadt drága gyógyszerre állítottak rá.Megint megy a háztól a leggyengébb láncszem.

Ez az én véleményem ,másé ettől biztosan eltér ,nem ez a tuti,meg ne egyenek.
Mindenki másképp lát,csak a saját szemének higgyen.

A conquest fos.

Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #7571 Dátum: 2014. November 09. - 18:25:35 »

Én màr teljesen elvesztettem a fonalat... merjek duralytot venni vagy sem? OOO
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7572 Dátum: 2014. November 09. - 19:07:28 »

Én màr teljesen elvesztettem a fonalat... merjek duralytot venni vagy sem? OOO

Először én is alig mertem,aztán meg már kettő is van.
Túlárazott szar sznoboknak  Ördög.
Nem kell neked ilyen.
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #7573 Dátum: 2014. November 09. - 19:48:27 »

A vegyescsövűmön lévő 6x42-es S&B szeretném lecserélni egy 2-8x42-es világítópontos duralytra. Ahàny ember,annyifélét hallok róla.  Remélem jó lesz.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7574 Dátum: 2014. November 09. - 20:02:47 »

Remélem jó lesz.
Jó lesz az. Kacsint
Nyugodtan cseréld le, a tapasztalattal rendelkező fórumtársak csak nem baxnak át.....
Olyan kollégám cserélte le szépen sorban mind a 3, napi használatban lévő golyósán a céltávcsöveket Duralytokra, aki évente elég sok nagyvadat lő ahhoz, hogy tudja mire van szüksége.
Ez talán hitelesebb referencia, mint akinek a szomszédja ott volt, amikor a vadászboltban valaki mesélte hogy a........... Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 [505] 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: