Oldalak: 1 ... 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 [503] 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454452 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7530 Dátum: 2014. Október 28. - 12:54:23 »

Üdv az Uraknak!

Nagy dilemmában vagyok.Gyors segítségre,véleményre lenne szükségem. Van nálam egy Leupold vxr 3-9x50, és egy Zeiss Duralyt 3-12x50 nem vill pontos cső. Este összehasonlítom őket, nappal én a Zeiss-et élesebbek tisztábbnak láttam. A Leu új. Zeiss alig használt egy hajszál vékony karc sincs rajta,nagyon szép állapotú,és harmincezerrel rövidebb lenne a másiktól. A világító pont nekem nem annyira szempont (nem sokat használtam eddig sem). Ti melyik mellett döntenétek?  Wave Emelem

Amelyikkel jobban látsz este.  Bow
Milyen szálkereszttel van szerelve a Zeiss?
Vedd figyelembe azt is, hogy a Leu.-val amit látsz, azt meg is tudod célozni. A Zeissel - feltéve, hogy az lesz a jobb este - nem biztos. 
Sok függ a Te szemedtől is.
Kíváncsian várom az összehasonlítás eredményét.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #7531 Dátum: 2014. Október 28. - 14:03:13 »

Amelyikkel jobban látsz este.  Bow
Milyen szálkereszttel van szerelve a Zeiss?
Vedd figyelembe azt is, hogy a Leu.-val amit látsz, azt meg is tudod célozni. A Zeissel - feltéve, hogy az lesz a jobb este - nem biztos. 
Sok függ a Te szemedtől is.
Kíváncsian várom az összehasonlítás eredményét.
 Wave

Szia.

Nem tudom a nevét,belinkelem neked pont ilyen. http://celpont.vadaszcentrum.hu/hu/termekek/71-zeiss-duralyt-3-12x50.html
 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #7532 Dátum: 2014. Október 28. - 14:19:31 »

Szia.

Nem tudom a nevét,belinkelem neked pont ilyen. http://celpont.vadaszcentrum.hu/hu/termekek/71-zeiss-duralyt-3-12x50.html
 Emelem

Hát ezzel nemigen tudsz rossz látási viszonyok közt megfelelően célozni...
De nem akarlak befolyásolni,
max. ha a Zeiss melett döntesz és nem tetszik ocón megveszem tőled.   Mosolyog Emelem
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7533 Dátum: 2014. Október 28. - 14:34:59 »

Üdv az Uraknak!

Nagy dilemmában vagyok.Gyors segítségre,véleményre lenne szükségem. Van nálam egy Leupold vxr 3-9x50, és egy Zeiss Duralyt 3-12x50 nem vill pontos cső. Este összehasonlítom őket, nappal én a Zeiss-et élesebbek tisztábbnak láttam. A Leu új. Zeiss alig használt egy hajszál vékony karc sincs rajta,nagyon szép állapotú,és harmincezerrel rövidebb lenne a másiktól. A világító pont nekem nem annyira szempont (nem sokat használtam eddig sem). Ti melyik mellett döntenétek?  Wave Emelem

Ha hű akarok lenni a fórumhoz akkor azt mondom a Deltát tartsd meg !    Röhög
Ha az elveimhez akkor a Zeiss-t ha azzal jobban látsz mert először a célt kell látni .       S.Peti
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7534 Dátum: 2014. Október 28. - 15:38:53 »

Szia.

Nem tudom a nevét,belinkelem neked pont ilyen. http://celpont.vadaszcentrum.hu/hu/termekek/71-zeiss-duralyt-3-12x50.html
 Emelem

Szia! Valójában is ennyire vékony a szálkereszt? Szerintem a Zeiss 60-as szálkeresztje ilyen vékony, amilyen az enyémben is van. Én is azon a véleményen vagyok, hogy esete ezzel nem fogsz tudni becsületesen célozni, sőt még jó holdnál sem.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7535 Dátum: 2014. Október 28. - 18:36:09 »

Idézet
Üdv az Uraknak!

Nagy dilemmában vagyok.Gyors segítségre,véleményre lenne szükségem. Van nálam egy Leupold vxr 3-9x50, és egy Zeiss Duralyt 3-12x50 nem vill pontos cső. Este összehasonlítom őket, nappal én a Zeiss-et élesebbek tisztábbnak láttam. A Leu új. Zeiss alig használt egy hajszál vékony karc sincs rajta,nagyon szép állapotú,és harmincezerrel rövidebb lenne a másiktól. A világító pont nekem nem annyira szempont (nem sokat használtam eddig sem). Ti melyik mellett döntenétek?  Wave Emelem

Nekem van mindkettő.
Egyik serpenyő Duralyt:
A képét élesebbnek látod,nem ragaszkodsz a piros ponthoz (,mert ugye nincs),olcsóbb,szinte olyan,mint a vadonat új.
Hozzáteszem amit még én tudok róla : szélesebb látómező,kis nagyításon széleken homályos kép,nagyobb nagyítási tartomány ,nagyon vékony szálkereszt(ami nappalra sokkal jobb,mint a Leupoldé,DE  szürkületben kezd eltűnni.Vil.pont hiánya miatt valószínűleg örökre megnyernéd,vagy áron alul fogod értékesíteni,ha már nem kell.

Másik serpenyő Leupold:
Nem látod olyan jónak,van vil.pont,csak 9szeres nagyítás maxon.
Amit én hozzátennék: szűkebb látómező,szélekig éles kép,nem köszön vissza a lámpa visszaverődő fénye a céltávcsőbe(objektív lencsebevonatnak köszönhető).

Én azt gondolom,hogy ha mindenképpen a kettő közül kell választani,akkor tényleg bajban vagy.Mert kénytelen lennél kompromisszumot kötni.
Szerintem az döntené el a kérdést,hogy nappali használatba lenne egy kisebb kaliberű puskán,vagy nagyobb kaliberű éjszakai nagyvadvadászat a célod vele.
Első célra vil.pont nélkül Zeiss,második célra Leupold.
Holdvilágos éjszakán néztem össze őket múlt hónapban,azok között a látási viszonyok között mintha a Zeiss kicsivel jobb lett volna .Ez is érdekes,ugyanazon a nagyításon voltak (tudom csal a Leupold,korrigáltam),de  mintha közelebbre a Leupold,és Zeiss között nem lett volna  különbség,csak a jóval távolabbi dolgok jobban látszódtak a Zeiss-be.)A Leupold duplex szálkeresztje simán látható volt holdvilágnál pötty nélkül.A Zeiss szálkeresztje sötétebb foltokon bizony eltűnőben volt.
Kijött egy disznó ,a .270-essel meglőttem(ezen volt a Zeiss),és bizony örültem,hogy volt piros pöttyöm.(Most már van Geco express maradványtestem is.)
Valamikor láttam piros pöttyös Zeiss Duralytot 270.000.- volt,de biztos engedtek volna belőle.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 28. - 18:40:10 írta Voldi » Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #7536 Dátum: 2014. Október 28. - 20:23:06 »

Nekem van mindkettő.
Egyik serpenyő Duralyt:
A képét élesebbnek látod,nem ragaszkodsz a piros ponthoz (,mert ugye nincs),olcsóbb,szinte olyan,mint a vadonat új.
Hozzáteszem amit még én tudok róla : szélesebb látómező,kis nagyításon széleken homályos kép,nagyobb nagyítási tartomány ,nagyon vékony szálkereszt(ami nappalra sokkal jobb,mint a Leupoldé,DE  szürkületben kezd eltűnni.Vil.pont hiánya miatt valószínűleg örökre megnyernéd,vagy áron alul fogod értékesíteni,ha már nem kell.

Másik serpenyő Leupold:
Nem látod olyan jónak,van vil.pont,csak 9szeres nagyítás maxon.
Amit én hozzátennék: szűkebb látómező,szélekig éles kép,nem köszön vissza a lámpa visszaverődő fénye a céltávcsőbe(objektív lencsebevonatnak köszönhető).

Én azt gondolom,hogy ha mindenképpen a kettő közül kell választani,akkor tényleg bajban vagy.Mert kénytelen lennél kompromisszumot kötni.
Szerintem az döntené el a kérdést,hogy nappali használatba lenne egy kisebb kaliberű puskán,vagy nagyobb kaliberű éjszakai nagyvadvadászat a célod vele.
Első célra vil.pont nélkül Zeiss,második célra Leupold.
Holdvilágos éjszakán néztem össze őket múlt hónapban,azok között a látási viszonyok között mintha a Zeiss kicsivel jobb lett volna .Ez is érdekes,ugyanazon a nagyításon voltak (tudom csal a Leupold,korrigáltam),de  mintha közelebbre a Leupold,és Zeiss között nem lett volna  különbség,csak a jóval távolabbi dolgok jobban látszódtak a Zeiss-be.)A Leupold duplex szálkeresztje simán látható volt holdvilágnál pötty nélkül.A Zeiss szálkeresztje sötétebb foltokon bizony eltűnőben volt.
Kijött egy disznó ,a .270-essel meglőttem(ezen volt a Zeiss),és bizony örültem,hogy volt piros pöttyöm.(Most már van Geco express maradványtestem is.)
Valamikor láttam piros pöttyös Zeiss Duralytot 270.000.- volt,de biztos engedtek volna belőle.


Szinte ugyan ezt tapasztaltam én is,annyi h nekem max nagyításon volt homályos a széleken.De ez nem zavar mert 6-os fölé nem szoktam tekergetni. Erős szürkületben tényleg a középső vékony rész nem látszódik már,de a vastagabb résztét még láttam. Ugy gondolom amíg a szarvast lőni lehet látni fogom a szálkeresztet.Lámpánál nagyon szépen lehetett látni vele, disznóra meg ha olyan sötét lesz már akkor fel a lámpa(nálunk lehet használni).Ha megugrik had menjen volt már így is olyan disznó aki nem tolerálta a lámpafényt. Mosolyog
Elválik h elég okos voltam e,vagy túl okos Nyihi Leupold-al semmi gond nem volt jó cső,de valahogy nálam ma a Zeiss volt a nyerő. Emelem OOO
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7537 Dátum: 2014. Október 28. - 21:40:30 »

Szinte ugyan ezt tapasztaltam én is,annyi h nekem max nagyításon volt homályos a széleken.De ez nem zavar mert 6-os fölé nem szoktam tekergetni. Erős szürkületben tényleg a középső vékony rész nem látszódik már,de a vastagabb résztét még láttam. Ugy gondolom amíg a szarvast lőni lehet látni fogom a szálkeresztet.Lámpánál nagyon szépen lehetett látni vele, disznóra meg ha olyan sötét lesz már akkor fel a lámpa(nálunk lehet használni).Ha megugrik had menjen volt már így is olyan disznó aki nem tolerálta a lámpafényt. Mosolyog
Elválik h elég okos voltam e,vagy túl okos Nyihi Leupold-al semmi gond nem volt jó cső,de valahogy nálam ma a Zeiss volt a nyerő. Emelem OOO

Kalappal hozzá.
Nekem vil.pontosban van,nem bántam meg a vásárlását.
Igaz amennyiért listaáron adják,annyiért ott rohadt volna meg a polcukon,én jóval olcsóbban vettem újan.
Ez a 60-as szálkereszt überelhetetlen a számomra.
Sokan (szobatudósok) szerint szürkületben,holdban nem használható,csak egy nappali távcső.
Most rájössz,mennyire nincs igazuk.

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7538 Dátum: 2014. Október 29. - 08:13:24 »

Jagti !  Azon gondolkodom hogy miért nem egy 8x56 -os vagy 7x50 es S&B távcsövet raksz fel világítóponttal ?  Árba belefér és annak a képét nehéz überelni .  Vállat von
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7539 Dátum: 2014. Október 29. - 08:24:46 »


Sokan (szobatudósok) szerint szürkületben,holdban nem használható,csak egy nappali távcső.
Most rájössz,mennyire nincs igazuk.

 Emelem

Azért nem a szobából okoskodtam ki, hogy éjjelre nem olyan jó a 60-as szálkereszt, mivel nekem is ilyen van. Ráadásul előtte fél oldalban részletezed, hogy jó-jó, de mégiscsak kell az a világítópont. A másik, hogy én lámpát nem használok. Direkt azért vettem ilyen szálkereszttel, hogy minél kevesebbet takarjon és szabadabban lássam a célt gyenge fényviszonyoknál is. Bekapcsolt világítóponttal, persze.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #7540 Dátum: 2014. Október 29. - 08:49:16 »

Azért nem a szobából okoskodtam ki, hogy éjjelre nem olyan jó a 60-as szálkereszt, mivel nekem is ilyen van. Ráadásul előtte fél oldalban részletezed, hogy jó-jó, de mégiscsak kell az a világítópont. A másik, hogy én lámpát nem használok. Direkt azért vettem ilyen szálkereszttel, hogy minél kevesebbet takarjon és szabadabban lássam a célt gyenge fényviszonyoknál is. Bekapcsolt világítóponttal, persze.  Emelem

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #7541 Dátum: 2014. Október 29. - 08:52:15 »

"Elválik h elég okos voltam e,vagy túl okos Nyihi Leupold-al semmi gond nem volt jó cső,de valahogy nálam ma a Zeiss volt a nyerő. Emelem OOO"

Ezt nevezik úgy, hogy hülebogár, ha az kell, akkor azt kell megvenni.  Ördög  Wave

Ha eladó lesz küldj egy mailt... Wave
Naplózva

Üdv End
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #7542 Dátum: 2014. Október 29. - 12:30:21 »

Jagti !  Azon gondolkodom hogy miért nem egy 8x56 -os vagy 7x50 es S&B távcsövet raksz fel világítóponttal ?  Árba belefér és annak a képét nehéz überelni .  Vállat von

Nem szeretem a fix csöveket, a 7x50 még szóba jöhetett volna. Kicsit alkudtam így sikerült 160000-ért elhoznom, rakok fel képet róla.



Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7543 Dátum: 2014. Október 29. - 13:45:28 »

Nem szeretem a fix csöveket, a 7x50 még szóba jöhetett volna. Kicsit alkudtam így sikerült 160000-ért elhoznom, rakok fel képet róla.


Jó ár ! Kár lett volna nem elhozni !
Bocs azoktól akik olvasták már a teóriámat de én így gondolom a fontossági sorrendet.

I.Fényerő, képalkotás mert a célt kell látni . ( Ha nem látod a következő kettőnek nincs értelme és az se baj ha a lámpa felkakpcsolás előtt a célon vagy  Kacsint )
II. Jól szabályozható világítópont a pontos(abb) célzásért .(De ehhez ugye látni kell a célt!)
III. Változtatható nagyítás ha néha hajtás van vagy olyan helyzetbe kerülsz . (Mivel nálatok van nagyvad társas ezért értem a választást )

Egyébként egy 1,5-6x42 -es S&B el nagyon jól elboldogultam igaz 1 -es szálkereszttel de éjszaka se hiányzott a világítópont .       Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7544 Dátum: 2014. Október 29. - 16:07:48 »

Azért nem a szobából okoskodtam ki, hogy éjjelre nem olyan jó a 60-as szálkereszt, mivel nekem is ilyen van. Ráadásul előtte fél oldalban részletezed, hogy jó-jó, de mégiscsak kell az a világítópont. A másik, hogy én lámpát nem használok. Direkt azért vettem ilyen szálkereszttel, hogy minél kevesebbet takarjon és szabadabban lássam a célt gyenge fényviszonyoknál is. Bekapcsolt világítóponttal, persze.  Emelem
Szia!
Mindenben egyetértünk.
Nem rád értettem a szobatudóst(,akinek ráadásul ilyen van,és egy állásponton is vagyunk)
Ő azt mondta,hogy szürkületben látja a szálkeresztet (vastagját mindenképp)fog tudni lőni vele.Régen is elboldogult ,sosem használt piros pontot,megvan nélküle,minek vitatkozzak,csak tudja ,hogy áltatja-e magát,vagy tényleg látja.
Holdban ,jó holdban a síkon látni fogja a vékonyát is.
Én is célozgattam piros pötty nélkül is rossz látási viszonyok közepette(,egyértelmű volt,hogy ponttal jobban,könnyebben), azért tudtam volna lőni.
Ha visszaolvasol,én is azt tanácsoltam ,hogy vil. pontos Leupoldot vegyen ,hacsak nem nappali vadászatra használja az alatta lévő puskát.Esetleg Zeiss világítópontosat.
Nem beszéltem rá a Zeissre pont nélkül.
Amikor megvette,akkor arra céloztam,hogy optikailag nagyon rendben van a Duralyt,nem kell elhinni,hogy szürkületben letérdel.
Mondjuk akkor már mindegy is lett volna,hogy mit írok,már kifizette.
Minek rontsam el az örömét,leírtam,hogy nekem (nem véletlen) vil.pontosban van,jó szürkületi értéke van,és bizony jó.
Ekkor már nem akartam neki keverni,hogy ó,milyen kár,hogy nincs piros pont(ezt már megtettük elegen elötte).
 Emelem



Naplózva
Oldalak: 1 ... 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 [503] 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: