Oldalak: 1 ... 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 [496] 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454451 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7425 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 23:52:33 »

Én maradok a leopuldnál ha minden jól megy vagy valami jó meopta  Táncol
 Emelem

Ha Meopta,akkor ne Artemis legyen,mert az köszönőviszonyba sincs a Leupolddal.
A Meostarról olvastam valahol,hogy vándorol a szálkereszt képe,ha nem "tökéletesen" nézel bele?
Valaki ,akinek van ilyen csöve megnézi nekem,hogy igaz-e?
Állítólag leteszed a puskát ,pontosan,gondosan megcélzol vele valamit,majd anélkül ,hogy a fegyveren mozdítanál,egy kicsit oldalról nézel az okulárlencsébe.
Állítólag még mindig teljes a látómező,de a szálkereszt "elvándorol"a célról.
Este ,rosszabb látási viszonyok között előfordulhat,hogy nem pont jól leselkedsz bele,nem is veszed észre,mert a látómező teljes így is.
Mégegyszer mondom ezt hallottam,nem én állítom,hogy így van,én is kíváncsi lennék,hogy egyedi eset,vagy ilyenek a Meostárok.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7426 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 06:59:26 »

Este ,rosszabb látási viszonyok között előfordulhat,hogy nem pont jól leselkedsz bele....
Üdv Lacika!
Erre találták ki a gyakorlást Vigyorog

Néha kicsit az az érzésem, hogy a vadászók egy nagy tábora mindent a technikára bízna és az esetleges eredménytelenségeiér kizárólag a felszerelésében keresi a hibát.
Pedig lőni meg kell tanulni, nincs mese.
Ehhez pedig az is hozzátartozik, hogy a fegyvert felvéve már "rajta legyünk a célon", ne kelljen nyakatekert
mutatványokat előadni, hogy a célzójel a célpontra kerüljön.
Ezt a képességet pedig nem lehet sem vadászfórumot olvasva, sem céltávcsövet váltogatva megszerezni.
Meg kell fogni a puskát és célozni, célozni, célozni... minden féle helyzetekben, rövid és hosszú távon, szabadkézből és feltámasztva.
És a végén meglásd, nem is foglalkoztatnak olyan dolgok, amiket állítólag hallottál Kacsint
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7427 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 07:20:06 »

Megnézném azt a távcsövet,amelyik egy pupilla-szkenner segítségével beállítja magát a szemünkhöz...(Csak arra akartam célozni,hogy lacika fórumtárs észrevétele szerintem minden távcsőre igaz,mert ha egy szálkereszt síkba van állítva,akkor nem tudunk különböző szögből nézve mindig ugyanoda "látni" vele.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7428 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 07:22:13 »

Az van, hogy mégis csak genya vagy.... Ördög


 Igen Jól indul a napom !  Táncol Táncol Táncol
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7429 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 07:59:23 »

Megnézném azt a távcsövet,amelyik egy pupilla-szkenner segítségével beállítja magát a szemünkhöz...(Csak arra akartam célozni,hogy lacika fórumtárs észrevétele szerintem minden távcsőre igaz,mert ha egy szálkereszt síkba van állítva,akkor nem tudunk különböző szögből nézve mindig ugyanoda "látni" vele.

Szia!

Gyorsan előkaptam a Duralytot,és lefektettem a kanapé karfájára úgy ,hogy az ablakon keresztül a  céltávcső szálkeresztje egy sárga akáclevélkére mutatott,ami kb 200 méterre van(erdő mellett lakom).
Belenéztem,forgattam a fejem,a szálkereszt nem vándorolt le a levélkéről.
Elővettem a VX3-at, ugyanez a teszt,és mintha,(nem ezer százalék,de mintha)  egy parányit "elmozgott" volna.
Ha tényleg létezik a jelenség,akkor  a Meostar esetében ez nagyobb mértékű lehet gondolom én,mert az én távcsöveimen észre sem venni.
Mindegy én ilyent még nem láttam,hogy forgatom a fejem,és a szálkereszt képe lelebeg a célról.
Délután hazajövök,befogom satuba a készségeket,beülök mögéjük egy székre,és összehasonlítom a Bendereket,Leupoldokat,Zeiss-et,Deltákat(abból csak az olcsóbb széria van,nem a Titánium)



Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #7430 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 08:03:48 »

Ha Meopta,akkor ne Artemis legyen,mert az köszönőviszonyba sincs a Leupolddal.
A Meostarról olvastam valahol,hogy vándorol a szálkereszt képe,ha nem "tökéletesen" nézel bele?
Valaki ,akinek van ilyen csöve megnézi nekem,hogy igaz-e?
Állítólag leteszed a puskát ,pontosan,gondosan megcélzol vele valamit,majd anélkül ,hogy a fegyveren mozdítanál,egy kicsit oldalról nézel az okulárlencsébe.
Állítólag még mindig teljes a látómező,de a szálkereszt "elvándorol"a célról.
Este ,rosszabb látási viszonyok között előfordulhat,hogy nem pont jól leselkedsz bele,nem is veszed észre,mert a látómező teljes így is.
Mégegyszer mondom ezt hallottam,nem én állítom,hogy így van,én is kíváncsi lennék,hogy egyedi eset,vagy ilyenek a Meostárok.

Parallaxis hibának az ilyen.
Túl közelre, esetleg túl távolra nézve előjöhet. Parallaxis mentességet csak bizonyos távolságra adnak meg a gyártók tudtommal. (persze csak amelyik távcsövön nincs parallaxis állító)
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7431 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 08:12:06 »

Igen Jól indul a napom !  Táncol Táncol Táncol
  Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #7432 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 08:51:35 »

Parallaxis hibának az ilyen.
Túl közelre, esetleg túl távolra nézve előjöhet. Parallaxis mentességet csak bizonyos távolságra adnak meg a gyártók tudtommal. (persze csak amelyik távcsövön nincs parallaxis állító)

Pontosan így van ! Igen

Parallaxis állítás mentes céltávcsövek esetében a gyártók nem tudják azt megoldani, hogy minden távolságon megszünjön a parallaxis hiba.

Csak egy távra kollimálják be és az a 100m-es távolság.

Tehát ha azt érzékeljük, hogy ennél kisebb ill. nagyobb távolságon mozog a szálkereszt képe, akkor nem kell azonnal futni a boltba, mert ez egy természetes jelenség.

 Emelem
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #7433 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 08:52:19 »



Délután hazajövök,befogom satuba a készségeket,beülök mögéjük egy székre,és összehasonlítom a Bendereket,Leupoldokat,Zeiss-et,Deltákat(abból csak az olcsóbb széria van,nem a Titánium)





Szar lehet neked !  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7434 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 09:40:47 »

Szar lehet neked !  Ördög Ördög Ördög
Azt ne mondd, hogy neked nincs otthon satud!  Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7435 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 10:02:33 »

 Röhög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7436 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 10:03:07 »

Kinevetitek, de a lényeget meg eltitkoljátok..... szép kis társaság! Tasli

Tehát..lacika..... csak úgy van értelme az ilyen satuba való befogásnak, ha a prémium márkák esetében jól megszorítod a satut. Vigyorog
A prémiumoknak bírni kell! Igen A Deltára vigyázz, az lehet hogy nem bírja. Vállat von
Ne törődj vele, hogy ovális lesz a távcső, a prémium visszaáll eredeti helyzetbe.... azt hiszem legalább is. Kacsint
Mindenesetre, most kipróbálhatnád, hogy ez igaz-e. És meg is írhatnád! Ördög
 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7437 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 10:24:33 »

Kinevetitek, de a lényeget meg eltitkoljátok..... szép kis társaság! Tasli

Tehát..lacika..... csak úgy van értelme az ilyen satuba való befogásnak, ha a prémium márkák esetében jól megszorítod a satut. Vigyorog
A prémiumoknak bírni kell! Igen A Deltára vigyázz, az lehet hogy nem bírja. Vállat von
Ne törődj vele, hogy ovális lesz a távcső, a prémium visszaáll eredeti helyzetbe.... azt hiszem legalább is. Kacsint
Mindenesetre, most kipróbálhatnád, hogy ez igaz-e. És meg is írhatnád! Ördög
 Emelem


Te kuksimaksi !Természetesen nem a távcsövet fogom be a satuba.(Tudom csak vicceltél,nem pedig hülyének néztél)
Ismerem a jelenséget természetesen,csak a kérdés az,hogy míg más távcsőnél "normális" távolságon nem jelentkezik a jelenség,addig a Meostárnál észrevehetőbb,esetleg zavaró-e.
Annak idején (többek között)ez tartott vissza a vásárlásától egyébként.

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7438 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 10:33:38 »


Szar lehet neked !  Ördög Ördög Ördög


Szia Jaki!
Azt hitted,hogy a monyam a készség,és prémiumtávcsővel a kezemben élvezek?
Van humorod.
Úgy ,mint a kovács mi?
Üllőn veri,aztán kérdezi a segéd,hogy  mikor élvez el?
Majd ha egyszer melléütök,jön a válasz.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7439 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 10:50:46 »

Olvastam  Conqwestről itt is máshol is Állitólag nem nagy durranás nem egy eltalált távcső viszont az ára 400e fölött van  Vállat von Ördög

Jól van, látom elolvastad amit írtam. Csak azt nem értem, akkor minek kérdezel?!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 [496] 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: