Oldalak: 1 ... 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 [495] 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454442 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7410 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 22:01:35 »

Olvastam  Conqwestről itt is máshol is Állitólag nem nagy durranás nem egy eltalált távcső viszont az ára 400e fölött van  Vállat von Ördög

Duralyt viszont 270.000.- volt ócskatávcső beszámítással.
És magyar számlával,magyar garanciával hirdették.
A Conquest ránézésre ,pofára gagyibbnak néz ki,mint  a Duralyt (nagyításállító tekerője nagyon szoros,és kevésbé jól lehet megfogni),de azt ígérik,vízlepergető bevonatot kapott.
Én duralytot vennék,nem venném meg a conquestet,csak ha ragaszkodnék az asv-hez.
Egyébként 320.000.- -ért új Conquest-et kapni,további 35.000.- az ASV.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7411 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 13:24:35 »

Duralyt viszont 270.000.- volt ócskatávcső beszámítással.
És magyar számlával,magyar garanciával hirdették.
A Conquest ránézésre ,pofára gagyibbnak néz ki,mint  a Duralyt (nagyításállító tekerője nagyon szoros,és kevésbé jól lehet megfogni),de azt ígérik,vízlepergető bevonatot kapott.
Én duralytot vennék,nem venném meg a conquestet,csak ha ragaszkodnék az asv-hez.
Egyébként 320.000.- -ért új Conquest-et kapni,további 35.000.- az ASV.


Érdekes, mert amit én próbáltam, azon nagyon szépen ment a nagyítás állító.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7412 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 13:30:47 »

Szia !
Nekem van egy  Duralytom,és több Leupoldom.
Ha ugyanannyiba kerül,akkor a Zeiss.
Én 270.000 körül vettem az én Duralytomat  szomszédos országban, számlával ,garanciajegy kitöltve.
Nem tudom,mi lenne,ha érvényesíteni kellene a garanciát,de szerintem abból kiindulva,hogy itthon milyen szemétül állnak a garanciális kérdésekhez(,tisztelet a kivételnek,egy kivétel már volt),nincs vesztenivalóm,SŐT.








Ha még mindig így van akkor nyugi ! Az én Zeiss- em a márkaképviseleten keresztül megjárta Angliát semmit nem kértek (se garancia jegyet se blokkot) csak a távcsövet és a hiba leírását.       Igen
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7413 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 13:35:49 »

Érdekes, mert amit én próbáltam, azon nagyon szépen ment a nagyítás állító.
Szia!
Persze ,lehetnek eltérések.
Múltkor fegyvermesternél jártam,és behoztak egy izs 27 nikkelt.
Azt a puskát kinyitni,összezárni olyan nehezen lehetett,hogy bizony csak lendületből izomból ment.
Amit én fogtam a kezembe conquestet,annak bizony nagyon nehezen járt a tekerentyűje,és kevésbé volt rajta jó fogás(duralythoz képest).
Mindenesetre én a Duralytot venném meg megint,ha már Zeiss,feltéve ha nem kell ASV.
Az én esetemben egy ilyen + vízlepergető bevonat nem ér meg 5000 Ft-ot sem,persze nem vagyunk egyformák.
Különbséget szürkületben meg biztosan nem látnék.
 Emelem

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7414 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 14:00:14 »


Ha még mindig így van akkor nyugi ! Az én Zeiss- em a márkaképviseleten keresztül megjárta Angliát semmit nem kértek (se garancia jegyet se blokkot) csak a távcsövet és a hiba leírását.       Igen

Szia!
Nekem eddig csak fegyverrel volt gondom,nagyon keservesen ment mindig.
Elromlik,vagy eleve nem jó,és  meg akarnak győzni,hogy magától megjavul,vagy,hogy mind ilyen.
Vidd el te fegyvermesterhez,aztán majd mond rá valamit,és hívd vissza őket.
Egy egy ügy megoldódása hetek ,vagy hónapok.
Hozzáteszem, a jó hír,hogy legutóbb  az AKAH-tól rendelt puska hibája után rendeléstől számítva a germánok 1 hét alatt két garnitúra alkatrészt küldtek abból,ami elromlott,és a boltos kifizette a fegyvermesterem munkadíját,az alkatrész pedig ingyen jött  Meglepődött Meglepődött Meglepődött.
Majdnem leültem a csodálkozástól.
Emellett volt izs 27-essel gondom garanciába,nem lett belőle semmi.Choke-okat kilődöztem belőle.
A boltos bekérte a fegyvert,és ő is tönkrelőtt egy choke-omat lőtéren.
Elismerte ,hogy rossz,amit ő lőtt tönkre ahelyett adott ingyen egy cilinder furatút (nem tudom használni semmire),majd 6.990 Ft-ért adott el egy szem full choke-ot,ami az egyetlen volt a boltban.
Saját pénzen,amikor tudtam(nem lehet sehol kapni ebben az űrméretben) vettem 9 hónap múlva hozzá rendes choke-okat.
Volt cz 550-esemmel gond,bolt részéről nem lett intézve semmi,mikor reklamáltam,azt mondták,hogy  a tár leredukálásából származnak a gondok,én meg megjavíttattam.Nem az volt a baj.
Mikor mondtam,hogy mi volt a baja,ők  mondták,hogy örülnek neki,hogy megoldódott.

Cz 527 hornet tárja nem adogatott.Mondták,hogy előfordul,mert a .223-as tárja van lebutítva,idomítva,és nem lesz tökéletes soha.
Mondtam,hogy ez nem tökéletlen,hanem egyenesen használhatatlan.
Én vettem 8 hónap könyörgés után  tárat 13.000 Ft-ért,mert nem intéződött semmi.
Minden esetben a vásárlás másnapján már reklamáltam.
4-5 garanciális problémámból kitűnt,hogy mi a hozzáállás Magyarországon.
Naplózva
paramedic
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #7415 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 14:30:55 »

Sziasztok! Tud valaki bármit a minox belépő kategóriás céltávcsövéről? A zv szériára gondolnék! Köszönöm!
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #7416 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 14:40:36 »

Garanciás ügyintézéseim:
Nekem a Minox keresőmről leesett az elején lévő csavarkupak. Sajnos nem találtam meg. A Leitz-esek a forgalmazók. Kértem küldjenek, azt mondták hiánycikk, és be kell küldeni a távcsövet, ők továbbítják németbe, aztán majd visszakapom csavarral együtt. Mondtam, hogy ez nem fog bekövetkezni, egy csavart még én is be tudok tekerni. Mondtam, az sem érdekel, ha megrendelik, kifizetem, csak küldjenek ilyet. Ebben maradtunk, de mondták, hogy ez eltarthat egy darabig. Írtam németbe email-t, és leírtam, hogy jártam. A hölgy zokszó minden nélkül küldött 2 csavart ingyen bérmentve a következő héten. Meg kell említeni, hogy  a Leitzesek is beszerezték, és ők is ingyen megküldték, pedig bevallottam nekik is, hogy a távcsövet nem náluk vásároltam.
Nemrég vettem keresőt "kárlcájszt". Internetes felületen kellett regisztrálni email címmel, forgalmazóval, gyári számmal stb. Erről kaptam egy visszaigazoló emailt, hogy az adott gyári számú termékre a garancia él. Remélem nem lesz semmi baja.
Még mindig álmatlanok az éjszakáim a Swarowski céltávcsövem miatt. Sajnos ezen rengeteg pénzt buktam.
A személyes tapasztalatom az, hogy meg kell írni a gyárnak, hogy ez meg ez van, és küldeni a terméket közvetlen nekik. Ha onnan is lepattansz, akkor ott tényleg nagy a baj.
Nem lehet tudni, hogy a kereskedő-hazai forgalmazó-gyár "szentháromságban" hol van a a hibás termék, ki-mit csinál vele.
Azt is el tudom képzelni, hogy esetlegesen a gyárhoz ki sem kerül, hanem a hazai forgalmazó, mindenhez értő polihisztora kijelenti, hogy ennek semmi baja, és megy vissza vevőhöz, vagy szakszerűen javítja.
Én személy szerint úgy gondolom, hogy a tisztességes eljárás az lenne , ha a gyártó szervize mellékelne egy munkalapot. Ezen a vevő meggyőződhetne, hogy azzal a hibával vizsgálták-e be, amivel elküldte, ki mikor milyen vizsgálatokat végzett a termékkel, és mi a végeredmény.
Sajnos ezek hiányában átb@szásról van szó. Pedig nagyon szép képe volt  a Swarowskinak, az kétségtelen.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7417 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 14:49:44 »

......................................
Volt cz 550-esemmel gond,bolt részéről nem lett intézve semmi,mikor reklamáltam,azt mondták,hogy  a tár leredukálásából származnak a gondok,én meg megjavíttattam.Nem az volt a baj.
Mikor mondtam,hogy mi volt a baja,ők  mondták,hogy örülnek neki,hogy megoldódott.

Cz 527 hornet tárja nem adogatott.Mondták,hogy előfordul,mert a .223-as tárja van lebutítva,idomítva,és nem lesz tökéletes soha.
Mondtam,hogy ez nem tökéletlen,hanem egyenesen használhatatlan.
Én vettem 8 hónap könyörgés után  tárat 13.000 Ft-ért,mert nem intéződött semmi.
Minden esetben a vásárlás másnapján már reklamáltam.
4-5 garanciális problémámból kitűnt,hogy mi a hozzáállás Magyarországon.


Isten ments, hogy szenyózzak, de itt eddig mindenki az egekbe istenítette a CZ-t.....
Oly annyira, hogy még kedvem is támadt egyet venni!  Nyihi
Na, jó nem.. de majdnem! Vigyorog
Akkor most mi van??! Vállat von Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #7418 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 14:55:36 »

Sajnos másként nem működik sokkk, szinte minden hasonló helyen...
Ha az embernek van kedve akkor a fogyasztóvédelmet kell igénybe venni, akkor minimum meggyorsul a folyamat.
Utálom én is ezt a részét, mert szolgáltatásból élek. De hihetetlen a köd, és a nemtörődömség a fejekbe, és addig még nem növekszik fel egy tudatos jogokért küzdő társadalom,  addig a BóTóSok nem fognak másképp hozzáállni.

 Emelem

A távcsőben meg, a Zeiss és a Leu között nekünk vadászati szempontból nem sok különbség. Főleg az ár a döntő szerintem, meg az, hogy ki melyik márkát fogadja el jobban.
Nekem teljesen mindegy lenne, hogy Durayt, vagy VX III 250-ért...  Ördög Ördög

Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7419 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 15:02:10 »

Isten ments, hogy szenyózzak.........Akkor most mi van??! Vállat von Fejvakarás
Az van, hogy mégis csak genya vagy.... Ördög

Amúgy a kivehető táras CZ-vel nekem is sok bajom volt Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #7420 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 15:13:27 »

Én személy szerint úgy gondolom, hogy a tisztességes eljárás az lenne , ha a gyártó szervize mellékelne egy munkalapot. Ezen a vevő meggyőződhetne, hogy azzal a hibával vizsgálták-e be, amivel elküldte, ki mikor milyen vizsgálatokat végzett a termékkel, és mi a végeredmény.

A Meopta-nál így működik a dolog.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #7421 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 20:43:51 »

Sziasztok! Tud valaki bármit a minox belépő kategóriás céltávcsövéről? A zv szériára gondolnék! Köszönöm!

Szia!
Ja, ne vegyél!!! Nekem van...
Igazából jó távcső lenne, szép a képe, még este is teljesen jó. Inkább nappalra kerestem távcsövet, gondoltam a kis Minox jó lesz, még akkor is ha Kínában gyártatják.
A történet úgy indult, hogy vettem egyet. A korábbi szériáknak volt egy olyan hibájuk, hogy az egész szemlencse rendszer lötyögött, alig észrevehetően, igy:

De állításuk(!) szerint, ez csak a korai szériára volt jellemző. Mivel vagy 2 év már eltelt, mióta ezt írták, gondoltam nem lehet gond...
A boltban, megnéztem a kiállított darabot, lecsekkoltam, tényleg nem lötyögött. Hoztak a raktárból egy másikat, azon pont nem néztem meg ezt a lötyögést, csak jól megfogdostam, majd hazavittem.
Másnap vissza, ennél lötyögött, és vele együtt a szálkereszt képe is mozgott. Használhatatlan. A boltban alig akarták elhinni, hogy van ilyen. Nem volt raktáron másik, szóval, visszakülditék javítani, de azt mondták, ha jön másik szállítmány, akkor abból kapok egyet, mármint ha az hamarabb megjön. Szóval amelyik hamarabb megjön, az kapom.
Kb 4 hét, és jött új szállítmány. TELJESEN ÚJ, friss szállítmány. Hoznak nekem egyet, megnézem, adom is vissza, ez ugyan olyan használhatatlan szar...
Megint kb 3 hét várakozás. Visszajött egy javítva. Nem néztem a gyári számát, de látszott rajta hogy piszkálták, látszott a csavarokon, gondoltam ez egy javított. Mindegy lényeg hogy jó legyen. Ennél már nem lötyögött a szemlencse.
Hazaviszem, fegyverre fel, tükör elé rak, hopp,  nincs az optikai tengely közepén a szálkereszt, akkor állítsuk oda...ha tudtam volna. Egy darabig mozgott a szálkereszt, aztán csak üresen forgott az állító csavar (mindkettő így viselkedett) Ha ebből az üres járatból elkezdtem visszafelé tekerni, egy idő után megindult a szálkereszt az ellenkező (rossz) irányba, amíg a végéhez nem ért a dolog, ameddig tudta mozgatni.
Oké, vissza a boltba. Megint 2-3 hét....
Jött új. ÉS végre a 4. távcső már használható, felkerült a fegyverre, be lett lőve.
Bár az állító mechanizmussal nem vagyok kibékülve. Lecsekkoltam mind két végállást, hogy mozog e rendesen a szálkereszt.Végül is mozog. Az egyik irányba, amikor kitekerem teljesen, ameddig lehet, mozgatja a szálkeresztet és a végén megáll az állítótárcsa, nem lehet tovább tekerni, de az ellenkező irányba, ha végállásba akarom tekerni, mozog a szálkereszt, állít is annyit mint az előbb a másik irányba, de aztán megint úgy viselkedik, mint ahogy leírtam. Nem akad meg az állító tárcsa, hanem forog üresjáratban, ezt nem tudom miért van igy. Ez mindkét állítótárcsánál megfigyelhető. Az egyik végállásba megakad a tárcsa, a másik végállásba csak üresjáratba kapcsol, és forog. De használható, jól működik a fegyveren.
A Minoxnak is megírtam a problémát, mindháromszor. Vártam valami komolyabb bocsánatkérést, vagy ilyesmit a részükről, de semmi. Letudtak kb mindig 2 mondtaban, hogy sajnálják, töltsem ki a javításhoz szükséges formot,  és küldjem el nekik a távcsövet a számla(!) másolatával. Bekaphatják! Minoxot többet soha. Nem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7422 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 21:11:29 »

Garanciás ügyintézéseim:
Nekem a Minox keresőmről leesett az elején lévő csavarkupak. Sajnos nem találtam meg. A Leitz-esek a forgalmazók. Kértem küldjenek, azt mondták hiánycikk, és be kell küldeni a távcsövet, ők továbbítják németbe, aztán majd visszakapom csavarral együtt. Mondtam, hogy ez nem fog bekövetkezni, egy csavart még én is be tudok tekerni.

Szerintem tényleg nem lehetett náluk, mert amikor az enyém elveszett, akkor másnap küldtek helyette.  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Bazsy86
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #7423 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 21:16:37 »

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Zeiss Diavari Z  8x56 T* távcsőről. Egyik ismerős eladná, kifogástalan állapotban van.
Véleményeket szeretnék, hogy meg szabad-e vásárolni. Szürkületi tapasztalatok is jöhetnek.  
Naplózva
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #7424 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 22:21:45 »

Én maradok a leopuldnál ha minden jól megy vagy valami jó meopta  Táncol
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 [495] 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: