Oldalak: 1 ... 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 [494] 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454490 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7395 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 23:13:08 »

Tizenpár évvel ezelőtt, amikor még nem volt itthon képviselet, azt hittem, hogy az egyik puskám összekuszálta kicsi belülről a Vx-III-at.
Ügyesen leleveleztem és letelefonáltam a Leupolddal, hogy Európában Némethonban van képviselet ahol javítják. Az enyém a posta költség lett volna, ők ingyen javították volna...
Aztán nem kellett, mert az agyazó májszter baltázta el, és néminemű fa-fém összeillesztést követően egyszer csak jól lőtt a puska és a távcső is megjavult!
 Emelem

Állítólag nem javítják,hanem cserélik.
USA-ban van egy jó ismerős.
Azt hittem tudok vele hozatni  Leupoldot,akkor nagyon rá voltam zizzenve erre a témára.Ez jelenleg nem járható út hivatalosan.
Mondtam neki,hogy kérdezzen már rá erre a garancia témára is.
Azt a felvilágosítást adták neki(eladó ,nem a gyár),hogy Amerikában (az ugye elég messze van tőlünk),ha nincs a távcső tubusán durva külsérelmi nyom,és a távcső nem használható valamilyen oknál fogva,és ezt szakember igazolja(tehát hozzáértő a nevét adja hozzá,hogy rossz,magyarul nem csak az ügyfél állítja),és eredeti a cájg,akkor szó nélkül cserélik.

Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7396 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 05:14:06 »

A masik forumon leirtam mar, de bemasolom ide is  (es ez velunk tortent)

A haverem fegyvere ebedkor egy vadaszatunk alkalmaval neki volt tamasztva a pick up-ja (Ford F250) hatso utkozojenek, egy 15 eves VariX3 Leupold csovel rajta, ennek mar van jo nehany eve. Ebedunk befejeztevel elfelejtette, hogy ott hagyta es vissza lukvercelve athajtott rajta a hatso kerekkel. Tavcsovenek objektivuma behorpadt csunyan majdnem laposra a lencse szilankokba a tubus behajolva. Elkuldte egy nagyon rovid magyarazatot tartalmazo levellel ("nagyon sajnalom, idiota voltam athajtottam rajta kifizetem a javitast") a gyarba Oregonba legi futarral. 1 het mulva jott egy uj VX3-as, es megkoszontek, hogy Leupold optikat hasznal. Azota is, negy uj csovet vett toluk. Na, neki mind meselhetnek az europai premiumokrol.
A fegyvert (Remington 700 BDL) kidobta gorbe volt a csove, a tus is megrepedt.

A Leupold garancia akkor is ervenyes ha nem te vagy az eredeti tulajdonosa a csonek (ezt kulonben irja a honlapjukon is) Vasarlasi szamla es semmilyen papirmunka nem szukseges a garancia ervenyesitesehez. Bepostazod a gyarhoz es ok visszakuldik kicserelve, vagy megjavitva. Nincs kerdezgetes.

Olvassatok itt hasonlokat ha vannak ketkedok:

http://thefiringline.com/forums/showthread.php?t=399901

pl. az elso hsz-ba a gyerek azt irja, hogy az apjatol kapott 25 eves tavcsovet ingyen kicserelte a Leupold vadonat uj VX3-ra mert a regi nem tartotta a belovest sem a 270-esen, sem a 7 es Weatherby-jen. Lenebb egy mas hulyegyerek azon nyog, hogy a VX1 tavcsovet kicsereltek ujra de a postakoltseget o fizette mikor bekuldte. Marha $10-15 miatt baszkodik !!

....es ezen a masik forumon :

http://hunting-washington.com/smf/index.php?topic=75989.0

...azt irja, hogy :" a nagyapja a legelso Leupold tavcsovet a 60-70-es evekbe vette. 2-3 eve a fegyvere leesett  a garazsba egy hasitott farakasrol es meg nehany fadarab ra hullott utana a foldon hevero fegyverere megrongalva a tavcsovet, mindez az o hibajabol persze.  Bekuldtek, es persze mivel mar nem gyartanak hasonlot kuldtek egy uj felsobb kategorias csovet 40 eves csovet cserelve ki ingyen. ugyanez a tag irja hogy a 2003-ba vasarolt kukkeret mit utott, vagott, leejtett nekiutott mindennek, de semmi baja nem tortent vizallo volt nem parasodott stb. mig vegul is letorott az egyik szemlencseje annyira nekiutodott valaminek es eveszitette. Felhivta a ceget mondtak kuldje be. mivel mar olyat nem gyartottak helyebe kuldtek egy jobb minosegu Gold Ring szeria keresot. Csak a bepostazasert fizettem semmi egyebert. Most van egy  Gold Ring keresotavcsovem, ket Mark4 -es celtavcsovem es egy RX lezer tavolsagmerom. Semmi problema veluk".....mondja

Meg idezhetnek mas forumrol, de nagativot nem olvastam. Mo-n, hogy hogyan megy a garancia azt nem tudom.

PS.

..es hamar roluk beszelunk akkor ez egy kituno ar:

http://www.amazon.com/Leupold-VX-3-3-5-10x50mm-Duplex-Matte/dp/B001PR32S4/ref=sr_1_29?ie=UTF8&qid=1410923014&sr=8-29&keywords=leupold+scopes  
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7397 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 05:50:04 »

Na meg ez. Semmi negativum csak pozitiv tapasztalatok a Leupold garanciarol legyen az nehany eves celtavcso, vagy tobb evtizedes (vagy kereso tavcso)

http://forums.outdoorsdirectory.com/showthread.php/115059-Leupold-gone-bad
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7398 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 08:12:03 »

A masik forumon leirtam mar, de bemasolom ide is  (es ez velunk tortent)

A haverem fegyvere ebedkor egy vadaszatunk alkalmaval neki volt tamasztva a pick up-ja (Ford F250) hatso utkozojenek, egy 15 eves VariX3 Leupold csovel rajta, ennek mar van jo nehany eve. Ebedunk befejeztevel elfelejtette, hogy ott hagyta es vissza lukvercelve athajtott rajta a hatso kerekkel. Tavcsovenek objektivuma behorpadt csunyan majdnem laposra a lencse szilankokba a tubus behajolva. Elkuldte egy nagyon rovid magyarazatot tartalmazo levellel ("nagyon sajnalom, idiota voltam athajtottam rajta kifizetem a javitast") a gyarba Oregonba legi futarral. 1 het mulva jott egy uj VX3-as, es megkoszontek, hogy Leupold optikat hasznal. Azota is, negy uj csovet vett toluk. Na, neki mind meselhetnek az europai premiumokrol.
A fegyvert (Remington 700 BDL) kidobta gorbe volt a csove, a tus is megrepedt.

A Leupold garancia akkor is ervenyes ha nem te vagy az eredeti tulajdonosa a csonek (ezt kulonben irja a honlapjukon is) Vasarlasi szamla es semmilyen papirmunka nem szukseges a garancia ervenyesitesehez. Bepostazod a gyarhoz es ok visszakuldik kicserelve, vagy megjavitva. Nincs kerdezgetes.

Olvassatok itt hasonlokat ha vannak ketkedok:

http://thefiringline.com/forums/showthread.php?t=399901

pl. az elso hsz-ba a gyerek azt irja, hogy az apjatol kapott 25 eves tavcsovet ingyen kicserelte a Leupold vadonat uj VX3-ra mert a regi nem tartotta a belovest sem a 270-esen, sem a 7 es Weatherby-jen. Lenebb egy mas hulyegyerek azon nyog, hogy a VX1 tavcsovet kicsereltek ujra de a postakoltseget o fizette mikor bekuldte. Marha $10-15 miatt baszkodik !!

....es ezen a masik forumon :

http://hunting-washington.com/smf/index.php?topic=75989.0

...azt irja, hogy :" a nagyapja a legelso Leupold tavcsovet a 60-70-es evekbe vette. 2-3 eve a fegyvere leesett  a garazsba egy hasitott farakasrol es meg nehany fadarab ra hullott utana a foldon hevero fegyverere megrongalva a tavcsovet, mindez az o hibajabol persze.  Bekuldtek, es persze mivel mar nem gyartanak hasonlot kuldtek egy uj felsobb kategorias csovet 40 eves csovet cserelve ki ingyen. ugyanez a tag irja hogy a 2003-ba vasarolt kukkeret mit utott, vagott, leejtett nekiutott mindennek, de semmi baja nem tortent vizallo volt nem parasodott stb. mig vegul is letorott az egyik szemlencseje annyira nekiutodott valaminek es eveszitette. Felhivta a ceget mondtak kuldje be. mivel mar olyat nem gyartottak helyebe kuldtek egy jobb minosegu Gold Ring szeria keresot. Csak a bepostazasert fizettem semmi egyebert. Most van egy  Gold Ring keresotavcsovem, ket Mark4 -es celtavcsovem es egy RX lezer tavolsagmerom. Semmi problema veluk".....mondja

Meg idezhetnek mas forumrol, de nagativot nem olvastam. Mo-n, hogy hogyan megy a garancia azt nem tudom.

PS.

..es hamar roluk beszelunk akkor ez egy kituno ar:

http://www.amazon.com/Leupold-VX-3-3-5-10x50mm-Duplex-Matte/dp/B001PR32S4/ref=sr_1_29?ie=UTF8&qid=1410923014&sr=8-29&keywords=leupold+scopes  
Szia Ben!
Persze ,biztos így van,ha mondod(linkeket nem nyitottam meg),de az ismerősnek a boltos mégsem mondhatta,hogy hozd vissza,ha áthajtasz rajta autóval,és adunk egy másikat.

Gondolom olyan elenyésző a reklamáció ,hogy a cég óriási bevétele mellett eltörpül ez a "kis" veszteség,ők meg ezt  elkönyvelik reklámköltségnek.
Mert reklámnak ez a legbazibb plakátnál is jobb,igaz drágább is.
Én mindenesetre elégedett vagyok a termékükkel,ha van full lifetime garancia ,ha nincs.
 Wave
Naplózva
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #7399 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 10:38:34 »

Leopuld távcsövekből hogy lehet észrevenni az utánzatokat  mert állitólag a kinaiak hamisitják már azt is ??
üdv mindenkinek
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7400 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 15:04:43 »

Leopuld távcsövekből hogy lehet észrevenni az utánzatokat  mert állitólag a kinaiak hamisitják már azt is ??
üdv mindenkinek

Szia !

Kicsit szemét a fordítás,de a lényeget érteni:
http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://www.leupold.com/resources/counterfeit-warning/&prev=/search%3Fq%3Dhamis%2BLeupold%2BMark4%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DvSI%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26channel%3Dsb
Naplózva
paramedic
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #7401 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 22:07:40 »

Sziasztok!

Távcső csere előtt állok és megakadt a szemem egy hirdetésen a vadászaprón.

http://vadaszapro.net/reszletek/215054/schmidt&bender-8x56-4a-szalkereszt

Csak nekem tűnik ez a 89000 extrém olcsónak? Ennyiért mondhatni ajándék lenne, csak félek az "olcsó húsnak hív a leve" szituációktól.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #7402 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 07:04:33 »

Sziasztok!

Távcső csere előtt állok és megakadt a szemem egy hirdetésen a vadászaprón.

http://vadaszapro.net/reszletek/215054/schmidt&bender-8x56-4a-szalkereszt

Csak nekem tűnik ez a 89000 extrém olcsónak? Ennyiért mondhatni ajándék lenne, csak félek az "olcsó húsnak hív a leve" szituációktól.
Az is lehet, hogy gyorsan el akarja adni. Szerintem érdemes lenne megnézni-megnézetni-kipróbálni (esetleg felszerelésig-próbáig csak a felét kifizetni, ha az eladó belemegy. Ha belemegy, akkor már nem olyan gyanús)
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
paramedic
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #7403 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 09:00:18 »

Az is lehet, hogy gyorsan el akarja adni. Szerintem érdemes lenne megnézni-megnézetni-kipróbálni (esetleg felszerelésig-próbáig csak a felét kifizetni, ha az eladó belemegy. Ha belemegy, akkor már nem olyan gyanús)
Üdv

Nekem is ez tűnik az egyetlen járható útnak, csak az a körülbelül 300km megnehezíti az ügyet. Köszönöm a választ! Mosolyog
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #7404 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 09:42:22 »

Nekem is ez tűnik az egyetlen járható útnak, csak az a körülbelül 300km megnehezíti az ügyet. Köszönöm a választ! Mosolyog
Érdeklődj a fórumtársaknál, mondjuk a segítsünk egymásnak topikban, hátha valaki közelebb lakik, és megnézné neked.
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #7405 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 15:49:07 »

Nemrég beszéltem a vadászboltossal és azt monta  hogy a Leopuldtól nem kell csodát várni erős középkategória ő inkább egy Conqwestet ajánlana.
A Leopuldra én még nem sok panaszt hallottam több ismerősnek is van és nem cserélné le semmi pénzért.
Szerintetek?
Vadászüdvözlet S.Peti
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7406 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 15:53:18 »

Nemrég beszéltem a vadászboltossal és azt monta  hogy a Leopuldtól nem kell csodát várni erős középkategória ő inkább egy Conqwestet ajánlana.
A Leopuldra én még nem sok panaszt hallottam több ismerősnek is van és nem cserélné le semmi pénzért.
Szerintetek?
Vadászüdvözlet S.Peti

Olvass vissza, én pár oldallal korábban írtam a Conquestről.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7407 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 15:55:24 »

ő inkább egy Conqwestet ajánlana.

És véletlenül pont van egy eladatlan példánya!   Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #7408 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 21:29:30 »

Olvastam  Conqwestről itt is máshol is Állitólag nem nagy durranás nem egy eltalált távcső viszont az ára 400e fölött van  Vállat von Ördög
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #7409 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 21:54:13 »

Nemrég beszéltem a vadászboltossal és azt monta  hogy a Leopuldtól nem kell csodát várni erős középkategória ő inkább egy Conqwestet ajánlana.
A Leopuldra én még nem sok panaszt hallottam több ismerősnek is van és nem cserélné le semmi pénzért.
Szerintetek?
Vadászüdvözlet S.Peti

Szia !
Nekem van egy  Duralytom,és több Leupoldom.
Ha ugyanannyiba kerül,akkor a Zeiss.
Én 270.000 körül vettem az én Duralytomat  szomszédos országban, számlával ,garanciajegy kitöltve.
Nem tudom,mi lenne,ha érvényesíteni kellene a garanciát,de szerintem abból kiindulva,hogy itthon milyen szemétül állnak a garanciális kérdésekhez(,tisztelet a kivételnek,egy kivétel már volt),nincs vesztenivalóm,SŐT.

Én azt mondom,ha a zeiss 100.000.-,150.000.- -rel több,mint a Leupold,akkor a Leupoldot venném,ha ugyanannyiba kerülnek ,akkor Zeiss a befutó (Duralyt,Conquest)

Amiben a Zeiss DT ,CQ jobb:
-nagyobb látómező
-nagyobb nagyítási tartomány
-fenomenális 60-as szálkereszt (véleményem szerint nehéz überelni)

Hátránya:
- egyes nagyítási tartományokban a kép széle homályos.
-világítópont kapcsolása nehézkesebb


Amiben a Leupold jobb:
-szélekig éles kontrasztos kép.
-nappal bizton állíthatom szebb képe van ,mint a Zeiss-nek
-piros pont kapcsolója egyszerű,tökéletes.Jó helyen van ,jó kezelni
-kompaktabb méret(kisebb,mint a legtöbb európai távcső)


Hátránya:
-Szűkebb látómező
-nagyítás szerintem nem pontosan akkora,mint ami rá van írva
(több távcsővel összenézve azonos nagyításra állítva ,mintha a LP kisebbet nagyítana).

Talán valamit tudtam segíteni.

u.i :A Duralyt ,Conquest messze nem olyan rossz,mint ahogy sokan azt képzelik,sőt,csak nem szabad érte 350e,400ezer forintot adni.



Naplózva
Oldalak: 1 ... 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 [494] 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: