Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454443 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1140 Dátum: 2008. Október 24. - 17:52:25 »

Szia Labs Land!

Általánosítasz, pedig nem kéne. Hozzászólásomban a javaslatot Meoptával kezdtem, szerepelt benne MOM is, illetve használt Jena Zeiss és egy valóban prémiumkategóriás cső. Úgy gondolom, ha valaki távcsövet szeretne vásárolni, és nem teheti meg, nem kötelező prémiumot venni, csak biztos vagyok benne, hogy sokan unják már, hogy ha nem prémium, akkor csakis Delta lehet. Véleményem szerint egy jó kis R1 megállja a helyét a Delta mellett...

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1141 Dátum: 2008. Október 24. - 20:27:45 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy melyiket érdemesebb megvenni? Lenne egy húszéves zeiss céltávcső kb annyi pénzért,mint egy vadi új Meopta.Egyforma nagyításuak,stb.Melyiket válasszam?

Nekem van 6x42 Zeiss Jena és ugyanilyen Meopta is. Mindkettő használatban is van. A Meopta nem új hanem még az első szériás, de a Jena nagyon sokkal jobb nála. Van egy 6x42-es MOM távcsövem is, szerintem az is jobb a Meoptánál.

A jelenlegi Meopta szériát nem ismerem, állitólag sokkal jobb az előzőeknél. Viszont az új Meopták sem annyira olcsóak, nem hinném hogy egy 20 éves Zeiss Jena ugyanannyiba kerülhet. Én a 6x42-est 45e Ft-ért vettem, kifogástalan állapotban. Szerintem 70e alatt nem kapsz vadi új Meoptát, annyiba pedig nem kerül a Jena, hacsak nem a legnagyobb variábel.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1142 Dátum: 2008. Október 24. - 20:51:48 »

Tisztelt Lovagok és Lovaginák!
Úgy látom, nem megy ez nekünk. Nem megy hivalkodás,érdekütköztetés, seggrázás nélkül.
Tegnap feltettem egy kérdést, ma már - nem is a kérdésre válaszolva- ott tartunk, hogy a mások zsebében turkálunk.
Rohadtul nem azt kérdeztem, hogy ki a Delta dealere- mert tudom, ki az, azért nem kértem ki a véleményét.
Azt sem kérdeztem, hogy ki-hány-milyen távcsövet vesz, vagy vehetne, mivel a tökömet nem érdekli.

Ha már a fórum pletykásabbik fele úgyis tudja, így nyilvánosságra hozom az EsPetya, BladeLaci és az általam kigondolt haditervet:
Mivel mindketten töketlen golyóspuskanélküli árvamalacok vagyunk, és a családi büdzsénkbe nem fér be a Balser-Swaro kombináció, azt álmodtam meg és EsPé azt öntötte szavakba, hogy:
Remington 700 SPS vásárlás, távcső vásárlás, majd fórumunk egyik tagjával tusfaragtatás.
A fegyver jelenlegi ára 160e körül mozog, én azt tűztem ki, hogy 300e-ből ki kell hozni a projektet csővel, szerzésivel, keménytokkal, szerelékkel, mindennel.
Ekkor jött Blade barátom, aki megveszett a hír hallatán és kitalálta, hogy legyen egyforma puskánk.
Én örültem ennek, mert amilyen sznob vagyok, le fogok térdelni a gyönyörtől, amikor kezembe vehetem az én torz testalkatomra készített egyedi fegyvert.
Laci még azzal csatlakozott a projekthez, hogy van egy érett diófa tuskója, amiből lazán kijön a két tus, és ha megfelelő, ő azt nemeslelkűen felajánlja.
Közben elszállt egy kicsit a WinMag irányába, de a megfelelő céltopicban megtaláljátok, miért döntött velem együtt a 30-06 mellett.
Az egyeztetések során kiderült, hogy lelkes tusfaragónk matekja nem egyezik a miáltalunk kitűzött számokkal, így ez a kérdés levegőben lógott.
Jelenlegi elképzelés, hogy amint a pénzpiac egy kicsit lenyugszik (export áru), úgy én felveszem a kapcsolatot a forgalmazóval és KÉT puska egyszerre történő vásárlása esetére kezdek el alkudozni.
Ha szándékaim valóra válnak, akkor a céltávcső vásárlására cirka 100-135e Ft keret marad.
Ennek tükrében dobta fel Laci tegnap a Deltát.
Tusfaragónkkal történt további egyeztetésünkkor belémrögződött, hogy azt a tust neki kell megcsinálni, még akkor is, ha rozsdás Zsiguli kardántengellyel kell is a pénztárgép használatát elmagyaráznom neki.
Addíg, míg a kialkudott végösszeg összejön, elháborúzhatunk műanyag tussal is, maximum úri helyre nem megyünk...
A tus milyenségéről sem egyeznek még az álláspontjaink, mert Laci Blaser-szerű tusokat nézeget, amelyek-bocsánat az illetékesektől-szerintem úgy néznek ki, mint a laminált parketta...
Én az egyszeűbb vonalvezetést részesítem előnyben, a robusztusabb, szögletesebb formákat.
A műanyagos időszak alatt lesz időnk kitalálni, hogy tulajdonképpen mit is akarunk.
Távcső kérdésben is az újat részesítjük előnyben, mert egyrészt nem akarok valami pofáraesés miatt senkivel hadakozni, másrészt van egy családtagom, aki minden hónapban megy Svédországba és azt hoz, amit részletesen papírra vetek neki. (Az árak vizsgálata folyamatban van, remélem, olcsóbbak, mint nálunk. Az osztrák árak összehasonlítása egyértelműen a magyar árakat szorította ki. Meg aztán hallottunk már egy svéd távcső szállítmányról valahol....)

Szóval, ez a nagy dilemmánk, ezért zaklatunk Benneteket. Persze, hogy mindenki a sajátját dícséri, nincs is ezzel semmi baj, csak ne kezdjünk el virítani.
Higgyétek el, egy másik életemben jártam én olyan "vadász"körökbe, ahol még azt is szóvá tették, hogy milyen autóval érkezel, milyen csizma van a lábadon.Ez nekem nem hiányzik, mert akkor nem hagytam volna a francba az egészet. Az ilyentől behányok.
Sokkal kedvesebb lesz a szívemnek az a puska, amit én álmodtam meg, amit a barátaim segítségével szereztem meg, mint bármilyen, milliós értékű fegyver.

Tehát, maradjunk a normális, vadászias, udvarias keretek között.

Köszönöm, hogy elolvastatok.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #1143 Dátum: 2008. Október 24. - 20:54:00 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy melyiket érdemesebb megvenni? Lenne egy húszéves zeiss céltávcső kb annyi pénzért,mint egy vadi új Meopta.Egyforma nagyításuak,stb.Melyiket válasszam?

Nekem van 6x42 Zeiss Jena és ugyanilyen Meopta is. Mindkettő használatban is van. A Meopta nem új hanem még az első szériás, de a Jena nagyon sokkal jobb nála. Van egy 6x42-es MOM távcsövem is, szerintem az is jobb a Meoptánál.

A jelenlegi Meopta szériát nem ismerem, állitólag sokkal jobb az előzőeknél. Viszont az új Meopták sem annyira olcsóak, nem hinném hogy egy 20 éves Zeiss Jena ugyanannyiba kerülhet. Én a 6x42-est 45e Ft-ért vettem, kifogástalan állapotban. Szerintem 70e alatt nem kapsz vadi új Meoptát, annyiba pedig nem kerül a Jena, hacsak nem a legnagyobb variábel.
Sziasztok!
Konkrétan egy 1,5-6x42 Zeiss céltávcsőről lenne szó,amiről a gazdája azt mondta,hogy 1986-os gyártmány.
Az ára 120.000Ft,kb ennyibe kerül egy Meopta Artemis 1,5-6x42-es vadiúj távcső,nos ebból kéne választanom,vagy várni a jobb alkalmat. Fejvakarás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1144 Dátum: 2008. Október 24. - 21:11:58 »

Sába!  Igen Igen Igen

Így gondolom én is! Wave Az a fontos, hogy Neked mi tetszik, és mi fér bele a keretbe! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sab
Vendég
« Új üzenet #1145 Dátum: 2008. Október 24. - 21:38:31 »

isztelt Lovagok és Lovaginák!
Úgy látom, nem megy ez nekünk. Nem megy hivalkodás,érdekütköztetés, seggrázás nélkül.
Tegnap feltettem egy kérdést, ma már - nem is a kérdésre válaszolva- ott tartunk, hogy a mások zsebében turkálunk.
Rohadtul nem azt kérdeztem, hogy ki a Delta dealere- mert tudom, ki az, azért nem kértem ki a véleményét.
Azt sem kérdeztem, hogy ki-hány-milyen távcsövet vesz, vagy vehetne, mivel a tökömet nem érdekli.

Ha már a fórum pletykásabbik fele úgyis tudja, így nyilvánosságra hozom az EsPetya, BladeLaci és az általam kigondolt haditervet:
Mivel mindketten töketlen golyóspuskanélküli árvamalacok vagyunk, és a családi büdzsénkbe nem fér be a Balser-Swaro kombináció, azt álmodtam meg és EsPé azt öntötte szavakba, hogy:
Remington 700 SPS vásárlás, távcső vásárlás, majd fórumunk egyik tagjával tusfaragtatás.
A fegyver jelenlegi ára 160e körül mozog, én azt tűztem ki, hogy 300e-ből ki kell hozni a projektet csővel, szerzésivel, keménytokkal, szerelékkel, mindennel.
Ekkor jött Blade barátom, aki megveszett a hír hallatán és kitalálta, hogy legyen egyforma puskánk.
Én örültem ennek, mert amilyen sznob vagyok, le fogok térdelni a gyönyörtől, amikor kezembe vehetem az én torz testalkatomra készített egyedi fegyvert.
Laci még azzal csatlakozott a projekthez, hogy van egy érett diófa tuskója, amiből lazán kijön a két tus, és ha megfelelő, ő azt nemeslelkűen felajánlja.
Közben elszállt egy kicsit a WinMag irányába, de a megfelelő céltopicban megtaláljátok, miért döntött velem együtt a 30-06 mellett.
Az egyeztetések során kiderült, hogy lelkes tusfaragónk matekja nem egyezik a miáltalunk kitűzött számokkal, így ez a kérdés levegőben lógott.
Jelenlegi elképzelés, hogy amint a pénzpiac egy kicsit lenyugszik (export áru), úgy én felveszem a kapcsolatot a forgalmazóval és KÉT puska egyszerre történő vásárlása esetére kezdek el alkudozni.
Ha szándékaim valóra válnak, akkor a céltávcső vásárlására cirka 100-135e Ft keret marad.
Ennek tükrében dobta fel Laci tegnap a Deltát.
Tusfaragónkkal történt további egyeztetésünkkor belémrögződött, hogy azt a tust neki kell megcsinálni, még akkor is, ha rozsdás Zsiguli kardántengellyel kell is a pénztárgép használatát elmagyaráznom neki.
Addíg, míg a kialkudott végösszeg összejön, elháborúzhatunk műanyag tussal is, maximum úri helyre nem megyünk...
A tus milyenségéről sem egyeznek még az álláspontjaink, mert Laci Blaser-szerű tusokat nézeget, amelyek-bocsánat az illetékesektől-szerintem úgy néznek ki, mint a laminált parketta...
Én az egyszeűbb vonalvezetést részesítem előnyben, a robusztusabb, szögletesebb formákat.
A műanyagos időszak alatt lesz időnk kitalálni, hogy tulajdonképpen mit is akarunk.
Távcső kérdésben is az újat részesítjük előnyben, mert egyrészt nem akarok valami pofáraesés miatt senkivel hadakozni, másrészt van egy családtagom, aki minden hónapban megy Svédországba és azt hoz, amit részletesen papírra vetek neki. (Az árak vizsgálata folyamatban van, remélem, olcsóbbak, mint nálunk. Az osztrák árak összehasonlítása egyértelműen a magyar árakat szorította ki. Meg aztán hallottunk már egy svéd távcső szállítmányról valahol....)

Szóval, ez a nagy dilemmánk, ezért zaklatunk Benneteket. Persze, hogy mindenki a sajátját dícséri, nincs is ezzel semmi baj, csak ne kezdjünk el virítani.
Higgyétek el, egy másik életemben jártam én olyan "vadász"körökbe, ahol még azt is szóvá tették, hogy milyen autóval érkezel, milyen csizma van a lábadon.Ez nekem nem hiányzik, mert akkor nem hagytam volna a francba az egészet. Az ilyentől behányok.
Sokkal kedvesebb lesz a szívemnek az a puska, amit én álmodtam meg, amit a barátaim segítségével szereztem meg, mint bármilyen, milliós értékű fegyver.

Tehát, maradjunk a normális, vadászias, udvarias keretek között.

Köszönöm, hogy elolvastatok.


Csak annyit, hogy ez az írás, ebben a formában nekem nagyon elnyerte a tetszésemet ! Igen Wave
Céltávcső ebben az összegben van, és beszerezhető.( újban is )
Nem egy, és nem gagyi !
Müanyag tusa ? Mi a gond azzal ?
Hasznos, praktikus, igénytelen, nem vetemedik, egyszerű a karbantartása !
Nem tartják vadásziasnak ?
Ne foglalkozz vele !
A Tiéd, ( lesz) szeresd ! Wave
Ha másoknak a véleménye alapján szeretnél fegyvert, céltávcsövet, lőszert, akkor soha nem az lesz, amit szerettél volna alapból !
Össze kell szedned egy csomó véleményt, szórtirozni, válogatni, kidobni a felesleget, vadászok véleménye eltérő, tessék megkérdezni pár fegyverjavító emberkét, hogy tudd, mi az Ő szakmai véleményük erről.
Döntés a Tiéd, sok honlap van, minden honlapon eltérő ajánlatokat kaphatsz.
Sok sikert ! Igen Wave
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1146 Dátum: 2008. Október 24. - 21:44:31 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy melyiket érdemesebb megvenni? Lenne egy húszéves zeiss céltávcső kb annyi pénzért,mint egy vadi új Meopta.Egyforma nagyításuak,stb.Melyiket válasszam?

Nekem van 6x42 Zeiss Jena és ugyanilyen Meopta is. Mindkettő használatban is van. A Meopta nem új hanem még az első szériás, de a Jena nagyon sokkal jobb nála. Van egy 6x42-es MOM távcsövem is, szerintem az is jobb a Meoptánál.

A jelenlegi Meopta szériát nem ismerem, állitólag sokkal jobb az előzőeknél. Viszont az új Meopták sem annyira olcsóak, nem hinném hogy egy 20 éves Zeiss Jena ugyanannyiba kerülhet. Én a 6x42-est 45e Ft-ért vettem, kifogástalan állapotban. Szerintem 70e alatt nem kapsz vadi új Meoptát, annyiba pedig nem kerül a Jena, hacsak nem a legnagyobb variábel.
Sziasztok!
Konkrétan egy 1,5-6x42 Zeiss céltávcsőről lenne szó,amiről a gazdája azt mondta,hogy 1986-os gyártmány.
Az ára 120.000Ft,kb ennyibe kerül egy Meopta Artemis 1,5-6x42-es vadiúj távcső,nos ebból kéne választanom,vagy várni a jobb alkalmat. Fejvakarás
Ez kérdés?Nyilván Zeiss!
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1147 Dátum: 2008. Október 24. - 21:46:30 »

Köszönöm, Sab.
Igaz, hogy offolok, mint a disznó, de leírom mindjárt nektek a sörétesem történetét, csak hogy lássátok, mekkora sznob barom tudok lenni...

(Meg amúgy is, Radíros Viktor valahol máshol kalandozik) Ördög Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1148 Dátum: 2008. Október 24. - 22:07:31 »

Szóval, nekem van a világon a legkedvesebb, legtündéribb feleségem. Angyal
Az egyik születésnapi ajándékom a vadászvizsga+tanfolyam volt, a másik pedig az első puskám megvétele.
Namost, itt jön a bibi, hisz tudjátok, hogy ez csak úgy nem megy nélkülünk, nem olyan, mint egy doboz bonbon.
Jött a hír, hogy kocogjak át Nyíregyházára, nézzem meg a számomra kinézett puskát.
Lóra fel , trepnin a gáz, erre a kezembe nyom a pali egy valamit. Direkt nem írok paramétereket, nehogy megbántsak valakit.
Nézegettem, fogdostam, piszkáltam…csak nem jött a szerelem.. Vállat von
Csúnyácska, elnagyolt, biztosító a sátorvas előtt-sose láttam ilyet.
A kereskedő duruzsolt (nem tudta, hogy én is az vagyok), hogy milyen klassz (kotyogott), aztán idővel milyen olcsón lehet hozzá cserecsövet venni, stb, stb.
Na itt a dilemma, hogy hogy az Istenbe kellene otthon megmondani, hogy a kiszemelt ajándék nem tecccccik?
Kitaláltam én mindent, a szerzésinél nem volt fogadási idő, a boltba menetelnél sürgősen értekezletre kellett mennem, gyárlátogatás, egyéb hülyeségek…
Aztán szólt a boltos, hogy mekkora barom vagyok, elvitte más a csodafegyvert.
Pezsgőt bontottam… Piál
Mondtam otthon, nem baj lesz másik, talán jobb is.
És lőn!
Telefonált a muzulmán, hogy uccuzzak a boltba, mert van egy olasz puska. Mentem is lónak döglésében, mert akkor még szemeztem a Sabatti Artemide-del is.
Belépek a boltba, a kezembe adják a csodát, a szépséget, a FEGYVERT:
12/70 Eugen Kettner Bock.
Szeretem. Imádom. Pucolom, simogatom, vigyázok rá.

Sznob vagyok, hirtelen és megfontolatlan. De jó ez így.
Autót is így vettem mindig. Bejött.
A feleségem kezét négy nap ismeretség után kértem meg.
Az is bejött.

ÉS MOST GOLYÓS PUSKA A PROJEKT!! Bangdesk Bangdesk Bangdesk
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1149 Dátum: 2008. Október 24. - 22:39:50 »


Ha valaki megkérdezi magától az a tíz perc megéri e ezt az összeget és a válasz igen, tegye.  Megjegyzem nekem nincs! tíz perc külömbség.
Lehetne minden puskámon új Zeiss távcső, megvehetném, de szerintem nem éri meg illetve nekem nem éri meg. Azért hogy elmondhassam vagy lássák a puskámon, vagy azért a pár percért? Az egyik tényező semmit nem jelent mert a sznob barmok nem érdekelnek, a másik meg csak lehetőség. Van hogy kell a többlet tíz perc van hogy nem.


Labs Land


A megközelítés rossz. Nem a tíz percről van csak szó, hanem azokról az éjszakákról is, amikor az egyikkel látsz pl. a tarlón, a másikkal meg nem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1150 Dátum: 2008. Október 24. - 22:47:00 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy melyiket érdemesebb megvenni? Lenne egy húszéves zeiss céltávcső kb annyi pénzért,mint egy vadi új Meopta.Egyforma nagyításuak,stb.Melyiket válasszam?

Nekem van 6x42 Zeiss Jena és ugyanilyen Meopta is. Mindkettő használatban is van. A Meopta nem új hanem még az első szériás, de a Jena nagyon sokkal jobb nála. Van egy 6x42-es MOM távcsövem is, szerintem az is jobb a Meoptánál.

A jelenlegi Meopta szériát nem ismerem, állitólag sokkal jobb az előzőeknél. Viszont az új Meopták sem annyira olcsóak, nem hinném hogy egy 20 éves Zeiss Jena ugyanannyiba kerülhet. Én a 6x42-est 45e Ft-ért vettem, kifogástalan állapotban. Szerintem 70e alatt nem kapsz vadi új Meoptát, annyiba pedig nem kerül a Jena, hacsak nem a legnagyobb variábel.
Sziasztok!
Konkrétan egy 1,5-6x42 Zeiss céltávcsőről lenne szó,amiről a gazdája azt mondta,hogy 1986-os gyártmány.
Az ára 120.000Ft,kb ennyibe kerül egy Meopta Artemis 1,5-6x42-es vadiúj távcső,nos ebból kéne választanom,vagy várni a jobb alkalmat. Fejvakarás

Hát én egy kicsit sokallom a Zeissért ezt a pénzt! Láttam ilyen távcsövet, 1-es szk volt benne, ahogy növeled a nagyitást brutálisan vastagodik a szk. Hatszoros nagyitáson már rendesen zavart hogy mennyit kitakar. Ha jól emlékszem azt 90e körül árulták, 1-2 éve. Az új Meoptát viszont nem ismerem. Vállat von  De az új távcső árától teljesen függetlenül: a 120e kicsit erős egy ilyen Zeissért.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1151 Dátum: 2008. Október 25. - 16:22:51 »


Hát én egy kicsit sokallom a Zeissért ezt a pénzt!


Én is. 100 max. a reális.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1152 Dátum: 2008. Október 25. - 17:24:10 »

Kedves Labs Land!

Demagóg ideológiát Hitler meg a hozzá hasonlók gyártottak nem én, úgyhogy sürgősen gondold át ami írtál.
Ajánlanám figyelmedbe, hogy a figyelmes olvasás csodákra képes.
Szinte minden távcsöves hsz.-omban elugatom - igen mert az értetleneknek csak ezt tudom mondani - hogy én a Meoptát jó csőnek tartom.
...és képzeld nekem is van egy, úgyhogy a sznobizmus sem az én sajátságom, mert annak ellenére, hogy ez a Meopta az enyém, bizony van nála sokkal jobb cső.

Azt sem tudom, hogy itt újabban szokás lett az a duma, hogy "Mindenki a sajátját dicséri".
Légy oly kedves beidézni ahol én bármi fölé helyezem a saját cuccaimat, puskáimat, optikáimat.

Sokszor leírtam már - de úgy látszik ezt sosem lehet elégszer - nincs legjobb, csak legjobbak.
Tetszik nem teszik ebben nem fér bele sem a Delta, sem a Meopta, sem a Seeadler.
Ettől még jók.

Ugyanígy nem jobb a Kahles a SB-nél, a SB nem jobb a Swaronál...stb.
...sőt olvastam itt-ott olyan baromságokat aki szerint a Nickel már közelíti a prémium kategóriát és a különböző Swift, meg mittudomén milyen céltávcsövek prémium minőségek.

Egy dolgot magyarázzatok el nekem.
Miért olyan nagy bűn az - ha mint pl. Jan koma is - én nem fogok hasra esni egyik márkától sem, hanem ki merem mondani, hogy egy kiváló állapotú Zeiss Jena, jobb mint egy Meopta, Delta...stb.

...mert jobb, hidd el, hogy jobb, csak nem legatyásodott sz.rokba kell belenézni, hanem tisztességes állapotúakba.

Jan is biztosan hülyít itt mindenkit és nem is tudom miért vásárolt inkább MOM, meg Jena távcsöveket...biztos ő is sznob...holott olcsóbban vette...és ahogyan látom-hallom véleménye szerint jobbak is.

Akkor tudom majd elfogadni a kritikákat ezekre az idős, de príma optikákra, ha majd megfordult vagy 100 db a kezében annak aki ezt állítja.
Addig a "neten olvastam", meg láttam a boltban dolgok alapján lehet itt "szonobozni" meg "demagóg ideológiázni" csak nem lesz mögötte semmi sem.

Ne haragudj, de piszokul felmérgesítettél ezzel a "demagóg ideológiás" dumáddal, mert pont olyannak írtad ezt akinél tárgyilagosabb embert te nem ismersz...mivel nem is ismersz. (ezek után meg ne is ismerjél.)

Nem tudom hányan kérnek tőled optika ügyben napi szinten tanácsot - biztosan sokan - és ha igazán ismernél akkor pont nem én vagyok az aki ideológiát gyárt valami mögé...arra vannak tőlem "okosabbak".
Bármíly hihetetlen ajánlottam én már 7x56-os Meoptát is, meg 6x42-es Zeiss Jenát is, sőt még eredeti régi Tasco Pronghornt is.
...mert az első az, hogy megkérdezem mennyi pénzt szán rá a dologra.
Ha azonban megvan a keret rá sosem fogok olyat ajánlani, ami nem kiforrott és nem bizonyított, kiváló minőségű.

Na ebbe a topicba sem kell benézni egy jódarabig...szépen lassan szortírozok.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 25. - 17:57:28 írta wetzlar » Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #1153 Dátum: 2008. Október 25. - 20:00:16 »

Kedves Wetzlar!

Szó sincs semmi ilyesmiről. Bocsánatot kérek ha valakinek valami sértőt írtam. Soha, komolyan mondom soha nem tennék ilyet. Az meg rám nem lenne jellemző.
A baj az, hogy leírva a hangsúlyok eltolódnak és nem ugyanazt mondják olvasva mint ahogy leírták.

Nem, nem szoktak optikáról kérdezni. Sőt nem is gondolom hogy lenne értelme. Nem értek hozzá. Van pár dolog amit tapasztaltam és ennyi...

1 hónapja adtam el a barátomnak egy 6x42-es nem jénai Zeiss optikát, ami kifogástalan állapotú és igazán korát meghazudtoló minőséget mutatott. Így hidd el semmi bajom a használt csövekkel és biztosan sok ilyet tapasztaltál már.


Tehát mégegyszer bocs mindenkinek.

Jó vadászatot és sok élményt

Labs Land




Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1154 Dátum: 2008. Október 25. - 20:05:14 »

Labs, már a falon kérdeztem, nem tennél fel egy pár fotót a kutyáidról?
Nagyon kedvesek a honlapodon. Wave
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: