Oldalak: 1 ... 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 [484] 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454502 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #7245 Dátum: 2014. Június 09. - 09:13:18 »

Örülnék, ha valaki rá tudna nézni. Így tényleg kockázatos.

Két lényeges dolgot megállapítani ránézéssel is nagyon nehéz, még ha prémiumgyártmány is.

Párásodási lehetősége ( hűtőben kicsit le kéne fagyasztani)

Lövésállósága ( ez meg csak fegyveren tudja halandó ellenőrizni)

Bármelyik is legyen, már húzós nagyon a reperálása.

Objektív lencsén belső felületén látható "köd", "fátyol", már azt jelenti, hogy vagy nincs benne gáz (ha volt egyáltalán), vagy már a kor vas foga rátelepedett.

Ha meg a lencsék belső felületén csillagszerű, ( jégvirág) látható, akkor az vagy penész, csak a két lencse ragasztása kezd elengedni.

Lencséken a "T" rétegezés hiánya sem kellemes.

Tehát, sok tényezős. Emelem

Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #7246 Dátum: 2014. Június 09. - 10:39:42 »

Örülnék, ha valaki rá tudna nézni. Így tényleg kockázatos.
Próbáld meg Tony fórumtársunkat megkeresni.:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #7247 Dátum: 2014. Június 09. - 11:32:37 »

Két lényeges dolgot megállapítani ránézéssel is nagyon nehéz, még ha prémiumgyártmány is.

Párásodási lehetősége ( hűtőben kicsit le kéne fagyasztani)

Lövésállósága ( ez meg csak fegyveren tudja halandó ellenőrizni)

Bármelyik is legyen, már húzós nagyon a reperálása.

Objektív lencsén belső felületén látható "köd", "fátyol", már azt jelenti, hogy vagy nincs benne gáz (ha volt egyáltalán), vagy már a kor vas foga rátelepedett.

Ha meg a lencsék belső felületén csillagszerű, ( jégvirág) látható, akkor az vagy penész, csak a két lencse ragasztása kezd elengedni.

Lencséken a "T" rétegezés hiánya sem kellemes.

Tehát, sok tényezős. Emelem
Értem!
Ha normális állapotban van, véleményed szerint nyújt e annyi pluszt, hogy 80 e ft-ért érdemes legyen lecserélni a MOM-ot?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 09. - 11:55:40 írta Pyrus » Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #7248 Dátum: 2014. Június 09. - 11:33:10 »

Próbáld meg Tony fórumtársunkat megkeresni.:-)

Köszi! Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7249 Dátum: 2014. Június 09. - 14:26:36 »

Értem!
Ha normális állapotban van, véleményed szerint nyújt e annyi pluszt, hogy 80 e ft-ért érdemes legyen lecserélni a MOM-ot?


Nos, a MOM még ma is céltávcső, minőségi alapanyagokkal, lencsékkel, és a mai napig javítható, de már annak sem gazdaságos a javítása sok esetben, de akkor is céltávcső gyártmányilag és nem hulladék.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem lesz látványos nagy különbség, legfeljebb a variábelezhetőség.

Feltételezem, hogy a MOM-ba 1-es szálk. van, az meg nem rossz, még ha nappal nehezebb is vele kicsit célozni, mint egy 4/A simával, de szürkületben legalább látható.

Másikban nem lett írva, hogy milyen szálk. van, de ha 4/A, akkor az bizony nappal szuper lesz, szürkületig, de ezt követően már a közepe elvész a vad sötét felületén. Emelem
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #7250 Dátum: 2014. Június 09. - 18:50:27 »

Nos, a MOM még ma is céltávcső, minőségi alapanyagokkal, lencsékkel, és a mai napig javítható, de már annak sem gazdaságos a javítása sok esetben, de akkor is céltávcső gyártmányilag és nem hulladék.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem lesz látványos nagy különbség, legfeljebb a variábelezhetőség.

Feltételezem, hogy a MOM-ba 1-es szálk. van, az meg nem rossz, még ha nappal nehezebb is vele kicsit célozni, mint egy 4/A simával, de szürkületben legalább látható.

Másikban nem lett írva, hogy milyen szálk. van, de ha 4/A, akkor az bizony nappal szuper lesz, szürkületig, de ezt követően már a közepe elvész a vad sötét felületén. Emelem

Bajor szálkereszt véknyabb változata van a MOM-ban.
Azt hiszem marad a MOM. Pénzt spóroltál nekem, köszönöm a hozzászólásodat! Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 09. - 18:56:11 írta Sakac » Naplózva
Phasant001
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


vadász


« Új üzenet #7251 Dátum: 2014. Június 10. - 22:43:55 »

Üdv a vadásznak. Kaptam egy vomz pilad 8x56 távcsövet 530 sorozatszam van rajta.  Ez még anyagból van éjjel szép világos képe van. Szerintetek meddig bírja a 7x64- en?
Naplózva

Mértékkel fiam, csak mértékkel.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7252 Dátum: 2014. Június 11. - 21:11:33 »

Üdv a vadásznak. Kaptam egy vomz pilad 8x56 távcsövet 530 sorozatszam van rajta.  Ez még anyagból van éjjel szép világos képe van. Szerintetek meddig bírja a 7x64- en?

Én 12,5 évre taksálom, ha nem lősz a puskával... utána - fájdalom - leejted, és eltörik. Rííí
Ez az időtartam, természetesen egyenes arányban csökken a puskával megtett lövések számával. Vállat von
Szerintem 127 lövés után adja be a kulcsot, ha mégsem ejtenéd le... OOO

Remélem, hogy segítettem Kacsint
 Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7253 Dátum: 2014. Június 11. - 21:28:44 »

Én 12,5 évre taksálom, ha nem lősz a puskával... utána - fájdalom - leejted, és eltörik. Rííí
Ez az időtartam, természetesen egyenes arányban csökken a puskával megtett lövések számával. Vállat von
Szerintem 127 lövés után adja be a kulcsot, ha mégsem ejtenéd le... OOO

Remélem, hogy segítettem Kacsint
 Wave
Piál Piál Piál
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Phasant001
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


vadász


« Új üzenet #7254 Dátum: 2014. Június 11. - 22:13:10 »

Én 12,5 évre taksálom, ha nem lősz a puskával... utána - fájdalom - leejted, és eltörik. Rííí
Ez az időtartam, természetesen egyenes arányban csökken a puskával megtett lövések számával. Vállat von
Szerintem 127 lövés után adja be a kulcsot, ha mégsem ejtenéd le... OOO

Remélem, hogy segítettem Kacsint
 Wave
Köszönöm. Beléd is hasonló jókat.
Építő és vadaszias válasz volt.

Naplózva

Mértékkel fiam, csak mértékkel.
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #7255 Dátum: 2014. Június 11. - 22:39:52 »

Köszönöm. Beléd is hasonló jókat.
Építő és vadaszias válasz volt.



Huszlavika válasza "építő és vadászias" volt!

Építő, mert ha ezzel a távcsővel kapcsolatban egyből egy ilyen kérdés jut eszedbe, valószínűleg nem egy kimagasló minőség.
Vadászias, mert ha a távcsőhiba miatt sebeznél, szükségtelen szenvedést okoznál a vadnak.

Ahogy érzed úgy reagálsz, de talán néha olvass a sorok között...
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7256 Dátum: 2014. Június 11. - 22:43:37 »

Köszönöm. Beléd is hasonló jókat.
Építő és vadaszias válasz volt.



Nagyon szívesen! Mosolyog
Ne keseredj el, hátha lesz, aki többet tippel! Okos
Vagy nem gondol arra, hogy leejted... várjunk még egy kicsit, hátha lesz még vélemény! Igen
Én csak komolyan vettem a kérdésedet, és elmondtam, hogy szerintem meddig bírja.....  Mosolyog
Sajnos tényleg nem vadászias integetni, amikor van kalapemelő ikon is.. bocsánat, máskor jobban figyelek majd!
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7257 Dátum: 2014. Június 11. - 23:00:54 »

Druszám! Emelem

Erre a távcső kérdésre adott válaszoddal nagyon elkeserítettél. Pár hete kértelek, ugyan nézz egy kicsit előre, és mond már meg a következő öt nyerőszámot a lottóban, de akkor azt mondtad, hogy nincs jövőbelátó képességed. Most meg itt a bizonyíték, hogy mégis van!  Ha már a lottószámokat nem is akarod megmondani, de arra válaszolhatnál igazán, hogy azt a disznót amire legközelebb ki fogok menni fogom e egyáltalán látni? ( A tükör nem jó válasz!) Mert ha nem, akkor inkább a 222-est vinném.  Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Phasant001
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


vadász


« Új üzenet #7258 Dátum: 2014. Június 12. - 08:03:34 »

Huszlavika válasza "építő és vadászias" volt!

Építő, mert ha ezzel a távcsővel kapcsolatban egyből egy ilyen kérdés jut eszedbe, valószínűleg nem egy kimagasló minőség.
Vadászias, mert ha a távcsőhiba miatt sebeznél, szükségtelen szenvedést okoznál a vadnak
Üdv a vadásznak!
A kérdéses távcsőről azért érdeklődtem mert nem ismerem.Nem találkoztam vele és ismeretanyagot vagy tapasztalatokát szerettem volna kapni. De olvasva a sorok között rájöttem mennyi áltudományos és egyedi humorral rendelkező..............  van itt. A ponzozott részre csak azért nem írtam le hogy VADÁSZ mert nem rendelkezem megfelelő információval róluk.  De majd ezt is megkérdezem egyszer és hátha akkor is a sorok között kell olvasnom. Emelem

Ahogy érzed úgy reagálsz, de talán néha olvass a sorok között...

Ugyan jelöld már meg, mi volt az áltudományos? Tudod-e bizonyítani?  Röhög
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 12. - 08:17:02 írta Voldemort » Naplózva

Mértékkel fiam, csak mértékkel.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #7259 Dátum: 2014. Június 12. - 08:55:39 »


Üdv a vadásznak!
A kérdéses távcsőről azért érdeklődtem mert nem ismerem.Nem találkoztam vele és ismeretanyagot vagy tapasztalatokát szerettem volna kapni. De olvasva a sorok között rájöttem mennyi áltudományos és egyedi humorral rendelkező..............  van itt. A ponzozott részre csak azért nem írtam le hogy VADÁSZ mert nem rendelkezem megfelelő információval róluk.  De majd ezt is megkérdezem egyszer és hátha akkor is a sorok között kell olvasnom.


Akkor, hogy tiszták legyenek a sorok:
Idejössz és komolyan rákérdezel arra, hogy kaptál egy céltávcsövet, mi pedig mondjuk már meg neked (főleg látatlanba), hogy ugyan meddig fogja bírni a puskádon...
Most őszintén: erre mégis milyen választ vártál?

Nem háborogni kellene meg sértegetni a másikat, hanem átgondolni valamennyire amit írunk, nem csak felhányni ide.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 [484] 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: