Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454439 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1125 Dátum: 2008. Október 21. - 19:57:39 »

Baráti üdv a Vadásztársaknak és mindenkinek! 
IZS-18  223-ra szeretnék vásárolni céltávcsövet. Tanácstalan és kispénzű nyugdijas vagyok.
Van egy vadi új ajánlatom, de a csövet nem ismerem. Tip: FOMEI excelent 6x42 vil. pontos. Ár: 40eft
Szabad-e megvennem?  Szeretném kérni a javaslatotokat. Köszönettel: mezőjáró



Ennél az összegnél kevesebbért - 30-35ezer - tudsz venni jó állapotú használt 6x42-es Meoptát akár 1-es, akár 4-es szálkereszttel.
Ez tökéletesen jó lesz a 223-asra. (nekem 308-as Izs-18-ason van ilyen, tökéletesen lövésálló és akár esti vadászatra is alkalmas.)
...sőt a múltkor láttam egyik hirdetésben egy régi, eredeti japán 3-9x40-es Tasco Pronghorn csövet is.
223-asra az is bőven elég.
(megjegyzem én jóideig vadásztam a 7,62x53R és 7x64-es kaliberű puskáimmal is ilyen Tasco távcsővel, holdvilágban lőttem is jópár disznót velük. Jótanács: a mostani párezer Ft-os hamisított Tasco, Bushnell...stb távcsöveket NEM SZABAD MEGVENNI.)

üdv.
Naplózva
mezőjáró
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #1126 Dátum: 2008. Október 21. - 20:57:19 »

Üdv Mindenkinek!
Köszönettel nyugtáztamm véleményeteket. Megfogadtam! Mivel még nincs meg a puska, ezért az a variáció is képbe van, hogy vennék egy jó állapotba lévőt komplett kéz alól.
Ha mód van rá, kérem segitsetek.  üdv: mezőjáró
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1127 Dátum: 2008. Október 22. - 08:53:03 »

Szia!

Csatlakozom az elöttem szolókhoz a Fomei felejtős.
A többi felsorolt távcső állt örök darab, és szürkületben is használható.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1128 Dátum: 2008. Október 23. - 19:36:24 »

Urak, az alábbi távcsővel kapcsolatban kérem a véleményeteket:
http://www.tavcsobolt.hu/egyeb/manual/fegyvertavcso-hu-text.pdf
Elsősorban a 2.5-10x56 lenne a kiszemelt áldozat Remington 700 30-06-ra, fix Leupolddal.
Vadászat: disznó, őz, gím, dám, róka.

Hasznos tanácsaitokat epedve várom!! Wave
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #1129 Dátum: 2008. Október 24. - 08:18:16 »

Urak, az alábbi távcsővel kapcsolatban kérem a véleményeteket:
http://www.tavcsobolt.hu/egyeb/manual/fegyvertavcso-hu-text.pdf
Elsősorban a 2.5-10x56 lenne a kiszemelt áldozat Remington 700 30-06-ra, fix Leupolddal.
Vadászat: disznó, őz, gím, dám, róka.

Hasznos tanácsaitokat epedve várom!! Wave


Szia Sába!

Ennyi pénzért jót is kapsz! >Nevet
Szerintem...
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #1130 Dátum: 2008. Október 24. - 08:32:25 »

A múltkor volt alkalmam összehasonlítani egy 8x56 -os Deltát, egy 8x56 -os Schmidt & Benderrel.
A Bendert nyilván nem kell dicsérni. Bion
A Deltának meglepően részletgazdag volt a képe, míg meg nem érkezett a szürkület. c.10 perc különbséget mértem sötétedésig a két cső között (a Bender javára), amit én soknak tartok.
Tehát a Delta nappal kiváló, masszív, használható cső, de a szürkület vége felé elfogy a "tudása".
Természetesen mindez az én szememhez viszonyítva.
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1131 Dátum: 2008. Október 24. - 08:50:41 »

A múltkor volt alkalmam összehasonlítani egy 8x56 -os Deltát, egy 8x56 -os Schmidt & Benderrel.
A Bendert nyilván nem kell dicsérni. Bion
A Deltának meglepően részletgazdag volt a képe, míg meg nem érkezett a szürkület. c.10 perc különbséget mértem sötétedésig a két cső között (a Bender javára), amit én soknak tartok.
Tehát a Delta nappal kiváló, masszív, használható cső, de a szürkület vége felé elfogy a "tudása".
Természetesen mindez az én szememhez viszonyítva.
Ami a kérdésben szerepel variábel és egy variábel Schmidt&Bender között, pedig alig van csak kb. 250. 000.- különbség. Azért lehet, hogy nem kellene ugyan azt várni a kettőtől, Vagy igen? Wave Wave
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #1132 Dátum: 2008. Október 24. - 12:16:32 »

A múltkor volt alkalmam összehasonlítani egy 8x56 -os Deltát, egy 8x56 -os Schmidt & Benderrel.
A Bendert nyilván nem kell dicsérni. Bion
A Deltának meglepően részletgazdag volt a képe, míg meg nem érkezett a szürkület. c.10 perc különbséget mértem sötétedésig a két cső között (a Bender javára), amit én soknak tartok.
Tehát a Delta nappal kiváló, masszív, használható cső, de a szürkület vége felé elfogy a "tudása".
Természetesen mindez az én szememhez viszonyítva.
Ami a kérdésben szerepel variábel és egy variábel Schmidt&Bender között, pedig alig van csak kb. 250. 000.- különbség. Azért lehet, hogy nem kellene ugyan azt várni a kettőtől, Vagy igen? Wave Wave


Szia Egon!

Én "csak" annyit várok el egy távcsőtől, hogy jól lássak benne vadászias körülmények között, legyen részletgazdag az általa kapott kép és lehetőleg ne essen szét a harmadik lövés után. Ha összehasonlítok két csövet, akkor azt igyekszem objektíven értékelni és ebben az esetben az ára, engem spec. nem érdekel.  Wave
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1133 Dátum: 2008. Október 24. - 12:20:15 »

Szevasz Sabbati!

Delta ügyben nem merek már semmit sem mondani, mert jönnek azok akiknek "érdeke" hogy a Deltáról ne hangozzon el semmi olyan ami "nem piacképes".
Mint azt korábban mondtam egyet tudtam eddig kipróbálni nappal.
Drabális egy darab volt, nekem szokatlanul kicsi látómezővel és cseppet sem volt olyan meggyőző, ami miatt egy Artemis 2000-3000-es helyett azonnal lecsapnék rá.
Ettől függetlenül biztosan jól használható távcső, ár/érték aránya nem rossz. (a hirdetéseket nézegetve azonban ezért a pénzért fiatal, használt prémium csövet kapsz...igaz nem világítóst...no de minek a vil. pont, ha maga az optika már "nem működik".)

üdv.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1134 Dátum: 2008. Október 24. - 12:43:40 »

Elsősorban:
Nem azért kérdeztem, hogy összevesszetek.

Másodsorban:
Azért nem tettem fel a kérdésemet priviben mindenkinek, mert nem a kereskedő marketingszövegére vagyok kíváncsi.
Azt sem szeretném, ha ez a fórum is elüzletiesedne, így ténylegesen az a szempont, hogy tök hülye vagyok a távcsövekhez, nem is nagy a ráfordítható büdzsém, így - józan ésszel gondolkozva- kikérem olyan emberek tanácsát, akikre érdemes hallgatnom.
A weblapot Blade találta tegnap este, azért is dobtam fel a kérdést a fórumon, hogy ne költsük a pénzünket hülyeségre.

Köszönettel fogadom és várom további tanácsaitokat, véleményeiteket! Wave
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1135 Dátum: 2008. Október 24. - 12:54:01 »


Szia Sába!

Mennyire van szükséged variábelezhetőségre, és pilácspontra?
Ha nincs, akkor én azt mondanám, vegyél egy Meopta Meostar R1-et 7x56-ban, ami már sokaknak bizonyított, lehet, hogy nem egy Zeiss, de megbízható, stabil (és közeli!!!) gyártó céggel kell meccselni ha garanciabaj van (de valószínű nem lesz). Ha van picit több ráfordítanivalód, várd meg a Z.... következő 6x42 vagy 8x56 Bender Klassik akcióját, ha esetleg másban gondolkozol, nézz szét a használtak közt, vannak mostanában egész frankó kis DDR-es 8x56-os Jena Zeiss-ek, vagy 6x42 MOM, Jena Zeiss... Nem nyúlsz velük mellé.
Nekem tetszik a Delta, jó és megbízható csőnek néz ki, de mivel egy ismerősömnek sincs vele több éves, ne adj Isten évtizedes tapasztalata, nem mertem megvenni. Sajnos félek az idegen dolgoktól.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #1136 Dátum: 2008. Október 24. - 12:56:55 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy melyiket érdemesebb megvenni? Lenne egy húszéves zeiss céltávcső kb annyi pénzért,mint egy vadi új Meopta.Egyforma nagyításuak,stb.Melyiket válasszam?
Naplózva
Klepi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


Klepi


« Új üzenet #1137 Dátum: 2008. Október 24. - 13:02:47 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy melyiket érdemesebb megvenni? Lenne egy húszéves zeiss céltávcső kb annyi pénzért,mint egy vadi új Meopta.Egyforma nagyításuak,stb.Melyiket válasszam?

Szia Troja!
Meopta jobb választás, nekem is van egy 7x50-es. Meg vagyok vele elégedve. Egy húsz évest csak élőben válassz  Bion Bion Bion
Naplózva

Klepi
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1138 Dátum: 2008. Október 24. - 13:47:56 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy melyiket érdemesebb megvenni? Lenne egy húszéves zeiss céltávcső kb annyi pénzért,mint egy vadi új Meopta.Egyforma nagyításuak,stb.Melyiket válasszam?

Szia Troja!
Meopta jobb választás, nekem is van egy 7x50-es. Meg vagyok vele elégedve. Egy húsz évest csak élőben válassz  Bion Bion Bion

No ezt nem értem.
Neked van egy 7x50-es amivel elégedett vagy, ez OK is.
Node honnan gondolod, hogy egy 20 éves Zeiss nincs olyan minőségű?
Összehasonlítási alapod nem is lehet, mert anno a Zeiss nem gyártott 7x50-es céltávcsövet...

Nekem van 6x42-es Meoptám...de egy 6x42-es jó állapotú Zeiss Jena bizony bőségesen veri...a pár éves 6x42-es SB-ről meg nem is beszélve

Én azt mondom meg kell nézni azt a Zeisset, összehasonlítani a Meoptával és aztán véleményezni...a végeredményem pedig nem meglepődni.  Mosolyog
Gondolom 6x42-es mindkettő, mert 20 éves lévén a Zeiss akkor ez volt, Meoptában meg 8x56-os nincs most új.
Jól gondolom?
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #1139 Dátum: 2008. Október 24. - 17:35:58 »

Jó napot Uraim!

Azért ez érdekes. Ismét ugyanaz a kérdés. Mi mennyit ér?! Valóban megéri e a többlet költség. Mint tudjátok van tulajdonomban Zeiss, S&B, Delta távcső is. De ettől függetlenül butaság ez: "Delta ügyben nem merek már semmit sem mondani, mert jönnek azok akiknek "érdeke" hogy a Deltáról ne hangozzon el semmi olyan ami "nem piacképes"."
Miért lenne érdekemben nekem vagy bárkinek részrehajlónak lenni? Mert van ilyen csövem? Ugyan már ez demagóg ideológia. Mint ahogy azt is annak tartom, hogy ha megfigyelitek a prémium csövet véditek...de mitől? Mindenki tudja, hogy jók, sőt jobbak akár a Deltánál, akár a Meoptánál. És akkor mi van hiszen tudjuk, hogy ez így van?! Véleményem szerint az a gond, hogy egy egészen jó távcső van töredékéérért még a varia nélküli S&B 8x56-hoz képest is -ami ha nagyon akciózzák is 210 eFt, most meg 239 eFt- a többi lehetőség ennek csak a többszöröse. Ez pár embernek gázos, pedig szerintem nem kellene hogy az legyen. Változnak az idők.
Ha valaki megkérdezi magától az a tíz perc megéri e ezt az összeget és a válasz igen, tegye.  Megjegyzem nekem nincs! tíz perc külömbség.
Lehetne minden puskámon új Zeiss távcső, megvehetném, de szerintem nem éri meg illetve nekem nem éri meg. Azért hogy elmondhassam vagy lássák a puskámon, vagy azért a pár percért? Az egyik tényező semmit nem jelent mert a sznob barmok nem érdekelnek, a másik meg csak lehetőség. Van hogy kell a többlet tíz perc van hogy nem.
Ha nem látok a távcsőben hazamegyek, a látott csodák emlékével és holnap úgyis egy másik nap ébred. Akkor majd talán....

Remélem a hosszú hétvégén sok serte vad eszén sikerül túljárnotok bármilyen csővel is mentetek ki.

Ebben bízva vadász üdvözlettel és tisztelettel

Labs Land

Naplózva
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: