Oldalak: 1 ... 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 [478] 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454472 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7155 Dátum: 2014. április 28. - 21:14:51 »

És azzal sem fog olyan mértékben nőni a "hatékonysága" mint amivel többet fizet érte...
Ez egészen bizonyos.
Az igazán látványos különbség a három pálcás kínai szar és a Tasco Titan, vagy Delta között nagyon attraktív lehet.
Aztán ahogy megyünk a minőség felé, a minőségi javulás egységeiért hatványozottan kell perkálni......egészen addig, míg a morzsányi előnyöket arany árában mérik.
De legalább van mire elszórni ezt a temérdek pénzt...... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7156 Dátum: 2014. április 29. - 06:21:35 »

Kétséged ne legyen felőle, a Leupoldot nagyon sokáig fogja használni.. a megelégedés pedig addig fog tartani, amíg bele nem néz egy Zeiss, Swaro, Leica, S&B, Kahles, a VX-R-hez képest csilliárdba kerülő német, vagy osztrák prémium távcsőbe! Vigyorog
 Emelem

Nekem van Zeiss Diavari-m (10 eves darab) akarcsak a Leupold VariX3-om (mostansag VX3 alatt fut) Hat mit mondjak meg egyszer Zeiss ot nem vennek hacsak az ara nem lenne olyan kituno, hogy nem birnam otthagyni (ezt nagyon jo aron vettem anno)  Az elteres a ket cso kozt fenybevetelbe minimalis , mindketto inches tubus, 42-es objektummal.  Volt mar pelda  a "masik" forumon, hogy a Bender- Klassik -jat Leupold VX3 ra cserelte le a fegyveren mert az jobban szuperalt azt irta (VFeri ha jol emlexem)
Kar, hogy Mo-n annyira dragak a Leupoldok fogadni mernek ha annyiba kerulnenek mint itt nagyon kevesen lonek a nemet kalyhacsoveket. 500-600-700 dollaros kategoriaba ennel jobb cso tapasztalatom nincs  a vilagon. Es az eletgaranciajuk nem mese es hitegetes hanem kobe vesett, es ez tenyleg igy van. Ujat adnak kerdesek nelkul ha gond van a csovel (es 2 hetbe kerul az egesz)
Nemregen volt a kezembe  egy Z3-as Swarowski  semmi baj nincs vele (igaz este nem neztem bele) de minek adjak $850 erte (vagy $1500 -at egy Z5 -ert) mikor $600 ert  (ami optika vasarlaskor apropenz) vehetek egy jo VX 3-as Leupoldot meg $850 ert inkabb egy VX6 vennek valoszinu. A VX-R -on a bevonatok kicsit alatta vannak a VX3 vagy VX6- nak de ez csak az en velemenyem.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7157 Dátum: 2014. április 29. - 09:17:45 »

Nekem van Zeiss Diavari-m (10 eves darab) akarcsak a Leupold VariX3-om (mostansag VX3 alatt fut) Hat mit mondjak meg egyszer Zeiss ot nem vennek hacsak az ara nem lenne olyan kituno, hogy nem birnam otthagyni (ezt nagyon jo aron vettem anno)  Az elteres a ket cso kozt fenybevetelbe minimalis , mindketto inches tubus, 42-es objektummal.  Volt mar pelda  a "masik" forumon, hogy a Bender- Klassik -jat Leupold VX3 ra cserelte le a fegyveren mert az jobban szuperalt azt irta (VFeri ha jol emlexem)
Kar, hogy Mo-n annyira dragak a Leupoldok fogadni mernek ha annyiba kerulnenek mint itt nagyon kevesen lonek a nemet kalyhacsoveket. 500-600-700 dollaros kategoriaba ennel jobb cso tapasztalatom nincs  a vilagon. Es az eletgaranciajuk nem mese es hitegetes hanem kobe vesett, es ez tenyleg igy van. Ujat adnak kerdesek nelkul ha gond van a csovel (es 2 hetbe kerul az egesz)
Nemregen volt a kezembe  egy Z3-as Swarowski  semmi baj nincs vele (igaz este nem neztem bele) de minek adjak $850 erte (vagy $1500 -at egy Z5 -ert) mikor $600 ert  (ami optika vasarlaskor apropenz) vehetek egy jo VX 3-as Leupoldot meg $850 ert inkabb egy VX6 vennek valoszinu. A VX-R -on a bevonatok kicsit alatta vannak a VX3 vagy VX6- nak de ez csak az en velemenyem.


Nagyrészt igazad van, csak tudod, ezt számtalanszor letisztáztuk már, az esetek 90%-ában mi itt Közép Európában kb. akkor megyünk ki vadászni, amikor ti Észak Amerikában kezdetek összecsomagolni és hazaindulni....
És akkor -akinek telik rá, vagy akarja hogy teljék rá - minden kis hangyaf@sznyi különbség számít. Ár-érték arányban természetesen a Leupold jobb mondjuk 700 $-ért, mint a Zeiss 2000 $-ért, de azt hiszem mostanában az európai prámium márkák is elvesztették a kályhacső jellegüket, ahogy a Leupold is elkezdett egy kicsit hízni az európai igényeket kielégítendő.....
Nekem az összes Leupoldom még csak VX-III, tehát fényerősségről ezeknél még alig beszélhetünk. Az újabbak, a VX-3-asok természetesen fényerősebbek, azonban - és ez hidd el, hogy nem mondvacsinált indok részemről - jelentősen szűkebb a látómezejük, ami szürkületben, legalábbis nekem, jobban megnehezíti a kereső után a céltávcsőben is a vad megtalálását. Lehet, hogy ez másnál nem jelentős tényező, nálam azt gondolom nehézséget okozna.
Természetesen meglehetős lővilágnál az összes Leupold minden igényt kielégít, és erős mint a bivaly, és nagyon jó anyagból van. (ha most szemét akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy Herr Leupold is német bevándorló volt.. Ördög .... de nem momdom  Stoel
Jók a Leupoldok, de - ezt is kibeszéltük már - nekem az ár-érték arányos céltávcső esetében a Weaver Classic a csúcs, főleg hajtás távcsőnél.......
De ez is csak az én véleményem.
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7158 Dátum: 2014. április 29. - 10:08:19 »

Nekem van Zeiss Diavari-m (10 eves darab) akarcsak a Leupold VariX3-om (mostansag VX3 alatt fut) Hat mit mondjak meg egyszer Zeiss ot nem vennek hacsak az ara nem lenne olyan kituno, hogy nem birnam otthagyni (ezt nagyon jo aron vettem anno)  Az elteres a ket cso kozt fenybevetelbe minimalis , mindketto inches tubus, 42-es objektummal.  Volt mar pelda  a "masik" forumon, hogy a Bender- Klassik -jat Leupold VX3 ra cserelte le a fegyveren mert az jobban szuperalt azt irta (VFeri ha jol emlexem)
Emelem
Azért a huszonéves (még West Germany) 2,5-10x52-es Zeiss Diavari sötétben simán leveri az új VX3 3,5-10x50-est. Ezt elfogultság nélkül állítom, ugyanis mindkettő saját tulajdon. Itt is hasonló paraméterű csöveket hasonlítunk össze. Hozzáteszem, nappal viszont egy nagyságrenddel szebb képe van a Leupoldnak. Csak ez vadász szempontból teljesen érdektelen.
Én is a 8x56-os Bender-emet cseréltem le a Leupoldra, de csak azért, mert a világítóponttal és a varia nagyítással ette az agyam a hülyebogár.  :Mosolyog Nooormalis?

Kar, hogy Mo-n annyira dragak a Leupoldok fogadni mernek ha annyiba kerulnenek mint itt nagyon kevesen lonek a nemet kalyhacsoveket.


Ez tényleg kár.  Rííí
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #7159 Dátum: 2014. április 29. - 10:10:06 »

Sziasztok!

ár-érték arány ??!!
Delta Titanium 2,5-10x56 IR
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #7160 Dátum: 2014. április 29. - 10:10:42 »

 Ördög  Nyihi  Stoel

 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7161 Dátum: 2014. április 29. - 17:22:41 »

Nekem van Zeiss Diavari-m (10 eves darab) akarcsak a Leupold VariX3-om (mostansag VX3 alatt fut) Hat mit mondjak meg egyszer Zeiss ot nem vennek hacsak az ara nem lenne olyan kituno, hogy nem birnam otthagyni (ezt nagyon jo aron vettem anno)  Az elteres a ket cso kozt fenybevetelbe minimalis , mindketto inches tubus, 42-es objektummal.  Volt mar pelda  a "masik" forumon, hogy a Bender- Klassik -jat Leupold VX3 ra cserelte le a fegyveren mert az jobban szuperalt azt irta (VFeri ha jol emlexem)
Kar, hogy Mo-n annyira dragak a Leupoldok fogadni mernek ha annyiba kerulnenek mint itt nagyon kevesen lonek a nemet kalyhacsoveket. 500-600-700 dollaros kategoriaba ennel jobb cso tapasztalatom nincs  a vilagon. Es az eletgaranciajuk nem mese es hitegetes hanem kobe vesett, es ez tenyleg igy van. Ujat adnak kerdesek nelkul ha gond van a csovel (es 2 hetbe kerul az egesz)
Nemregen volt a kezembe  egy Z3-as Swarowski  semmi baj nincs vele (igaz este nem neztem bele) de minek adjak $850 erte (vagy $1500 -at egy Z5 -ert) mikor $600 ert  (ami optika vasarlaskor apropenz) vehetek egy jo VX 3-as Leupoldot meg $850 ert inkabb egy VX6 vennek valoszinu. A VX-R -on a bevonatok kicsit alatta vannak a VX3 vagy VX6- nak de ez csak az en velemenyem.



Azért az USA -ban se kell lejárni a lábad hogy elég drága hazai gyártású távcsövet találj !   Ördög  ( Bár biztos sokkal olcsóbb mint nálunk .  Rííí )

Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7162 Dátum: 2014. április 29. - 18:13:33 »


Azért az USA -ban se kell lejárni a lábad hogy elég drága hazai gyártású távcsövet találj !   Ördög  ( Bár biztos sokkal olcsóbb mint nálunk .  Rííí )


A Nightforce bizonyos modelljei nagyon dragak semmi ketseg vannak 3- 4 ezer dollaros csoveik. Maga a ceg mesterloveszetre, taktikai loveszetre specializalt ceg. Habar ez a modell $975 -ert azert nem veszes, vadaszatra biztos csak megfelel.....szvsz meg ejszaka is.

     http://www.opticsplanet.com/nightforce-shv-4-14x56-250-moa-30mm-riflescope.html   
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #7163 Dátum: 2014. április 29. - 20:59:07 »

És azzal sem fog olyan mértékben nőni a "hatékonysága" mint amivel többet fizet érte . Táncol
Azért mikor 10 év után céltávcsövet cseréltem, bizony következő évben megdupláztam a disznóterítékem az előző évekhez képest! (Pedig használtan és olcsón vettem, de jót!) Mindez annak az esti plusz 10 percnek köszönhető, mikor megindul a sertevad, de az előző csővel már nem láttam, ezzel meg még biztosan meg tudtam lőni. Meg persze a holdvilágos időszakban is sokkal jobban látok vele!
Azt mondom, nekem még a dupláját is megérte volna!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7164 Dátum: 2014. április 30. - 18:11:43 »


Természetesen meglehetős lővilágnál az összes Leupold minden igényt kielégít, és erős mint a bivaly, és nagyon jó anyagból van. (ha most szemét akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy Herr Leupold is német bevándorló volt.. Ördög .... de nem momdom  Stoel

 Emelem


Masodik generacios nemet!
Apja Markus Friederich “Fred” Leupold 1879-ban 16 eves koraban emigralt Amerikaba. O alapitott egy egyszemelyes faktorit Adam Volpel-el , Leupold & Voelpel neven. A faktori profilja tulelesi berendezisek, es vizmero orak gyartasa volt. Fred halala utan a ket  fia Markus es Norbert (akikhez kesobb csatlakozik Volpel fia Robert) a factori neve ekkoriban Leupold & Stevens Instruments Company. (J.C. Stevens a penzember aki anyagilag nyomja a valalkozast)
A masobik vilaghaboruba a Leupold is bekepcsolodi. Az US Navy-nek (hajozas) gyartanak navigacios muszereket, es ok javitjak az U.S. Merchant Marine gepagyukat is, de meg sehol egy optikai berendezes.
1947-et irunk mikor az elso celtavcso elkeszul.
Mind a harom tulajdonos, leven nagy termeszetbarat es vadasz a privat eletukben mar tudomasuk van a celtavcsorol.
Marcus vadaszot egy Oregon-i  rencsen  (Cascade Range) mikor egy nagyon mutates fetetefarku bak mutatta magat, Marcus lott, es annak rendje es modja szerint el is hibazta. A hibazas rekonstrualasa azt az eredmenyt hozta hogy a celtevcso elementary hibaja az ok. Ekkor indult be a darazs, es egy hibazas kapcsan eszmeletlen eredmenyeket elero faktoriva note ki magat a Leupold.
Az elso celtavcso; nev szerint Plainsman, a legjobb vizhatlansagot erte el es avilagon elsonek tolti fel levego helyett csont szaraz nitrogennel, evvel meggatolva a parasodast.
A Leupold amerikai gyar. Amerikai emberek dolgoznak, tobb mint 500-an, egy  150,000 sq. ft. gyartocsarnokban, a termeket amit gyartanak magukenak valjak, es azthiszem az egessz vilag elfogadta hogy a Leupold egy amerikai gyar, amerikai termekekkel!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7165 Dátum: 2014. április 30. - 19:01:50 »

Miklós!
Értsd a viccet... ott vigyorogtattam az ördögöt.. Ördög
Persze, hogy amerikai! Kacsint
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7166 Dátum: 2014. április 30. - 22:14:24 »

Miklós!
Értsd a viccet... ott vigyorogtattam az ördögöt.. Ördög
Persze, hogy amerikai! Kacsint
 Emelem


Termeszetesen Imre!
Egyepkent is, en egy kis "devil"-vel csak a szobenforgo idezetet emeltem ki Ördög
A tobbi resze a hozzaszolasnak korect es helytallo Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
forester73
Vendég
« Új üzenet #7167 Dátum: 2014. Május 01. - 10:27:22 »

Azért mikor 10 év után céltávcsövet cseréltem, bizony következő évben megdupláztam a disznóterítékem az előző évekhez képest! (Pedig használtan és olcsón vettem, de jót!) Mindez annak az esti plusz 10 percnek köszönhető, mikor megindul a sertevad, de az előző csővel már nem láttam, ezzel meg még biztosan meg tudtam lőni. Meg persze a holdvilágos időszakban is sokkal jobban látok vele!
Azt mondom, nekem még a dupláját is megérte volna!

Akkor nem érted miről írtam . Csaba megértette .

Ez egészen bizonyos.
Az igazán látványos különbség a három pálcás kínai szar és a Tasco Titan, vagy Delta között nagyon attraktív lehet.
Aztán ahogy megyünk a minőség felé, a minőségi javulás egységeiért hatványozottan kell perkálni......egészen addig, míg a morzsányi előnyöket arany árában mérik.
De legalább van mire elszórni ezt a temérdek pénzt...... Ördög


A hatékonyság egy érdekes fogalom , ha az elmúlt  öt évet nézem évi 20-40 db disznóig lőttem , volt olyan év amikor bőven 60 felett lőhettem volna (ezt nem azért írtam  ,hogy megbotránkoztassak bárkit ), ha lelövök mindent ami a cső elé áll (az már más kérdés , hogy ha lehet csak süldőt v. kant lövök ). Azt azért elmondom , hogy  mifelénk a disznók igen ritkán hajlandóak megmutatni magukat nappal , ebből következően  a jó v. használható távcsövek elengedhetetlenek . Tegnap este borult idő , gyérítés koru tölgy állomány 21:30 körül kb:50 m-re vonuló kondából lámpa nélkül sikerült 50 kg körüli sütykőt kivenni , úgy hogy pontosan láttam mellete a kocákat és a malacokat tehát azt lőttem amit akartam és nem csak úgy "beleszaladt" a lövésbe . Ebből és sok egyébb tapasztalatból kifolyólag én a saját hatékonyságommal megvagyok elégedve (istenem milyen szerény vagyok) , nem vagyok hajlandó többet áldozni rá .

Üdv az OGRE
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7168 Dátum: 2014. Május 14. - 12:27:40 »

Miként lehet „megőszülni”a lőtéren?

Van egy céltávcső gyártmány mellyel már a forgalmazását követően csak gondjaim voltak, és ezért nem is vállaltam a felszerelését, belövését.

Mivel jó pár év el tellett gondoltam a gyártó kijavította a hibákat.

Nem gondoltam jól, tévedtem. Meglepődött

Yukon Craft 7x50-es volt a bűnbak, de érvényes a varia céltávcsövekre is.

Ami hibajelenség van a mai napig az a szemlencserendszer minden irányba való kotyogása, és ez a jelenség a szálkereszt képének mozgását is eredményezi egyben.

Szálkereszt pontvilágítása a max. fokozatok közelében már nem pontszerű, ha nem három pont látszódik egymás mellett.
Fekete pont a szálkereszt közepén 4cm-t kitakar már a célból.

De ami még hab a tortán, hogy a toronymozgató szerkezetek akkor élednek fel, amikor Ők úgy gondolják.

Alany egy .222 Rem Zastava, jó csővel, fix Komlói szerelékkel, Norma SP 4,0gr lőszerrel.

Már az első lövésekre való állításnál sem arra és annyit állít a toronyszerkezet, ami az előírás lenne.

Majd mikor az ember azt gondolja, hogy már csak 1-2 cm-t kell a jobbosságból behoznia, a céltávcső 14 klickre sem hajlandó ezt honorálni.

Szóráskép az állítások ellenére akkor sem mozdul meg.

Ráállítva még 6 klicket volt hajlandó azt a 2 cm-es utat megtennie.

Hogy ezt a belövést meddig fogja tartani, még ennél a kiskalibernél is, talány számomra.

Gondoltam, hogy illően lenullázom a dobokat.

Hát a dobokat úgy kellett lefeszegetni.

Én azt gondolom, hogy visszatérek a jól bevált módszerhez, ezt a gyártmányt nem vállalom, mert siralom, ez minden csak nem gyártmány.





Ennyi lőszert még soha nem lőttem el belövésen.

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 14. - 12:32:34 írta Voldemort » Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7169 Dátum: 2014. Május 14. - 18:40:55 »

Egy tipikus peldejat irtad le annak amikor egy tavcso tull van tekergetve.
Probald meg ujbol az atrakciot ugy hogy, mindket tornyot visszatekered 0-ra.
Ha erdeke, vagy nemtudod hogy miert Vállat von irok rola bovebben Wave
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 ... 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 [478] 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: