Oldalak: 1 ... 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 [476] 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454493 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7125 Dátum: 2014. április 24. - 14:30:10 »

Nem ismerem ezt a Conquest DL típust, de nem venném rá be a mérget, hogy a S&B Klassik megveri, ami a szürkületi értéket illeti. A S&B fejlesztett valamit ezen a szérián az elmúlt húsz évben? A Conquest és a Duraly-t sem egy húszéves produktum. Egyébként a Leica Er meg a Zeiss Duralyt is az amerikai piacot célozta, aztán raktak bele egy világítópontot Európának. A Duralytot sokan dícsérték itt a fórumon, hogy jó a szürkületi értéke, nekem pedig volt alkalmam a Leica ERi-t kipróbálni, ami ilyen szempontból parádés. Csak azt akarom mondani, hogy aki kicsenget közel 400-at egy céltávcsőre, próbáljon meg találni valakit-akár itt a fórumon-aki már használja és kipróbálhatja nála éles bevetésen is. Mert attól, hogy eredetileg nem európai piacra készült, még teljesíthet kiválóan éjszaka.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
sab
Vendég
« Új üzenet #7126 Dátum: 2014. április 24. - 16:54:18 »

Nem ismerem ezt a Conquest DL típust, de nem venném rá be a mérget, hogy a S&B Klassik megveri, ami a szürkületi értéket illeti. A S&B fejlesztett valamit ezen a szérián az elmúlt húsz évben? A Conquest és a Duraly-t sem egy húszéves produktum. Egyébként a Leica Er meg a Zeiss Duralyt is az amerikai piacot célozta, aztán raktak bele egy világítópontot Európának. A Duralytot sokan dícsérték itt a fórumon, hogy jó a szürkületi értéke, nekem pedig volt alkalmam a Leica ERi-t kipróbálni, ami ilyen szempontból parádés. Csak azt akarom mondani, hogy aki kicsenget közel 400-at egy céltávcsőre, próbáljon meg találni valakit-akár itt a fórumon-aki már használja és kipróbálhatja nála éles bevetésen is. Mert attól, hogy eredetileg nem európai piacra készült, még teljesíthet kiválóan éjszaka.

" próbáljon meg találni valakit-akár itt a fórumon-aki már használja és kipróbálhatja nála éles bevetésen is."


Hát, én ezt a véleményt azért nem venném szentírásnak.

Csupán mert csak egyszemélyes és szubjektív és emberfüggő véleményt fog kapni.

Gyakorlati és összehasonlításos, egy időben való "tesztelés" már jelent valamit.

De ez is csak és kizárólag az egy személyesnek jelent valamit, mivel az Ő szemével, (agyával) ( mert a látványt, képet nem a szem dolgozza fel), csak Ő rendelkezik, mindenki más mást fog látni.

Arról nem is beszélve, hogy ha ketten, többen vannak, hogy az ember mennyire befolyásolható, akár már azzal a kijelentéssel, hogy látod mennyire tisztább és kontrasztosabb, élesebb a kép, mint a másik esetében ?

Az ember azt látja, amit látni akar, vagy látattani akarnak vele. Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #7127 Dátum: 2014. április 24. - 21:46:30 »

Helló!

http://www.huntland.hu/vadaszat/celtavcsovek/nagyfenyereju_celtavcsovek_50_56/1929_zeiss_conquest_dl_3_12x50_60_as_vilagitopontos_szk.html
A fenti oldalon S&B 3-12X50-el összehasonlítva az új Conquest DL szürkületi értékbe veri a Klassik-ot.(Igaz ez csak EGY érték,a sok közül)
Áprilisi Nimród 54. oldalán találsz infót Zeiss-ről

Üdv.



Szia!

A "papíros", kalkulált szürkületi érték az a számadat, mely az égvilágon semmit sem árul el a távcsőről - mindössze eggyel csökkenti az ismeretlenek számát, ha adott esetben a nagyításra vagy a lencseátmérőre vagy kíváncsi a másik adat ismeretében...

Ez szigorúan a magánvéleményem, de bátran vállalom.

Üdv.: Balázs  Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7128 Dátum: 2014. április 25. - 07:57:53 »


" próbáljon meg találni valakit-akár itt a fórumon-aki már használja és kipróbálhatja nála éles bevetésen is."


Hát, én ezt a véleményt azért nem venném szentírásnak.

Csupán mert csak egyszemélyes és szubjektív és emberfüggő véleményt fog kapni.

Gyakorlati és összehasonlításos, egy időben való "tesztelés" már jelent valamit.

De ez is csak és kizárólag az egy személyesnek jelent valamit, mivel az Ő szemével, (agyával) ( mert a látványt, képet nem a szem dolgozza fel), csak Ő rendelkezik, mindenki más mást fog látni.

Arról nem is beszélve, hogy ha ketten, többen vannak, hogy az ember mennyire befolyásolható, akár már azzal a kijelentéssel, hogy látod mennyire tisztább és kontrasztosabb, élesebb a kép, mint a másik esetében ?

Az ember azt látja, amit látni akar, vagy látattani akarnak vele. Emelem

Attila, ebben is van igazság. De mindjárt más megvenni így egy céltávcsövet, mint vaktában kicsengetni 400e-t. Az illető azt el tudja dönteni, hogy megfelelő-e számára adott távcső, vagy a "semmiképpen" kategóriába esik.  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
sab
Vendég
« Új üzenet #7129 Dátum: 2014. április 25. - 08:17:40 »

Attila, ebben is van igazság. De mindjárt más megvenni így egy céltávcsövet, mint vaktában kicsengetni 400e-t. Az illető azt el tudja dönteni, hogy megfelelő-e számára adott távcső, vagy a "semmiképpen" kategóriába esik.  Wave

Még a hulladékot sem tudják sokan a minőségtől megkülönböztetni, főleg mikor már a net. tele van szitált "prémiumosnak" vélt márkákkal.

Aki meg összehasonlítás nélkül vásárol, annak a vízvezetékcső is kiváló nappal. Kacsint Vigyorog Emelem
Naplózva
socoke87
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #7130 Dátum: 2014. április 25. - 08:58:56 »

Még a hulladékot sem tudják sokan a minőségtől megkülönböztetni, főleg mikor már a net. tele van szitált "prémiumosnak" vélt márkákkal.

Aki meg összehasonlítás nélkül vásárol, annak a vízvezetékcső is kiváló nappal. Kacsint Vigyorog Emelem

Ezzel csak egyetèrteni tudok es jomagam is igyekszem minnel tobb lehetoseget megragadni, hogy ismerosok, baratok akar tavcsoveit akar puskait, szemugyre vegyem.  Vakon meg csak az "csenget ki" 400at akinek nagyon van mibol (nem tartozom ide) vagy elhuzta valaki a fejet valami szubjektiv, szemelyes velemennyel. Na es persze nem utolso dolog az a rengeteg info a neten, amivel meg latatlanban is le lehet szurni, mi marad benn "a kalapban" amikbol majd megszuletik a dontes. Ezt a tanosvenyt mar vegigjartam a horgaszfelszerelesek teren es ugy gondolom hogy egy S&B vagy Zeiss cso, nem lehet olyan rossz dontes es inkabb kifizetem egyszer a 4 kilot (es aszemem sarkaban titkon egy konnycseppet elmorzsolva) mint bevalaljam, hogy fele annyit kiadok esetleg egy hulladekra.
Es vegul majd az itt olvasott valaszok, velemenyek is hozzajarulnak  majd a valasztasomhoz.
udv  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7131 Dátum: 2014. április 25. - 09:05:45 »

Aki meg összehasonlítás nélkül vásárol....
Nem értem, mit kellene összehasnonlítani mivel a következő, elméleti síkon előforduló esetben:
A Beutalt fogja a család nyaralásra megtakarított pénzét (Feleség megértő, a gyerekeknek meg jó lesz a strandon is, legalkább nem lépnek tengeri sünbe), lemészárolja hozzá a malacperselyt, előássa a pince járólapja alá eldugott családi ezüstöt és zaciba vágja, esetleg kér egy kis kiegészítést a nagymutertól, kölcsönt a barátnőtől.....
Mindezek után bemegy a számára szimpatikus vadászboltba és levetet a polcról egyet a Zeiss, Schmidt-Bender, Swarovsky, Kahles négyesfogat legújabb példányai közül.
Majd ezt felszerelteti a fegyverére és boldogan vadászik.....amíg be nem indul a fejében a hülyebogár Ördög

Mondjuk fillérb@szóknak nem való eljárás, azt elismerem.
De kinek igérték meg, hogy a vadászat egy olcsó kis úri huncutság lesz? Kacsint
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
f ádám
Vendég
« Új üzenet #7132 Dátum: 2014. április 25. - 20:37:06 »

üdvözletem mindenkinek! Emelem Tiszteelt TAL mester! önhöz szeretnék segitséggel fordulni a következök miatt.már régóta keresem az igazit a céltávcsöveket illetöleg,és két darabra fogyatkozott a választásom,a 300e ft alatti kategoriában! az egyik  minox ze 5 3-15x56vil pontos,a másik meopta meosta r1r 3-12x56 vill pontos céltávcsö! ön melyiket javasolná a kettő közül ill ebben a katewgoriában van e még olyan távcsö amit érdemes lenne megfontolni?! én gyerekkorom ota vadászni szerettem volna,de csak most sikerült egy éve elkezdeni 27 évesen! nem szeretek semmin spórolni,ez a kategori már nagyon a határon van az anyagi lehetöségeimhez mérten!de próbálok ugy választani amit ha megveszek ,akkor már csak a tus mögött lévő hibája legyen ha elmegy valami !a puska amelyre szánom,egy cz557 lux 3006os! válaszát elöre is köszönöm! tisztelettel:Fekete Ádám Wave
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7133 Dátum: 2014. április 25. - 22:19:15 »

Nem értem, mit kellene összehasnonlítani mivel a következő, elméleti síkon előforduló esetben:
A Beutalt fogja a család nyaralásra megtakarított pénzét (Feleség megértő, a gyerekeknek meg jó lesz a strandon is, legalkább nem lépnek tengeri sünbe), lemészárolja hozzá a malacperselyt, előássa a pince járólapja alá eldugott családi ezüstöt és zaciba vágja, esetleg kér egy kis kiegészítést a nagymutertól, kölcsönt a barátnőtől.....
Mindezek után bemegy a számára szimpatikus vadászboltba és levetet a polcról egyet a Zeiss, Schmidt-Bender, Swarovsky, Kahles négyesfogat legújabb példányai közül.
Majd ezt felszerelteti a fegyverére és boldogan vadászik.....amíg be nem indul a fejében a hülyebogár Ördög

Mondjuk fillérb@szóknak nem való eljárás, azt elismerem.
De kinek igérték meg, hogy a vadászat egy olcsó kis úri huncutság lesz? Kacsint

Csabus, szerintem ötösfogat, és a hiányzó ló a "Lejka".  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7134 Dátum: 2014. április 26. - 00:29:04 »

Csabus, szerintem ötösfogat, és a hiányzó ló a "Lejka".  Ördög
Mea Coulpa!!!!! Stoel
De legyen mentségemre mondva, hogy csak "hozott anyagból" dolgozom.
A Lajkához nem volt még személyesen szerencsém, ezért eszembe se jutott.
De bevehetjük a grupiba őt is, ha kezességet vállalsz érte Kacsint
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7135 Dátum: 2014. április 26. - 00:41:25 »

Redfield Revolution 3x9x50.
Szvsz ennel jobb ar - erteku celtavcsovet nehez talalni ilyen kategoriaba. Sehol nem hallottam vagy olvastam roszat roluk. A Leupold ceg  gyartja az USA -ba elet garanciaval. Ezert az arert egyszeruen vicces.

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B0033BTH6G/ref=pd_aw_sbs_9?pi=SL500_SS115
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #7136 Dátum: 2014. április 26. - 07:30:18 »

Nem értem, mit kellene összehasnonlítani mivel a következő, elméleti síkon előforduló esetben:
A Beutalt fogja a család nyaralásra megtakarított pénzét (Feleség megértő, a gyerekeknek meg jó lesz a strandon is, legalkább nem lépnek tengeri sünbe), lemészárolja hozzá a malacperselyt, előássa a pince járólapja alá eldugott családi ezüstöt és zaciba vágja, esetleg kér egy kis kiegészítést a nagymutertól, kölcsönt a barátnőtől.....
Mindezek után bemegy a számára szimpatikus vadászboltba és levetet a polcról egyet a Zeiss, Schmidt-Bender, Swarovsky, Kahles négyesfogat legújabb példányai közül.
Majd ezt felszerelteti a fegyverére és boldogan vadászik.....amíg be nem indul a fejében a hülyebogár Ördög

Mondjuk fillérb@szóknak nem való eljárás, azt elismerem.
De kinek igérték meg, hogy a vadászat egy olcsó kis úri huncutság lesz? Kacsint
Ez a szöveg nagyon tetszik!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7137 Dátum: 2014. április 26. - 07:50:02 »

üdvözletem mindenkinek! Emelem Tiszteelt TAL mester! önhöz szeretnék segitséggel fordulni a következök miatt.már régóta keresem az igazit a céltávcsöveket illetöleg,és két darabra fogyatkozott a választásom,a 300e ft alatti kategoriában! az egyik  minox ze 5 3-15x56vil pontos,a másik meopta meosta r1r 3-12x56 vill pontos céltávcsö! ön melyiket javasolná a kettő közül ill ebben a katewgoriában van e még olyan távcsö amit érdemes lenne megfontolni?! én gyerekkorom ota vadászni szerettem volna,de csak most sikerült egy éve elkezdeni 27 évesen! nem szeretek semmin spórolni,ez a kategori már nagyon a határon van az anyagi lehetöségeimhez mérten!de próbálok ugy választani amit ha megveszek ,akkor már csak a tus mögött lévő hibája legyen ha elmegy valami !a puska amelyre szánom,egy cz557 lux 3006os! válaszát elöre is köszönöm! tisztelettel:Fekete Ádám Wave


Ha kettő közt kellene választanom, akkor a MInox lenne az.

Schott lencserendszer már jelent valamit, és párnatorzítás ennél a gyártmánynál nincs.

És egy jó tanács :

Lehetőleg bizonyíottan Magyar forgalmazót kell megcélozni vásárlás esetén. Emelem
Naplózva
f ádám
Vendég
« Új üzenet #7138 Dátum: 2014. április 26. - 12:36:32 »

kőszőnőm a gyors választ tisztelt TAL úr! azt szeretném még ezzel kapcsolatban kérdezni,hogy az internetről biztonságosan lehet a minx gyártmányt megrendelni? gondolok itt arra ,hogy hallottam már olyat is hogy a minox egyes pédányait kinában gyártják..! a legnagyobb vadásztávcső honlapra gondolok! sajnos a boltbol nem lehet őket elvinni kiprobálni szürkületben. :Mosolyog mekkora különbség lehet a szürkületi értékük között?  tisztelettel: F Ádám Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #7139 Dátum: 2014. április 26. - 12:41:30 »

kőszőnőm a gyors választ tisztelt TAL úr! azt szeretném még ezzel kapcsolatban kérdezni,hogy az internetről biztonságosan lehet a minx gyártmányt megrendelni? gondolok itt arra ,hogy hallottam már olyat is hogy a minox egyes pédányait kinában gyártják..! a legnagyobb vadásztávcső honlapra gondolok! sajnos a boltbol nem lehet őket elvinni kiprobálni szürkületben. :Mosolyog mekkora különbség lehet a szürkületi értékük között?  tisztelettel: F Ádám Emelem
A "legnagyobb vadásztávcső honlap" egy szlovákiában bejegyzett cég, ennyit a tisztességéről. A helyedben erősen meggondolnám a tőlük való vásárlást.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 [476] 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: