Oldalak: 1 ... 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 [472] 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7065 Dátum: 2014. Március 21. - 00:22:56 »

Emlékszem még, mikor Connecticutban kiültem coyote lesre, figyelmeztettek, hogy bármennyire látok is még, ha napnyugta után lövök, valami ideges szomszéd – kb. fél mérföldre volt a legközelebbi barn - simán feljelentheti a földtulajdonos főnökömet (főleg a ló imádó, ló tartó, de legfőképpen irigy szomszédtól volt sanszos), vagy simán kihívhatja a zsarukat, és az nekem nagyon nem lenne jó, ha külföldiként tiltott vadászaton kapnának az USA-ban…. lett volna
Persze a főnököm kiröhögött, és mondta, hogy az ő földjén azt csinál, amit akar, és annak enged meg bármit, akinek és amikor ő akarja……
Valószínűleg még kevésbé volt tisztában a CT-i vadászati – és egyéb, fegyverrel kapcsolatos - törvénnyel, mint én. Rííí Igazi „az én házam az én váram”pasi volt!
Mindegy, a coyote-ok megoldották a dilemmát, nem jöttek sem világosban, sem sötétben…….. Vigyorog

A vaddisznó kérdésben….nem vitatkozva, csak inkább hangosan gondolkozva………én egyetlen hog/pest control alkalmával sem azt láttam a videon, hogy vaddisznót (russian boar) kontrolláltak volna az Amerikai földrészen. Sokkal inkább szegény elvadult (feral hog) disznókat irtottak tűzzel-vassal.
Amit láttam és olvastam is, az inkább az, hogy Európából, vagy Eurázsiából importáltak vaddisznót kifejezetten sportvadászat céljára vadászfarmokra. Tehát az Észak Amerikai vadászok vadásznak is rá, és lehet, hogy nem annyira értékelik, mint mi itt Európában, de nekem ebből az „jön le”, hogy képvisel ott is valamennyi vadászati értéket. Az világos mint a nap, hogy te nem valószínű, hogy bármilyen farmra is bemennél vadászni, még ingyen sem, de lehet, hogy még akkor sem, ha fizetnének érte. De a többi 50-60 millió amerikai vadászból sanszos, hogy van olyan, aki beücsörög egy ilyen helyre……..
És azt is súgja valami, hogy ha a Leupold kifejleszt egy Hog szériát, azt nem valószínű, hogy az Európai piacért teszi, merthogy abban egészen biztos vagyok, hogy – úgy általában – olyan jelentéktelen kis piacot jelent az Európai az USA-ban, hogy nem hinném, hogy a „kedvünkért” elneveznének egy távcső szériát……
De – mondom – nem tudom, én itt élek, te onnan jobban rá látsz ezekre a dolgokra.
Finn Aagard…. persze, hogy tudtam, valahogy így vagyok én is az öléssel….. és nagyon szerettem azt, ahogy szerényen, de mégis nagyon profi módon ír le dolgokat, valahogy látványos hatásvadászat nélkül is úgy le tudta írni a történteket, és mégis mintha ott lettél volna vele……
 Emelem


A federalis vadaszati torvenyek egyformak mindenutt es mindenkire vonatkoznak, meg a foldtulajdonosra is a sajat foldjen....es a naplemente utani fel ora multjaval valo nem engedelyezett fegyver elsutes az pedig az, tehat jo, hogy nem lottel. Javareszt a foldtulajdonosok es foleg ha nem vadaszok nem ismerik a vadaszati torvenyeket, idenyeket....miert is ismernek? Nekem is sokszor mondjak meg mindig nyar kozepen mikor pl. a kameraimat rakosgatom fel a fakra, hogy miert nem hoztam a puskamat vagy ijjamat vagy akarmit az este ott volt egy szep bika nem messze (es magyarazza, hogy hol) Mondom messze meg az ideny.... o meg mondja ...na es, mit szamit ? ki lat itt ??  Mosolyog
  
Itt nem tesznek kulonbseget a feral hog, feral swine, feral pig, wild boar, russian boar, wild pig, wild hog, mind egykutya az egesz .....es mind "hog control" alatt vannak targyalva es ugyanaz a torveny vonatkozik rajuk mindenutt.  Ha egy privat foldtulajdonos ugyeskedeskent osszevasarol, ossze fogdostat, behozat mas allambol egy csomo vaddisznot legyen az "russian boar" vagy "feral pig" "wild boar" etc. es beviszi a sajat foldjere, farmjara es kesobb  hirdeti mint "Wild hog hunting"  vagy meg hatasosabban "Russian Boar Hunting" (ki fogja analizalni hogy milyen diszno?...senki) melyek akarmilyen fegyver tipussal lohetoek es talal ra klienseket hat jo neki....penzt csinal,...vagyis egy kis "private enterprise"  uzlet......de viszont semmi koze a vadaszathoz.  
Megjegyzem, hogy nagyon szigoruan buntetik ha veletlen kiszabadul a privat farmrol a vaddiszno meg nagyon szigoruak a feltetelek egy ilyen uzletet elkezdeni.
Ezutan vannak azok a privat teruletes gazdak ahova a vaddisznok csak bejarnak az allami teruletekrol, kart csinalnak ok is kereshetnek vadaszokat, hogy azokat agyonlojjek ha ok maguk nem gyozik....(meg helikopterbol sem)....van aki penzt ker, van aki nem a vadaszoktol csak epp lojjek oket (California)  
Mindezt csak sajat teruleten vegezhetik, az allami teruleteken ahol a vadaszok millioi vadasznak igenis ott a "hog control" a torveny....lehet az akarmilyen fajta  "hog" vagy "pig" vagy "russian" vagy "swine"  
Mindezek melett E. Amerikaban a vadaszok nagyon keves szazaleka vadaszik privat teruleteken nameg foleg vaddisznora nem es foleg nem penzert....mikor ingyen is halomra loheted oket csak egy kicsit tavolabb kell menned esetleg.

Nos, ez van itt nalunk, az egesz allam total "Wild boar control" alatt van. Nem nagyvad, engedely mentes, akarmikor lohetoek ejszaka kivetelevel, akarki loheti kinek fegyvere van.

http://www.gov.mb.ca/conservation/wildlife/hunting/biggame/wildboar.html

Mas

A ti babos "vaddisznotok" az mi az ? elvadult, vagy keresztezodott hazi diszno ? Habar senki nem irja, hogy lott egy elvadult hazidisznot mikor babost lott.??!! szerintem ugyanaz mint a "feral pig"
 
  
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7066 Dátum: 2014. Március 21. - 00:59:53 »

Nameg ez : Alberta tartomanyba fejdij van kituzve a vaddisznokra. Minden agyonlott vaddiszno utan $50 a dijazas a kilovonek.

http://www.calgarysun.com/2013/03/23/alberta-bringing-in-bounty-to-deal-with-brewing-wild-boar-woes

PS

A kepen az "russian boar"  "feral pig " vagy "wild boar" vagy "euroasian boar" van-e ??  Mosolyog
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7067 Dátum: 2014. Március 21. - 02:28:51 »

Ezt, egy fegyveres cimboram lotte az osszel egy farmer keresere, ingyen persze, innen ket orara a varostol.....nem tudjuk, hogy orosz-e, feral-e, de azt tudom hogy vaddisznok.... Mosolyog



Fegyvere: Kimber, celtavcso Leupold, kaliber 35 Whelen.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #7068 Dátum: 2014. Március 21. - 07:06:02 »

"Szerencsére" nálunk még vadászat folyik a vaddisznókra. Ez sajnos már nem az.  :Mosolyog
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7069 Dátum: 2014. Március 21. - 14:58:29 »

Ez sajnos már nem az.  :Mosolyog

Ott voltal ?  lattad hogyan lotte oket ? Nem !! ....akkor hogyan vonsz le kovetkezteteseket a vadaszat milyensegerol ????
Felhomalyositlak: nappal voltak love, nem szoron, nem lampaval, nem ejjellatoval, hanem valtok felett ulve mobil lesekrol. Az, hogy a disznok a platon nem tetszednek neked az a te dolgod, az a vegen tortent miklor vittek el, de a fenykep semmit nem vesz el magatol a vadaszat lezajlasatol.

"Szerencsére" nálunk még vadászat folyik a vaddisznókra.

Na ne mond,  nos, akkor orulj a nagy szerencsednek .....(hamar kovetkezteteseket vonunk le)



 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #7070 Dátum: 2014. Március 21. - 15:12:40 »

Nem kell felkapni a vizet, nem a platósra gondoltam hanem a fejpénzesre. Bocsánat, hogy hozzámertem szólni, legközelebb nem fogok ígérem!  Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7071 Dátum: 2014. Március 21. - 15:49:23 »

Ezt, egy fegyveres cimboram lotte az osszel egy farmer keresere, ingyen persze, innen ket orara a varostol.....nem tudjuk, hogy orosz-e, feral-e, de azt tudom hogy vaddisznok.... Mosolyog



Fegyvere: Kimber, celtavcso Leupold, kaliber 35 Whelen.








Mondjuk ezeket vinné a 30-06 Mauser is, átugrok szívesen "szomszédolni", szívesen segítek én is valamelyik farmernak. Ördög Igen Egész jókat lehet felétek vadászni. Itt ilyen kanra összeszaladna a fél megye, mint a platón némelyik.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7072 Dátum: 2014. Március 21. - 15:51:04 »

Nem kell felkapni a vizet, nem a platósra gondoltam hanem a fejpénzesre. Bocsánat, hogy hozzámertem szólni, legközelebb nem fogok ígérem!  Emelem


 Nem kell bocsanatot kerjel meg sertodekeskedni ,de viszont azert van az "idezet" szelveny, hogy ne keresztrejtvenyezzunk.
Igen a fejdijt az allam adja a kilovoknek de azt irja, hogy ez meg igy sem eleg hatekony  eljaras.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #7073 Dátum: 2014. Március 21. - 15:54:10 »

Tudom mire való az idézet gomb, nem kell itt játszanod az oktatót. Azt hittem egyértelmű.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7074 Dátum: 2014. Március 21. - 17:52:04 »

Nem tanulmányoztam én semmit...
a kedves feleségeddel is mindössze egyszer beszéltem de az a hangsúly ahogy téged a telefonhoz rendelt, nem sok jót ígért...
igazából már azt számolgattam, mit lenne érdemes megvenni a hagyatékodból Ördög


ez igazából látszik... én is csak udvarias akartam lenni....... Ördög

Emlékszem az esetre... marha pipa volt, és mondta, hogy egy kifejezetten rossz arcú pasas keres - így hang alapján!, hiába a női ráérzés -, és most már elege van abból, hogy vadászat ürügyén akárkivel szóba állok! Igen, így történt......  Ördög Ördög

...hagyaték... Számodra minden dolgom értékes, de belekalkulálva az eszmei értéket is, kizárt dolog, hogy ki tudnád fizetni.......  Ördög Ördög Ördög

 Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7075 Dátum: 2014. Március 21. - 18:02:52 »

Nameg ez : Alberta tartomanyba fejdij van kituzve a vaddisznokra. Minden agyonlott vaddiszno utan $50 a dijazas a kilovonek.

http://www.calgarysun.com/2013/03/23/alberta-bringing-in-bounty-to-deal-with-brewing-wild-boar-woes

PS

A kepen az "russian boar"  "feral pig " vagy "wild boar" vagy "euroasian boar" van-e ??  Mosolyog


Számomra ez egy jó formájú wild boar, és szeretnék ilyet lőni - $50 díj nélkül is.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7076 Dátum: 2014. Március 21. - 18:16:44 »

Ezt, egy fegyveres cimboram lotte az osszel egy farmer keresere, ingyen persze, innen ket orara a varostol.....nem tudjuk, hogy orosz-e, feral-e, de azt tudom hogy vaddisznok.... Mosolyog



Fegyvere: Kimber, celtavcso Leupold, kaliber 35 Whelen.


Nekem így a kép alapján ezek jó nagy fogú, barna bekecses jószágoknak, a házi coca és vaddisznó keverékének tűnnek, de sem állattenyésztő, sem disznószakértő nem vagyok.

... babos disznó.... mindenképpen kilövendő, én nem tartom számomra kívánatos "vadnak", de ez az én véleményem, és csak egy(!) vélemény.
 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #7077 Dátum: 2014. Március 22. - 09:11:26 »

"A ti babos "vaddisznotok" az mi az ? elvadult, vagy keresztezodott hazi diszno ? Habar senki nem irja, hogy lott egy elvadult hazidisznot mikor babost lott.??!! szerintem ugyanaz mint a "feral pig" "

Szia Bent!

A mi babos disznóink, vaddisznó és házi disznók keresztezéséből lettek.
Régen a házi disznókat makkoztatták az erdőkbe, és sokszor előfordult, hogy egy "vad" disznó kan bebúgta a házi kocát.
Na innentől a kis malacokat nem sok kerítés állította meg és visszakerültek az erdőkbe. A körforgás meg folytatódott, generációkon keresztül mindig vitték a géneket.
A másik rész amiről meg kevesebbet beszélnek az a mangalicák rideg tartása során került be a körforgásba.
Még most is sok helyen "tiszta" mangalica állományból is előkerülnek kis ördögök, amik az isten tudja csak milyen összetételbe vaddisznó, vagy egyéb.

Sajnos még van egy olyan rész ami a mértéktelen pénzhajszázás és felelőtlenség hozott, ez pedig a "tiszta" vaddisznó keresztezése mindenféle "házi" disznóval Pl. mangalica, durok stb... majd miután megnőttek kirakták őket kertekbe, meg sajnos szabad területre is, és mindenféle lehúzós standpénzes hajtás szerveztek rá. Na ezek a "keverékek" is bekerültek a körforgásba.

A mi területünkön egy tanyánál volt makkoztatás, ez kb. 50-60 éve volt. Több esetben is lettek "ördögök" amit a gazda egy idő után nem tudott benntartani, és a mai napig is előkerülnek, és elő is fognak "keveréket" a legkülönbözőbb változatokba. Ez csak egy általam tudott hely, de nyilván több is volt.
pl.: 2 éve világosba kint voltak egy szórón: öt malac: 1 fekete, kettő fehér, egy vörös, egy babos. A koca aránylag jól formázta a vaddisznót, csak éppen a füle körbe volt fehér.

Úgyhogy nem lehet tudni, mikor mi mit visz tovább. Egy biztos akármennyire is érdekesség nem való az állományba a babos disznó, de állta lába mindenki szeretné is meglőni, mert azért eléggé kuriózum.

Más:

Az hogy nálatok nem érték a disznó vadászat, meg a pontyfogás, ezt mindenkinek el kell fogadni. Eléggé furcsa innen nézve sok embernek, de az ottani az más világ más értékrendekkel, más szokásokkal.
De nem kell ennyire messzire se utazni, mert a muzulmánok sem szeretik a disznók, pedig az még Európa, és akkor ott van a franci szalonka vadászat, az Olasz mindenre lövünk ami repül-ül, és van olyan is ahol hajtásba lövik a gím bikákat, a spanyolok őzvadászata... lehetne még sorolni, más kultúra más értéket más szokások.
Aki nem fogadja ezeket el az csak őrli magát.

 Igen Emelem


Naplózva

Üdv End
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7078 Dátum: 2014. Március 22. - 14:25:11 »

"A ti babos "vaddisznotok" az mi az ? elvadult, vagy keresztezodott hazi diszno ? Habar senki nem irja, hogy lott egy elvadult hazidisznot mikor babost lott.??!! szerintem ugyanaz mint a "feral pig" "

Szia Bent!

A mi babos disznóink, vaddisznó és házi disznók keresztezéséből lettek.
Régen a házi disznókat makkoztatták az erdőkbe, és sokszor előfordult, hogy egy "vad" disznó kan bebúgta a házi kocát.
Na innentől a kis malacokat nem sok kerítés állította meg és visszakerültek az erdőkbe. A körforgás meg folytatódott, generációkon keresztül mindig vitték a géneket.
A másik rész amiről meg kevesebbet beszélnek az a mangalicák rideg tartása során került be a körforgásba.
Még most is sok helyen "tiszta" mangalica állományból is előkerülnek kis ördögök, amik az isten tudja csak milyen összetételbe vaddisznó, vagy egyéb.

Sajnos még van egy olyan rész ami a mértéktelen pénzhajszázás és felelőtlenség hozott, ez pedig a "tiszta" vaddisznó keresztezése mindenféle "házi" disznóval Pl. mangalica, durok stb... majd miután megnőttek kirakták őket kertekbe, meg sajnos szabad területre is, és mindenféle lehúzós standpénzes hajtás szerveztek rá. Na ezek a "keverékek" is bekerültek a körforgásba.

A mi területünkön egy tanyánál volt makkoztatás, ez kb. 50-60 éve volt. Több esetben is lettek "ördögök" amit a gazda egy idő után nem tudott benntartani, és a mai napig is előkerülnek, és elő is fognak "keveréket" a legkülönbözőbb változatokba. Ez csak egy általam tudott hely, de nyilván több is volt.
pl.: 2 éve világosba kint voltak egy szórón: öt malac: 1 fekete, kettő fehér, egy vörös, egy babos. A koca aránylag jól formázta a vaddisznót, csak éppen a füle körbe volt fehér.

Úgyhogy nem lehet tudni, mikor mi mit visz tovább. Egy biztos akármennyire is érdekesség nem való az állományba a babos disznó, de állta lába mindenki szeretné is meglőni, mert azért eléggé kuriózum.

Más:

Az hogy nálatok nem érték a disznó vadászat, meg a pontyfogás, ezt mindenkinek el kell fogadni. Eléggé furcsa innen nézve sok embernek, de az ottani az más világ más értékrendekkel, más szokásokkal.
De nem kell ennyire messzire se utazni, mert a muzulmánok sem szeretik a disznók, pedig az még Európa, és akkor ott van a franci szalonka vadászat, az Olasz mindenre lövünk ami repül-ül, és van olyan is ahol hajtásba lövik a gím bikákat, a spanyolok őzvadászata... lehetne még sorolni, más kultúra más értéket más szokások.
Aki nem fogadja ezeket el az csak őrli magát.

 Igen Emelem

Koszonom  Emelem
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #7079 Dátum: 2014. Március 22. - 14:28:58 »

Nameg ez : Alberta tartomanyba fejdij van kituzve a vaddisznokra. Minden agyonlott vaddiszno utan $50 a dijazas a kilovonek.

http://www.calgarysun.com/2013/03/23/alberta-bringing-in-bounty-to-deal-with-brewing-wild-boar-woes

PS

A kepen az "russian boar"  "feral pig " vagy "wild boar" vagy "euroasian boar" van-e ??  Mosolyog


Kár, hogy a külhoni pógárnak nem szól az ajánlat. Azt hiszem, páran el-elvadászgatnánk egy jót...., az már csak hab lenne a tortán, hogy az útiköltséget is visszatermelnénk.  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 [472] 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: