Oldalak: 1 ... 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 [464] 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #6945 Dátum: 2014. Február 04. - 15:12:16 »

Ördög Írjak egy fogalmazást az én Meoptám címmel??? Ördög

Ha akarod el is énekelheted:
"Az én Meoptámnál nincs jobb a világon,
keresem a párját sehol nem találom.
Látok éjjel-nappal az estét alig várom,
mikor a vaddisznót a lencséken látom."

 Doof  Gitár
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6946 Dátum: 2014. Február 04. - 17:13:56 »

Ha nem lett volna problémám vele még mindig az lenne a disznózó 9,3 -as puskámon mert a fényerejével viszont nagyon meg voltam elégedve. Egyidőben ezzel volt Meopta 7x50 -esem ugyancsak hasonló kaliberen  és érdekes módon az rendkívül stabilnak bizonyult-sosem állítódott el.  Ezt a villantás dolgot nem értem illetve értem csak nem kell általánosítani mert sokan vannak akik a hülyebogár miatt váltogatnak itt puskákat (talán Te is) és egyéb dolgokat.            Emelem

Stefi, félreértettél, egyáltalán nem neked írtam, amit írtam.
A villantással pedig éppen általánosítottam, mert csak az veszi magára, akit érint. Biztos vagyok benne, hogy te nem azért vettél jó távcsövet, mert a régi is jó volt, de villantani akartál....
Én sem azért cseréltem puskát, hogy majd "mitszólnakhozzá". Az embernek vannak vágyai eszközök terén, és ha tudja megszerzi. Egyébként utólag nagy f@szság is volt lecserélni a mindenest, mert ha valaki hozzászokik valamihez 19 év alatt egy eszközhöz, abból jó nem sül ki, ha lecseréli. Én csak szívok vele, mert semmi nem ott van rajta, ahol kéne...... és nyilván csak saját bénaságom miatt szívok, de egy valag pénzért egy problémával többet iktattam be a láncolatba.
Na, ezt a távcsővel nem szeretném megismételni!
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6947 Dátum: 2014. Február 04. - 17:38:32 »

Ha akarod el is énekelheted:
"Az én Meoptámnál nincs jobb a világon,
keresem a párját sehol nem találom.
Látok éjjel-nappal az estét alig várom,
mikor a vaddisznót a lencséken látom."

 Doof  Gitár
Ákos-Ákos NoNo eme dal,
Szereplője a Dedal...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #6948 Dátum: 2014. Február 04. - 17:46:03 »

A Magyarországon és a Németországban gyártott Schmidt Bender céltávcsövek közt van minőségbeli különbség, illetve megéri-e annyival többet adni egy németért?
A Schmidt Bender Hungária KFT. hivatalos állásfoglalása szerint nincs különbség. Azonos alkatrészek felhasználásával készülnek. Akkor mégis hogyan lehetséges, hogy egy 8x56 klassik Hungarian modellnél egy Német gyártású 7x50 klassik 56%-al drágább a Schmidt Bender hivatalos árlistája alapján? Számomra nehezen magyarázható kizárólag a drágább munkaerővel.
Várom hozzászólásaitokat.
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #6949 Dátum: 2014. Február 04. - 17:46:21 »

Ákos-Ákos NoNo eme dal,
Szereplője a Dedal...
  Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6950 Dátum: 2014. Február 04. - 17:57:13 »

A Magyarországon és a Németországban gyártott Schmidt Bender céltávcsövek közt van minőségbeli különbség, illetve megéri-e annyival többet adni egy németért?
A Schmidt Bender Hungária KFT. hivatalos állásfoglalása szerint nincs különbség. Azonos alkatrészek felhasználásával készülnek. Akkor mégis hogyan lehetséges, hogy egy 8x56 klassik Hungarian modellnél egy Német gyártású 7x50 klassik 56%-al drágább a Schmidt Bender hivatalos árlistája alapján? Számomra nehezen magyarázható kizárólag a drágább munkaerővel.
Várom hozzászólásaitokat.


Lacika fórumtárs már egyszer leírta a tutit csak olvass vissza. Nyihi
És különben is De..ta a megoldás Nyihi
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6951 Dátum: 2014. Február 04. - 18:16:15 »

A Magyarországon és a Németországban gyártott Schmidt Bender céltávcsövek közt van minőségbeli különbség, illetve megéri-e annyival többet adni egy németért?
A Schmidt Bender Hungária KFT. hivatalos állásfoglalása szerint nincs különbség. Azonos alkatrészek felhasználásával készülnek. Akkor mégis hogyan lehetséges, hogy egy 8x56 klassik Hungarian modellnél egy Német gyártású 7x50 klassik 56%-al drágább a Schmidt Bender hivatalos árlistája alapján? Számomra nehezen magyarázható kizárólag a drágább munkaerővel.
Várom hozzászólásaitokat.


Komolyra fordítva a szót, az ördög a két eszköz műszaki technológiai különbségeiben keresendő. A 7X50 es minden bizonnyal megkapta a legújabb "T" réteg bevonatot és lencsevastagság méreteket, a két eszköz méretei nem csak a nagyítási és lencse méretekben különböznek.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #6952 Dátum: 2014. Február 04. - 18:43:40 »

A Magyarországon és a Németországban gyártott Schmidt Bender céltávcsövek közt van minőségbeli különbség, illetve megéri-e annyival többet adni egy németért?
A Schmidt Bender Hungária KFT. hivatalos állásfoglalása szerint nincs különbség. Azonos alkatrészek felhasználásával készülnek. Akkor mégis hogyan lehetséges, hogy egy 8x56 klassik Hungarian modellnél egy Német gyártású 7x50 klassik 56%-al drágább a Schmidt Bender hivatalos árlistája alapján? Számomra nehezen magyarázható kizárólag a drágább munkaerővel.
Várom hozzászólásaitokat.


Ismerősöm édesapja az itthoni S&B-nél dolgozik. Gyártanak mindent (PM-et is, csak nem engedik ráírni, hogy Hungary). Biebertalban 1 ember 1 munkafolyamatot végez, itthon 1 ember sokszor egy egész távcsövet (be is sz..tak, hogy mi az, hogy a magyar S&B-s össze bír rakni egy távcsövet  Fejvakarás). A meo sokkalta szigorúbb kint állítólag, mint itthon. Ezeket meg kell fizetni. Lehet röhögni a német béreken, de valahol tényleg azt is megfizeti az ember.  Kacsint
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6953 Dátum: 2014. Február 04. - 18:53:20 »

Ismerősöm édesapja az itthoni S&B-nél dolgozik. Gyártanak mindent (PM-et is, csak nem engedik ráírni, hogy Hungary). Biebertalban 1 ember 1 munkafolyamatot végez, itthon 1 ember sokszor egy egész távcsövet (be is sz..tak, hogy mi az, hogy a magyar S&B-s össze bír rakni egy távcsövet  Fejvakarás). A meo sokkalta szigorúbb kint állítólag, mint itthon. Ezeket meg kell fizetni. Lehet röhögni a német béreken, de valahol tényleg azt is megfizeti az ember.  Kacsint

Én ugyan nem SB, hanem egy osztrák prémium márka meo-ját tudom minősíteni. röviden és tömören:  Nem Gun Bangdesk Röhej amit műveltek velem! És pont ezt akartam elkerülni, amikor kicsengettem több százezret a távcsőért. Meghibásodott, oké, előfordul. Újra meghibásodott, cseréről hallani sem akartak. Újra javították, na azt nem kívánom senkinek, ami utána következett. SB-nél sem fizetnék mert rajta van hogy Germany...
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
sab
Vendég
« Új üzenet #6954 Dátum: 2014. Február 04. - 19:44:45 »

Én ugyan nem SB, hanem egy osztrák prémium márka meo-ját tudom minősíteni. röviden és tömören:  Nem Gun Bangdesk Röhej amit műveltek velem! És pont ezt akartam elkerülni, amikor kicsengettem több százezret a távcsőért. Meghibásodott, oké, előfordul. Újra meghibásodott, cseréről hallani sem akartak. Újra javították, na azt nem kívánom senkinek, ami utána következett. SB-nél sem fizetnék mert rajta van hogy Germany...

Történet kibontva ?
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #6955 Dátum: 2014. Február 04. - 19:56:23 »

Idézek egy nagyszerű, tényszerű, tárgyszerű és kizárólag szakmai alapokon nyugvó kommentet ami igazolja megállapításomat Ördög
A kolléga(Lacika) megnyugtató érvelést ad elő OOO

"Nekem az a tippem,hogy magasabbak a bérek Germániában,és talán ide a kevésbé jó lencsékből küldenek alapanyagnak valót.
Az egyiket tudom,a másikat nem tudom bizonyítani,a második része a hozzászólásnak csak feltételezés."

A Germán bérek az okozói a hitvány magyar lencsének ill. a feltételezés. Azért ez már valami. Ördög


Nem írthatom le kerek perec,azt amit tudok,ugyanakkor nem áll módomban bizonyítani,vagy túl költséges volna bizonyítani,mert beperelnek.
Azért kell úgy fogalmazni,hogy mindenki értsen belőle,ugyanakkor ne találjanak fogást rajtam a forgalmazó.
Úgy látszik Te nem értetted,isten bizony szánlak amiért ilyen ostoba vagy.
Igen Németországban sokkal magasabbak a bérek,akár min. 6-szor annyit is kereshetnek ugyanazok a dolgozók ugyanazért a munkáért,mint itthon .
Azt tudják sokan,hogy a Germany S&Bender azért jobb szokott lenni,mint a magyar.
Mikor érné meg a németnek 2-szer ,3-szor annyiért ugyanolyan minőségű,tudásszintű távcsövet piacra dobni,ha egyenértékű lenne a magyar gyártásúéval.
Attól,hogy Te nem érted,ha valaki nem tőmondatokban,vagy burkoltan beszél valamiről,attól még más érti.
Az meg csak téged minősít,ha abból a hozzászólásból ezt szűrted le:A Germán bérek az okozói a hitvány magyar lencsének ill. a feltételezés. Azért ez már valami. Ördög


Hát Te tényleg hülye vagy,persze ezt sem megcáfolni,sem megerősíteni nem tudom,ugyanakkor szerintem itt sokan tudják.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6956 Dátum: 2014. Február 04. - 20:39:33 »

Miért kell ez a stílus?  Fejvakarás Vállat von
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #6957 Dátum: 2014. Február 04. - 20:43:53 »

Komolyra fordítva a szót, az ördög a két eszköz műszaki technológiai különbségeiben keresendő. A 7X50 es minden bizonnyal megkapta a legújabb "T" réteg bevonatot és lencsevastagság méreteket, a két eszköz méretei nem csak a nagyítási és lencse méretekben különböznek.

Mi az hogy minden bizonnyal?
Most megkapta vagy nem?
Te tudod miről beszélsz ,tudod bizonyítani?
Miért fogalmazol árnyaltan?
Biztos vagy benne,vagy csak feltételezed?
Mondjál Á-t,vagy B-t!

Azt hiszem ezt kérted rajtam számon.   Figyelmes olvasás
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #6958 Dátum: 2014. Február 04. - 20:54:08 »

Miért kell ez a stílus?  Fejvakarás Vállat von

Igazad van,kicsit felhúztam magam.
Valamit megfogalmaztam burkoltan,de szerintem bárki számára érthetően.Nem szerettem volna támadási felületet hagyni a forgalmazó számára.
Csak rossz indulattal felvértezve lehet ennyire elferdítetten értelmezni valamit ,ill. ahogy a "kolléga" értelmezte,szerintem csak csökötten.
Részemről az ügy lezárva.
Naplózva
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #6959 Dátum: 2014. Február 04. - 21:20:18 »

Tényleg nem sokat kellet volna visszaolvasnom! Okos
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
Oldalak: 1 ... 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 [464] 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: