Oldalak: 1 ... 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 [463] 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454505 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #6930 Dátum: 2014. Február 03. - 12:37:43 »

Üdv mindenkinek.

Lehet hülyeséget kérdezek, de miért van az, hogy a S&B Klassic Germán ill. a Magyar között jelentős az árkülönbség. Legalábbis ezt tapasztalom. Emelem

Nekem az a tippem,hogy magasabbak a bérek Germániában,és talán ide a kevésbé jó lencsékből küldenek alapanyagnak valót.
Az egyiket tudom,a másikat nem tudom bizonyítani,a második része a hozzászólásnak csak feltételezés.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6931 Dátum: 2014. Február 03. - 12:42:49 »

Sziasztok!

Egy újabb Delta tapasztalat, miszerint a 2,5-10x56-os Titanium változat, lényegében újkora óta lövésállósági (lehetett a szállítás alatti elálítódás is) problémával küzdött. A gazdája nagyon sok lőszert lőtt el e miatt, mostanra lett egyértelmű a távcső hibája, és érett meg a garanciális ügyintézésre.

Minden vadászat, ami úgy végződött, hogy nem talált el valamit, lőtér látogatással folytatódott, ahol bebizonyosodott, hogy a puska 10-20cm -rel máshova lő 50m-en!! Általában vertikális irányba tolódott el a középponttól. Nem rakna fel a puskára még egy ilyen gyártmányú terméket ... amit én meg is értek ezek után amin átment.

Üdv!
HZ

Nekem az a véleményem, hogy a gazdája egy nagy balfék, már elnézést.

Mi a francért lő el egy rakás lőszert ?

Mostanra érett meg, számomra megint csak azt jelenti, hogy pancser !

Ha valamit nem lehet belőni, akkor át kell nézni mindent, ha bebizonyosodik, hogy csak és kizárólag a céltávcső lehet a hibás, akkor hajrá, garanciális ügyintézés.

Az aki egy rakás lőszert képes ellőni, és az aki képes hibázásokat, sebzéseket végrehajtani, más nem lehet, és még csak most jut el a kics agyáig, hogy valami nem stimmel, az  pancser.

Én ezzel nem dicsekedtem volna. Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #6932 Dátum: 2014. Február 03. - 13:02:39 »

Nekem az a véleményem, hogy a gazdája egy nagy balfék, már elnézést.

Mi a francért lő el egy rakás lőszert ?

Mostanra érett meg, számomra megint csak azt jelenti, hogy pancser !

Ha valamit nem lehet belőni, akkor át kell nézni mindent, ha bebizonyosodik, hogy csak és kizárólag a céltávcső lehet a hibás, akkor hajrá, garanciális ügyintézés.

Az aki egy rakás lőszert képes ellőni, és az aki képes hibázásokat, sebzéseket végrehajtani, más nem lehet, és még csak most jut el a kics agyáig, hogy valami nem stimmel, az  pancser.

Én ezzel nem dicsekedtem volna. Emelem
Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #6933 Dátum: 2014. Február 03. - 18:45:49 »

Nekem az a véleményem, hogy a gazdája egy nagy balfék, már elnézést.

Mi a francért lő el egy rakás lőszert ?

Mostanra érett meg, számomra megint csak azt jelenti, hogy pancser !

Ha valamit nem lehet belőni, akkor át kell nézni mindent, ha bebizonyosodik, hogy csak és kizárólag a céltávcső lehet a hibás, akkor hajrá, garanciális ügyintézés.

Az aki egy rakás lőszert képes ellőni, és az aki képes hibázásokat, sebzéseket végrehajtani, más nem lehet, és még csak most jut el a kics agyáig, hogy valami nem stimmel, az  pancser.

Én ezzel nem dicsekedtem volna. Emelem

Szia!

Én ezt a "pancser" dolgot nem vitatom, de a lényeg a rossz Deltán volt, nem a használóján.

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
sab
Vendég
« Új üzenet #6934 Dátum: 2014. Február 03. - 19:46:04 »

Szia!

Én ezt a "pancser" dolgot nem vitatom, de a lényeg a rossz Deltán volt, nem a használóján.

Üdv!
HZ

Olvass vissza és értelmezd !

Nem azt írtam, hogy nem hibásodhat meg, ha nem annak előzményére és a felhasználóra írtam, hogy pancser, csak azért, mert PANCSER: Meglepődött Meglepődött Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6935 Dátum: 2014. Február 04. - 07:01:35 »

Üdv mindenkinek.

Lehet hülyeséget kérdezek, de miért van az, hogy a S&B Klassic Germán ill. a Magyar között jelentős az árkülönbség. Legalábbis ezt tapasztalom. Emelem

Jelentős az árkülönbség és nem a bérek miatt . A német spórolós ember és ekkora különbséget nem nyel el főleg a mai világban mikor egy két kattintással megtud mindent. Nem azt mondom hogy a Hungary S&B rossz - egyáltalán nem de volt nekem kettő 8x56 -os  az egyiket újként vettem és azok elmozdultak. Mentek is a háztól ! Volt egy 1,5-6x42 S&B Germany távcsövem használtan vettem karcokkal a tubuson és három középkaliberű fegyveren használtam - elmozdulás nulla . Lehet védeni a mundér becsületét de nekem ez a tapasztalatom.                Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6936 Dátum: 2014. Február 04. - 08:26:36 »

Jelentős az árkülönbség és nem a bérek miatt . A német spórolós ember és ekkora különbséget nem nyel el főleg a mai világban mikor egy két kattintással megtud mindent. Nem azt mondom hogy a Hungary S&B rossz - egyáltalán nem de volt nekem kettő 8x56 -os  az egyiket újként vettem és azok elmozdultak. Mentek is a háztól ! Volt egy 1,5-6x42 S&B Germany távcsövem használtan vettem karcokkal a tubuson és három középkaliberű fegyveren használtam - elmozdulás nulla . Lehet védeni a mundér becsületét de nekem ez a tapasztalatom.                Emelem

Érdekes: ha befut egy Delta kritika arra automatikusan két kommenten belül jön egy S&B Hungary negatív komment kicsit uncsi. :Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6937 Dátum: 2014. Február 04. - 08:38:24 »

Jelentős az árkülönbség és nem a bérek miatt . A német spórolós ember és ekkora különbséget nem nyel el főleg a mai világban mikor egy két kattintással megtud mindent. Nem azt mondom hogy a Hungary S&B rossz - egyáltalán nem de volt nekem kettő 8x56 -os  az egyiket újként vettem és azok elmozdultak. Mentek is a háztól ! Volt egy 1,5-6x42 S&B Germany távcsövem használtan vettem karcokkal a tubuson és három középkaliberű fegyveren használtam - elmozdulás nulla . Lehet védeni a mundér becsületét de nekem ez a tapasztalatom.                Emelem

Stefi, saját magamnak és ismerősi körben nem kevés (20 körüli) hazai gyártású 8X56-os, világítópontos csövünk van, eddig (bő 10-15 év) még nem tapasztaltunk ilyent, pedig nekem a "nagyvason" is az található (jómagamnakegyszer nem lőtt oda, ahova kellett volna, sakálkoma köszönte is, de az azért volt, mert jóindalatú "kollégák" picit állítottak a "szálkeresztállítón"). 6X42-ben volt minkét "gyártásúból", az eltérő feliraton kívűl más különbséget nem találtam rajtuk, használatban sem.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6938 Dátum: 2014. Február 04. - 08:45:17 »

Érdekes: ha befut egy Delta kritika arra automatikusan két kommenten belül jön egy S&B Hungary negatív komment kicsit uncsi. :Mosolyog


A saját tapasztalatomat írtam le ! Azt is hozzá tettem hogy nem rossz a Hungary és tudom hogy sokaknak semmi baja vele. Azért valami oka csak van az árkülönbségnek.   Fejvakarás  Ez egyébként nem új szösszenetem ezt már korábban megírtam itt.  A Deltának meg ehez semmi köze mert olyanom még nem volt .                                                    Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6939 Dátum: 2014. Február 04. - 09:01:14 »

A saját tapasztalatomat írtam le ! Azt is hozzá tettem hogy nem rossz a Hungary és tudom hogy sokaknak semmi baja vele. Azért valami oka csak van az árkülönbségnek.   Fejvakarás  Ez egyébként nem új szösszenetem ezt már korábban megírtam itt.  A Deltának meg ehez semmi köze mert olyanom még nem volt .                                                    Emelem

Nem rossz szándékú volt a megállapításom és igazából nem is Te reagáltál először, ez csak olyan általános megállapítás volt. Viszont az a tagadhatatlan, hogy vannak akik rögeszmésen védik egyes márkák becsületét, olyan módon, hogy folyamatosan a konkurens termékek negatívumát emelik ki ahelyett, hogy saját termékeik erényeit emelnék ki. Az említett Delta optikai terméknél figyelhető meg egy nagyon érdekes evolució ezzel kapcsolatban. Folyamatosan valamilyen referencia márkát keres maga mellé és egyre másra emeli a tétet. Először a Meopta volt a partnere azután következett az S&B Hungary ( a Germánba nem mert belekötni) és mit kell látni: legútobb megtalálta magának a Zeiss Duralytot is egy két komment erejéig. Kíváncsi leszek mi lesz a következő szintemelkedés, de nem csodálkoznék ha célba venné a Swaro-t.
Még egyszer mondom nem rossz szájízzel írtam és nem neked.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #6940 Dátum: 2014. Február 04. - 10:51:15 »

Nem rossz szándékú volt a megállapításom és igazából nem is Te reagáltál először, ez csak olyan általános megállapítás volt. Viszont az a tagadhatatlan, hogy vannak akik rögeszmésen védik egyes márkák becsületét, olyan módon, hogy folyamatosan a konkurens termékek negatívumát emelik ki ahelyett, hogy saját termékeik erényeit emelnék ki. Az említett Delta optikai terméknél figyelhető meg egy nagyon érdekes evolució ezzel kapcsolatban. Folyamatosan valamilyen referencia márkát keres maga mellé és egyre másra emeli a tétet. Először a Meopta volt a partnere azután következett az S&B Hungary ( a Germánba nem mert belekötni) és mit kell látni: legútobb megtalálta magának a Zeiss Duralytot is egy két komment erejéig. Kíváncsi leszek mi lesz a következő szintemelkedés, de nem csodálkoznék ha célba venné a Swaro-t.
Még egyszer mondom nem rossz szájízzel írtam és nem neked.


Tényleg elképesztő, hogy egyesek mit megengednek maguknak! Ördög
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6941 Dátum: 2014. Február 04. - 14:00:13 »


Tényleg elképesztő, hogy egyesek mit megengednek maguknak! Ördög

Idézek egy nagyszerű, tényszerű, tárgyszerű és kizárólag szakmai alapokon nyugvó kommentet ami igazolja megállapításomat Ördög
A kolléga(Lacika) megnyugtató érvelést ad elő OOO

"Nekem az a tippem,hogy magasabbak a bérek Germániában,és talán ide a kevésbé jó lencsékből küldenek alapanyagnak valót.
Az egyiket tudom,a másikat nem tudom bizonyítani,a második része a hozzászólásnak csak feltételezés."

A Germán bérek az okozói a hitvány magyar lencsének ill. a feltételezés. Azért ez már valami. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6942 Dátum: 2014. Február 04. - 14:37:14 »

Szerintem azért vannak itt már egy páran, akik nem gyerekes módon bizonygatják egyes termékek kiválóságát, merthogy éppen ilyen van otthon, és akkor a képzeletbeli ranglétrán szeretnék a saját vackunkat is magasabban látni…..
Van egy 2,5-10x56 S&B Hungaria távcsövem, vagy 18-19 éve. Szolgált 300-ason, most 338 Winmagon van, semmi baja, nem mozdult el, sőt még látni is lehet benne.
Mikor meglett az a puska, aminél nekem „jobb” tolózáras vas nem kell, elkezdtem morfondírozni, hogy azért az öregecske, cseppet archaikus kinézetű S&B helyett kéne valami „világítós ceisz, vagy szvaró vagy a nagyágyú leikamágnusz”, merhát egy álompuskához álomtávcső dukál.
Ez a műsorszám – távcső, szerelékfelső – olyan 5-6 kilóba fájna. De csak azért, hogy villantsak egy vadászaton Fejvakarás, vagy dicsekedni lehessen vele Meglepődött, dehogy cserélem le, ha nincs értelme. Tök röhej lenne, mint a tinik a mobiltelefonokat!!
Egy pár cimborával, akinek új világítós Swaro, és Zeiss van, már megbeszéltem, hogy összenézzük, és ha nem SOKKAL jobb az új, akkor bizony teszek én rá, amíg ez teszi a dolgát, hogy ez nem a legtrendibb cucc!
És biztos nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel......
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6943 Dátum: 2014. Február 04. - 14:58:32 »

Szerintem azért vannak itt már egy páran, akik nem gyerekes módon bizonygatják egyes termékek kiválóságát, merthogy éppen ilyen van otthon, és akkor a képzeletbeli ranglétrán szeretnék a saját vackunkat is magasabban látni…..
Ördög Írjak egy fogalmazást az én Meoptám címmel??? Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6944 Dátum: 2014. Február 04. - 15:02:25 »

Szerintem azért vannak itt már egy páran, akik nem gyerekes módon bizonygatják egyes termékek kiválóságát, merthogy éppen ilyen van otthon, és akkor a képzeletbeli ranglétrán szeretnék a saját vackunkat is magasabban látni…..
Van egy 2,5-10x56 S&B Hungaria távcsövem, vagy 18-19 éve. Szolgált 300-ason, most 338 Winmagon van, semmi baja, nem mozdult el, sőt még látni is lehet benne.
Mikor meglett az a puska, aminél nekem „jobb” tolózáras vas nem kell, elkezdtem morfondírozni, hogy azért az öregecske, cseppet archaikus kinézetű S&B helyett kéne valami „világítós ceisz, vagy szvaró vagy a nagyágyú leikamágnusz”, merhát egy álompuskához álomtávcső dukál.
Ez a műsorszám – távcső, szerelékfelső – olyan 5-6 kilóba fájna. De csak azért, hogy villantsak egy vadászaton Fejvakarás, vagy dicsekedni lehessen vele Meglepődött, dehogy cserélem le, ha nincs értelme. Tök röhej lenne, mint a tinik a mobiltelefonokat!!
Egy pár cimborával, akinek új világítós Swaro, és Zeiss van, már megbeszéltem, hogy összenézzük, és ha nem SOKKAL jobb az új, akkor bizony teszek én rá, amíg ez teszi a dolgát, hogy ez nem a legtrendibb cucc!
És biztos nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel......
 Emelem

Ha nem lett volna problémám vele még mindig az lenne a disznózó 9,3 -as puskámon mert a fényerejével viszont nagyon meg voltam elégedve. Egyidőben ezzel volt Meopta 7x50 -esem ugyancsak hasonló kaliberen  és érdekes módon az rendkívül stabilnak bizonyult-sosem állítódott el.  Ezt a villantás dolgot nem értem illetve értem csak nem kell általánosítani mert sokan vannak akik a hülyebogár miatt váltogatnak itt puskákat (talán Te is) és egyéb dolgokat.            Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 [463] 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: