Oldalak: 1 ... 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 [459] 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454449 alkalommal)
krisaaaak
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Új üzenet #6870 Dátum: 2014. Január 25. - 13:34:54 »

Sziasztok!

Köszönöm a segítségeteket a zeis duralyttal kapcsolatban.  Meglett az optika, egy delta optical titanium 2,5-10x56 világítópontos személyében. Elnézést, hogy feleslegesen terheltelek titeket.

Krisaaaak
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #6871 Dátum: 2014. Január 25. - 15:40:02 »

Sziasztok!

Köszönöm a segítségeteket a zeis duralyttal kapcsolatban.  Meglett az optika, egy delta optical titanium 2,5-10x56 világítópontos személyében. Elnézést, hogy feleslegesen terheltelek titeket.

Krisaaaak

Nekem is volt ilyen,használható stabil távcső,az átlagosnál kicsit szűkebb látómezővel,a gyakorlatban jól használható,szerintem az (Artemis) Meoptánál jóval többet ér,tud.
Eladtam 105.000.- -ért,mert a puskát eladtam alóla,és feleslegessé vált.
Szerintem jól járt volna vele az új gazdája ,semmi baja nem volt a távcsőnek,(nem is lehetett,hiszen vagy 1 éves volt,és nem volt a fegyvernek (.243 win) alkalma rá,hogy "agyonrúgja")de mint visszahallottam megszabadult tőle,és egy Duralytot vásárolt,azzal nagyon elégedett lett aztán.Persze az használtan is vagy 300.000.- ,és nem 105.000.- volt,és kapott ajándékba szürkületenként 8-10 percet.
Holdban tökéletesen használható a Delta Titánium,a piros pötty egyenesen kiváló(mérete,szabályozhatósága).
A Duralyt távcső jobb,de bocs mennyibe is kerül?

A külföldi oldalakon (Ámerika) azt feszegetik,és elhangzik pro-kontra,hogy melyiket vegyék Zeiss Duralyt  vs  VX3 Lupi ,úgyhogy kb. ugyanazt tudhatják,attól függetlenül a Lupi vagy 100 rugóval olcsóbb,és full lifetime gar.,viszont szűkebb látómezeje van,de szélekig éles képpel.
Ha azt feszegetnénk,hogy ebben az árkategóriában ÚJBAN mit kéne megvenni,akkor a Delta Titánium lenne a győztes,az tuti.

Jobb csövet csak dupla áron tudtál volna venni,ha annyit viszont nem szántál rá,akkor jól döntöttél szerintem.
Én az enyémet szerettem,picit volt lemaradva a magyar Schmidt Bendertől,de variábel volt,és picit takart csak a pötty,a szálkeresztjét jobban szerettem,mint a S&B vil. L3-asát.
Sok sikert vele.


Naplózva
krisaaaak
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Új üzenet #6872 Dátum: 2014. Január 25. - 16:31:00 »

Nekem is volt ilyen,használható stabil távcső,az átlagosnál kicsit szűkebb látómezővel,a gyakorlatban jól használható,szerintem az (Artemis) Meoptánál jóval többet ér,tud.
Eladtam 105.000.- -ért,mert a puskát eladtam alóla,és feleslegessé vált.
Szerintem jól járt volna vele az új gazdája ,semmi baja nem volt a távcsőnek,(nem is lehetett,hiszen vagy 1 éves volt,és nem volt a fegyvernek (.243 win) alkalma rá,hogy "agyonrúgja")de mint visszahallottam megszabadult tőle,és egy Duralytot vásárolt,azzal nagyon elégedett lett aztán.Persze az használtan is vagy 300.000.- ,és nem 105.000.- volt,és kapott ajándékba szürkületenként 8-10 percet.
Holdban tökéletesen használható a Delta Titánium,a piros pötty egyenesen kiváló(mérete,szabályozhatósága).
A Duralyt távcső jobb,de bocs mennyibe is kerül?

A külföldi oldalakon (Ámerika) azt feszegetik,és elhangzik pro-kontra,hogy melyiket vegyék Zeiss Duralyt  vs  VX3 Lupi ,úgyhogy kb. ugyanazt tudhatják,attól függetlenül a Lupi vagy 100 rugóval olcsóbb,és full lifetime gar.,viszont szűkebb látómezeje van,de szélekig éles képpel.
Ha azt feszegetnénk,hogy ebben az árkategóriában ÚJBAN mit kéne megvenni,akkor a Delta Titánium lenne a győztes,az tuti.

Jobb csövet csak dupla áron tudtál volna venni,ha annyit viszont nem szántál rá,akkor jól döntöttél szerintem.
Én az enyémet szerettem,picit volt lemaradva a magyar Schmidt Bendertől,de variábel volt,és picit takart csak a pötty,a szálkeresztjét jobban szerettem,mint a S&B vil. L3-asát.
Sok sikert vele.


Köszönöm
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #6873 Dátum: 2014. Január 25. - 17:03:30 »

...és kapott ajándékba szürkületenként 8-10 percet.

Az a 8-10 perc tudod mennyit jelent? Annyit, hogy mindig akkor indul meg a vadmozgás és te már pont hazaindultál, mert már nem tudsz biztos lövést leadni!
Hidd el, tudom miről beszélek, mert a 243-as puskámon újkora óta olyan céltávcső van, amivel szürkület kezdetén már lóf...t sem látok. Igen sok vadat elengedtem már ez miatt az alatt a 10 év alatt, amióta megvan. Tudom, nem kell mindent elejteni, de nagyon sokszor jött akkor a róka, mikor keresővel még jól láttam, de a céltávcsőben csak nagy homály látszott! Egyébként főleg őzvadászatra használom világosban, ezért nem cseréltem eddig céltávcsövet, de mostanában egyre jobban gondolkodom rajta. Ha sikerülne olyan áron találni egy jó variát, mint a 30-06-osomra, egy percig nem gondolkodnék.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
forester73
Vendég
« Új üzenet #6874 Dátum: 2014. Január 25. - 18:24:11 »

Szerintem az 56 Delta többet tud mint az 50 Duralyt . A Deltával kb:140-150 disznót lőttem és nem vagyok híve a lámpázásnak szerintem tökéletesen használható ár/érték arányban az egyik legjobb választás . Két barátom is használ 50-es Duralytot , az egyik elégedett vele , a másik már kétszer küldte garanciális problémával vissza (300 Win Mag) azt momdta ,ha megint gond lesz vele akkor vissza kéri az árát  . Amikor az elégedett barátomnál vadásztam akkor együtt ültünk és ki merem jelenteni felelősséggel igaz az a 8-10 perc , az 56-os Delta javára . Akinek kétsége van az próbálja ki személyesen és higyen a szemének és ne a bemondásoknak .

Üsd az OGRE
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #6875 Dátum: 2014. Január 25. - 18:56:11 »

Szerintem az 56 Delta többet tud mint az 50 Duralyt . A Deltával kb:140-150 disznót lőttem és nem vagyok híve a lámpázásnak szerintem tökéletesen használható ár/érték arányban az egyik legjobb választás . Két barátom is használ 50-es Duralytot , az egyik elégedett vele , a másik már kétszer küldte garanciális problémával vissza (300 Win Mag) azt momdta ,ha megint gond lesz vele akkor vissza kéri az árát  . Amikor az elégedett barátomnál vadásztam akkor együtt ültünk és ki merem jelenteni felelősséggel igaz az a 8-10 perc , az 56-os Delta javára . Akinek kétsége van az próbálja ki személyesen és higyen a szemének és ne a bemondásoknak .

Üsd az OGRE

Nincs meg már a DT céltávcsövem,de megvolt akkor ,amikor összenézhettem Leupold VX3-mal,és Schmidt Bender 8x56-ossal.
Az emberke aki elvitte összenézte nálam szürkületben a VX3-mal,S&B-rel,és úgy érezte akkor még,hogy ez kell neki,ezt vette meg.(A népszerűségét mi sem bizonyítja jobban,mint az,hogy 105.000.--ért 3 nap alatt elkelt,igaz 1 éves volt csak kb.)
Nekem akkor mindegy volt melyiket viszi,egyel több céltávcsövem volt,mint puskám,és mindegyik céltávcsövemmel nagyon jól, kiváló eredményekkel tudtam szürkületben is vadászni.
A Duralytról meg csak annyit,hogy szerintem méltatlanul van lehúzva,nagyon elégedetten vadászok vele,nem bántam meg a vásárlását,igaz nem 370.000.- -ért vettem,mert annyit bizony,hogy nem  nem ér.
Véleményem szerint (foresterével ellentétben)az általam  felsorolt 4 céltávcső közül a DT talán picikét a leggyengébb láncszem.
Ami persze nem azt jelenti,hogy nem jó,mint ahogy írtam az elöbbiekben,ragyogóan lehet vele vadászni,ezért az árért jobban megéri megvenni,mint a rég artemis Meoptákat ,és még sok más csövet.
Olyan tökéletesen elvadásztam vele,mint a szél.
Forendnek lehet nem volt még Dt-ja,mert én azt mondom a DT-ban  aztán szürkület kezdetekor még messze nem kapcsolják le a villanyt.
Mindig azt mondtam,MAJDNEM feléri a 8x56 fix magyar Schmidt &B távcsövet .(azzal pedig mint tudjuk megint csak ragyogóan el lehet vadászni még megfizethető áron)
Szerintem annyit lett sztárolva ez a szegény Dt,hogy az lesz a veszte,valahogy kialakult az emberekben vele szemben valamiféle ellenállás.
Mindig azt zsongatták a fülükbe,hogy vegyél ilyent,ez túltesz a prémiumok zömén,azt meg nehezen hitték,aztán gondolták,ami túl szép,hogy igaz legyen,az nem az.Pedig jelen esetben már már  majdnem.
Mindenesetre az ár érték aránya lenyűgöző,amit írt forester az ezt  alátámasztja.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #6876 Dátum: 2014. Január 25. - 19:05:49 »

Nincs meg már a DT céltávcsövem,de megvolt akkor ,amikor összenézhettem

Forendnek lehet nem volt még Dt-ja,mert én azt mondom a DT-ban  aztán szürkület kezdetekor még messze nem kapcsolják le a villanyt.

Szerintem annyit lett sztárolva ez a szegény Dt,hogy

Nem igazán értem én ezt. Leírsz egy egészen normális hozzászólást, de megspórolsz 5 betűt. Mi az a DT, Dt?

Delta, Duralyt?  Bármelyik lehet. Nem rejtvényt akar fejteni senki.

Érdemes ennyit spórolni, hogy elvesszen az értelem?  Vállat von
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #6877 Dátum: 2014. Január 25. - 19:19:34 »

Nem igazán értem én ezt. Leírsz egy egészen normális hozzászólást, de megspórolsz 5 betűt. Mi az a DT, Dt?

Delta, Duralyt?  Bármelyik lehet. Nem rejtvényt akar fejteni senki.

Érdemes ennyit spórolni, hogy elvesszen az értelem?  Vállat von

Bocs ,erre aztán nem is gondoltam.Most pedig belefért volna az időmbe.
A DT az Delta Titánium,ahol kiírva vagyon,hogy  Duralyt,az Duralyt.
 Wave
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #6878 Dátum: 2014. Január 25. - 20:04:02 »

Azt elfeljtettem , hogy azért jó szem is kell a nagy frontlencséhez . A Zeiss szerintem kicsit túlárazta a Duralyt-et ha 2-300 közé lőtte volna be teljesen rendbe lenne . Az 50 Deltától viszont jobb az 50 Duralyt bár sokat kell nézni amig egyértelmű lessz . Tehát nem az a belenézek és ez a tuti . Én azt vallom , hogy egy 300 e Ft puskára nem való egy 5-600eFt-os távcső . Mindíg meg kell találni mindenben az arany közép utat . A Delták számomra egyik legfontosabb tulajdonsága , hogy a pralaxis állítás nem gusztustalan felár , és bár nem vagyok a lámpa híve de sok esetben nem lehet nélkülözni és azt vettem észre amíóta használom ezen "extrát" azóta könnyeben célzom meg az disznóját lámpával mint a fix paralaxisu csővel . Ugyanis  csak a lámpa fényét kell kompemzálnia a szememnek , a paralaxis különbségből adódó célzójel/cél eltolódást (vagy ez vagy az homályos egy kicsit ) nem . Ez kicsi előny de egy rafinált remeténél sokat számíthat . Természetesen ez sötétben értendő , nappal még jobban kihasználható .

Üdv az OGRE
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6879 Dátum: 2014. Január 25. - 20:26:24 »

Azt elfeljtettem , hogy azért jó szem is kell a nagy frontlencséhez . A Zeiss szerintem kicsit túlárazta a Duralyt-et ha 2-300 közé lőtte volna be teljesen rendbe lenne . Az 50 Deltától viszont jobb az 50 Duralyt bár sokat kell nézni amig egyértelmű lessz . Tehát nem az a belenézek és ez a tuti . Én azt vallom , hogy egy 300 e Ft puskára nem való egy 5-600eFt-os távcső . Mindíg meg kell találni mindenben az arany közép utat . A Delták számomra egyik legfontosabb tulajdonsága , hogy a pralaxis állítás nem gusztustalan felár , és bár nem vagyok a lámpa híve de sok esetben nem lehet nélkülözni és azt vettem észre amíóta használom ezen "extrát" azóta könnyeben célzom meg az disznóját lámpával mint a fix paralaxisu csővel . Ugyanis  csak a lámpa fényét kell kompemzálnia a szememnek , a paralaxis különbségből adódó célzójel/cél eltolódást (vagy ez vagy az homályos egy kicsit ) nem . Ez kicsi előny de egy rafinált remeténél sokat számíthat . Természetesen ez sötétben értendő , nappal még jobban kihasználható .

Üdv az OGRE


Üdv!

Nekem egy szándékosan provokatív kérdésem volna a Deltával kapcsolatban, mint írtad a parallaxis hasznosságával kapcsolatban azzal elégedett vagy.

Én tisztelettel kérdem mivel elméletben nem sikerült modellezni a használatát, hogy fénytelen lesvadászaton, hogyan választod ki a megfelelő pozíciót a paralaxis állító keréken lévő értékek közül, mondjuk egy jelentősebb távolság esetében, mielőtt bekapcsolod a fegyverlámpát. Az elképzelt élethelyzet egy vadkárelhárító vadászaton kukorica nyiladék, a vad rövid ideig tartózkodok a nyiladékon és általában mindenhol.


Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6880 Dátum: 2014. Január 25. - 20:30:37 »

Azt elfeljtettem , hogy azért jó szem is kell a nagy frontlencséhez . A Zeiss szerintem kicsit túlárazta a Duralyt-et ha 2-300 közé lőtte volna be teljesen rendbe lenne . Az 50 Deltától viszont jobb az 50 Duralyt bár sokat kell nézni amig egyértelmű lessz . Tehát nem az a belenézek és ez a tuti . Én azt vallom , hogy egy 300 e Ft puskára nem való egy 5-600eFt-os távcső . Mindíg meg kell találni mindenben az arany közép utat . A Delták számomra egyik legfontosabb tulajdonsága , hogy a pralaxis állítás nem gusztustalan felár , és bár nem vagyok a lámpa híve de sok esetben nem lehet nélkülözni és azt vettem észre amíóta használom ezen "extrát" azóta könnyeben célzom meg az disznóját lámpával mint a fix paralaxisu csővel . Ugyanis  csak a lámpa fényét kell kompemzálnia a szememnek , a paralaxis különbségből adódó célzójel/cél eltolódást (vagy ez vagy az homályos egy kicsit ) nem . Ez kicsi előny de egy rafinált remeténél sokat számíthat . Természetesen ez sötétben értendő , nappal még jobban kihasználható .

Üdv az OGRE
Nem a csövekhez,hanem a pralaxishoz szólnék ,nagyon sok esetben ennek köszönhettem ,hogy a 8-9  m -re álló sötét foltnak merre van a feje ,hogy a róka meg célozható volt..(a pralax közelre is jó nem csak távolra) OGRE Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6881 Dátum: 2014. Január 25. - 20:33:58 »


Üdv!

Nekem egy szándékosan provokatív kérdésem volna a Deltával kapcsolatban, mint írtad a parallaxis hasznosságával kapcsolatban azzal elégedett vagy.

Én tisztelettel kérdem mivel elméletben nem sikerült modellezni a használatát, hogy fénytelen lesvadászaton, hogyan választod ki a megfelelő pozíciót a paralaxis állító keréken lévő értékek közül, mondjuk egy jelentősebb távolság esetében, mielőtt bekapcsolod a fegyverlámpát. Az elképzelt élethelyzet egy vadkárelhárító vadászaton kukorica nyiladék, a vad rövid ideig tartózkodok a nyiladékon és általában mindenhol.



A Deltán nem tudom hol állítható,de ha a cső végén van és rutinos vagy pillanatok alatt állitható.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6882 Dátum: 2014. Január 25. - 20:45:58 »

A Deltán nem tudom hol állítható,de ha a cső végén van és rutinos vagy pillanatok alatt állitható.

A Deltán nem ott van, de jelen esetben ez nem is lényeg. A parallaxis állítás egy fajta élességi korrekció amit a feltételezésem szerint csak akkor tudok kivitelezni ha a célpontot jól látom vagy a távolságot pontosan ismerem. A vadászati élethelyzetek sokszínűsége kifogyhatatlan a vad távolodik közeledik változtatja a helyét és mire oda kerül a sor, hogy végre megáll akkor nekem még egy plusz feladatot kell végrehajtani azaz, parallaxist kell állítani(vagy már nem) 
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6883 Dátum: 2014. Január 25. - 21:02:12 »

A Deltán nem ott van, de jelen esetben ez nem is lényeg. A parallaxis állítás egy fajta élességi korrekció amit a feltételezésem szerint csak akkor tudok kivitelezni ha a célpontot jól látom vagy a távolságot pontosan ismerem. A vadászati élethelyzetek sokszínűsége kifogyhatatlan a vad távolodik közeledik változtatja a helyét és mire oda kerül a sor, hogy végre megáll akkor nekem még egy plusz feladatot kell végrehajtani azaz, parallaxist kell állítani(vagy már nem) 
Az Én esetembe 184 cm vagyok arányos méretekkel ,igy az ujjaim elérik a cső végén lévő kompenzátort a legutóbbi esetben egy vaddisznó takarásban közeledett folyamatosan tekertem lefelé a vállba fogott fegyvernél a takarásból kilépve állt meg 6 m-re a cső 56 -os így felé Emelem kell tartani 4 cm -t a lövés ott érte ahova szántam ...(lényeges a gyakorlat) Távolra többnyire több időd van az állításra ..
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6884 Dátum: 2014. Január 25. - 21:04:17 »

Az Én esetembe 184 cm vagyok arányos méretekkel ,igy az ujjaim elérik a cső végén lévő kompenzátort a legutóbbi esetben egy vaddisznó takarásban közeledett folyamatosan tekertem lefelé a vállba fogott fegyvernél a takarásból kilépve állt meg 6 m-re a cső 56 -os így felé Emelem kell tartani 4 cm -t a lövés ott érte ahova szántam ...(lényeges a gyakorlat) Távolra többnyire több időd van az állításra ..
Emelem Ez ,hogy került a mondat közepébe???
Naplózva
Oldalak: 1 ... 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 [459] 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: