Oldalak: 1 ... 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 [446] 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454496 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #6675 Dátum: 2013. December 15. - 12:42:21 »

de ebben az árban nem tudtam volna vill. pontos bármilyen "nagyobb" márkát venni. Én meg vagyok vele elégedve, és számomra ez a legfontosabb. Ha annyi pénzem lesz hogy vegyek 500,000ft-ért célcsövet, akkor már nem is izs-el fogok vadászni. Emelem
Kicsit sarkítva, fontosabb, hogy lásd, mire teszed a szálkeresztet mint az, hogy ne lásd, mire teszed a világítópontot.
Szvsz. jobb választás egy prémium távcső világítópont nélkül mint egy közepes vele.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #6676 Dátum: 2013. December 15. - 13:07:34 »

Amit leírtam azt csupán egy gyönge kis tesztnek szántam. Mielőtt vásárlásra adtam a fejem a céltávcsöves topikot elejétől a végéig elolvastam. Sőt más oldalakon is olvasgattam, és a témával kapcsolatban emberekkel is beszélgettem arról, hogy ennyi pénzért mit érdemes választanom. Mindenhol azt írták és mondták hogy a Cseh gyártmány a prémium kategória alsó részébe tartozik. Én is tisztában vagyok azzal hogy egy SB minden tekintetben jobb egy Meoptánál, de ebben az árban nem tudtam volna vill. pontos bármilyen "nagyobb" márkát venni. Én meg vagyok vele elégedve, és számomra ez a legfontosabb. Ha annyi pénzem lesz hogy vegyek 500,000ft-ért célcsövet, akkor már nem is izs-el fogok vadászni. Emelem

Az új R1r, legalábbis a 3-12x56 szerintem is simán befér a prémiumok közé. Ennyi pénzért kiváló távcső. Meg kell nézni az Eguny-t hány német prémiumpuskára teszik rá.  Igen Igen Összenéztük a régebbi Kahlesommal (az egy 6 éves Helia CT, a mai KX-ek marketingelőde), semmivel nem láttunk többet azzal, bár természetesen kevesebbet sem annyi, hogy ennek a világító keresztje (nem pontja  :Mosolyog ) sokkal megnyugtatóbb célzást biztosít mint a fekete alapon fekete kereszt.  :Mosolyog

A régebbi 7*56-os Meostar viszont  tényleg nem valami húdeháde, a 30 éves S&B-m simán verte, sőt még a szintén jóval régebbi acélházas 1,5-6x42 es Victory és a Nickel Supra is.  Emelem
Viszont ha erre volt egyben a kenyérrevaló, a maga nemében tényleg nem rossz választás.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #6677 Dátum: 2013. December 15. - 14:11:25 »

Kicsit sarkítva, fontosabb, hogy lásd, mire teszed a szálkeresztet mint az, hogy ne lásd, mire teszed a világítópontot.
Szvsz. jobb választás egy prémium távcső világítópont nélkül mint egy közepes vele.

Annyival nem volt rosszabb a Meopta hogy ne lássak vele.
Naplózva
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #6678 Dátum: 2013. December 15. - 17:03:13 »

Távol álljon, hogy megbántsalak, de had kérdezzem meg, hogy ha kértél egy szolgáltatást és az nem megfelelő, mert ugye ez nem az, akkor miért nem tetted szóvá !? :Mosolyog

Tudjuk nagyon jól, hogy az írásod alapján a belövés nem volt megfelelő, sem helyileg, sem szórásképileg. Emelem






Dehogy bántasz meg!
Öszintén szólva ez a belövés "tűzoltás" volt,nem lakhelyemen ismerős csinálta ,és annyira körülményes volt már a távcső feltétele, próbalövések,hogy ráhagytam.
Egy lőtéren hogy belőjem a puskát max 1 órát töltöttem eddig,most 9 órától fél 1-ig ott voltam. Én lőttem vele a végén négy lövést az mind ott volt ,ahol korábban írtam,de mikor még ekkor is az volt a válasz, hogy a kezemben van a hiba, Ő látta ,hogy mozdult a cső. Ekkor a fizetett lőteret és a segítséget megköszönve összecsomagoltam.

És most kövezzetek meg /ez a Modikon múlik ,hogy hagyják-e az utolsó mondatokat / :

Ma három hibázás van beírva a beíróba!!

De most már nyugodtan veszem kézbe a fegyvert Vigyorog Vigyorog

U.i.:Aki tudja csak megbízható ismerős,vagy saját maga
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6679 Dátum: 2013. December 15. - 17:36:37 »

Dehogy bántasz meg!
Öszintén szólva ez a belövés "tűzoltás" volt,nem lakhelyemen ismerős csinálta ,és annyira körülményes volt már a távcső feltétele, próbalövések,hogy ráhagytam.
Egy lőtéren hogy belőjem a puskát max 1 órát töltöttem eddig,most 9 órától fél 1-ig ott voltam. Én lőttem vele a végén négy lövést az mind ott volt ,ahol korábban írtam,de mikor még ekkor is az volt a válasz, hogy a kezemben van a hiba, Ő látta ,hogy mozdult a cső. Ekkor a fizetett lőteret és a segítséget megköszönve összecsomagoltam.

És most kövezzetek meg /ez a Modikon múlik ,hogy hagyják-e az utolsó mondatokat / :

Ma három hibázás van beírva a beíróba!!

De most már nyugodtan veszem kézbe a fegyvert Vigyorog Vigyorog

U.i.:Aki tudja csak megbízható ismerős,vagy saját maga

Sajnálatos eset, de legalább számodra tanulságos. Emelem
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #6680 Dátum: 2013. December 15. - 17:46:39 »

Kicsit sarkítva, fontosabb, hogy lásd, mire teszed a szálkeresztet mint az, hogy ne lásd, mire teszed a világítópontot.
Szvsz. jobb választás egy prémium távcső világítópont nélkül mint egy közepes vele.
Szerintem a vadat a keresőtávcsővel azonosítom és bírálom el,nem pedig a céltávcsővel. Egy nem világítőpontos prémium távcsővel vékony szálkereszttel használva,  van olyan esti időszak amikor sajnos csak kb. lehet a vadra rátenni. Véleményem szerint így lőni hazardírozás.  Viszont egy középkategóriás világító pontját oda teszem ahova akarom, még ha csak a kontúrjait látom is a vadnak. Ezért kell előtte- vadászati törvény szerint is -  a jó kereső hogy el lehessen bírálni mi van előtted.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6681 Dátum: 2013. December 15. - 18:25:45 »

Dehogy bántasz meg!
Öszintén szólva ez a belövés "tűzoltás" volt,nem lakhelyemen ismerős csinálta ,és annyira körülményes volt már a távcső feltétele, próbalövések,hogy ráhagytam.
Egy lőtéren hogy belőjem a puskát max 1 órát töltöttem eddig,most 9 órától fél 1-ig ott voltam. Én lőttem vele a végén négy lövést az mind ott volt ,ahol korábban írtam,de mikor még ekkor is az volt a válasz, hogy a kezemben van a hiba, Ő látta ,hogy mozdult a cső. Ekkor a fizetett lőteret és a segítséget megköszönve összecsomagoltam.

És most kövezzetek meg /ez a Modikon múlik ,hogy hagyják-e az utolsó mondatokat / :

Ma három hibázás van beírva a beíróba!!

De most már nyugodtan veszem kézbe a fegyvert Vigyorog Vigyorog

U.i.:Aki tudja csak megbízható ismerős,vagy saját maga
Ugyanezért a tanácsért korábban engem megköveztek ,ha az én írásom segített vagy sem talán nem volt rossz tanács..
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #6682 Dátum: 2013. December 15. - 18:37:49 »

Szerintem a vadat a keresőtávcsővel azonosítom és bírálom el,nem pedig a céltávcsővel. Egy nem világítőpontos prémium távcsővel vékony szálkereszttel használva,  van olyan esti időszak amikor sajnos csak kb. lehet a vadra rátenni. Véleményem szerint így lőni hazardírozás.  Viszont egy középkategóriás világító pontját oda teszem ahova akarom, még ha csak a kontúrjait látom is a vadnak. Ezért kell előtte- vadászati törvény szerint is -  a jó kereső hogy el lehessen bírálni mi van előtted.
Nekem "nem világítópontos prémium" távcsöveim vannak. Nem érzem "hazardírozás"-nak a lövést.
 A keresőtávcső letétele és a fegyver célrafogása közt sokminden történhet. Ha élesen látsz valamit, meg tudod célozni világítópont nélkül is, ha a "fekete pacába" akarod beleilleszteni a világítópontot, akkor meg jobb, ha leteszed a puskát. Aki világító pont nélkül tanult meg lőni, vadászni, az nem érzi akkora hiányát, mint az éles, világos képet adó, jó minőségű céltávcsőnek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
forester73
Vendég
« Új üzenet #6683 Dátum: 2013. December 15. - 20:41:04 »

"Nem érzem "hazardírozás"-nak a lövést."

Feri légy őszinte magadhoz -ne hozzám-  amikor ráhúzod a szálkeresztett a sötét disznóra -amit előtte már azonosítottál a keresővel - mondjuk felhők takarják részben az eget és mondjuk bent vagy az erdőben és nem kint a placcon , akkor is pontosan v. csak kb. tudod , hogy hova lőssz ? Mi már régebben megvitattuk ezt egymás között és akkor sem jutottunk egyeszségre . Én még mindig azt tartom , hogy egy mai középkategóriás cső ér annyit , hanem többet  mint egy 15-20 éves prémium . A világítópont meg szerintem biztosabb lövést tesz lehetővé , de ez nem azt jelenti , hogy nem kell megtanúlni lőni . De kinek a pap kinek a lánya .

Üdv az OGRE
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6684 Dátum: 2013. December 15. - 20:50:33 »

"Nem érzem "hazardírozás"-nak a lövést."

Feri légy őszinte magadhoz -ne hozzám-  amikor ráhúzod a szálkeresztett a sötét disznóra -amit előtte már azonosítottál a keresővel - mondjuk felhők takarják részben az eget és mondjuk bent vagy az erdőben és nem kint a placcon , akkor is pontosan v. csak kb. tudod , hogy hova lőssz ? Mi már régebben megvitattuk ezt egymás között és akkor sem jutottunk egyeszségre . Én még mindig azt tartom , hogy egy mai középkategóriás cső ér annyit , hanem többet  mint egy 15-20 éves prémium . A világítópont meg szerintem biztosabb lövést tesz lehetővé , de ez nem azt jelenti , hogy nem kell megtanúlni lőni . De kinek a pap kinek a lánya .

Üdv az OGRE
Szerintem ha csak KB tudod ,hogy hova lősz az el van b...-va .vil pont ide vagy oda .
nem csak lőni kell megtanulni ,hanem nem lőni...
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6685 Dátum: 2013. December 15. - 20:57:51 »

" A keresőtávcső letétele és a fegyver célrafogása közt sokminden történhet."

Na itt van kérem a kutya elásva... tegye szívére a kezét mindenki, nem volt még olyan, hogy közben "változott a kép ott a placcon"?
Aztán jól oldalba billentünk valamit, ami akkor még nem volt ott, vagy inkább addig nem ott volt??! Vállat von
 Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #6686 Dátum: 2013. December 15. - 21:08:20 »

" A keresőtávcső letétele és a fegyver célrafogása közt sokminden történhet."

Na itt van kérem a kutya elásva... tegye szívére a kezét mindenki, nem volt még olyan, hogy közben "változott a kép ott a placcon"?
Aztán jól oldalba billentünk valamit, ami akkor még nem volt ott, vagy inkább addig nem ott volt??! Vállat von
 Emelem
Az ami még nem volt ott,vagy inkább addig nem volt ott mellé még amit szerettünk volna annak látni a nagyobb probléma (szvsz)...
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #6687 Dátum: 2013. December 16. - 11:17:17 »

Én még mindig azt tartom , hogy egy mai középkategóriás cső ér annyit , hanem többet  mint egy 15-20 éves prémium .
Üdv az OGRE
A Zeiss Diavarim alsó hangon 15 éves.
Megnézném azt az új középkategóriás csövet ami odaver neki Fejvakarás
Sanyi próbálta a keresőmet, puskámat pénteken. Azt mondta, a fegyvertávcsővel jobban látott a ködben mint az optolyth 8x63-as keresővel...pedig az sem szarral gurigázik a 63-as lencséivel, nekem elhiheted...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #6688 Dátum: 2013. December 16. - 11:25:40 »

A Zeiss Diavarim alsó hangon 15 éves.
Megnézném azt az új középkategóriás csövet ami odaver neki Fejvakarás
Sanyi próbálta a keresőmet, puskámat pénteken. Azt mondta, a fegyvertávcsővel jobban látott a ködben mint az optolyth 8x63-as keresővel...pedig az sem szarral gurigázik a 63-as lencséivel, nekem elhiheted...

Kötekedés nélkül, egyszer nézz bele egy 50-es B1-be.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #6689 Dátum: 2013. December 16. - 11:50:22 »

Kötekedés nélkül, egyszer nézz bele egy 50-es B1-be.  Wave
Azmiaza B1? Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 [446] 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: