Oldalak: 1 ... 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 [445] 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454442 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6660 Dátum: 2013. December 13. - 14:19:43 »

Emelem

Tegnap összehangoltuk az izs 308-t a 7x56 R1-el, utána kiültünk hívni a rókákat(cimborám lőtt is egyet 194m-ről Taps). Rudikat várva úgy gondoltam nézelődök a cél és a keresőtávcsővel(10x50zeiss) felváltva, hogy teszteljem a Meoptát. Ezt a műveletet vadászat végéig folytattam, ami kb 7 körül lehetett. A hold most úgy 70%-os, de eltakarta teljesen a vastag felhőzet. Körülöttem szántás és levágott rét. Szürkület beálltával még mindig megfelelően láttam, és a sötétség elérkeztével is inkább a szántáson volt a nagyobb visszaesés. A rétre kijött egy suta a két gidájával olyan 70m-re, még a vill.pont sem kellett volna a lövéshez. Majd belekukkoltam barátom 6x42 SB célcsövébe. Meglepődött Nagyon tud az a "kis" cső, majdnem tudta azt amit a Zeiss.  A Meopta képe nem volt olyan kontúros és világos mint  Schmidt-Bender-é,  csak a látómező és a vill pont szólt az R1 mellett. Mindent összevéve úgy gondolom jó szolgálatot fog tenni a Cseh remek. Emelem

Még sose néztem Meopta 7x56 távcsőbe de nekem már a szám se tetszik . Többen köztük én is leírtam hogy a nagy frontlencse átmérő nem biztos hogy azt a különbséget fogja adni amit ez alapján gondolni lehet. Volt szerencsém  összehasonlítani a 7x50 es Meoptát a 6x42 S&B -el . Az utóbbi győzött. Pontosan az a tapasztalatom a Meoptával mint neked - nem olyan kontúros a kép. Első és legfontosabb a célt látni  ezen érdemes elgondolkodni. Szerintem egy 8x56 -os S&B világító pont nélkül is többet ér mint egy 7x vagy 8x 56 -os meopta világító ponttal. Az ára meg szerintem ua.  Félre ne értsen senki a Meopta egyébként egy nagyon stabil jó átlagos cső. Csak ha már összehasonlítjuk egy S&B -el .............. Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6661 Dátum: 2013. December 13. - 17:45:38 »

...................... nekem már a szám se tetszik . .........................

Ebben egyet értünk, láttam már szebbet én is. Esetleg próbálkozhatnál Labello-val, hogy ne cserepesedjen ki! Stoel
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #6662 Dátum: 2013. December 13. - 18:35:21 »

Ebben egyet értünk, láttam már szebbet én is. Esetleg próbálkozhatnál Labello-val, hogy ne cserepesedjen ki! Stoel


  Rossssz  vagy!
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6663 Dátum: 2013. December 13. - 19:36:07 »

Ebben egyet értünk, láttam már szebbet én is. Esetleg próbálkozhatnál Labello-val, hogy ne cserepesedjen ki! Stoel



  KABBE !!!!    Labelloval vagy anélkül !     Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6664 Dátum: 2013. December 13. - 21:28:28 »


  KABBE !!!!    Labelloval vagy anélkül !     Wave
Na de akkor már Labelloval kapja bé.
Elgondolni is rossz, ahogy az élesre cserepesedett, szélfútta ajkaival.......brrrrrrrrrrrrr........ Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
forester73
Vendég
« Új üzenet #6665 Dátum: 2013. December 14. - 08:19:23 »

Idézet
Többen köztük én is leírtam hogy a nagy frontlencse átmérő nem biztos hogy azt a különbséget fogja adni amit ez alapján gondolni lehet

Pista az átmérőhöz szem is kell ami feldolgozza azt a bizonyos fénymennyiség pluszt . De azt sem szabad elfelejteni , hogy az alapanyag és a kidolgozás legalább olyan fontos . Ezért nem lehet pusztán a számok és a márka alapján véleményt mondani . Pl.: Két barátom ült a lesen vendég és hivatásos , vendég kőgazdag mindenből a legjobb minőséget -mellesleg jó lövő és kitartó vadász- megvevő egy Leica Ultravid 8x50 keresővel , hivatásos a tőllem vett Delta 9x63-al . Az árkülönbség kb.:10 szeres , világosban egyértelműen megmutatkozott a Leica előnye , majd szükületben elolvadt , negyed holdnál már  a Delta előnye megkérdőjelezhetettlen  , messzebre és élesebben lehet vele látni . Azóta gazdag barátunk is 9x63 Deltát szorongat esti/éjszakai vadászatokon . Ezt nem azért írtam le mert a Delta jobb mint a Leica , valószínüleg azonos optikai paraméterekkel más lenne az eredmény , de ha az embernek jó a szeme és ez fontos - bizonyos kor felett természetes , hogy a szem mozgató izmok gyengülnek ezért a pupilla nem képes feldolgozni egy bizonyos fénymennyiségnél többet- akkor van értelme nagyobb nagyítású optikának . De azt nem szabad egyértelműsíteni , hogy  a prémiumok minden esetben jobbak , a olcsóbbak meg egyértelműen rosszabbak , sok egyébb szempont is közre játszhat . Vadásztattam egy öreg barátomat szórón , megjöttek a disznók nézem  a keresővel ő a 3-12x56-os Zeiss Diavari-val . Sok süldő két kocával , mondom neki látod ? Mondja , hogy nem , eszembe jut biztos azért mert én a 9x63-sal nézem . Felveszem a puskámat 2.5-16x50 Deltával , nézem és látom is a disznókat . Mondom az öregnek , hogy melyiket lője . Azt mondja ő nem látja , elkérem a puskáját és nézem a disznókat , tökéletesen látom őket , határozottan jobban mint az 50-es deltával . Mit tegyek , mondom neki figyeljen irányítsa a fegyvert a szóróra és cálozzon és én világítani fogok ő meg lőjön . OK . Lámpa fel a disznók vagy 3-4 másodpercig bambán állnak majd egy buffanás és tünés . A puska néma ,maradt . Kérdem az öreget miért nem lőtt , mire a felelet :  Elvakított a lámpa !( régi szíjjas Héliátor) . Ugyan akkor van olyan ismerősőm aki 65 éves és úgy lát mint én , egy 6x42 S&B hungáriával is lő 5-10disznót évente .

Üdv az OGRE
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6666 Dátum: 2013. December 14. - 09:46:02 »

Pista az átmérőhöz szem is kell ami feldolgozza azt a bizonyos fénymennyiség pluszt .

Üdv az OGRE

Ezt értem sőt érzem !  Rííí  Csak az nem tetszik mikor a max 7mm re táguló pupillát még további tágulásra akarják késztetni hogy ki tudja használni a 7x56 os esetleg 6x56 -os távcsövek képességeit .  Egyéni adottság az amiről írsz - sajnos sok vadásznak idős korára az lenne az ideális ha a betekintő lencsét egyéni igényei szerint csiszoltatná , nem elsősorban a dioptria miatt ( néha azért is ) hanem a cilinder és egyéb eltérések miatt. Úgy tudom van erre lehetőség már hazánkban is. Észreveszem ezt saját magamon is és szerencsére már nem akarok mindig mindent meglőni inkább kivárom hogy kedvező helyzet és távolság legyen , van ebben is izgalom bőven .                     S.Peti
Naplózva
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #6667 Dátum: 2013. December 14. - 11:59:14 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne ,hogy régi 8x56 zeiss céltávcsőnél az oldalirány állításnál ,ha a szálkeresztet szeretném jobbra mozgatni akkor az óramutató járásával megegyezően vagy ellentétesen kell tekerni?
A lőtéren a fegyver be lett lőve és 100 m-en a lövések a középtől jobbra kicsit fel mentek a lőlap szerint.Aki végezte a belövést nem állított rajta,mert azt mondta " fekete kör egy disznó szíve az meg hogy a felső vagy alsó része kapja a lövést az mindegy!"
3 illetve 4 cm re mentek jobbra a lövések ezért szeretnék pár klikket a szálkereszten mozdítani. A magasság az rendbe volt.

Segítségeteket köszönöm
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6668 Dátum: 2013. December 14. - 13:29:59 »

Idézet
author=BalazsTamas link=topic=54.msg233724#msg233724 date=1387018754
.Aki végezte a belövést nem állított rajta,mert azt mondta " fekete kör egy disznó szíve az meg hogy a felső vagy alsó része kapja a lövést az mindegy!"

           Fej a falba     üzenem az embernek  Tasli
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 14. - 15:11:01 írta Sakac » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6669 Dátum: 2013. December 14. - 16:51:15 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne ,hogy régi 8x56 zeiss céltávcsőnél az oldalirány állításnál ,ha a szálkeresztet szeretném jobbra mozgatni akkor az óramutató járásával megegyezően vagy ellentétesen kell tekerni?
A lőtéren a fegyver be lett lőve és 100 m-en a lövések a középtől jobbra kicsit fel mentek a lőlap szerint.Aki végezte a belövést nem állított rajta,mert azt mondta " fekete kör egy disznó szíve az meg hogy a felső vagy alsó része kapja a lövést az mindegy!"
3 illetve 4 cm re mentek jobbra a lövések ezért szeretnék pár klikket a szálkereszten mozdítani. A magasság az rendbe volt.

Segítségeteket köszönöm

"Aki végezte a belövést nem állított rajta,mert azt mondta " fekete kör egy disznó szíve az meg hogy a felső vagy alsó része kapja a lövést az mindegy!" "

Avagy benne van egy tenyérnyibe. Rííí Rííí Rííí Nem Nem Nem Fej a falba Elver
Naplózva
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #6670 Dátum: 2013. December 14. - 18:26:38 »

Hát igen
Pont ez az!!!!!!!!! Ez nem normális dolog és egy hivatalos helyen....... Nem Nem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6671 Dátum: 2013. December 14. - 19:18:25 »

A lőtéren a fegyver be lett lőve és 100 m-en a lövések a középtől jobbra kicsit fel mentek a lőlap szerint.Aki végezte a belövést nem állított rajta,mert azt mondta " fekete kör egy disznó szíve az meg hogy a felső vagy alsó része kapja a lövést az mindegy!"
3 illetve 4 cm re mentek jobbra a lövések ezért szeretnék pár klikket a szálkereszten mozdítani. A magasság az rendbe volt.
Csak egy jóindulatú tanács:
Próbalövés nélkül ne állíts a szálkereszten.

Az illetőnek, aki "belőtte" a fegyveredet, meg egy jó nagy lóf@sz a seggébe!!!!!!
De semmin nem lepődök meg.
Tavaly jön az egyik idősebb vadásztársunk azzal, hogy nem érti, miért sebzett meg egy szarvast, hiszen 50 méteren a lövései benne voltak egy A4-es papírlapban.....ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Fej a falba Fej a falba Fej a falba
Egyáltalán nem értette, hogy mi ezzel a baj.....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #6672 Dátum: 2013. December 14. - 19:21:45 »

Hát igen
Pont ez az!!!!!!!!! Ez nem normális dolog és egy hivatalos helyen....... Nem Nem


Távol álljon, hogy megbántsalak, de had kérdezzem meg, hogy ha kértél egy szolgáltatást és az nem megfelelő, mert ugye ez nem az, akkor miért nem tetted szóvá !? :Mosolyog

Tudjuk nagyon jól, hogy az írásod alapján a belövés nem volt megfelelő, sem helyileg, sem szórásképileg. Emelem




Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #6673 Dátum: 2013. December 15. - 10:33:21 »

Még sose néztem Meopta 7x56 távcsőbe de nekem már a szám se tetszik . Többen köztük én is leírtam hogy a nagy frontlencse átmérő nem biztos hogy azt a különbséget fogja adni amit ez alapján gondolni lehet. Volt szerencsém  összehasonlítani a 7x50 es Meoptát a 6x42 S&B -el . Az utóbbi győzött. Pontosan az a tapasztalatom a Meoptával mint neked - nem olyan kontúros a kép. Első és legfontosabb a célt látni  ezen érdemes elgondolkodni. Szerintem egy 8x56 -os S&B világító pont nélkül is többet ér mint egy 7x vagy 8x 56 -os meopta világító ponttal. Az ára meg szerintem ua.  Félre ne értsen senki a Meopta egyébként egy nagyon stabil jó átlagos cső. Csak ha már összehasonlítjuk egy S&B -el .............. Emelem

Amit leírtam azt csupán egy gyönge kis tesztnek szántam. Mielőtt vásárlásra adtam a fejem a céltávcsöves topikot elejétől a végéig elolvastam. Sőt más oldalakon is olvasgattam, és a témával kapcsolatban emberekkel is beszélgettem arról, hogy ennyi pénzért mit érdemes választanom. Mindenhol azt írták és mondták hogy a Cseh gyártmány a prémium kategória alsó részébe tartozik. Én is tisztában vagyok azzal hogy egy SB minden tekintetben jobb egy Meoptánál, de ebben az árban nem tudtam volna vill. pontos bármilyen "nagyobb" márkát venni. Én meg vagyok vele elégedve, és számomra ez a legfontosabb. Ha annyi pénzem lesz hogy vegyek 500,000ft-ért célcsövet, akkor már nem is izs-el fogok vadászni. Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #6674 Dátum: 2013. December 15. - 12:28:55 »

a Cseh gyártmány a prémium kategória alsó részébe tartozik.

Csak a tényszerűség kedvéért: ez azért picit túlzás szerintem. Jó kis középkategóriás cső az, nagyon is, de elmarad a prémium céltávcsövektől.

Az igazság valahol ott van, amit Stefi írt.

A legfontosabb pedig, hogy Neked megfelel.  Igen

 Emelem
 
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 [445] 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: