Oldalak: 1 ... 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 [443] 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454490 alkalommal)
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #6630 Dátum: 2013. December 04. - 18:11:56 »

Persze!
Vagy átfúrod,és egy szeget átnyomsz rajta,kalapáccsal meg elkampítod mindkét végét.
Fogóval oldható kötést készítettél .

Amit említettél,a sziloplaszt megfogja simán,és oldható a gumi sérülése nélkül is,a pálmatex ,F.b.s erősebb,az nem lesz könnyen oldható.
Ilyen távcsövem lenne,nem awab bilincseznék,meg kábelkötegelőznék ,egyébként ha a gumit ha megszorítod vele meglátszik rajta,és deformálódik,az biztos.



Jópofa vagy!
Nem csak "awab" bilincs van.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6631 Dátum: 2013. December 05. - 19:29:29 »

Szép estét mindenkinek
Azt szeretném kérdezni, hogy nincs-e valakinek robbantott rajza a kis zeiss zf4/N céltávcsőhöz, vagy valami cím, ahol megnézhetném. A gugli már nem annyira a barátom:-)
Előre is köszönöm
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
sab
Vendég
« Új üzenet #6632 Dátum: 2013. December 05. - 19:40:22 »

Szép estét mindenkinek
Azt szeretném kérdezni, hogy nincs-e valakinek robbantott rajza a kis zeiss zf4/N céltávcsőhöz, vagy valami cím, ahol megnézhetném. A gugli már nem annyira a barátom:-)
Előre is köszönöm

Mert ?

Mi a gond ? :Mosolyog
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6633 Dátum: 2013. December 05. - 20:01:46 »

Mert ?

Mi a gond ? :Mosolyog
Hát gond az csak annyi, hogy jó koszosak a lencsék, nem csak kívül. Amúgy az egész kívülről is ramaty szegény. Namármost én kitaláltam, hogy megpróbálom rendbetenni egy kicsit. Tudom, hogy ezt szakemberre kéne bízni :-)  , de hajt a kíváncsiság is, mert ilyen vagyok, meg hát a gazdaságosság. A cső egyébként ingyen volt, szóval a tisztítás stb. árából végülis lehetne egy kis zeissem, de a kíváncsiság, meg a kihívás..... Szóval megpróbálnám.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #6634 Dátum: 2013. December 05. - 20:40:51 »

Hát gond az csak annyi, hogy jó koszosak a lencsék, nem csak kívül. Amúgy az egész kívülről is ramaty szegény. Namármost én kitaláltam, hogy megpróbálom rendbetenni egy kicsit. Tudom, hogy ezt szakemberre kéne bízni :-)  , de hajt a kíváncsiság is, mert ilyen vagyok, meg hát a gazdaságosság. A cső egyébként ingyen volt, szóval a tisztítás stb. árából végülis lehetne egy kis zeissem, de a kíváncsiság, meg a kihívás..... Szóval megpróbálnám.
Az Eladás topicban éppen hirdetnek egyet...alkudj belőle egy kicsit,jobban jársz... Kacsint Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6635 Dátum: 2013. December 05. - 20:58:34 »

Hát gond az csak annyi, hogy jó koszosak a lencsék, nem csak kívül. Amúgy az egész kívülről is ramaty szegény. Namármost én kitaláltam, hogy megpróbálom rendbetenni egy kicsit. Tudom, hogy ezt szakemberre kéne bízni :-)  , de hajt a kíváncsiság is, mert ilyen vagyok, meg hát a gazdaságosság. A cső egyébként ingyen volt, szóval a tisztítás stb. árából végülis lehetne egy kis zeissem, de a kíváncsiság, meg a kihívás..... Szóval megpróbálnám.

Akkor hajrá ! Emelem
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #6636 Dátum: 2013. December 05. - 21:06:52 »

Akkor hajrá ! Emelem

Lesz egy meló dupla áron.  Kacsint

Leírtam már itt azthiszem:  Fatertől vásárolt emberünk egy horgászorsót. Pár nap múlva hozza: szétszedte és nem tudta összerakni.
                                     Szervíz, orsó vissza, gazdi örül.
                                     Nem telik el egy hét, hozza vissza: "Megnéztem mitől lett jó, és megint nem megy össze."  Röhög
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6637 Dátum: 2013. December 05. - 21:26:39 »

Az Eladás topicban éppen hirdetnek egyet...alkudj belőle egy kicsit,jobban jársz... Kacsint Wave
Félreértesz. Nem szeretnék távcsövet venni. Illetve szeretnék egyszer egy mondjuk 7x50-es sb-t. :-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6638 Dátum: 2013. December 05. - 21:29:40 »

Akkor hajrá ! Emelem

Köszönöm, majd igyekszem.
Ui.: egyáltalán nem biztos, hogy nem fogok tanácsot kérni,ha szabad
Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6639 Dátum: 2013. December 05. - 21:34:00 »

Lesz egy meló dupla áron.  Kacsint

Leírtam már itt azthiszem:  Fatertől vásárolt emberünk egy horgászorsót. Pár nap múlva hozza: szétszedte és nem tudta összerakni.
                                     Szervíz, orsó vissza, gazdi örül.
                                     Nem telik el egy hét, hozza vissza: "Megnéztem mitől lett jó, és megint nem megy össze."  Röhög
Röhög Jó sztori
Én azért vállalom a kockázatot. És ha esetleg sikerül, akkor majd felkerül a még nem is létező kispuskámra
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #6640 Dátum: 2013. December 06. - 11:27:03 »

Röhög Jó sztori
Én azért vállalom a kockázatot. És ha esetleg sikerül, akkor majd felkerül a még nem is létező kispuskámra
 Emelem

Ugyanilyen kiszeissel jártam úgy, hogy belülről bepárásodott.
Na, majd szétszedem, hisz adja magát, hogy hol kéne kicsavarni a lencserögzítő gyűrűt.
Így is tettem, de hamar ürömre vált az örömem: a lencse kicsúszott a gyűrűből, és a kövön százmillió darabra tört...
Végül 6 ezer forintért egy idős optikus bácsi rakott új lencsét bele, meg ki is tisztította.

A tanulságot meg mindenki szűrje le maga.  Röhög Röhög
Naplózva
lacesz001
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #6641 Dátum: 2013. December 06. - 12:30:53 »


És mit tud? Ajánlott vagy nam ajánlott kategótiába trtoznak? Elsősorban a céltávcsöveire gondolok.
Üdv.  István

Szia István. Nekem egy yukon craft 3-12x56-os céltávcsövem van 30-06-os marlinon majdnem egy éve, és a sok rossz ellenére amit a fórumokon írtak róla(persze legtöbb vadásztárs hallomásból tudja a tutit) mondhatom nyugodtan hogy nem bántam meg hogy megvettem.Ezt a pénzt simán megéri (és 10 év garancia van rá) a piros pont a legkisebb álláson egyáltalán nem zavaró, a lövést állja nem állítódott el. Kb negyed holdnál már simán látni vele annyit amennyi a biztos lövéshez kell.Biztos vagyok benne hogy előbb nyúlok a lámpához mint akinek komolyabb (prémium kat.)távcsöve van de ez nem zavar. Amelyik disznóval összehozott a vadászszerencse eddig ( persze lötávon belűl 100-150 m) biztonsággal meglőttem és nem jártam úgy mint sok fórumon írták ( megveszed és kidobott pénz lesz mert nem látsz vele rendesen zavaró a pont stb.).Szerencsére barátok által kaptam egy vadász telefonszámát aki ezt használja,felhívtam és csak jókat mondott róla( azt mondta 30 éve vadászik és sok csőbe nézett már bele nyugodtam vegyem meg nem fogok benne csalódni,és igaza lett)Mindenki a deltákat isteníti pedig ha megnézed a vadászaprót egyre több az eladó használt belőle (talán mégsem olyan tuti?)ha valami nem váltja be az elvárásokak az ember próbál cserélni gondolod yukont senki nem vesz vagy ha megveszi és egy szar beletörődik és megpróbálja úgy használni szerintem eladná de ez az én véleményem.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #6642 Dátum: 2013. December 06. - 13:30:58 »

Lesz egy meló dupla áron.  Kacsint
Fatertől vásárolt emberünk egy horgászorsót. Pár nap múlva hozza: szétszedte és nem tudta összerakni.
                                     Szervíz, orsó vissza, gazdi örül.
                                     Nem telik el egy hét, hozza vissza: "Megnéztem mitől lett jó, és megint nem megy össze."  Röhög
Nagyapám járt így anno a zsebórájával...ki akarta tisztítani belülről (zsebpiszok és társai),szétszedte-összerakta,nem működött.Elvitte óráshoz,aki bagóért megjavította.Az öreg mikor kifizette,megkérdezte,mi baja volt?! A mester annyit mondott: nem értő kezek nyúltak hozzá! Röhög
Naplózva
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #6643 Dátum: 2013. December 08. - 19:45:01 »

Tisztelt fórumtársak!

A véleményetekre lennék kíváncsi az alábbi céltávcsővel kapcsolatban. Elsősorban a szürkületben való használhatósága érdekelne. Elegendő az 50mm-es tárgylencse?
Leupold VX-R 3-9X50 Duplex világító pontos

Üdv.  István
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6644 Dátum: 2013. December 08. - 20:32:28 »

20-25 év közötti Kahles vario céltávcső lehet 29 mm-es tubussal?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 [443] 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: