Oldalak: 1 ... 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 [438] 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454471 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #6555 Dátum: 2013. November 18. - 19:45:14 »

Egy (még) nem fórumozó barátom érdeklődik,hogy Magyarországon (Kornélon kívül) ki és hol forgalmaznak Kaps és Docter céltávcsövet?
A 3 éves Deltát akarja lecserélni...mily' meglepő???!!! Vállat von Röhög

Szia!

A Docter céltávcsövemet annak idején Kátaiéktól vettem Orosházán. Úgy tudom Szegeden is van boltjuk.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #6556 Dátum: 2013. November 19. - 09:12:18 »

Sose értettem, hogy miért nem olyan gyártótól választ valaki, aminek van bejáratott magyar képviselete?
Hiába jó a Kaps és a Docter is, még használtban eladni is nehéz őket, mert a ritkaságuk miatt tartanak tőlük az emberek.

Szerintem azért, mert az említett márkák (Kaps és Docter) tényleg nagyon jók, és az áruk valamivel kedvezőbb, mint a többi prémium gyártó termékei.
Lehet, hogy én vagyok a  Nooormalis? , de még sohase vettem meg azért egy terméket, mert olyan képviselete vagy garanciája van, hogy csak na.
Általában ha valami elromlik (céltávcsőnél pl. odaütöm - leejtem) az úgy se garanciális.  Rííí 
Én a 1,5-6x42-es Kaps-ommal nagyon meg vagyok elégedve, és úgy tudom, Te is "bele voltál bolondulva" a Docteredbe, amíg el nem bizniszelted puskástul... Kacsint Ördög
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #6557 Dátum: 2013. November 19. - 09:39:30 »

Szerintem azért, mert az említett márkák (Kaps és Docter) tényleg nagyon jók, és az áruk valamivel kedvezőbb, mint a többi prémium gyártó termékei.
Lehet, hogy én vagyok a  Nooormalis? , de még sohase vettem meg azért egy terméket, mert olyan képviselete vagy garanciája van, hogy csak na.
Általában ha valami elromlik (céltávcsőnél pl. odaütöm - leejtem) az úgy se garanciális.  Rííí 
Én a 1,5-6x42-es Kaps-ommal nagyon meg vagyok elégedve, és úgy tudom, Te is "bele voltál bolondulva" a Docteredbe, amíg el nem bizniszelted puskástul... Kacsint Ördög
 Wave

 Igen
Ezt a hozzászólást én is írhattam volna, a Kaps helyett Docter szöveggel.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6558 Dátum: 2013. November 19. - 10:23:25 »


Nem tudom hogy a S&B távcsöveket (talán a Hungarykat) javítják e nálunk ezért ezt venni fő szempontnak vásárláskor szerintem felesleges.
Nekem a garanciás Zeiss céltávcsövet Londonba küldték ki . (Meg is jött a válasz hogy nézzük meg a szereléket és tényleg az volt a baj.) Hozzátartozik a dologhoz hogy még garancia papírt sem kértek szerintem a szám alapján tudták a távcső "előéletét" .   
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #6559 Dátum: 2013. November 19. - 10:25:39 »

Szerintem azért, mert az említett márkák (Kaps és Docter) tényleg nagyon jók, és az áruk valamivel kedvezőbb, mint a többi prémium gyártó termékei.
Lehet, hogy én vagyok a  Nooormalis? , de még sohase vettem meg azért egy terméket, mert olyan képviselete vagy garanciája van, hogy csak na.
Általában ha valami elromlik (céltávcsőnél pl. odaütöm - leejtem) az úgy se garanciális.  Rííí 
Igen Taps Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6560 Dátum: 2013. November 19. - 12:53:12 »

Nem tudom hogy a S&B távcsöveket (talán a Hungarykat) javítják e nálunk ezért ezt venni fő szempontnak vásárláskor szerintem felesleges.
Nekem a garanciás Zeiss céltávcsövet Londonba küldték ki . (Meg is jött a válasz hogy nézzük meg a szereléket és tényleg az volt a baj.) Hozzátartozik a dologhoz hogy még garancia papírt sem kértek szerintem a szám alapján tudták a távcső "előéletét" .   

" (Meg is jött a válasz hogy nézzük meg a szereléket és tényleg az volt a baj.) "


Hát ez égés volt akkor.

Főleg, hogy ha nem sikeres egy fegyverbelövés, jellegzetesen nem mennek végig a pontokon, hogy a céltávcsövön kivül még mi eredményezheti a jelenséget.

Farész (lengőcső hiányossága, szerelék rögzítetlensége, vagy nem megfelelő beszabályozottsága, cső tulméretessége, lőszer-cső, szeret-nem szeret effektus, céltávcső toronyszerkezet végállásba való mivolta, és ami a vég, az a nem megfelelő lőkészség.

Ez utóbbi miatt már járt nálam 2 fő kiváló lőkészéggel rendelkező fiatal emberke Debrecen környékéről, akik elmondásuk alapján az egész vt-nek Ők végzik a munkát.

Céltávcsövet nem tudták belőni a fegyverhez ezért látogattak meg.

Minden átnézve, gond nem találva, szóráskép is ennek megfelelően kiváló.

Gondoltam, hogy akkor nézzük meg az utolsó pontot : lőkészég.

Nos, az a holdon és siralmas.

Hát ennyi. Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #6561 Dátum: 2013. November 19. - 13:22:13 »

Sok múlik a fegyvermesteren kétségtelen.....
A CZ 550 stucnira szerelt S&B Hunária 8*56 nál a tubust fogó gyűrű és a tubus találkozásánál korrozió látszik az alun.
A festés lepattant közvetlen a gyűrűnél és az alumíniumon látszik a korrozió.... Szuper.




Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6562 Dátum: 2013. November 20. - 07:14:45 »


" (Meg is jött a válasz hogy nézzük meg a szereléket és tényleg az volt a baj.) "


Hát ez égés volt akkor.

Főleg, hogy ha nem sikeres egy fegyverbelövés, jellegzetesen nem mennek végig a pontokon, hogy a céltávcsövön kivül még mi eredményezheti a jelenséget.

Farész (lengőcső hiányossága, szerelék rögzítetlensége, vagy nem megfelelő beszabályozottsága, cső tulméretessége, lőszer-cső, szeret-nem szeret effektus, céltávcső toronyszerkezet végállásba való mivolta, és ami a vég, az a nem megfelelő lőkészség.

Ez utóbbi miatt már járt nálam 2 fő kiváló lőkészéggel rendelkező fiatal emberke Debrecen környékéről, akik elmondásuk alapján az egész vt-nek Ők végzik a munkát.

Céltávcsövet nem tudták belőni a fegyverhez ezért látogattak meg.

Minden átnézve, gond nem találva, szóráskép is ennek megfelelően kiváló.

Gondoltam, hogy akkor nézzük meg az utolsó pontot : lőkészég.

Nos, az a holdon és siralmas.

Hát ennyi. Emelem

A CZ 550 FS 9,3x62 fegyveremen egy idő után jelentkezett az a jelenség hogy egy fél doboz lőszer ellövése után  néhány centit emelkedett a találat pont. Miután visszajött az eredmény tüzetesebben megvizsgáltuk a komlói szerelék és a fegyver kapcsolatát és azt tapasztaltuk hogy a szerelék előre mozdulva kicsit "túrta" is a talpat. Kapott egy fém tüskét a szerelék és azóta évek óta nem mozdult el.                Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6563 Dátum: 2013. November 20. - 17:26:12 »

A CZ 550 FS 9,3x62 fegyveremen egy idő után jelentkezett az a jelenség hogy egy fél doboz lőszer ellövése után  néhány centit emelkedett a találat pont. Miután visszajött az eredmény tüzetesebben megvizsgáltuk a komlói szerelék és a fegyver kapcsolatát és azt tapasztaltuk hogy a szerelék előre mozdulva kicsit "túrta" is a talpat. Kapott egy fém tüskét a szerelék és azóta évek óta nem mozdult el.                Emelem

Jó, hogy le lett írva, mert akkor egy friss történet.

Ma B.p-ről hoztak egy rakás fegyvert, felszerelni belőni, ellenőrizni.

Egyik egy CZ volt Komlói fix szerelékkel, tulajdonosa egyik kollégámmal szereltette fel.
Kolléga azzal kezdte, hogy az első talpazat részből kidobta a megcsúszás gátlót ! Nem

Persze, hogy van annak szerepe, és végső esetben képes a sínen a szereléktalpazat feltorlódni és ezáltal a lőkép is megváltozni.

Nem véletlen, és nem unalomból vannak a megcsúszásgátlók kitalálva, Peti István sem azért csinálja, mert sok a vasanyag és el kell dolgozni azt.

Jelenlegi Komlói fix szerelékek esetében pld. egy CZ-550-es esetében mint két talpazaton megtalálható a megcsúszásgátló.

De még az IZS-18MH esetében is, pedig rég még a fegyverről is hiányzott az előkészítése, úgy kellett zsákfuratot készíteni a sínre.

Szakembereknek tudnia kell, hogy minek és hol mi a szerepe és ha az el van hagyva, akkor milyen következményekkel járhat az.

Végső esetben képes a céltávcsövet tubusilag eltörni, mivel a párhuzamosság meg fog szűnni. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6564 Dátum: 2013. November 20. - 17:37:39 »

Jó, hogy le lett írva, mert akkor egy friss történet.


Én a vadi új Zeiss -hez szinte hozzá se mertem nyúlni nem hogy felszerelni. Teljesen rábíztam magam a fegyvermesterre - gondolom érthető .
A leszerelést a gari érvényesítés előtt is vele csináltattam - hogyan nem vette akkor észre a megcsúszást  Vállat von  Végül is ez Őt minősíti .
Egyébként amit ember alkot abban benne van a hiba is . Azóta is hozzá viszem az olyan dolgokat ami az én tapasztalatomat (bátorságomat) meghaladja mert egyébként jó szakember - de hát a jó szakembereknek is vannak rossz napjai . Gondolom ezt magadon is megtapasztaltad.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6565 Dátum: 2013. November 20. - 17:59:54 »

Én a vadi új Zeiss -hez szinte hozzá se mertem nyúlni nem hogy felszerelni. Teljesen rábíztam magam a fegyvermesterre - gondolom érthető .
A leszerelést a gari érvényesítés előtt is vele csináltattam - hogyan nem vette akkor észre a megcsúszást  Vállat von  Végül is ez Őt minősíti .
Egyébként amit ember alkot abban benne van a hiba is . Azóta is hozzá viszem az olyan dolgokat ami az én tapasztalatomat (bátorságomat) meghaladja mert egyébként jó szakember - de hát a jó szakembereknek is vannak rossz napjai . Gondolom ezt magadon is megtapasztaltad.

"de hát a jó szakembereknek is vannak rossz napjai . Gondolom ezt magadon is megtapasztalta
d. "

Nem emlékszem ilyenre, de ha lenne is, akkor nem vállalok az napra semmit.

""hogyan nem vette akkor észre a megcsúszást"

Ha hiányos a szerelék, akkor azt lehet korrigálni, megelőzendő a nagyobb gondot.

Addig ki sem kell menni a lőtérre.

Másik meg ha a gyűrűkben csúszna meg a céltávcső, akkor ennek ellenőrzésére elegendő kicsit lematrizácni a gyűrűknél a tubust és mát látható is megcsúszáskor, mivel a feltorlódik.

Ez mind csak kis idő és figyelmesség kérdése, mert ellenkező esetben károkozás is lehet, amit ha a fegyverjavító követ el a munkája figyelmetlenségeként, akkor az nem kellemes.

Nem titok, hogy nálam is volt tubus megcsúszás egy .300 WM Steyr fegyver esetében, mikor a gyártó elfelejtette megérdesíteni a gyűrűk belső felületét, pont ennek elkerülése végett.

Szerelék majd 100 ezer ft volt és csak egy ilyen kis mutatványt hagytak el, ami mint kiderült, több szerelék esetében is hiányos volt. Emelem


Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6566 Dátum: 2013. November 21. - 11:18:19 »


Az eredeti Steyr szerelékekről hallottam hogy a gyűrű féldarabokat összefogó csavart nem imbuszkulcsosra gyártják (látom is Rííí ) és elég nehéz jól meghúzni. Akitől vettem a Steyrt az saját maga szerelte fel a távcsövét - Hát erre mondják hogy "suszter a kaptafánál"   kb. 3 centi hosszan túrta meg a S&B távcső oldalát a szerelék mert előre talált ballagni lövéskor a távcső (illetve a puska ment hátra és a távcső akart helyben maradni) . Ördög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6567 Dátum: 2013. November 21. - 13:01:42 »

Az eredeti Steyr szerelékekről hallottam hogy a gyűrű féldarabokat összefogó csavart nem imbuszkulcsosra gyártják (látom is Rííí ) és elég nehéz jól meghúzni. Akitől vettem a Steyrt az saját maga szerelte fel a távcsövét - Hát erre mondják hogy "suszter a kaptafánál"   kb. 3 centi hosszan túrta meg a S&B távcső oldalát a szerelék mert előre talált ballagni lövéskor a távcső (illetve a puska ment hátra és a távcső akart helyben maradni) . Ördög

Valóban, eredeti oldható Steyr szereléknek ez a hibája.

Még ha óvatos is az ember és van megfelelően a csavar fejbe pontosan illeszkedő csavarhúzója, akkor is néha kiugrik.

Arról nem is beszélve, hogy ez a szerlék gyári új állapotában nyers, azt nem lehet azonnal felrakni, illeszteni és polírozgatni kell.

Ezzel szemben az EAW jobb megoldás, kétségtelen és kb. egy árban is vannak.

EAW belső sínes estében is vannak néha gondok, mikor nincsenek berecézve a belső idomok és ilyenkor szintév van a megcsúszás.

Belső sínesben és céltávcsőben egyenlőre az a legjobb mikor fogak vannak, ott kizárt a megcsúszás. Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #6568 Dátum: 2013. November 21. - 14:39:07 »

Én nem tartok tőlük,úgyhogy ha van egy ilyened,a Meoptám árának kétszereséig...alkuképesen... Kacsint

Az jó. Két 8x56-os Docterem volt, használt fegyverekkel kerültek hozzám. több hetes hirdetgetés és alkudozás után, 85 ezerért tudtam eladni őket. Ha S&B lett volna, tuti gyorsabban és többért tudtam volna eladni. Pedig nem kérdés, hogy a kategóriájuk azonos.

Szerintem azért, mert az említett márkák (Kaps és Docter) tényleg nagyon jók, és az áruk valamivel kedvezőbb, mint a többi prémium gyártó termékei.
Lehet, hogy én vagyok a  Nooormalis? , de még sohase vettem meg azért egy terméket, mert olyan képviselete vagy garanciája van, hogy csak na.
Általában ha valami elromlik (céltávcsőnél pl. odaütöm - leejtem) az úgy se garanciális.  Rííí 
Én a 1,5-6x42-es Kaps-ommal nagyon meg vagyok elégedve, és úgy tudom, Te is "bele voltál bolondulva" a Docteredbe, amíg el nem bizniszelted puskástul... Kacsint Ördög
 Wave

Puska nélkül bizniszeltem el, hogy a Benderemet feltehessem helyette, és egyáltalán nem voltam belebolondulva.
A Kapsod párnásodási jelenségét meg egyenesen érthetetlennek találom az árához képest.  Vállat von
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #6569 Dátum: 2013. November 21. - 21:13:01 »


Puska nélkül bizniszeltem el, hogy a Benderemet feltehessem helyette, és egyáltalán nem voltam belebolondulva.

Vállat von Igazából nem tudom már követni a "kavarásaidat", amennyi puska - távcső megfordult már a kezedben. :Mosolyog Nem szól szám Te biztos jobban emkékszel.  Igen Okos


A Kapsod párnásodási jelenségét meg egyenesen érthetetlennek találom az árához képest.  Vállat von


 Fejvakarás
Valamit rosszul tudsz. A céltávcsővel nem párnákat kell nézegetni, hanem pl.  Wildboar  Lő   Ördög
Nekem már megszolgálta az árát, és hol van még karácsony... Vigyorog
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 [438] 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: