Oldalak: 1 ... 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 [437] 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454456 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6540 Dátum: 2013. November 08. - 20:58:39 »

Hát azért a Kahles felső kategória, a Meopta nem igazán érhet a nyomába még a méretkülönbség ellenére sem...
Csak ugye a Magyar Vadászok nagy része nem igazán tudja megfizetni a komolyabb technikákat és inkább elhiszik, hogy az olcsó is van olyan jó...
Igen
Klasszisokkal lesz jobb a Kahles.

Mai belövés lőlapja:


Kaliber 30.06 Browning X-Bolt, Delta vario kukker.
A 3. lövés után 9 kattintás ment balra.
Eztán lőttem a 4. és 5. likat úgy, hogy oldal irányban nem történt semmi változás.
Ekkor tenyér éllel jó erősen megpofoztam a távcsövet minden irányból (helyre tettem az eszét Vigyorog ).
Ekkor jött a 6. lövés és két kattintás után lefelé a 7.-8.
Pár lövés és némi autós zötykölés után mindenképp érdemes lesz egy kontrollt lőni vele.

Az X-bolt meg nagyon tetszik Igen
Kezes fegyver.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6541 Dátum: 2013. November 08. - 23:55:02 »

Hát azért a Kahles felső kategória, a Meopta nem igazán érhet a nyomába még a méretkülönbség ellenére sem...
Csak ugye a Magyar Vadászok nagy része nem igazán tudja megfizetni a komolyabb technikákat és inkább elhiszik, hogy az olcsó is van olyan jó...

 Emelem
Egyik mondatoddal sem tudok vitatkozni.A másodikkal sem,ha azt általánosságban írod,ha viszont nekem szól akkor nem igaz. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #6542 Dátum: 2013. November 09. - 07:38:20 »

Hát azért a Kahles felső kategória, a Meopta nem igazán érhet a nyomába még a méretkülönbség ellenére sem...
Csak ugye a Magyar Vadászok nagy része nem igazán tudja megfizetni a komolyabb technikákat és inkább elhiszik, hogy az olcsó is van olyan jó...

 Emelem



Na azért túlzásokba ne essünk már!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6543 Dátum: 2013. November 09. - 07:39:21 »

Igen
Klasszisokkal lesz jobb a Kahles.

Mai belövés lőlapja:


Kaliber 30.06 Browning X-Bolt, Delta vario kukker.
A 3. lövés után 9 kattintás ment balra.
Eztán lőttem a 4. és 5. likat úgy, hogy oldal irányban nem történt semmi változás.
Ekkor tenyér éllel jó erősen megpofoztam a távcsövet minden irányból (helyre tettem az eszét Vigyorog ).
Ekkor jött a 6. lövés és két kattintás után lefelé a 7.-8.
Pár lövés és némi autós zötykölés után mindenképp érdemes lesz egy kontrollt lőni vele.

Az X-bolt meg nagyon tetszik Igen
Kezes fegyver.

Azért azt a kék kockát ilyen precízen elkészíteni sem volt kis idő. Mosolyog Kacsint Vigyorog Emelem

Elárulom, hogy miért volt ez a jelenség.

Elsőként is szárazon meg kell járatni a két toronyszerkezetet, de egyszerre csak az egyiket mindig, végállásba és vissza, majd mind a kettőt középre, és a durva belövést követően lehet és kell csak már minimálisat állítani.

Ekkor ez a jelenség nem lesz.

1-2-es lövést nézve remélem oldalban a szereléken történt az állítás, főleg az elsőt tekintve.
Magasságba is elég soknak számít, ha ennyit kell a toronyszerkezeten állítani, jobb, ha alá van tételezve, mert végállás vagy közeli helyzetbe kerülhet a toronyszerkezet és az nem egészséges.

Mondom ezt úgy, hogy nem voltam ott, csak felmerült bennem. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6544 Dátum: 2013. November 09. - 09:53:06 »

Azért azt a kék kockát ilyen precízen elkészíteni sem volt kis idő. Mosolyog Kacsint Vigyorog Emelem
Köszönöm, ez volt a belövés legkeményebb része Ördög

Elsőként is szárazon meg kell járatni a két toronyszerkezetet, de egyszerre csak az egyiket mindig, végállásba és vissza, majd mind a kettőt középre...
Igen, erről megfeledkeztem Stoel +1 "önmagát ostorozó kerengődervis, aki hamut hint a fejére" emotion..... Vigyorog

1-2-es lövést nézve remélem oldalban a szereléken történt az állítás, főleg az elsőt tekintve.
Magasságba is elég soknak számít, ha ennyit kell a toronyszerkezeten állítani, jobb, ha alá van tételezve, mert végállás vagy közeli helyzetbe kerülhet a toronyszerkezet és az nem egészséges.
A távcső egy Mauserről került át és az ottani beállítással történt az első lövés.
Azon nagyon ki volt tekerve jobbra és magasba a szálkereszt, az első lövés előtt behoztam kb. középállásba (szemre, átnézve a csövön és azt összenézve a kukkerral) és onnan indultunk.
A Bowningra tett szereléken nem lehet oldalirányt állítani, féltem is tőle, hogy mi lesz ha nagyon kifelé kacsintgat....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #6545 Dátum: 2013. November 09. - 10:22:50 »

Köszönöm, ez volt a belövés legkeményebb része Ördög
Igen, erről megfeledkeztem Stoel +1 "önmagát ostorozó kerengődervis, aki hamut hint a fejére" emotion..... Vigyorog
A távcső egy Mauserről került át és az ottani beállítással történt az első lövés.
Azon nagyon ki volt tekerve jobbra és magasba a szálkereszt, az első lövés előtt behoztam kb. középállásba (szemre, átnézve a csövön és azt összenézve a kukkerral) és onnan indultunk.
A Bowningra tett szereléken nem lehet oldalirányt állítani, féltem is tőle, hogy mi lesz ha nagyon kifelé kacsintgat....

Tudod mi a legegyszerűbb megoldás a középállításra ? :Mosolyog

Keresel egy tükröt, szembe rányomod az objektívet a tükörre, majd látni fogsz két szálkereszt képet.
Amelyik nem mozog, ahhoz kell ráállítani a másikat és voala, kész a teljesen középállítás. Emelem
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #6546 Dátum: 2013. November 09. - 12:54:30 »

Tudod mi a legegyszerűbb megoldás a középállításra ? :Mosolyog

Keresel egy tükröt, szembe rányomod az objektívet a tükörre, majd látni fogsz két szálkereszt képet.
Amelyik nem mozog, ahhoz kell ráállítani a másikat és voala, kész a teljesen középállítás. Emelem

 Emelem
Ezt eddig még sehol nem hallottam. Lehet, hogy a tájékozatlanságom miatt van.  Szerintem sokunknak, akik magunk végezzük a céltávcső felszerelést, értékes infót adtál közre.
Köszönöm: Büki
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #6547 Dátum: 2013. November 09. - 13:01:41 »

Emelem
Ezt eddig még sehol nem hallottam. Lehet, hogy a tájékozatlanságom miatt van.  Szerintem sokunknak, akik magunk végezzük a céltávcső felszerelést, értékes infót adtál közre.
Köszönöm: Büki

Itt van videón, ha érdekel...

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,77.585.html

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #6548 Dátum: 2013. November 17. - 11:48:16 »

Üdv!
A Zeiss oldalán miért nem találom a fix nagyítású céltávcsöveket? Fél éve még fent voltak. Esetleg megszüntették a gyártásukat?
Válaszokat előre is köszönöm!  Emelem
Naplózva
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #6549 Dátum: 2013. November 17. - 12:57:51 »

Szolidabb árfekvésű variábel céltávcsöveknél nagyítás állításakor előfordulhat találati pont eltolódás?
Ha igen, ez milyen mértékű lehet, illetve mennyire gyakori jelenség?
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #6550 Dátum: 2013. November 18. - 10:13:03 »

Egy (még) nem fórumozó barátom érdeklődik,hogy Magyarországon (Kornélon kívül) ki és hol forgalmaznak Kaps és Docter céltávcsövet?
A 3 éves Deltát akarja lecserélni...mily' meglepő???!!! Vállat von Röhög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6551 Dátum: 2013. November 18. - 12:06:38 »

Egy (még) nem fórumozó barátom érdeklődik,hogy Magyarországon (Kornélon kívül) ki és hol forgalmaznak Kaps és Docter céltávcsövet?
A 3 éves Deltát akarja lecserélni...mily' meglepő???!!! Vállat von Röhög

google. Emelem
Naplózva
csszoradi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #6552 Dátum: 2013. November 18. - 12:19:00 »

Egy (még) nem fórumozó barátom érdeklődik,hogy Magyarországon (Kornélon kívül) ki és hol forgalmaznak Kaps és Docter céltávcsövet?
A 3 éves Deltát akarja lecserélni...mily' meglepő???!!! Vállat von Röhög

Üdv!

Csak nem problémázik a Delta? Mégsem olyan jó, mint mondják? Mosolyog
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #6553 Dátum: 2013. November 18. - 12:41:20 »

Egy (még) nem fórumozó barátom érdeklődik,hogy Magyarországon (Kornélon kívül) ki és hol forgalmaznak Kaps és Docter céltávcsövet?
A 3 éves Deltát akarja lecserélni...mily' meglepő???!!! Vállat von Röhög

Sose értettem, hogy miért nem olyan gyártótól választ valaki, aminek van bejáratott magyar képviselete?
Hiába jó a Kaps és a Docter is, még használtban eladni is nehéz őket, mert a ritkaságuk miatt tartanak tőlük az emberek.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6554 Dátum: 2013. November 18. - 14:07:14 »

Sose értettem, hogy miért nem olyan gyártótól választ valaki, aminek van bejáratott magyar képviselete?
Hiába jó a Kaps és a Docter is, még használtban eladni is nehéz őket, mert a ritkaságuk miatt tartanak tőlük az emberek.
Én nem tartok tőlük,úgyhogy ha van egy ilyened,a Meoptám árának kétszereséig...alkuképesen... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 [437] 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: