Oldalak: 1 ... 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 [412] 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454452 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6165 Dátum: 2013. Május 04. - 15:50:12 »

Üdv sab
Elhiszem neked, én nem értek hozzá. A linkeg még ñem néztem, festünk épp, és csak telefonról írok. Én is úgy gondoltam, hogy a gyűrű talpából kellett volna lèszedni, de nem akartam beleszólni, pont azért, mert nem en vagyok a szakember. Nekem ez így, ha nem állítódik el, akkor megfelel. Vadászni, vadászias távon. Kiváncsi lennék, ha a parallaxis hiba nem volna, mennyi lenne a szórás:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
sab
Vendég
« Új üzenet #6166 Dátum: 2013. Május 04. - 19:00:09 »

Üdv sab
Elhiszem neked, én nem értek hozzá. A linkeg még ñem néztem, festünk épp, és csak telefonról írok. Én is úgy gondoltam, hogy a gyűrű talpából kellett volna lèszedni, de nem akartam beleszólni, pont azért, mert nem en vagyok a szakember. Nekem ez így, ha nem állítódik el, akkor megfelel. Vadászni, vadászias távon. Kiváncsi lennék, ha a parallaxis hiba nem volna, mennyi lenne a szórás:-)

Lehet, hogy megfelel Neked, de akkor sem helyes és lehet, hogy sérülést, vagy törést fog okozni a céltávcső tubusházán.

Nyugodtan lehet szólni bármelyik kollégának ha úgy gondoljuk, hogy nem helyes amit tesz, ezért megsértődni nem szabad.

Normális fegyverjavító nem titokban dolgozik, és amit csinál azt jó ha szóban is megosztja a tulajdonossal, mert a tulajdonosnak is jól esik, hogy olyan dolgokat tudhat meg, amire a későbbiekben akár szüksége is lehet.

Én pont ezért segítek a honlapon, hogy tudjátok, hogy mi a helyes és mi a helytelen, hogy kár ne keletkezzen ha lehetséges. Emelem

u.i. "mezei mester" megfogalmazás alatt mit értettél ?

Józsi bácsi a TSZ élmunkása ? Kacsint Vigyorog
Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #6167 Dátum: 2013. Május 04. - 21:26:05 »


Hihetetlen, hogy ebbe a szakmában is előfordulnak ilyen esetek (fenti írások). Szerencsénkre vannak segítő szakemberek (TAL), de   Booog  (siralmas)   , hogy nekünk mint felhasználóknak nem árt ha kicsit kikupálódunk ebben a szakmában is. Jól éreztem, hogy nem csak simán fel kell fúrni a szereléket és kész.
Tulajdonképpen a szerelék felszereléssel volt neked a probléma. Puska céltávcső OK. Jól is lősz.
 Emelem

Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6168 Dátum: 2013. Május 04. - 21:29:44 »

Mezei mester alatt(félreérthető)  én azt értettem,
értem, hogy, egyszerű ember, mint én.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6169 Dátum: 2013. Május 04. - 21:37:28 »

Ma vásároltam egy vadiúj Marlin XL7-es fegyvert, .30-06 kaliberben. Mint érdekességet írom le, hogy a gyári Picatinny-sínnek nevezett valami olyan pontatlan, hogy szabad szemmel bele nézve is látszik rajta hogy görbe. Ha úgy nézek bele, mintha célozni akarnék vele, akkor látszik, hogy nem fut végig egyenesen, bár az eleje és a hátulja is szépen ráfekszik a tokra. A korábban arra kigondolt "csak fel kell rá fogatni a szereléket" elmélet gyorsan megdőlt. Ettől eltanácsoltak és javasolták, hogy ne is gondolkozzam ebben az alumínium alkatrészben. Igazat adtam nekik és nem is magam akarom elvégezni a céltávcső felszerelését. Nem olyan egyszerű az, ha jobban megnézi az ember.




 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6170 Dátum: 2013. Május 05. - 08:11:14 »

Mezei mester alatt(félreérthető)  én azt értettem,
értem, hogy, egyszerű ember, mint én.

Sajnálatosan a mezei ember főleg nem tudhatja, de mint sajnálatosan a pld. is mutatja, van eset mikor a szakember sem tudja.

Ugye mindenki a céltávcsőnél keresgélte a hibát, pedig a hiba a szakértelemben volt, de én előre le is írtam, hogy mit és hogyan kell.

Minden kis mozzanatnak van jelentősége.

A bibi ekkor is bekövetkezhet, nálam is van hibajelenség, de azt próbálom nem én elkövetni.

Nagyon bosszantó, mikor egy Sauer szerelék nem megfelelő minőséget képvisel, vagy most találkoztam egy Steyr oldható szerelékkel melynél a gyűrű belső felületéről hiányzott a ricnizés (megcsúszás ellen) és a céltávcső képes volt megcsúszni.

80-100 ezer Ft-os szerelékekről van szó.

Már a gyártók is kezdenek trehányok lenni , még ilyen magas összeg esetén is elkövetnek alaphibákat.

 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6171 Dátum: 2013. Május 05. - 08:14:31 »

Ma vásároltam egy vadiúj Marlin XL7-es fegyvert, .30-06 kaliberben. Mint érdekességet írom le, hogy a gyári Picatinny-sínnek nevezett valami olyan pontatlan, hogy szabad szemmel bele nézve is látszik rajta hogy görbe. Ha úgy nézek bele, mintha célozni akarnék vele, akkor látszik, hogy nem fut végig egyenesen, bár az eleje és a hátulja is szépen ráfekszik a tokra. A korábban arra kigondolt "csak fel kell rá fogatni a szereléket" elmélet gyorsan megdőlt. Ettől eltanácsoltak és javasolták, hogy ne is gondolkozzam ebben az alumínium alkatrészben. Igazat adtam nekik és nem is magam akarom elvégezni a céltávcső felszerelését. Nem olyan egyszerű az, ha jobban megnézi az ember.




 Emelem

Minden esetben leírom, javaslom, hogy ennél a fegyvernél (is), ezzel a sínnel azt kell tenni, hogy azonnal el kell dobni.

Nem kell sínes, weaver oda, megfelelő a két külön részes, acél Komlói fix is. Emelem
Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #6172 Dátum: 2013. Május 05. - 10:03:08 »

Mezei mester alatt(félreérthető)  én azt értettem,
értem, hogy, egyszerű ember, mint én.

Nincsen szerintem gond, hogy nem végzett szakember, láttam már csodás munkákat nem végzett szakemberektől.
Az a bosszantó, hogy a te esetedben ne állítsa már túl a céltávcsövet, ne hézagolja már ki a tubust!!! -TAL mesternek teljesen igaza van- Én "gépész fejjel"a talpszereléken (amit csavarral rögzít) csiszolnék szükséges mértékben, hogy a függőleges állítás is csak minimális legyen.   
Én ezek után próbalövésig nem fogom engedni a menetrögzítést.
 Emelem
Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #6173 Dátum: 2013. Május 05. - 10:12:21 »

A talpcsiszolást éppen ezért csinálom már jó ideje, hogy olyan legyen mintha letörték volna azt a puskáról.
Ha fenn lesz a MOM-om, nem fogok engedni max 5 kattintást a jelenlegi központosított állásokból, mert különben 


Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6174 Dátum: 2013. Május 05. - 10:18:16 »

Nincsen szerintem gond, hogy nem végzett szakember, láttam már csodás munkákat nem végzett szakemberektől.
Az a bosszantó, hogy a te esetedben ne állítsa már túl a céltávcsövet, ne hézagolja már ki a tubust!!! -TAL mesternek teljesen igaza van- Én "gépész fejjel"a talpszereléken (amit csavarral rögzít) csiszolnék szükséges mértékben, hogy a függőleges állítás is csak minimális legyen.   
Én ezek után próbalövésig nem fogom engedni a menetrögzítést.
 Emelem

Az a gond, hogy mind két személy elkövetett hibát.

Szakember : túlállította a céltávcsövet. ( ezért tönkre is mehetett volna a céltávcső)

Nem szakember meg aláhézagolt ott ahol nem szabad. (ezért el is törhet a céltávcső)

 Emelem
Naplózva
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #6175 Dátum: 2013. Május 05. - 11:02:22 »

Az a gond, hogy mind két személy elkövetett hibát.

Szakember : túlállította a céltávcsövet. ( ezért tönkre is mehetett volna a céltávcső)

Nem szakember meg aláhézagolt ott ahol nem szabad. (ezért el is törhet a céltávcső)

 Emelem

És a távcsőre lehet szigszalagot ragasztani a gyürük alá,hogy ne maradjon nyoma a távcsövön?
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 05. - 11:34:12 írta Pyrus » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6176 Dátum: 2013. Május 05. - 13:13:34 »

És a távcsőre lehet szigszalagot ragasztani a gyürük alá,hogy ne maradjon nyoma a távcsövön?

Tulajdonképpen lehet, de nem célszerű, mert megcsúszhat a céltávcső.( nyúlós, mü.ag az alapanyaga és nem is megfelelő a ragasztási felülete)

Gyűrűs szerelékek esetében a lényeg, hogy lehetőleg nagy felületen érintkezzen a gyűrűs belső rész a céltávcső tubusával, és a gyűrű belső felülete bordázott, recézett, stb. legyen, hogy ez a felület betöltse azt a feladatot, hogy a céltávcső házába kicsit belediffundáljon a szerelék anyag, és ezzel a megcsúszást meggátolja.
 Emelem
Naplózva
mosoly
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #6177 Dátum: 2013. Május 05. - 16:31:27 »

Üdv, T. Tagtársak!
7x50 -es Meopta csövemről elveszett az okulárgumi. Van valakinek fogalma, hogy honnan lehet ilyet beszerezni?
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #6178 Dátum: 2013. Május 05. - 17:10:39 »

Üdv, T. Tagtársak!
7x50 -es Meopta csövemről elveszett az okulárgumi. Van valakinek fogalma, hogy honnan lehet ilyet beszerezni?

Nekem 1 éve a Khales-ről veszett el. Már sikerült 300 ha alá csökkentenem a valószínű tartózkodási helyét, de nincs meg...  Vigyorog
Utólag bánom hogy nem mentem FeHoVa-ra, hátha a kiállított darabokon valamelyik csereszabatos. Na majd jövőre...  Nyihi  Nyihi  Angyal
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6179 Dátum: 2013. Május 05. - 17:48:33 »

Nekem 1 éve a Khales-ről veszett el. Már sikerült 300 ha alá csökkentenem a valószínű tartózkodási helyét, de nincs meg...  Vigyorog
Utólag bánom hogy nem mentem FeHoVa-ra, hátha a kiállított darabokon valamelyik csereszabatos. Na majd jövőre...  Nyihi  Nyihi  Angyal
A Tescoban az összes gáztűzhelyről hiányoznak a gombok...Jársz a Tescoba???? Nyihi Nyihi Nyihi Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 [412] 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: