Oldalak: 1 ... 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 [409] 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454505 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6120 Dátum: 2013. április 29. - 15:22:25 »

Tisztelt Sab, és aki esetleg hozzá tud szólni
Találkozott már MOM-nál lövésállósági problémával. Ha igen, akkor javítható-e, érdemes-e vele foglalkozni. (A MOM az műanyaglencsés?)
Elnézést a sok kérdésért, csak egy kicsit tanácstalan vagyok, na meg csóró)
Ma voltam belövetni a fegyvert, rákerült a komlói fix.
Hát, jobbra 10, felfelé 20 cm. Pár kattanás teker, balra lefelé kb. ugyan az. állítás, balra 3cm (ez akár én is lehettem volna Nem szól szám ) vízszint jó. Még egy lövés állítás nélkül, megint jobbra fel. Állít, balra le.
Szóval nem tudom mi tévő legyek. Fegyvermester ( Pécs) szerint nem jó a távcső.
 Emelem
A hibákért elnézést. Látom van 1-2.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6121 Dátum: 2013. április 29. - 15:58:24 »

Akkor csak egy nagyvonalú általánosítás. Jók is a Jena 4x32 céltávcsövek és ahogy olvasom a SZVD PSO1 céltávcső is ilyen rendszerű.
 Emelem

A tekergetésről mindig az jut eszembe, hogy egy emberke az új pisztolyát a lőtéren addig tekergette amíg a céltábla bal lábát úgy ki lőtte. hogy az  összecsuklott mint a colostok  Röhög  Röhög

Üdv
Fent van már a MOM? Hogy muzsikál?
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #6122 Dátum: 2013. április 29. - 15:59:43 »

A hibákért elnézést. Látom van 1-2.
 Emelem

Én nem vagyok mester, de ilenkor ha levesszük a távcsövet és lövünk nyílt irányzékkal, már kevesebb a tényező...
A többit meg aki ért hozzá megválaszolja.

 Wave

Naplózva

Üdv End
sab
Vendég
« Új üzenet #6123 Dátum: 2013. április 29. - 16:56:35 »

Tisztelt Sab, és aki esetleg hozzá tud szólni
Találkozott már MOM-nál lövésállósági problémával. Ha igen, akkor javítható-e, érdemes-e vele foglalkozni. (A MOM az műanyaglencsés?)
Elnézést a sok kérdésért, csak egy kicsit tanácstalan vagyok, na meg csóró)
Ma voltam belövetni a fegyvert, rákerült a komlói fix.
Hát, jobbra 10, felfelé 20 cm. Pár kattanás teker, balra lefelé kb. ugyan az. állítás, balra 3cm (ez akár én is lehettem volna Nem szól szám ) vízszint jó. Még egy lövés állítás nélkül, megint jobbra fel. Állít, balra le.
Szóval nem tudom mi tévő legyek. Fegyvermester ( Pécs) szerint nem jó a távcső.
 Emelem

Üdv !

MOM nem alkalmazott soha mü.ag lencsét.

Kő kemény üveg az, mindenhol.

Igen, a MOM a mai napig javítható, csak az a kérdés, hogy a javítási összeg megfelelő-e a tulajdonosnak vagy sem.

Fegyvermester lőtt a fegyverrel és Ő jelentette ki, hogy a céltávcső nem jó ?

Csak azért kérdem, hogy 100%-os legyen a hibajelenség megállapítása, hogy a céltávcső a rossz.

Mert sok más tényező is okozhatja ezt a jelenséget.

pld. cső, farész, olajos cső, szerelék, lőszer, céltávcső, és nem utolsó sorban a lövő személye is. Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6124 Dátum: 2013. április 29. - 17:29:39 »

Üdv !

MOM nem alkalmazott soha mü.ag lencsét.

Kő kemény üveg az, mindenhol.

Igen, a MOM a mai napig javítható, csak az a kérdés, hogy a javítási összeg megfelelő-e a tulajdonosnak vagy sem.

Fegyvermester lőtt a fegyverrel és Ő jelentette ki, hogy a céltávcső nem jó ?

Csak azért kérdem, hogy 100%-os legyen a hibajelenség megállapítása, hogy a céltávcső a rossz.

Mert sok más tényező is okozhatja ezt a jelenséget.

pld. cső, farész, olajos cső, szerelék, lőszer, céltávcső, és nem utolsó sorban a lövő személye is. Emelem
Üdv
Én lőttem a puskával, fegyvermester jelenlétében. (Ez a fegyvermester mondta, hogy a mom műanyag lencsés(én mást állítottam), meg hogy rossz a belső szerkezetük, mert régiek, továbbá, hogy ezzel szürkületben és holdvilágnál nem lehet látni. No mindegy.)
Szóval én lőttem, ö állított rajta. Nyílt irányzékkal én nem lőttem túl jól (sőt Sam6), soha nem voltam biztos, hogy jó helyen állt e az irányzék, elbizonytalanított, hogy valami mindig homályos. Távcsővel viszont jól rajta voltam. Ismerősöm kb. 80 m-ről kettőt lőtt, nem volt a 2 találat között 3 cm( nyílt irányzék). Szóval a cső talán nincs kilőve.
Ma leszedtem a fát a puskáról. Érdekes, hogy a hátsó csavar mögött, ami a tuson keresztbe megy fém (talán tűzfal), annak nem ér neki a csavar. Nem az fogja fel a rúgást, és mintha picit hátrébb mozgott volna a tok a fában. A tár és az elsütőszerkezet környékén belül megrepedt a laminált tus (M38 Nagant).
Lőszer: Partizan 11,7 g SP, cső szárazra húzva, és ugye tizenpár lövés. Szerelék komlói fix, kézzel próbálva nem mozog, most tette fel a mester.(ezt is leszólta Fejvakarás ) Céltávcső nemrég lett tisztítva, tömítve, beszabályozva. Én meg remélem nem lövök ennyire rosszul :Mosolyog
Szóval ő jelentette ki, hogy a céltávcső rossz. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6125 Dátum: 2013. április 29. - 17:44:19 »

Üdv
Én lőttem a puskával, fegyvermester jelenlétében. (Ez a fegyvermester mondta, hogy a mom műanyag lencsés(én mást állítottam), meg hogy rossz a belső szerkezetük, mert régiek, továbbá, hogy ezzel szürkületben és holdvilágnál nem lehet látni. No mindegy.)
Szóval én lőttem, ö állított rajta. Nyílt irányzékkal én nem lőttem túl jól (sőt Sam6), soha nem voltam biztos, hogy jó helyen állt e az irányzék, elbizonytalanított, hogy valami mindig homályos. Távcsővel viszont jól rajta voltam. Ismerősöm kb. 80 m-ről kettőt lőtt, nem volt a 2 találat között 3 cm( nyílt irányzék). Szóval a cső talán nincs kilőve.
Ma leszedtem a fát a puskáról. Érdekes, hogy a hátsó csavar mögött, ami a tuson keresztbe megy fém (talán tűzfal), annak nem ér neki a csavar. Nem az fogja fel a rúgást, és mintha picit hátrébb mozgott volna a tok a fában. A tár és az elsütőszerkezet környékén belül megrepedt a laminált tus (M38 Nagant).
Lőszer: Partizan 11,7 g SP, cső szárazra húzva, és ugye tizenpár lövés. Szerelék komlói fix, kézzel próbálva nem mozog, most tette fel a mester.(ezt is leszólta Fejvakarás ) Céltávcső nemrég lett tisztítva, tömítve, beszabályozva. Én meg remélem nem lövök ennyire rosszul :Mosolyog
Szóval ő jelentette ki, hogy a céltávcső rossz. Emelem


Nem akarok okoskodni, de én fegyvermestert váltanék.
Nekem van MOM távcsövem, negyven éve szinte minden kaliberen volt, és soha nem volt vele panasz! Az a mester aki azt sem tudja mit beszél (műa lencse, leszólja a Komlói szereléket,... )arra nem bíznám a fegyveremet!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6126 Dátum: 2013. április 29. - 17:53:04 »

Nem akarok okoskodni, de én fegyvermestert váltanék.
Nekem van MOM távcsövem, negyven éve szinte minden kaliberen volt, és soha nem volt vele panasz! Az a mester aki azt sem tudja mit beszél (műa lencse, leszólja a Komlói szereléket,... )arra nem bíznám a fegyveremet!
Igen, ezt én is így gondolom. Most voltam nála először, és szerintem utoljára. Nem kért pénzt, mert azt mondta nem csináltunk semmit (felfúrta a szereléket, kicsit csiszolt a zárkaron, megpróbáltuk belőni), hanem, ha lesz másik távcső, akkor szóljak, felrakja és akkor fizetek. De ha a MOM jónak bizonyul, akkor felhívom, hogy eddig mennyi az annyi, és elköszönök tőle.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6127 Dátum: 2013. április 29. - 18:19:26 »

Tisztelt Sab, és aki esetleg hozzá tud szólni
Találkozott már MOM-nál lövésállósági problémával. Ha igen, akkor javítható-e, érdemes-e vele foglalkozni. (A MOM az műanyaglencsés?)
Elnézést a sok kérdésért, csak egy kicsit tanácstalan vagyok, na meg csóró)
Ma voltam belövetni a fegyvert, rákerült a komlói fix.
Hát, jobbra 10, felfelé 20 cm. Pár kattanás teker, balra lefelé kb. ugyan az. állítás, balra 3cm (ez akár én is lehettem volna Nem szól szám ) vízszint jó. Még egy lövés állítás nélkül, megint jobbra fel. Állít, balra le.
Szóval nem tudom mi tévő legyek. Fegyvermester ( Pécs) szerint nem jó a távcső.
 Emelem

Nekem rövid ideig volt MOM távcsövem . Egész biztos hogy lövésállósági problémái voltak mert minden lövésre következetesen két centit emelkedett a találati pont állítás nélkül. Tudom hogy lehet - lehetett javítani de kalkuláltam és egy Meopta távcsőre váltottam teljes megelégedésemre. Szerintem járd körül a dolgot és ha nem szerelék probléma van  (amit kétlek) akkor  döntsd el megéri e javíttatni.      Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6128 Dátum: 2013. április 29. - 18:23:57 »

Nekem rövid ideig volt MOM távcsövem . Egész biztos hogy lövésállósági problémái voltak mert minden lövésre következetesen két centit emelkedett a találati pont állítás nélkül. Tudom hogy lehet - lehetett javítani de kalkuláltam és egy Meopta távcsőre váltottam teljes megelégedésemre. Szerintem járd körül a dolgot és ha nem szerelék probléma van  (amit kétlek) akkor  döntsd el megéri e javíttatni.      Emelem
Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
sab
Vendég
« Új üzenet #6129 Dátum: 2013. április 29. - 20:24:26 »

Üdv
Én lőttem a puskával, fegyvermester jelenlétében. (Ez a fegyvermester mondta, hogy a mom műanyag lencsés(én mást állítottam), meg hogy rossz a belső szerkezetük, mert régiek, továbbá, hogy ezzel szürkületben és holdvilágnál nem lehet látni. No mindegy.)
Szóval én lőttem, ö állított rajta. Nyílt irányzékkal én nem lőttem túl jól (sőt Sam6), soha nem voltam biztos, hogy jó helyen állt e az irányzék, elbizonytalanított, hogy valami mindig homályos. Távcsővel viszont jól rajta voltam. Ismerősöm kb. 80 m-ről kettőt lőtt, nem volt a 2 találat között 3 cm( nyílt irányzék). Szóval a cső talán nincs kilőve.
Ma leszedtem a fát a puskáról. Érdekes, hogy a hátsó csavar mögött, ami a tuson keresztbe megy fém (talán tűzfal), annak nem ér neki a csavar. Nem az fogja fel a rúgást, és mintha picit hátrébb mozgott volna a tok a fában. A tár és az elsütőszerkezet környékén belül megrepedt a laminált tus (M38 Nagant).
Lőszer: Partizan 11,7 g SP, cső szárazra húzva, és ugye tizenpár lövés. Szerelék komlói fix, kézzel próbálva nem mozog, most tette fel a mester.(ezt is leszólta Fejvakarás ) Céltávcső nemrég lett tisztítva, tömítve, beszabályozva. Én meg remélem nem lövök ennyire rosszul :Mosolyog
Szóval ő jelentette ki, hogy a céltávcső rossz. Emelem


Megpróbálok mindenre válaszolni.

"Én lőttem a puskával, fegyvermester jelenlétében. (Ez a fegyvermester mondta, hogy a mom műanyag lencsés(én mást állítottam), meg hogy rossz a belső szerkezetük, mert régiek, továbbá, hogy ezzel szürkületben és holdvilágnál nem lehet látni. No mindegy.)"


Ez a belövés eleve nem jó megoldás, mert ha a lövő téved, vagy a "mester" rosszul állít, akkor eleve bukta az egész.
Fegyvermester nem tudja jól, a MOM csak és kizárólag üveglencsével dolgozott.
Az, hogy régi, jelentősége sok nincs, mert pld. közismert a régi Zeiss Jena 4x30-es ami a mai napig használatos, és minőségi optika. (mint a MOM)

- " Szerelék komlói fix, kézzel próbálva nem mozog, most tette fel a mester.(ezt is leszólta Fejvakarás )"


Nem tudom miért szólta le, de egy bevizsgálást megérdemel a szerelék.

Lényeg a történetben, hogy a céltávcső két toronyszerkezete középre legyen állítva és a durva belövés a szereléken legyen elvégezve elsődlegesen, addig lőni sem kell.

Ha ez nem így van, akkor gondok lehetnek.

Másik, hogy céltávcső állítás nélkül kell lőni szórásképet, ami legalább 3 db lövés legyen, ha ez egy megfelelő csoportban helyezkedik el, akkor, de csak akkor lehet és kell állítani a céltávcsövön, de csak a megfelelő irányba és értékben.

Maga a művelethez kell olyan személy aki rendelkezik az adott céltávcső állítás ismeretével, valamint megfelelő lőkészséggel rendelkezik.

Ha valamilyen szakismerettel nem, vagy nem megfelelő mértékben bír, akkor ebből nem fegyverbelövés lesz,. csak és kizárólag lőszerpazarlás.

Sajnálatosan, az esetek 90%-ban a szólás ilyenkor, hogy a céltávcső rossz.

Ezt minden esetben kategorikusan kell kijelenteni és bizonyítani.

Mint írtam is, ide az kell, hogy a csövet le kell kaliberezni, a szereléket megfelelően be kell szabályozni, a céltávcső tornyokat középső állásba kell tartani, szórásképet kell lőni. farészt át kell vizsgálni. stb.

Ezt követően a hivatalos fegyverjavítónak ki kell jelentenie, hogy miért nem tudja az adott fegyvert belőni !

Belőni fegyvert soha nem lehet ezzel a megoldással, hogy én lövök, más meg állít. (alap hiba !!!!)

Egy ember (hozzáértő) végez mindent, megfelelő ismeretek birtokában, de azonnal befejezi a belövési kísérletet ha nem úgy megy a dolog ahogy elvárható.

Lőtéren bokáid érő hüvelyhalmazban nem célszerű a hibát keresgélni. Kacsint

Gondolom én. Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6130 Dátum: 2013. április 29. - 20:40:28 »

Megpróbálok mindenre válaszolni.

"Én lőttem a puskával, fegyvermester jelenlétében. (Ez a fegyvermester mondta, hogy a mom műanyag lencsés(én mást állítottam), meg hogy rossz a belső szerkezetük, mert régiek, továbbá, hogy ezzel szürkületben és holdvilágnál nem lehet látni. No mindegy.)"


Ez a belövés eleve nem jó megoldás, mert ha a lövő téved, vagy a "mester" rosszul állít, akkor eleve bukta az egész.
Fegyvermester nem tudja jól, a MOM csak és kizárólag üveglencsével dolgozott.
Az, hogy régi, jelentősége sok nincs, mert pld. közismert a régi Zeiss Jena 4x30-es ami a mai napig használatos, és minőségi optika. (mint a MOM)

- " Szerelék komlói fix, kézzel próbálva nem mozog, most tette fel a mester.(ezt is leszólta Fejvakarás )"


Nem tudom miért szólta le, de egy bevizsgálást megérdemel a szerelék.

Lényeg a történetben, hogy a céltávcső két toronyszerkezete középre legyen állítva és a durva belövés a szereléken legyen elvégezve elsődlegesen, addig lőni sem kell.

Ha ez nem így van, akkor gondok lehetnek.

Másik, hogy céltávcső állítás nélkül kell lőni szórásképet, ami legalább 3 db lövés legyen, ha ez egy megfelelő csoportban helyezkedik el, akkor, de csak akkor lehet és kell állítani a céltávcsövön, de csak a megfelelő irányba és értékben.

Maga a művelethez kell olyan személy aki rendelkezik az adott céltávcső állítás ismeretével, valamint megfelelő lőkészséggel rendelkezik.

Ha valamilyen szakismerettel nem, vagy nem megfelelő mértékben bír, akkor ebből nem fegyverbelövés lesz,. csak és kizárólag lőszerpazarlás.

Sajnálatosan, az esetek 90%-ban a szólás ilyenkor, hogy a céltávcső rossz.

Ezt minden esetben kategorikusan kell kijelenteni és bizonyítani.

Mint írtam is, ide az kell, hogy a csövet le kell kaliberezni, a szereléket megfelelően be kell szabályozni, a céltávcső tornyokat középső állásba kell tartani, szórásképet kell lőni. farészt át kell vizsgálni. stb.

Ezt követően a hivatalos fegyverjavítónak ki kell jelentenie, hogy miért nem tudja az adott fegyvert belőni !

Belőni fegyvert soha nem lehet ezzel a megoldással, hogy én lövök, más meg állít. (alap hiba !!!!)

Egy ember (hozzáértő) végez mindent, megfelelő ismeretek birtokában, de azonnal befejezi a belövési kísérletet ha nem úgy megy a dolog ahogy elvárható.

Lőtéren bokáid érő hüvelyhalmazban nem célszerű a hibát keresgélni. Kacsint

Gondolom én. Emelem

Hát akkor annyival már okosabb lettem, hogy keresek egy másik mestert.
A szerelék teljesen új. Azt mondta rá, hogy azok csak csinálják, nem értenek hozzá.
A tornyok középállásban voltak( TAL Mester tette oda őket Kacsint )
Azt hiszem Baján van a második legközelebbi mester, fel kell keresnem.
Köszönöm szépen
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 29. - 20:44:58 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #6131 Dátum: 2013. április 29. - 21:34:29 »

Üdv
Fent van már a MOM? Hogy muzsikál?
 Emelem

Szia
A problémádra szerintem TAL mester igen jól megírta a választ.
A fegyvermester felszerelés után belőve adja át a puskát --nem te lövöd be -- (100m-en egymást éri a 3 lövés) 
A MOM-nak éppen, hogy igen jó minőségi lencséje van, ami azért vicces mert nekem meg pont ezt dicsérték.

Nálam az a helyzet, hogy rá kell arra készülni, nem csak úgy felfúrjuk és kész   Mosolyog
A hirtelen nyári idő miatt nagyon be lettem most munkailag táblázva..., a hét végén minősítő verseny a lőterünkön..., most én miattam csúszik a távcső felszerelése.

Múlt héten azon agyaltam, hogy legyen forrasztava is a szerelék talp vagy ne. Jelenlegi álláspontom az, hogy nem lesz forrasztva, marad a 3db csavar.
Most azt írom, hogy remélem május hónapban felkerül már a céltávcső, képet mindenképp készítek.
 Emelem







 
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6132 Dátum: 2013. április 29. - 22:03:11 »

Szia
A problémádra szerintem TAL mester igen jól megírta a választ.
A fegyvermester felszerelés után belőve adja át a puskát --nem te lövöd be -- (100m-en egymást éri a 3 lövés) 
A MOM-nak éppen, hogy igen jó minőségi lencséje van, ami azért vicces mert nekem meg pont ezt dicsérték.

Nálam az a helyzet, hogy rá kell arra készülni, nem csak úgy felfúrjuk és kész   Mosolyog
A hirtelen nyári idő miatt nagyon be lettem most munkailag táblázva..., a hét végén minősítő verseny a lőterünkön..., most én miattam csúszik a távcső felszerelése.

Múlt héten azon agyaltam, hogy legyen forrasztava is a szerelék talp vagy ne. Jelenlegi álláspontom az, hogy nem lesz forrasztva, marad a 3db csavar.
Most azt írom, hogy remélem május hónapban felkerül már a céltávcső, képet mindenképp készítek.
 Emelem








 
No, előbb-utóbb meglesz az. Remélem nagyobb szerencséd lesz, mint nekem. Kicsit kezd elegem lenni. Mennyivel könnyebb lenne venni egy új puskát új távcsővel, aztán vadászni. Na de a pénz a legkevesebb...
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6133 Dátum: 2013. április 30. - 00:30:37 »

Hát akkor annyival már okosabb lettem, hogy keresek egy másik mestert.
A szerelék teljesen új. Azt mondta rá, hogy azok csak csinálják, nem értenek hozzá.
Azt hiszem Baján van a második legközelebbi mester, fel kell keresnem.
Üdv!
Keress is, mert a Peti István szerelékére lehet mondani, hogy nem szép, meg kicsit darabos is akár, de aki azt állítja róluk, hogy funkcionálisan nem megfelelőek, az egy barom.
Ha Pécsett voltál, akkor talán a szexárdi Pusztai István közelebb van hozzád.
Csak ajánlani tudom, közel 20 éve nem nyúlt más szakember a fegyvereimhez.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6134 Dátum: 2013. április 30. - 06:16:26 »

Üdv galoscsabus.
Köszönöm szépen. A számát meg tudnád adni? Próbáltam már hívni,de valami nem stimmelt a telefonszámmal.
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 [409] 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: