Oldalak: 1 ... 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 [404] 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454498 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #6045 Dátum: 2013. április 06. - 18:58:52 »

Az bizony korrekt. Ha ilyen áron tudtam volna venni, akkor nem a 7X56-os Meoptát választottam volna, hanem inkább a variábelt.

Ha ebben az árban benne van a világító egység is, akkor tényleg korrekt.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #6046 Dátum: 2013. április 06. - 22:18:31 »

Én úgy tudom, hogy a Mepta 100m-en 4 cm-t takar ki a célból, a DT pedig 1 cm-t.

Valamint még a különbség, hogy a Meopta esetében eleve a 4/A közepén ott a fekete pötty, ami világítóvá válik bekapcsolást követően, a DT esetében szintén 4/A, de nincs alapból semmi középen, csak ha be van kapcsolva, akkor jelenik meg.

S-B esetében nem tudom mennyi a kitakarás most fejből. Emelem
Szia !
Te melyiket vennéd,ha az árkülönbözet nem számít,csak a minőség,használhatóság?
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #6047 Dátum: 2013. április 07. - 08:18:13 »

Szia !
Te melyiket vennéd,ha az árkülönbözet nem számít,csak a minőség,használhatóság?

Visszaolvastam,és egy másik fórumon megtaláltam mástól ugyanezt a kérdést hasonlóan feltéve,úgyhogy már tudom a választ .

Más.
Sikerült tesztelésre szereznem egy Meostart,összehasonlítottam a VX3-asommal,nem sok különbséget láttam,parányival,de (összhangban a Meostar tulajdonossal) a Vx3 szerintünk jobb.
Nagyon jó távcsőnek néz ki ez a Meostar,nagyon jó képe van.
A VX3 drágább nem sokkal,legalábbis a germán 4-es vil. pontos,de kicsit jobb is.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6048 Dátum: 2013. április 07. - 08:31:28 »

Szia !
Te melyiket vennéd,ha az árkülönbözet nem számít,csak a minőség,használhatóság?

Germay S-B, varia, valamilyen világítással.

Te kérdezted, hogy ha az árkülönbözet nem számít ! Vigyorog Emelem

De ha az ár nem számít, akkor tök mindegy melyik ismert prémiumgyártmány, oly nagy különbségek már nincsenek köztük.

De már legalább fél millánál tartunk, vagy azt meghaladjuk.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #6049 Dátum: 2013. április 07. - 10:46:26 »

Germay S-B, varia, valamilyen világítással.

Te kérdezted, hogy ha az árkülönbözet nem számít ! Vigyorog Emelem

De ha az ár nem számít, akkor tök mindegy melyik ismert prémiumgyártmány, oly nagy különbségek már nincsenek köztük.

De már legalább fél millánál tartunk, vagy azt meghaladjuk.

Szia !

A kettő közötti árkülönbözet (DT,Meostar ) nem számít,a germany S&B varia kontra DT közötti már nagyon is számítana. Vigyorog
Leupold VX3-at teszteltél már,nagyon jó cső.
Amit észrevettünk,hogy  a VX3 8-szoros nagyításon kisebb képet mutat ,mint a Meostar.
Úgy értem,mintha a Leupold 8-szoros nagyítása mintha kb. csak 6 -szoros lenne.
Valamelyik csal az biztos,mert ugyanazt a tárgyat nézve azonos nagyításra téve a távcsöveket ,a  Leupoldban kisebbnek látszik a kiszemelt tárgy.
Kb akkor vannak együtt,ha a Leupold majdnem 10-szeresre van állítva.
A leupold nagyon kellemes csalódás volt az első pillanattól kezdve,azóta is nagyon szeretem.
Árban is elfogadható még ,amikor akciós.
Naplózva
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #6050 Dátum: 2013. április 07. - 11:48:59 »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.Vettem egy Zeiss 2,8x10-50 Victory HT távcsövet.Nappal leteszteltem,gyönyörü képe van minden ok.Este belenéztem és elszörnyedve látom,hogy a piros pont,nem pont hanem pókhálóra emlékeztető valami.Reggel hívom a kereskedőt, ő azt mondta hogy még ezt nem hallotta,és hogy be van e állítva az élesség.Mondtam neki,hogy éles a képe a távcsőnek.Megnyugtatott,hogy fölhívja a zeiss-t és visszahív.Visszagívott és mondta,hogy telefonált a gyári technikussal,és az azt mondta,hogy nem elég ha éles a kép,hanem addig kell tekerni az éllesség állítót ameddig pont nem lessz.Be is állítottam az útmutatása szerint.Kis fényerősségnél jó is,de ha erősebbre teszem akkor már megy át csillag formájuvá.Ezt én a régi Meoptámon nem tapasztaltam.Normális ez?Így kell lennie?
Naplózva
Bondi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #6051 Dátum: 2013. április 07. - 11:57:06 »

Üdvözlöm a vadásztársakat.

Fiatal vadász vagyok és céltávcső vásárlás előtt. Segítséget szeretnék kérni mert találtam Luger 2.5-10x56 os távcsövet csak ezt a márkát nem ismerem. Nagyon megköszönném ha tudna róla valaki mondani valamit pl. milyen a szürkületi értéke és hogy lövésálló e ? ( 30-06 ra raknám )
  
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6052 Dátum: 2013. április 07. - 12:10:49 »

Üdvözlöm a vadásztársakat.

Fiatal vadász vagyok és céltávcső vásárlás előtt. Segítséget szeretnék kérni mert találtam Luger 2.5-10x56 os távcsövet csak ezt a márkát nem ismerem. Nagyon megköszönném ha tudna róla valaki mondani valamit pl. milyen a szürkületi értéke és hogy lövésálló e ? ( 30-06 ra raknám )
  


Szia!
"Luger"-ben egy márka van a 9x19-es! Más néven "para bellum"!
Ne foglalkozz ilyen gagyikkal, eszedbe ne jusson pénzt adni azért a "távcső"-ért!
 Emelem
Naplózva
Bondi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #6053 Dátum: 2013. április 07. - 13:12:49 »

Szia!
"Luger"-ben egy márka van a 9x19-es! Más néven "para bellum"!
Ne foglalkozz ilyen gagyikkal, eszedbe ne jusson pénzt adni azért a "távcső"-ért!
 Emelem

Köszönöm a válaszod
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6054 Dátum: 2013. április 07. - 15:43:49 »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.Vettem egy Zeiss 2,8x10-50 Victory HT távcsövet.Nappal leteszteltem,gyönyörü képe van minden ok.Este belenéztem és elszörnyedve látom,hogy a piros pont,nem pont hanem pókhálóra emlékeztető valami.Reggel hívom a kereskedőt, ő azt mondta hogy még ezt nem hallotta,és hogy be van e állítva az élesség.Mondtam neki,hogy éles a képe a távcsőnek.Megnyugtatott,hogy fölhívja a zeiss-t és visszahív.Visszagívott és mondta,hogy telefonált a gyári technikussal,és az azt mondta,hogy nem elég ha éles a kép,hanem addig kell tekerni az éllesség állítót ameddig pont nem lessz.Be is állítottam az útmutatása szerint.Kis fényerősségnél jó is,de ha erősebbre teszem akkor már megy át csillag formájuvá.Ezt én a régi Meoptámon nem tapasztaltam.Normális ez?Így kell lennie?

A vadászat gyakorlatában éppen csak derengő fénnyel fogod használni mert egyébként nagyon zavaró és ha túl erős fénnyel világít az a pont akkor már pacának is láthatod és semmi mást nem látsz a látómezőben. Persze látni kéne hogy miről beszélsz de erős sötétedéskor egy tuskót megcélzol és a pontot éppen olyan fényesre állítod hogy látható legyen na és a szemlencse okulárját is a szemedhez állítottad akkor egy gyengén "parázsló" pontot kell hogy láss.                             Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6055 Dátum: 2013. április 07. - 16:12:48 »

Szia !

A kettő közötti árkülönbözet (DT,Meostar ) nem számít,a germany S&B varia kontra DT közötti már nagyon is számítana. Vigyorog
Leupold VX3-at teszteltél már,nagyon jó cső.
Amit észrevettünk,hogy  a VX3 8-szoros nagyításon kisebb képet mutat ,mint a Meostar.
Úgy értem,mintha a Leupold 8-szoros nagyítása mintha kb. csak 6 -szoros lenne.
Valamelyik csal az biztos,mert ugyanazt a tárgyat nézve azonos nagyításra téve a távcsöveket ,a  Leupoldban kisebbnek látszik a kiszemelt tárgy.
Kb akkor vannak együtt,ha a Leupold majdnem 10-szeresre van állítva.
A leupold nagyon kellemes csalódás volt az első pillanattól kezdve,azóta is nagyon szeretem.
Árban is elfogadható még ,amikor akciós.


Nagyítási tartomány majd minden azonosnak mondott céltávcső zoom tartományában más és más.

Gondolják a gyártók, hogy ennek valóságtartalmát úgy sem tudják leellenőrizni, amiben részben igazuk is van, mert a többség nem fogja és nem is tudja etalonhoz hasonlítani.

Kiszámolni ki lehet, de sok értelme nincs.

Nagy lódítások ugyan így meg vannak a keresőtávcsövek területén is.

Kisebb kép észlelése csalókás, mert több gyártmánynál van csőlátási jelenség kis nagyításon, ami nem azt jelenti, hogy kisebb is a nagyítás a megadott értéknél, ha nem olyan optikai képzete lesz az embernek a csőlátásnak köszönhetően, hogy akkor a nagyítás sem annyi amennyi, pedig de.

Csőlátás jelensége nem hibajelenség, ha nem ilyen a gyártmány. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6056 Dátum: 2013. április 07. - 16:17:43 »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.Vettem egy Zeiss 2,8x10-50 Victory HT távcsövet.Nappal leteszteltem,gyönyörü képe van minden ok.Este belenéztem és elszörnyedve látom,hogy a piros pont,nem pont hanem pókhálóra emlékeztető valami.Reggel hívom a kereskedőt, ő azt mondta hogy még ezt nem hallotta,és hogy be van e állítva az élesség.Mondtam neki,hogy éles a képe a távcsőnek.Megnyugtatott,hogy fölhívja a zeiss-t és visszahív.Visszagívott és mondta,hogy telefonált a gyári technikussal,és az azt mondta,hogy nem elég ha éles a kép,hanem addig kell tekerni az éllesség állítót ameddig pont nem lessz.Be is állítottam az útmutatása szerint.Kis fényerősségnél jó is,de ha erősebbre teszem akkor már megy át csillag formájuvá.Ezt én a régi Meoptámon nem tapasztaltam.Normális ez?Így kell lennie?

Nem, nem normális, és erről a gyártó is tud, mert már nem egy db. vissza lett küldve.

Volt mikor tele volt pontszerű szennyeződéssel a szálkereszt, már új állapotában és ez még csak rosszabb lett mikor a fegyveren használták.

Gyár erre azt mondta, hogy ez "csak" esztétikai hiba. Meglepődött

Nos, egészen addig el kellett menni, hogy szakvélemény készült róla és egy ügyvéd ezt megtámogatta.

Ezt követően cserélték csak ki a céltávcsövet. Emelem
Naplózva
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #6057 Dátum: 2013. április 07. - 20:49:47 »


Nem, nem normális, és erről a gyártó is tud, mert már nem egy db. vissza lett küldve.

Volt mikor tele volt pontszerű szennyeződéssel a szálkereszt, már új állapotában és ez még csak rosszabb lett mikor a fegyveren használták.

Gyár erre azt mondta, hogy ez "csak" esztétikai hiba. Meglepődött

Nos, egészen addig el kellett menni, hogy szakvélemény készült róla és egy ügyvéd ezt megtámogatta.

Ezt követően cserélték csak ki a céltávcsövet. Emelem
Akkor szerinted reklamáljam?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6058 Dátum: 2013. április 08. - 08:04:35 »

Nem, nem normális, és erről a gyártó is tud, mert már nem egy db. vissza lett küldve.

Volt mikor tele volt pontszerű szennyeződéssel a szálkereszt, már új állapotában és ez még csak rosszabb lett mikor a fegyveren használták.

Gyár erre azt mondta, hogy ez "csak" esztétikai hiba. Meglepődött

Nos, egészen addig el kellett menni, hogy szakvélemény készült róla és egy ügyvéd ezt megtámogatta.

Ezt követően cserélték csak ki a céltávcsövet. Emelem
Akkor szerinted reklamáljam?

Én azt gondolom, hogy igen.

Egy ilyen prémium céltávcső esetén ez nem normális jelenség, de a túlvilágítás következménye sem.

Főleg nem, mert mikor kijavításra kerül a sor, akkor ez a hibajelenség megszűnik.

Ha meg meg tudják szüntetni, akkor javítható. Emelem

De előre szólok, hogy a legtöbb esetben nem egyszerű az ügyintézés, mert már az értékesítőnél kezdődnek a gondok, majd a gyártónál folytatódik az okoskodás. Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #6059 Dátum: 2013. április 08. - 08:25:01 »

Nem, nem normális, és erről a gyártó is tud, mert már nem egy db. vissza lett küldve.

Volt mikor tele volt pontszerű szennyeződéssel a szálkereszt, már új állapotában és ez még csak rosszabb lett mikor a fegyveren használták.

Gyár erre azt mondta, hogy ez "csak" esztétikai hiba. Meglepődött

Nos, egészen addig el kellett menni, hogy szakvélemény készült róla és egy ügyvéd ezt megtámogatta.

Ezt követően cserélték csak ki a céltávcsövet. Emelem
Akkor szerinted reklamáljam?
Kicserélik...tapasztalat.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 [404] 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: