Oldalak: 1 ... 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 [397] 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454493 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5940 Dátum: 2013. Március 25. - 20:01:25 »

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni.A kis Marlin 17 hmr puskámra keresek távcsövet.A puskát elsősorban szárnyas dúvadra és rókára használnom.Eddig a Delta classic 3-12x42 céltávcsövet néztem ki.Vélemény róla?Esetleg valami hasonló olcsó árfekvésben?Valami olyan amivel szürkületben még meg tudom lőni a rókát.
Előre is köszönöm a segítséget.

Szerintem itt a lövésállóság terén lehet engedni (no nem a gagyi szintre) nem egy elefántpuska. Maga a kaliber ismeretlen számomra de gondolom 100 méter fölé nem lődöznek vele. Jó lehet az a delta de a 7x50 es meopta is . A róka elég jól szokta állni a lámpát.
Naplózva
Tata
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


« Új üzenet #5941 Dátum: 2013. Március 25. - 20:18:07 »

Szerintem itt a lövésállóság terén lehet engedni (no nem a gagyi szintre) nem egy elefántpuska. Maga a kaliber ismeretlen számomra de gondolom 100 méter fölé nem lődöznek vele. Jó lehet az a delta de a 7x50 es meopta is . A róka elég jól szokta állni a lámpát.
Én is így gondolkodtam.Max 100-120 méterig hatásos.Éjszaka meg fegyverlámpával lövök.De ezek a kis prémiumok most elültették a bogarat.Mosolyog
Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #5942 Dátum: 2013. Március 25. - 21:25:09 »

Én is így gondolkodtam.Max 100-120 méterig hatásos.Éjszaka meg fegyverlámpával lövök.De ezek a kis prémiumok most elültették a bogarat.Mosolyog

A puskádhoz tényleg nehéz lesz dönteni... de egy JÓ használt prémiumnak az előnye, ha kíméled, vigyázol rá, akkor az idővel tartani fogj az árát. -értékállóbb-  (persze találni kell egy jót, mert gari az nincsen)

 Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5943 Dátum: 2013. Március 26. - 10:17:17 »

Az esztergomi MOM távcsövem:
2.  Taps
 Emelem


 
Örülők, hogy jó a távcső, és nem  LQrtad
Az enyémben még benne van a rizikófaktor, de összekapirgálok egy kis forintot, és elküldöm az illetékesnek.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5944 Dátum: 2013. Március 26. - 10:29:56 »

Üdv mindenkinek
Festett már valaki céltávcsövet? (nem vászonra gondoltam, mielőtt leütitek a magas labdát Vigyorog)
Szóval átfestésre gondoltam. Régi MOM, helyenként talán körömlakk javítással. Fel szeretném újítani, matt feketére gondoltam.Az első és hátsó tubust leszedném, lencsék ki. A belső lencséket könnyen meg lehetne óvni, főleg a mostani kenhető kromofág-utóddal dolgozna. Utána alapozás, festés. Menetek ragasztószalaggal védve, fújás kompresszoral vagy spray-vel.
Szerintetek jó az elgondolás?
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #5945 Dátum: 2013. Március 26. - 13:46:41 »

Örülők, hogy jó a távcső, és nem  LQrtad
Az enyémben még benne van a rizikófaktor, de összekapirgálok egy kis forintot, és elküldöm az illetékesnek.

Várjuk még ki a végét! Józsival (Fegyver Mester -nagy szaki-) átvittük a MOM-ot meg egy keresőt az optikushoz. Az optikus "régi motoros", de hazafelé jövet mikor rákérdeztem Józsira miből áll a takarítás kicsit lefagytam    Rííí  : "szét lesz  az szedve darabokra........"
Nem szeretem, ha egy gyári cuccot szétszednek, de megnyugtatott....
Remélem nem kell takarítás után T.A.L. Mesterhez   Emelem   küldenem a MOM- ot. 

Rákérdeztem a festésre, de nem javasolta. Mutatott egy igen régi céltávcsövet amin festék nem volt csak rozsdafolt (acéltubus) "ezt kell festeni"  Említette, hogy a régi darabokat egyre jobban keresik manapság, dicsérte is a MOM-ot.
Ha rajta lesz a puskán kicsit kozmetikázok rajta.

 Emelem


Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #5946 Dátum: 2013. Március 26. - 14:10:30 »

Üdv mindenkinek
Festett már valaki céltávcsövet? (nem vászonra gondoltam, mielőtt leütitek a magas labdát Vigyorog)
Szóval átfestésre gondoltam. Régi MOM, helyenként talán körömlakk javítással. Fel szeretném újítani, matt feketére gondoltam.Az első és hátsó tubust leszedném, lencsék ki. A belső lencséket könnyen meg lehetne óvni, főleg a mostani kenhető kromofág-utóddal dolgozna. Utána alapozás, festés. Menetek ragasztószalaggal védve, fújás kompresszoral vagy spray-vel.
Szerintetek jó az elgondolás?
 Emelem

Én nem szedném szét, leragasztanám a lencséket. Ha szétszedéssel akarod, akkor inkább "szaki"
A kromofág nehogy kárt tegyen benne! (pl.: belefolyik).
Ha mindenképpen lefested -ÉN véleményem-: lecsiszolod, zsírtalanítod -nem szeded szét- és lefújod autós féknyereg fekete festékkel (olaj-benzin álló, karcálló festék)   Stoel
 Emelem


Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5947 Dátum: 2013. Március 26. - 14:29:49 »

Én nem szedném szét, leragasztanám a lencséket. Ha szétszedéssel akarod, akkor inkább "szaki"
A kromofág nehogy kárt tegyen benne! (pl.: belefolyik).
Ha mindenképpen lefested -ÉN véleményem-: lecsiszolod, zsírtalanítod -nem szeded szét- és lefújod autós féknyereg fekete festékkel (olaj-benzin álló, karcálló festék)   Stoel
 Emelem




Szerintem is ez a jó megoldás, egy darab kivágott kartonnal+szigszalag simán le lehet fedni a lencséket.
Az én Zeissemet a karosszériások fújták le anno (Suzuki Swift Párducfekete  Ördög Ördög ), de annyit kértem, hogy matt legyen, mert elég béna, ha csillog.
Én sem esnék neki kromofággal, elég a csiszolás.

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5948 Dátum: 2013. Március 26. - 14:45:37 »

Szerintem is ez a jó megoldás, egy darab kivágott kartonnal+szigszalag simán le lehet fedni a lencséket.
Az én Zeissemet a karosszériások fújták le anno (Suzuki Swift Párducfekete  Ördög Ördög ), de annyit kértem, hogy matt legyen, mert elég béna, ha csillog.
Én sem esnék neki kromofággal, elég a csiszolás.

 Effendi Emelem
Sabbati, .357 köszönöm. Akkor nem lesz szétszedve( vagyis majd a mester szétszedi tisztítani), sem lemaratva. Lecsiszolom,aztán jónapot. Már csak ezt nem tudom, hogy a MOM Budapest emblémát hogyan óvjam meg, mert szerintem az is festve van csak. Lehet, hogy körülcsiszolom, aztán fújás előtt valamilyen formában leragasztom.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #5949 Dátum: 2013. Március 26. - 17:51:44 »

Sabbati, .357 köszönöm. Akkor nem lesz szétszedve( vagyis majd a mester szétszedi tisztítani), sem lemaratva. Lecsiszolom,aztán jónapot. Már csak ezt nem tudom, hogy a MOM Budapest emblémát hogyan óvjam meg, mert szerintem az is festve van csak. Lehet, hogy körülcsiszolom, aztán fújás előtt valamilyen formában leragasztom.
 Emelem

Szia
Az előkészítés a lényeg. A meglévő festékleütéseket töltőalapozóval le kell ecsetelni és összecsiszolni. Az egész távcső felület sima legyen mint a lencse. Fújáskor a megfolyással vigyázz (több kis rétegben)
A logó be van marva. Festés után kikaparod egy tűvel és alkoholos színes filccel színezed a gravírozást.
-Én így csinálnám-
Kedvet kaptam én is hozzá --a szép tavaszi idő    Kacsavadász  pont ehhez a munkálathoz megfelelő--
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5950 Dátum: 2013. Március 27. - 17:37:11 »

Szerintem is ez a jó megoldás, egy darab kivágott kartonnal+szigszalag simán le lehet fedni a lencséket.
Az én Zeissemet a karosszériások fújták le anno (Suzuki Swift Párducfekete  Ördög Ördög ), de annyit kértem, hogy matt legyen, mert elég béna, ha csillog.
Én sem esnék neki kromofággal, elég a csiszolás.

 Effendi Emelem

Most Zeiss, rendben van.... és festés előtt mi volt? Vigyorog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5951 Dátum: 2013. Március 27. - 17:51:15 »

Most Zeiss, rendben van.... és festés előtt mi volt? Vigyorog

Cejsz    Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5952 Dátum: 2013. Március 27. - 18:15:39 »

Cejsz    Röhög

.....nekem a "Párducfekete" miatt lett gyanús......  Kacsint
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #5953 Dátum: 2013. Március 27. - 18:45:59 »

Szerintem is ez a jó megoldás, egy darab kivágott kartonnal+szigszalag simán le lehet fedni a lencséket.
Az én Zeissemet a karosszériások fújták le anno (Suzuki Swift Párducfekete  Ördög Ördög ), de annyit kértem, hogy matt legyen, mert elég béna, ha csillog.
Én sem esnék neki kromofággal, elég a csiszolás.

 Effendi Emelem

 Nagyon  egyszerű volt az egész  előkészítés,  csak  a Made in China  feliratot volt kúrva  nehéz  levakarni. Ördög Ördög Ördög Stoel Stoel Stoel Stoel Stoel                                                                                             
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5954 Dátum: 2013. Március 27. - 19:06:16 »

Ugye, hogy mi mindenre nem jó egy kis csiszolás meg a matt Párducfekete?! Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 [397] 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: