Oldalak: 1 ... 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 [395] 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454453 alkalommal)
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #5910 Dátum: 2013. Március 24. - 11:56:11 »

Azért remélem az enyém rendeben lesz, majd ha hétfőn belenéz a mester:
(két lehetőség)
1: Röhög
2:  Taps

 Emelem

Harmadik lehetőség:  Burn LQrtad
Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #5911 Dátum: 2013. Március 24. - 12:01:42 »

Harmadik lehetőség:  Burn LQrtad

Nagy igazság, szerencsére volt utam Esztergom felé, de várjunk még ezzel.
 Emelem
Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #5912 Dátum: 2013. Március 24. - 12:15:12 »


Dobbasszus tényleg lehet valami a lencsével  Vállat von
Nálam nincsen torzítás.   (szösz van a célkereszten - takarítás szükséges)


Takács úr  Kalapal még árulja a MOM -ot.

 Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5913 Dátum: 2013. Március 24. - 12:46:06 »

Dobbasszus tényleg lehet valami a lencsével  Vállat von
Nálam nincsen torzítás.   (szösz van a célkereszten - takarítás szükséges)


Takács úr  Kalapal még árulja a MOM -ot.

 Emelem
Takács úrnak írtam, hogy -mint vadász a vadásznak- elárulhatta volna, hogy torzít. Erre azt a választ kaptam, hogy ő 1 évig vadászott vele, és nem látta. Az édesapja mintha látta volna, de más nem.Ez érdekes....
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #5914 Dátum: 2013. Március 24. - 12:55:51 »

Takács úrnak írtam, hogy -mint vadász a vadásznak- elárulhatta volna, hogy torzít. Erre azt a választ kaptam, hogy ő 1 évig vadászott vele, és nem látta. Az édesapja mintha látta volna, de más nem.Ez érdekes....

Takács úr mint vadász? Kétlem........
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5915 Dátum: 2013. Március 24. - 14:50:20 »

No még egy kérdés: az mom-on az élességállító gyűrűnek nem kéne, hogy 2 irányban legyen végállása? Vagy ez csak olyan, mint pl. egy kontra anya, hogy a hátsó tubust tekerem, és a gyűrűvel fixálom? Mert ennek nincs végállága, csak jobbra tekerve, balra pedig a hátsó tubus ha nem volna, le tudnám tekerni.
 Emelem

Befelé van végállása, kifelé tudtommal nincs ennél a gyártmánynál.

Rögzíteni a megfelelő dioptriaértéket a rögzítő gyűrűvel lehetséges,. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5916 Dátum: 2013. Március 24. - 14:55:19 »


No itt talán látjátok a torzítást. Az az oszlop bal oldalon egyenes.

Most látva is, ismét csak azt tudom mondani, hogy szét lett szedve és rosszul összerakva, beszabályozva, vagy nem megfelelő dioptriaértékkel rendelkező lencsére kicserélték valamelyiket.

Gyári ilyen hibajelenséget a MOM nem engedett meg magának soha.

Képen látható jelenséget amúgy szél vagy párnatorzításnak is nevezik. Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5917 Dátum: 2013. Március 24. - 15:06:47 »

Most látva is, ismét csak azt tudom mondani, hogy szét lett szedve és rosszul összerakva, beszabályozva, vagy nem megfelelő dioptriaértékkel rendelkező lencsére kicserélték valamelyiket.

Gyári ilyen hibajelenséget a MOM nem engedett meg magának soha.

Képen látható jelenséget amúgy szél vagy párnatorzításnak is nevezik. Emelem
Tisztelt Tal és más fórumtársak. Köszönöm a sok tanácsot, segítséget. A problémát megoldottam. Tal mesternek lett igaza. A szem felőli tubusban a vastagabbik lencse fordítva volt berakva. Most tökéletes a kép, már csak egy takarítás kéne neki. Ezt egy sima optikus meg tudja csinálni (gondolok itt a belső tubus kiszedésére és visszarakására), vagy bízzam inkább egy direkt fegyveroptikákkal foglalkozó szakemberre?
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5918 Dátum: 2013. Március 24. - 15:08:06 »

Tisztelt Tal és más fórumtársak. Köszönöm a sok tanácsot, segítséget. A problémát megoldottam. Tal mesternek lett igaza. A szem felőli tubusban a vastagabbik lencse fordítva volt berakva. Most tökéletes a kép, már csak egy takarítás kéne neki. Ezt egy sima optikus meg tudja csinálni (gondolok itt a belső tubus kiszedésére és visszarakására), vagy bízzam inkább egy direkt fegyveroptikákkal foglalkozó szakemberre?
 Emelem
A ,,beszabályozás" az mit takar?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #5919 Dátum: 2013. Március 24. - 15:13:43 »

Tisztelt Tal és más fórumtársak. Köszönöm a sok tanácsot, segítséget. A problémát megoldottam. Tal mesternek lett igaza. A szem felőli tubusban a vastagabbik lencse fordítva volt berakva. Most tökéletes a kép, már csak egy takarítás kéne neki. Ezt egy sima optikus meg tudja csinálni (gondolok itt a belső tubus kiszedésére és visszarakására), vagy bízzam inkább egy direkt fegyveroptikákkal foglalkozó szakemberre?
 Emelem

Kérdésedben a válasz.Én a helyedben ne futnék több kört,hiszen aki korrekt,biztos megoldást tud kinálni neked éppen az előbb válaszolt.Ez a Takács Úr nak nevezett felépítmény,pedig egy pitiáner közönséges csaló.Tudnia kellett a hibáról hiszen ezért adta el.Nincs itt véletlenül a fórumon?  
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5920 Dátum: 2013. Március 24. - 15:37:52 »

Kérdésedben a válasz.Én a helyedben ne futnék több kört,hiszen aki korrekt,biztos megoldást tud kinálni neked éppen az előbb válaszolt.Ez a Takács Úr nak nevezett felépítmény,pedig egy pitiáner közönséges csaló.Tudnia kellett a hibáról hiszen ezért adta el.Nincs itt véletlenül a fórumon?  
Igen, TAL mesterre gondoltam én is.
Takács úr nem tudom itt van e, de talán mindegy is. Ja és rosszul írtam a nevet. A hirdetést Takács Gábor adta fel, és takygaby... emailcímen leveleztünk, de a csomagot Takács László adta fel. Szóval aki nem hibás, attól így látatlanba elnézést kérek.
Biztosan tudott a hibáról, gondolom ezért is engedte le az árat 20 ezerre. Így végülis még viszonylag jól is jártam. Piál
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5921 Dátum: 2013. Március 24. - 15:39:43 »

Most látva is, ismét csak azt tudom mondani, hogy szét lett szedve és rosszul összerakva, beszabályozva, vagy nem megfelelő dioptriaértékkel rendelkező lencsére kicserélték valamelyiket.

Gyári ilyen hibajelenséget a MOM nem engedett meg magának soha.

Képen látható jelenséget amúgy szél vagy párnatorzításnak is nevezik. Emelem
Tisztelt TAL
Vállalja a távcső tisztítását?
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
sab
Vendég
« Új üzenet #5922 Dátum: 2013. Március 24. - 15:40:57 »

Tisztelt Tal és más fórumtársak. Köszönöm a sok tanácsot, segítséget. A problémát megoldottam. Tal mesternek lett igaza. A szem felőli tubusban a vastagabbik lencse fordítva volt berakva. Most tökéletes a kép, már csak egy takarítás kéne neki. Ezt egy sima optikus meg tudja csinálni (gondolok itt a belső tubus kiszedésére és visszarakására), vagy bízzam inkább egy direkt fegyveroptikákkal foglalkozó szakemberre?
 Emelem

Akkor egyik gond megoldva.

Én a hagyományos optikus szakmát nem ismerem, nem tudom, hogy Ők mit tudnak és mire képesek, de azt feltételezem, hogy a céltávcső javításhoz sem a szakértelmük, sem a felszereltségük nincs meg.

Nincs meg, mint ahogy nekem sincs sem szakmai tudásom, sem hozzáértésem az Ő szakmájukhoz.

Csupán ég és föld a két szakma különbsége, és ráadásként az egyik 4X nagyítás feletti esetén már MKEH engedélyköteles tevékenység.

Visszatérve a céltávcsőre, én azt gondolom, hogy az idős korára való tekintettel, lehetőleg szét kell szedni teljesen, tisztítani, mechanikailag kenni, majd optikailag beszabályozni és tömíteni.

Erre mondtam, hogy egy jó vétel esetén nem ritka, hogy még 1x legalább annyit rá kell költeni, hogy újból elviseljen jó pár 10 évet.

Zeiss Jena céltávcsövek is most érték el a szervizelési időszakot, ami nem rossz, de most költeni kell rá sok esetben. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5923 Dátum: 2013. Március 24. - 15:46:06 »

Tisztelt TAL
Vállalja a távcső tisztítását?
 Emelem

Én a fórumokon nem üzletelek, nem folytatok vállalkozási tevékenységet, tehát ha kérdése van felém, akkor azt magánba kérném.

Segítségnyújtás az más, azért vagyok "látnoki" tevékenységgel megáldva, hogy tippelni tudjak mi a gond. Kacsint Vigyorog Emelem

u.i. az a szemlencse egyik tagja szerintem nem véletlen fordult meg, gondolom, hogy már egy esetben bepárásodott a céltávcső, és annak következménye lett, hogy a részeg "optikus" az fordítva helyezte be, és gondolta, hogy ha középen éles, az akkor úgy jó, mert a célpontnak ott kell lennie. Vigyorog
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5924 Dátum: 2013. Március 24. - 15:50:39 »

Akkor egyik gond megoldva.

Én a hagyományos optikus szakmát nem ismerem, nem tudom, hogy Ők mit tudnak és mire képesek, de azt feltételezem, hogy a céltávcső javításhoz sem a szakértelmük, sem a felszereltségük nincs meg.

Nincs meg, mint ahogy nekem sincs sem szakmai tudásom, sem hozzáértésem az Ő szakmájukhoz.

Csupán ég és föld a két szakma különbsége, és ráadásként az egyik 4X nagyítás feletti esetén már MKEH engedélyköteles tevékenység.

Visszatérve a céltávcsőre, én azt gondolom, hogy az idős korára való tekintettel, lehetőleg szét kell szedni teljesen, tisztítani, mechanikailag kenni, majd optikailag beszabályozni és tömíteni.

Erre mondtam, hogy egy jó vétel esetén nem ritka, hogy még 1x legalább annyit rá kell költeni, hogy újból elviseljen jó pár 10 évet.

Zeiss Jena céltávcsövek is most érték el a szervizelési időszakot, ami nem rossz, de most költeni kell rá sok esetben. Emelem
Ha látta egyáltalán valaha optikus....
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 [395] 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: