Oldalak: 1 ... 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5880 Dátum: 2013. Március 22. - 09:36:46 »

Szia! Olvastam már vissza elég sokat , nem tegnap óta olvasom ezt a fórumot! Ez a használt prémium dolgot ezt már láttam nagyon sokszor , de ha az ember szeretne egy világító pontos céltávcsövet és nincs neki rá tegyük azt több százezer forintja, akkor még is mi a megbízható! A delta classicot is néztem még de az 3000j lövésállóság ami engem aggaszt! De ha nem sikerül dűlőre jutni akkor veszek egy 7x50 meoptát és jó napot! Mosolyog

Szia ! Nem elég figyelmesen olvastál vissza . Többször és többen leírtuk de ha valaki csupán egy egyszerű logikai futtatás végez akkor is az a logikus következtetés hogy inkább egy megbízhatóan stabil  fix minőségi távcső (akár használtan is ) mint egy varia ,világítópontos ,gyenge fényáteresztő,megbízhatatlan. A megbízhatóságot - lövésállóságot ugye nem kell magyarázni. Akkor jön az egyszerű logika . Ha nem látod vagy nem jól látod a szürkületben a vadat akkor mi reteknek  a világítópont ???  Mit irányzol meg vele ?  Vállat von 
A 7x50 es Meoptával egyetértek de gondolom azt is világítópontosban akarod . Gondolt csak végig az előző eszmefuttatást,  amit szürkületkor már nem jól látsz a Meoptával arra a világítópontját se tudod rátenni . Egy S@B 8x56 al még van esély hogy jól látod (mondjuk a disznót) azt lámpa nélkül meg is tudod célozni és tisztességgel meglövöd . Hozzáteszem hogy a világító irányzójel (pont) ha nincs megfelelően beállítva vagy a silány minőség miatt nem is lehet megfelelőlen halványra beállítani az csak zavaró és a vadat rosszabb esetben az miatt nem fogod már látni.
Ettől függetlenül jó az a Meopta igaz helyette a vil.pont nélküli S&B választod nem mondhatod el a bűvös mondatot "Nekem világítópontos távcsövem van." de lehet hogy eredményesen fogsz vadászni. Ezt ugyan ilyen logikai okfejtéssel elmondtam egy fiatal vadásztársamnak is és természetesen a világítóst vásárolta . Aztán kiült egy másik társával a lesre akinek prémium távcsöve volt. Most már árulja a távcsövét.
Még annyit a Meoptáról hogy amik nekem voltak azok egy bizonyos időszakban a napnyugtát követően nyugati irányba nézve szinte megvakultak és egy rövid idő után mikor sötétebb lett feljavult a képük. Ezt mások is megerősítették. Nem vagyok optikus nem tudom miért .     Emelem

(Na látom mások is hasonlót írnak de azért felteszem.)
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #5881 Dátum: 2013. Március 22. - 09:41:58 »

Köszönöm a jó tanácsokat és meg is fogom fogadni! Nem olyan létfontosságú az a világító pont végül is eddig se volt és amit akartam meg is tudtam lőni! Maradok a használtnál és keresgélek !
Tisztelettel!  Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5882 Dátum: 2013. Március 22. - 09:49:09 »


Esetleg még annyit, hogy nem mindegy milyen a "szálkereszt", vannak amelyek "sötétben" is láthatóak és vannak amelyek már szürkületben "eltünnek".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
sab
Vendég
« Új üzenet #5883 Dátum: 2013. Március 22. - 11:08:09 »

Szerintem erre gondoltál:
 

Ez a továbbfejlesztett változat:
 

A "csiptetősről" sajnos nem tudok képet felrakni.

Igen. Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5884 Dátum: 2013. Március 22. - 14:04:55 »

Üdv. Mom céltávcsőnél a látómező széle körben kb. mekkora részben szokott torzítani? Köszönöm
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #5885 Dátum: 2013. Március 22. - 14:21:02 »

Nekem semennyit! (van 2 is)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5886 Dátum: 2013. Március 22. - 16:02:09 »

Köszönöm. És ha torzít, az mitől lehet? A lencsék szép egészségesek, tubuson törés,horpadás nincs,tornyok épek,csavarok szépen kattognak. Nem párás,nem foltos. Még csak kb.30 méterre volt időm nézni, hát kb. a ező feléig torzít. Nem homályos, hanem pl. egy egyenes oszlop ferde. Széleken jobban, középtájt tökéletes, és ezek átmenetei:-(
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5887 Dátum: 2013. Március 22. - 16:09:06 »

Köszönöm. És ha torzít, az mitől lehet? A lencsék szép egészségesek, tubuson törés,horpadás nincs,tornyok épek,csavarok szépen kattognak. Nem párás,nem foltos. Még csak kb.30 méterre volt időm nézni, hát kb. a ező feléig torzít. Nem homályos, hanem pl. egy egyenes oszlop ferde. Széleken jobban, középtájt tökéletes, és ezek átmenetei:-(

Ne vedd meg!
Nekem is volt két MOM egyik sem torzított! Talán leejtették, összetört benne valami, ki tudja?
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5888 Dátum: 2013. Március 22. - 18:48:02 »

Hát köszönöm szépen. Ez egy okos tanács, de a helyzet az, hogy a ,,távcsövet látatlanba soha" című tanácsot nem fogadtam meg. Mert ugye a mom-mal nem szokott gond lenni... Szóval most már csak az a kérdés, hogy ebben a magamnak (meg a vadász becsületről mit sem tudó embereknek)köszönhető helyzetben mi volna az okosság? Nem hinném, hogy törés, mert szép szabályos a torzítás. Nem értek hozzá, nem tudom hány lencse van, de ezeknek a távolsága, ha egy picit nem stimmel, akkor ez csinálhat ilyet? Nincs egy optikusunk? Vagy Tal? (Gondolom más is ért hozzá, de én azt nem tudom)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #5889 Dátum: 2013. Március 22. - 19:11:09 »

Hát köszönöm szépen. Ez egy okos tanács, de a helyzet az, hogy a ,,távcsövet látatlanba soha" című tanácsot nem fogadtam meg. Mert ugye a mom-mal nem szokott gond lenni... Szóval most már csak az a kérdés, hogy ebben a magamnak (meg a vadász becsületről mit sem tudó embereknek)köszönhető helyzetben mi volna az okosság? Nem hinném, hogy törés, mert szép szabályos a torzítás. Nem értek hozzá, nem tudom hány lencse van, de ezeknek a távolsága, ha egy picit nem stimmel, akkor ez csinálhat ilyet? Nincs egy optikusunk? Vagy Tal? (Gondolom más is ért hozzá, de én azt nem tudom)

Kérjed TAL segítségét!!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #5890 Dátum: 2013. Március 22. - 19:57:59 »

Üdv. Mom céltávcsőnél a látómező széle körben kb. mekkora részben szokott torzítani? Köszönöm

Szia
Annyi infót tudok, hogy a vékony szálkeresztes típusnál előfordultak hasonló esetek.
A Fegyver Mester kikötötte nekem, hogy csak vastag szálkeresztes MOM-ot vegyek (volt is már egy 170km-es potyautam  Woest  ) --remélem a holnapi jó lesz--
Vastag szálkereszt: én kb.: 2mm vtg-nak látom. Neked milyen?
 Emelem



Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5891 Dátum: 2013. Március 22. - 20:43:44 »

Köszönöm. És ha torzít, az mitől lehet? A lencsék szép egészségesek, tubuson törés,horpadás nincs,tornyok épek,csavarok szépen kattognak. Nem párás,nem foltos. Még csak kb.30 méterre volt időm nézni, hát kb. a ező feléig torzít. Nem homályos, hanem pl. egy egyenes oszlop ferde. Széleken jobban, középtájt tökéletes, és ezek átmenetei:-(

Én azt gondolom, hogy ez a jelenség nem normális, és az a tapasztalatom, hogy szét lett szedve és rosszul összerakva.
Vagy a másik lehetőség, hogy olyan lencse került bele, ami nem belevaló.

Egy biztos, hogy eredeti állapotában a MOM nem csinál ilyent.

( lehet, hogy ez "bevásárlás"volt)

Ha van rá lehetőség, akkor vissza kell csinálni az üzletet, mert ellenkező esetben a vásárlási összeget még 1x ki lehet fizetni jó esetben. Emelem
Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #5892 Dátum: 2013. Március 22. - 21:52:58 »


Egyetértek veled  Igen engem a lézerre emlékeztet .  Emelem
Igen
 Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5893 Dátum: 2013. Március 22. - 22:05:17 »

Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon úgy néz ki, hogy az üzletet visszacsinálni nem lehet.:-(  Ha nem jól lett összerakva, az elvileg javítható(gondolom én), ha pedig más lencse lett belerakva,akkor kuka.Pécs környékén szakembert, ha tudna valaki ajánlani, azt megköszönném.
Köszöñtm szépen a válaszokat.(a távcsövet Takács László, bükkzsérci lakostól vettem, hátha van még neki valami eladó..)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #5894 Dátum: 2013. Március 23. - 11:37:12 »

Pécs környékén nem tudok, de a posta elviszi Szombathelyre is Sab mesternek! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: