Oldalak: 1 ... 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 [392] 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454446 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5865 Dátum: 2013. Március 21. - 20:10:10 »

Nekem van egy eredeti CCCP, zöldlencsés, 6x42, eredményesen használom 1995-óta, még szürkületben is megállja a helyét, nem kell leszólni a fiatal szovjet mérnököket...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5866 Dátum: 2013. Március 21. - 20:29:25 »

Szerintem is egy , valószínűsíthető 4x32-er Zeiss Jena céltávcső, amely a régi ZKK-600 fegyverekről ismeretes.

Ami nem stimmel vele az a két toronyszerkezet, mert az egyik még rendben is lenne az a képélességállítás, de a másoknak az eredeti kinézete nem ilyen, ha nem központi csavarrögzítéssel és külső recézett tárcsa állításos.

Vagy lehet, hogy ez már valami gányolt széria, mert gyárilag ilyent nem csináltak. Emelem

Szerintem erre gondoltál:
 

Ez a továbbfejlesztett változat:
 

A "csiptetősről" sajnos nem tudok képet felrakni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5867 Dátum: 2013. Március 21. - 21:15:29 »

Szerintem erre gondoltál:

 
Ez a továbbfejlesztett változat:
 


A "csiptetősről" sajnos nem tudok képet felrakni.

Jó strapabíró csövek voltak ezek. Meg volt a nyugati változatuk is . Nekem egy Zeiss Diatal 4x32 egytornyos sines távcsövem volt , kristálytiszta képpel. Sajnos a szálkereszt 6 -os (?) számú volt ( két hajszál vastagítás nélkül ) ezért eladtam.  Rííí
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #5868 Dátum: 2013. Március 22. - 06:40:20 »

Üdv! Yukon Craft céltávcsövekről mik a vélemények? Én még nem láttam őket közelebbről az igazság az, ára az ami baráti, csak hogy megéri e ezt az árat vagy nem! Akinek volt már ilyen vagy használ ilyet az írjon legyen olyan kedves!
Köszönöm!
Tisztelettel!  Emelem
Naplózva
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #5869 Dátum: 2013. Március 22. - 07:11:49 »

Üdv! Yukon Craft céltávcsövekről mik a vélemények? Én még nem láttam őket közelebbről az igazság az, ára az ami baráti, csak hogy megéri e ezt az árat vagy nem! Akinek volt már ilyen vagy használ ilyet az írjon legyen olyan kedves!
Köszönöm!
Tisztelettel!  Emelem

Hmmmm... Ha visszaolvasod a vadászfórumokon fellelhető majdcsak 10 ezer hozzászólást ebben a témában, akkor sok hasonló kérdést találsz. Azaz felmerűl egy viszonylag szolídabb árú cső és jön a kínos kérdés, hogy vajon szabad-e megvenni. Bizonyára akad - nagyon ritkán - olyan eset, hogy az alacsony ár konfrontálható minőséggel jár, de a céltávcsövek esetében ennek a gyakorisága a fehér hollóéval vetekszik, hisz úgy tűnik, hogy a használható és megbízható céltávcső egyszerűen nem tud olcsó lenni. Ezért van az, hogy a tanács 10-ből legalább 9 és félszer az, hogy inkább válasszon a jáger egy használt de meg használható megbízható csövet.
Nem ismerem ezt a céltávcsövet, de tuti biztos, hogy az árában létezik használt megbízható cső mondjuk 7x50-esben világító pont nélkül, amivel biztosan és biztonságosan lehet vadászni.
De ha mégis kiderűl, hogy az élet rám cáfol és feltalálták az újkori árában 100 ezer alatti garanciális bizonyítottan megbízható céltávcsövet, remek nagyítással, tiszta képpel, nagy fényáteresztő képességgel blablabla, akkor szólj, mert szeretnék vele kereskedni!  Wave
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #5870 Dátum: 2013. Március 22. - 08:00:37 »

Szia! Olvastam már vissza elég sokat , nem tegnap óta olvasom ezt a fórumot! Ez a használt prémium dolgot ezt már láttam nagyon sokszor , de ha az ember szeretne egy világító pontos céltávcsövet és nincs neki rá tegyük azt több százezer forintja, akkor még is mi a megbízható! A delta classicot is néztem még de az 3000j lövésállóság ami engem aggaszt! De ha nem sikerül dűlőre jutni akkor veszek egy 7x50 meoptát és jó napot! Mosolyog
Naplózva
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #5871 Dátum: 2013. Március 22. - 08:10:26 »

Szia! Olvastam már vissza elég sokat , nem tegnap óta olvasom ezt a fórumot! Ez a használt prémium dolgot ezt már láttam nagyon sokszor , de ha az ember szeretne egy világító pontos céltávcsövet és nincs neki rá tegyük azt több százezer forintja, akkor még is mi a megbízható! A delta classicot is néztem még de az 3000j lövésállóság ami engem aggaszt! De ha nem sikerül dűlőre jutni akkor veszek egy 7x50 meoptát és jó napot! Mosolyog

Nem irigyellek és megértem a vágyaidat is, de az a helyzet, hogy sok más dologgal ellentétben a "drága" távcső nem úri passzió. Mert még egy olcsóbb puska is lehet tetszetős és lik iránt lő, legalább 3-ból kétszer, addig a céltávcső esetében ez nem így van. Régen Wetzlar leírt egy összefoglalót vagy 10 céltávcsőről, amit használt, mit tapasztal és mennyibe került, mire nagy lelkesedéssel eljutott egy használt Zeiss-ig, amikor is befejezte a cserélgetést.
Tudom, hogy rossz hír, de ez van.
Egy "tanácsadó", a céltávcsövekhez értő barátom mondta, hogy ha mégegyszer valaki  az olcsó, de jó céltávcsövekről kérdezi, akkor kapásból keresztűl lövi. Persze relatív, hogy mi olcsó, de kb. 200-szor leírták már, hogy 100-150 között adnak 8x56-os prémium csövet használtan, amivel teljes értékűen lehet vadászni. És közben gyűjtögetni, majd ha nagyon kell, akkor még mindig árában eladni és az összegyűjtött pénzből megvenni a vágyott terméket...
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #5872 Dátum: 2013. Március 22. - 08:15:15 »

Üdv! Yukon Craft céltávcsövekről mik a vélemények? Én még nem láttam őket közelebbről az igazság az, ára az ami baráti, csak hogy megéri e ezt az árat vagy nem! Akinek volt már ilyen vagy használ ilyet az írjon legyen olyan kedves!
Köszönöm!
Tisztelettel!  Emelem

Egy barátomnak, és miatta több ismerősének volt/van ilyen. A variáknak legalábbis olyan szűk a látómezeje, hogy csak na. Kb. a fele egy fix nagyítású, Meopta kategóriájú (vagy magasabb) céltávcsőének. Amúgy a lövést állja. Ár-értékben nem rossz, de ezt a helyén kell kezelni. Nem fog a szálkereszt elszakadni benne, de nem is prémium kategória. Nappalra megteszi.
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #5873 Dátum: 2013. Március 22. - 08:24:07 »

Köszönöm a segítségetek! Ezek szerint főleg a látómező szűk akkor elvetem ezt a dolgot mert az az amit nagyon nem szeretek! A nagy látómező ami nekem szükségeltetik!  Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5874 Dátum: 2013. Március 22. - 08:47:46 »

Sziasztok
 Tud-e valaki valamit arról, hogy a MOM 6x42-ről a sorozatszám alapján ki lehet deríteni, hogy mikori gyártmány?
Pusztán kíváncsiságból, mikori az új szerzeményem.
Köszönöm előre.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #5875 Dátum: 2013. Március 22. - 09:08:15 »

Szia! Olvastam már vissza elég sokat , nem tegnap óta olvasom ezt a fórumot! Ez a használt prémium dolgot ezt már láttam nagyon sokszor , de ha az ember szeretne egy világító pontos céltávcsövet és nincs neki rá tegyük azt több százezer forintja, akkor még is mi a megbízható! A delta classicot is néztem még de az 3000j lövésállóság ami engem aggaszt! De ha nem sikerül dűlőre jutni akkor veszek egy 7x50 meoptát és jó napot! Mosolyog

Szvsz. mostanság kicsit túl van magasztalva a világítópont.
Félreértés ne essék, nagyon jó dolog és adott szituációkban nagy segítség lehet.
De ez egy plusz dolog. Ennek hiányában is lehet vadászni, pontos lövést leadni. Talán 5, max. 10 éve terjedt el jobban.
Nem mondom, hogy egyszer nem lesz nekem is világítópontos céltávcsövem, de csak akkor, ha be tudok ruházni egy prémium kategóriásra.
Meg vagyok nélküle, eddig nem nagyon volt olyan, hogy a céltávcső teljesítménye miatt nem tudtam biztos lövést leadni.
Bár ennek az is az oka, hogy ha nem látok a céltávcsőben, akkor nem vadászok.

Egy szóval: inkább egy használt prémium, mint egy olcsó világítópontos gagyi.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5876 Dátum: 2013. Március 22. - 09:11:29 »

Szvsz. mostanság kicsit túl van magasztalva a világítópont.


Egyetértek veled  Igen engem a lézerre emlékeztet .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5877 Dátum: 2013. Március 22. - 09:14:23 »

Egyáltalán, minek a világítópont, ha olyan silány a lencse, hogy este úgysem lát benne?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #5878 Dátum: 2013. Március 22. - 09:17:02 »

Szvsz. mostanság kicsit túl van magasztalva a világítópont.
Félreértés ne essék, nagyon jó dolog és adott szituációkban nagy segítség lehet.
De ez egy plusz dolog. Ennek hiányában is lehet vadászni, pontos lövést leadni. Talán 5, max. 10 éve terjedt el jobban.
Nem mondom, hogy egyszer nem lesz nekem is világítópontos céltávcsövem, de csak akkor, ha be tudok ruházni egy prémium kategóriásra.
Meg vagyok nélküle, eddig nem nagyon volt olyan, hogy a céltávcső teljesítménye miatt nem tudtam biztos lövést leadni.
Bár ennek az is az oka, hogy ha nem látok a céltávcsőben, akkor nem vadászok.

Egy szóval: inkább egy használt prémium, mint egy olcsó világítópontos gagyi.

Ott a pont!
Nekem variábel és világítópontos céltávcsövem van, de nekem 8-asra van tekerve és így használom. Alig-alig fordult elő, hogy állítottam volna rajta, mert egyszerűen nem figyeltem rá, hogy nekem ilyen is van. A világítóponttal is így vagyok. Gyakran szimplán elfelejtem felkapcsolni, sőt olyan is volt, hogy bekapcsolva hagytam, lemerült és vagy fél évig nem mentem utána, hogy kicseréljem az elemet. Hasznos dolgok, némely esetben kifejezetten jól jönnek, de ha már biztos és pontos lövést egy vadra csak azért lehet leadni, mert világít a pötty, akkor már nagyon határértéken vadászik az ember, és ugye ez nem háború!
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5879 Dátum: 2013. Március 22. - 09:34:34 »

Szép napot
Laikus kérdés következik. Sosem volt még mom céltávcsövem( másik sem a légpuskáson kívül), és nem tudom, hogy az élességállító(nemtudom a pontos nevét, gondolom azért kell, mert nem egyforma a szemünk) gyűrűnek a hátsó tubussal együtt kell-e forognia?
Köszönöm.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 [392] 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: