Oldalak: 1 ... 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 [387] 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454480 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #5790 Dátum: 2013. Március 11. - 14:57:52 »

Mindenki válaszát köszönöm.
Már tudom a megoldást. Mosolyog



 Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5791 Dátum: 2013. Március 11. - 14:59:16 »

Oerdescu  Emelem ! S'pedig ?  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5792 Dátum: 2013. Március 11. - 15:02:20 »

Idősebb Bushnell lehet lövésálló, de az enyémen már alig látni át nappal is. 0.22-esen van, ezzel (is) szoktam gyakorolni, de lassan letelik neki. Ha mégis ilyenre szánod el magad, nézd meg személyesen. Régi japán Tasco-t használ ismerősöm egy 7x64-esen, nem szokott elállítódni.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #5793 Dátum: 2013. Március 11. - 15:12:34 »

Igen. Arra, hogy a balek, aki megvette őket, rásózza a következő balekra.
Mert ők is úgy vették, hogy "erre a kaliberre jó lesz", de aztán rájöttek, hogy "ezt a kalibert" is használják rossz látási viszonyok között és oda a kínai csodák már kevesek, meg arra is rájöttek, hogy a 223-as lőszer is drága ahhoz, hogy belövésnél fél dobozzal elpuffogtassanak belőle és utána megint elhibázzák a rókát...
A tasco és a bushnell sem volt rossz márka valamikor de ezek a kínai klónok amikkel jó eséllyel találkozni fogsz, hajítófát sem érnek.

Így van. .222-esen is 7X56-os Meoptát használok, mert a ritka vadászatokat nagyon meg kell becsülni és ha olyan szerencsém van, hogy ki is jön a vad (pl. róka) a szürkületben, akkor látni szeretnék.  Vigyorog
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #5794 Dátum: 2013. Március 11. - 16:25:18 »

Oerdescu  Emelem ! S'pedig ?  Emelem

Lacus

Megbízható márkájú távcső, használtan. Annyi a negatívum, hogy a világító-pontról le kell mondanom.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5795 Dátum: 2013. Március 11. - 16:26:57 »

Az a bajod, Ordi, hogy beleszédültél a redpointba, meg a világító szálkeresztbe.
De ha az a világító ez-az nem a célpontra mutat, akkor annyit ér, mint a kínai Rolex óra számlapra ragasztott kismutatója.
Az általad felsorolt opciók már a kutyának sem kellenek, mert nem érnek semmit.


S
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5796 Dátum: 2013. Március 11. - 16:48:12 »

Lacus

Megbízható márkájú távcső, használtan. Annyi a negatívum, hogy a világító-pontról le kell mondanom.

Ha visszaolvasol akkor látod hogy a világító pont a harmadik szempont.  1. Legyen lövésálló 2. Lásd vele a vadat szürkületben is. 3. Ha már látod akkor jól meg tudd célozni, ebben segíthet egy JÓ világító irányzék de az 1-es vagy 4/a irányzójel jól helyettesíti. Ezért írtam hogy 6x42 S&B használtan 50.000 ér jobb választás mint egy új világító , varia de silány minőségű kütyü 35.000 Ft -ér.    Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #5797 Dátum: 2013. Március 11. - 20:00:50 »

Az a bajod, Ordi, hogy beleszédültél a redpointba, meg a világító szálkeresztbe.
De ha az a világító ez-az nem a célpontra mutat, akkor annyit ér, mint a kínai Rolex óra számlapra ragasztott kismutatója.
Az általad felsorolt opciók már a kutyának sem kellenek, mert nem érnek semmit.


S

Sabbati

Nem értem, hogy mit akarsz mondani.
Nem vagyok én beleizélődve semmibe. Gondolkodtam világítópontos távcsőben is, de nem elengedhetetlen feltétel. Pluszként jól jöhetett volna, de semmi több.

Éppen azért kérdeztem hozzáértők véleményét, mert én is inkább a drágább, de egyben bizonyított, minőségi termékek mellett szoktam letenni a voksot. Egy kérdést azért csak megért az "egyéb márkák" téma is. Mosolyog


 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #5798 Dátum: 2013. Március 11. - 20:02:54 »

Ha visszaolvasol akkor látod hogy a világító pont a harmadik szempont.  1. Legyen lövésálló 2. Lásd vele a vadat szürkületben is. 3. Ha már látod akkor jól meg tudd célozni, ebben segíthet egy JÓ világító irányzék de az 1-es vagy 4/a irányzójel jól helyettesíti. Ezért írtam hogy 6x42 S&B használtan 50.000 ér jobb választás mint egy új világító , varia de silány minőségű kütyü 35.000 Ft -ér.    Emelem

Teljes mértékben egyetértek veled. Pont az 1. pont miatt kérdeztem, mennyire megbízhatóak a korábban említett távcsövek. Nem nagyon bíztam a pozitív válaszban, de mint eggyel előbb is írtam, egy kérdést megért.


 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5799 Dátum: 2013. Március 11. - 20:10:32 »

Dani,
vagy elfogadod, vagy nem, de ahova ezeket a fényerő nélküli távcsöveket gyártják, ott akkor hagyják abba a vadászatot, amikor mi jószerével elkezdjük. Vagy esetleg lőtérre, bohóckodni.
Van vagy 10 távcsövem, na, nem azért mert gyűjtöm, hanem mert azt a kategóriát, amiről beszélünk, nincs pofám még eladni sem, a por pedig remekül összegyűlik rajta. Azt gyűjtöm. Ördög
Gondold végig, mikor vadászunk általában itthon…… általában szürkület kezdetekor. Tehát kell a valamennyi fényerő.
Lövésálló?  Tök mindegy, mert egy 223-ast simán kibír bármi, de azt már kevésbe, ha hozzávered, hozzákoccintod valamihez. És általában ez szokott történni.
Olcsó vacakhoz olcsó aluszereléket szoktak venni. Az magától el is mászik, az alu már csak ilyen…….  Vállat von
Vadászfegyverre erős acélszerelék, és fényerős, lövésálló konstrukció, olyan irányzójellel, amellyel meg is tudsz célozni még egy szőrmás kártevőt is (hú, de szép hivatalosan mondtam!).
De, ha gagyit akarsz venni, megállapodhatunk…………..  Kacsint Vigyorog
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #5800 Dátum: 2013. Március 11. - 21:01:06 »

Dani,
vagy elfogadod, vagy nem, de ahova ezeket a fényerő nélküli távcsöveket gyártják, ott akkor hagyják abba a vadászatot, amikor mi jószerével elkezdjük. Vagy esetleg lőtérre, bohóckodni.
Van vagy 10 távcsövem, na, nem azért mert gyűjtöm, hanem mert azt a kategóriát, amiről beszélünk, nincs pofám még eladni sem, a por pedig remekül összegyűlik rajta. Azt gyűjtöm. Ördög
Gondold végig, mikor vadászunk általában itthon…… általában szürkület kezdetekor. Tehát kell a valamennyi fényerő.
Lövésálló?  Tök mindegy, mert egy 223-ast simán kibír bármi, de azt már kevésbe, ha hozzávered, hozzákoccintod valamihez. És általában ez szokott történni.
Olcsó vacakhoz olcsó aluszereléket szoktak venni. Az magától el is mászik, az alu már csak ilyen…….  Vállat von
Vadászfegyverre erős acélszerelék, és fényerős, lövésálló konstrukció, olyan irányzójellel, amellyel meg is tudsz célozni még egy szőrmás kártevőt is (hú, de szép hivatalosan mondtam!).
De, ha gagyit akarsz venni, megállapodhatunk…………..  Kacsint Vigyorog


Azt hiszem félre értettél. Elfogadom - és magam is azt gondoltam korábban is - hogy nem érdemes a reklámként puskára feltett, akciós fegyverrel együtt szállított tucattávcsöveket venni. A bevált márkák, mint Zeiss, Meopta, S&B, stb megér annyit, hogy gyűjtsek hozzá inkább és ne csalódjak a képminőségben, fényerőben. A világítópont tehát nem is volt elsődleges fontosságú a vásárlásnál. Csupán szétnéztem, hogy mik a lehetőségek. Nem fér bele, hát nem fér bele a költségvetésbe és kész. Nem rágom magam e miatt.


 Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5801 Dátum: 2013. Március 11. - 22:05:37 »

Ha csak egy sort emelsz ki az írásomból, akkor igen. Azonban az eredeti felvetés továbbra is él; képvisel-e olyan minőséget egy Tasco, Bushnell, stb, hogy érdemes legyen ebben gondolkodni? Már csak azért is, mert akár világító-pontos (szálkeresztes) is beszerezhető, a "nagyok" árainak töredékéért.
Emelem

Sabbati
Nem értem, hogy mit akarsz mondani.
Nem vagyok én beleizélődve semmibe. Gondolkodtam világítópontos távcsőben is, de nem elengedhetetlen feltétel. Pluszként jól jöhetett volna, de semmi több.
Éppen azért kérdeztem hozzáértők véleményét, mert én is inkább a drágább, de egyben bizonyított, minőségi termékek mellett szoktam letenni a voksot. Egy kérdést azért csak megért az "egyéb márkák" téma is. Mosolyog
 Emelem

Áááááááááááááá!   Körömrágás Fejbever KAP Comput Suicide

Én feladom...

Gyerekek, milyen alkatrész van még egy ótvar puskán?
Nyissatok topicot szíj, tusagumi, puskatáska témában is....


 Ördög Emelem Effendi Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5802 Dátum: 2013. Március 12. - 07:09:08 »

Áááááááááááááá!   Körömrágás Fejbever KAP Comput Suicide

Én feladom...

Gyerekek, milyen alkatrész van még egy ótvar puskán?
Nyissatok topicot szíj, tusagumi, puskatáska témában is....


 Ördög Emelem Effendi Ördög
Egy jó szerelék,mindennek az alfája és omegája... Ördög Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5803 Dátum: 2013. Március 12. - 07:23:34 »

Áááááááááááááá!   Körömrágás Fejbever KAP Comput Suicide

Én feladom...

Gyerekek, milyen alkatrész van még egy ótvar puskán?
Nyissatok topicot szíj, tusagumi, puskatáska témában is....


 Ördög Emelem Effendi Ördög


 Igen   Tusagumi - rézből vagy vasból ez lenne egy ideális téma !     Stoel   Röhög
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5804 Dátum: 2013. Március 12. - 07:25:34 »

Egy jó szerelék,mindennek az alfája és omegája... Ördög Ördög

  Suicide
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 [387] 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: