Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454453 alkalommal)
kavics
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



« Új üzenet #930 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 15:24:01 »

Jó, hogy szó esett a Jahti Jahtról. Tényleg ennyire rossz? Volt már valakinek és mi volt vele a baj? Most akarok venni céltávcsövet,ha valaki tud valami jót jó áron írjon. Köszi
Naplózva

Kalappal.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #931 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 15:32:46 »

Jó, hogy szó esett a Jahti Jahtról. Tényleg ennyire rossz? Volt már valakinek és mi volt vele a baj? Most akarok venni céltávcsövet,ha valaki tud valami jót jó áron írjon. Köszi
Nincs 35e Ft-od egy használt jénai 6x42-esre?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #932 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 15:40:48 »

Jó, hogy szó esett a Jahti Jahtról. Tényleg ennyire rossz? Volt már valakinek és mi volt vele a baj? Most akarok venni céltávcsövet,ha valaki tud valami jót jó áron írjon. Köszi
Nincs 35e Ft-od egy használt jénai 6x42-esre?
Igen
Naplózva
kavics
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



« Új üzenet #933 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 15:46:52 »

Nem a pénz dominál.Persze nem százezreim vannak erre.Ennyire rossz ?
Nem lövésállo, vagy mi vele a baj?Nem lehet benne látni?Azt értem,hogy a zeis jéna az jó.
Naplózva

Kalappal.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #934 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 15:51:31 »

Nem lövésálló, hajszálvékony tubus, talán (?) műanyag lencsék, nulla szürkületi használhatóság. Mosolyog Röviden  Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #935 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 16:06:54 »

Nem lövésálló, hajszálvékony tubus, talán (?) műanyag lencsék, nulla szürkületi használhatóság. Mosolyog Röviden  Vigyorog

Mint minden "olcsó" távcsőnél ez általánosan nem igaz.

Mert szerintem meg lövésálló. Megfelelő tubus, üveglencsék, mérsékelt szürkületi használhatóság. Mosolyog Az egyik vadásztársam használ ilyet 7x64-es zasztaván. Bírja. Egy gondja volt (ami nem a távcső hibája) hogy nagyításállítás gyanánt eltekerték az egész tubust és elszabták a vill.pont vezetékeit. Visszaküldték és garanciában kicserélték neki....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #936 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 16:17:55 »

Szia Viktor!

Kérdeztél a másik topickban a Docter pontról.

Röviden: a világitó pont erősége állítható fokozatmentesen, én úgy használom, hogy éppen csak világít, igaz sokat kitakar (állítólag 100 m-en 10 cm) de ettől fügetlenűl mivel látható a 4 szk. közepe szerintem nem zavaró, mert pontos célzás esetén a 4 szk tudja az ember használni, meg ha ilyen messzire kell lőni, akor már fölösleges a világító pont, mert akkor már rendesen világít a hold.
Ven neki állító szerkezete, kettő csavar. Ezzel lehet a pontot beállítani, nem igazán szokott elmozdúlni, vagy ha mozdúl is kicsit. Mikor a tokból kiveszem a puskát akkor elenőrzöm, és kész.
Én 25 pénzért vettem használtan, és sosem fogom eladni, mert nagyon megszoktam, ha távcsőcserére kerül a sor, akkor is vil.pont nélkülit fogok venni és ezt egyszerűen átszerelem....
Természetesen csak este használható jól, de ha az ember odafogja a disznó vastagára akkor probléma nem igen lehet, és sokat segít vadkárban, ha mozog a disznó, vagy gyorsan kell lőni...
Kb 3 éve van meg, azóta az-az elem van benne amivel vettem, pedig néha rajtamarad és áll egy két napot a szekrényben.
És halkan mondom, szerintem sokkal jobban használható, mint egy gyári vil.pontos távcső, mert volt az is...
 Wave


End!

Köszönöm!

Miért is adnád el, akármilyen más csőre nyergelsz át a jövőben, ez ki fog szolgálni. Tudtommal ennél az eszköznél az objektívátmérő számít, így bármilyen 56-os csőre felrakható. Egyetlen hátrányát látom: objektívvédő kupakot így nem lehet feltenni.

Egy kérdés: le lehet venni és állítás nélkül visszarakni a pontot?

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #937 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 16:19:55 »

Nem lövésálló, hajszálvékony tubus, talán (?) műanyag lencsék, nulla szürkületi használhatóság. Mosolyog Röviden  Vigyorog

Mint minden "olcsó" távcsőnél ez általánosan nem igaz.

Mert szerintem meg lövésálló. Megfelelő tubus, üveglencsék, mérsékelt szürkületi használhatóság. Mosolyog Az egyik vadásztársam használ ilyet 7x64-es zasztaván. Bírja. Egy gondja volt (ami nem a távcső hibája) hogy nagyításállítás gyanánt eltekerték az egész tubust és elszabták a vill.pont vezetékeit. Visszaküldték és garanciában kicserélték neki....

Valaki itt azt írta, hogy kálváriát járt egy ilyen JJ-vel. Mióta használja egyébként az ismerősöd?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #938 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 16:21:14 »

Nem lövésálló, hajszálvékony tubus, talán (?) műanyag lencsék, nulla szürkületi használhatóság. Mosolyog Röviden  Vigyorog

Mint minden "olcsó" távcsőnél ez általánosan nem igaz.

Mert szerintem meg lövésálló. Megfelelő tubus, üveglencsék, mérsékelt szürkületi használhatóság. Mosolyog Az egyik vadásztársam használ ilyet 7x64-es zasztaván. Bírja. Egy gondja volt (ami nem a távcső hibája) hogy nagyításállítás gyanánt eltekerték az egész tubust és elszabták a vill.pont vezetékeit. Visszaküldték és garanciában kicserélték neki....

Szia Hansi!

Én csak arra tudok alapozni, amit láttam egy példán keresztül. Mint utóbb kiderült, ugyanaz a kukker volt más felirattal. Pár lövés után elállítódott, ezen kívül mérsékelt csavarhúzás mellett is behorpadt a tubusa. A világító szálkereszt külön fény volt az éjszakában Mosolyog
De jó hogy írtad, mert ezek szerint ki lehet beléle fogni jót!

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #939 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 16:52:53 »

Szia Viktor!

Kérdeztél a másik topickban a Docter pontról.

Röviden: a világitó pont erősége állítható fokozatmentesen, én úgy használom, hogy éppen csak világít, igaz sokat kitakar (állítólag 100 m-en 10 cm) de ettől fügetlenűl mivel látható a 4 szk. közepe szerintem nem zavaró, mert pontos célzás esetén a 4 szk tudja az ember használni, meg ha ilyen messzire kell lőni, akor már fölösleges a világító pont, mert akkor már rendesen világít a hold.
Ven neki állító szerkezete, kettő csavar. Ezzel lehet a pontot beállítani, nem igazán szokott elmozdúlni, vagy ha mozdúl is kicsit. Mikor a tokból kiveszem a puskát akkor elenőrzöm, és kész.
Én 25 pénzért vettem használtan, és sosem fogom eladni, mert nagyon megszoktam, ha távcsőcserére kerül a sor, akkor is vil.pont nélkülit fogok venni és ezt egyszerűen átszerelem....
Természetesen csak este használható jól, de ha az ember odafogja a disznó vastagára akkor probléma nem igen lehet, és sokat segít vadkárban, ha mozog a disznó, vagy gyorsan kell lőni...
Kb 3 éve van meg, azóta az-az elem van benne amivel vettem, pedig néha rajtamarad és áll egy két napot a szekrényben.
És halkan mondom, szerintem sokkal jobban használható, mint egy gyári vil.pontos távcső, mert volt az is...
 Wave


End!

Köszönöm!

Miért is adnád el, akármilyen más csőre nyergelsz át a jövőben, ez ki fog szolgálni. Tudtommal ennél az eszköznél az objektívátmérő számít, így bármilyen 56-os csőre felrakható. Egyetlen hátrányát látom: objektívvédő kupakot így nem lehet feltenni.

Egy kérdés: le lehet venni és állítás nélkül visszarakni a pontot?



Csak úgy lehet levenni, ha lecsavorozod, az meg nem egészséges állandóan.
Én úgy oldottam meg a távcső külső védelmét, hogy ruha anyagból varatam rá egy kis "zsákot" és így nem porolódik, a tokban meg védve van szállítás közben...
 Wave
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #940 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 17:15:57 »


Csak úgy lehet levenni, ha lecsavorozod, az meg nem egészséges állandóan.
Én úgy oldottam meg a távcső külső védelmét, hogy ruha anyagból varatam rá egy kis "zsákot" és így nem porolódik, a tokban meg védve van szállítás közben...
 Wave


 Igen Mindenesetre jó kis szerkentyű. De már nem gyártják, amit nem is értek.... szerintem aki kifogott egy ilyet, az jól járt.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #941 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 18:02:15 »

"És halkan mondom, szerintem sokkal jobban használható, mint egy gyári vil.pontos távcső, mert volt az is..."
 Wave

No Endre ezt fejtsd ki légyszíves... Mosolyog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #942 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:24:55 »

Valaki itt azt írta, hogy kálváriát járt egy ilyen JJ-vel. Mióta használja egyébként az ismerősöd?

Szia!
 Amióta "betört" Bion a piacra. 2 éve asszem. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #943 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:29:37 »

"És halkan mondom, szerintem sokkal jobban használható, mint egy gyári vil.pontos távcső, mert volt az is..."
 Wave

No Endre ezt fejtsd ki légyszíves... Mosolyog

Egyszerű az érvelésem: Nappal nem takar ki mint a gyári villpont. Fokozatmenteség miatt nagyon halványra lehet állítani igaz sok gyárit is, de itt látható a 4sz kereszte közepe, és így igazából ha célozgatni kell, és nem gyorsan lőni, símán lehet a 4sz-el, tehát csak megkönyíti a célzást.
Hátránya a látvány és az hogy nagyobb helyet foglal, de a dzsindsába is lehet vele közlekedni, gyorsan meg lehet szokni.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #944 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 11:15:38 »

Valaki itt azt írta, hogy kálváriát járt egy ilyen JJ-vel. Mióta használja egyébként az ismerősöd?

Szia!
 Amióta "betört" Bion a piacra. 2 éve asszem. Wave

Az még azért nem olyan hosszú idő...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: