Oldalak: 1 ... 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 [363] 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454510 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #5430 Dátum: 2012. Október 27. - 12:38:24 »

Az én excentrikus agyamban az a gondolat fogalmazódott meg, hogy a többi esetleg prémium gyártmányt előállító ill. forgalmazó miért nem kényszeríti ki a vásárlónál azt, hogy mesterrel szereltesse fel termékeit ill miért nem köti ki ezt garancia feltételként. Miért nem tartja fontosnak, hogy a nagyértékű eszközöket szakember szerelje fel. Visszatérve az említett típusra. Miért csak a hazai forgalmazó köti ki a mester álltali felszerelést mint garancia feltételt. A Lengyel főforgalmazónak miért nem fontos ez a kitétel? Vagy Őt nem érdekli a termék sorsa? Vállat von

Én csak azt tudom mondani, hogy már a kezdettől fogva így megy ez a központi hazai forgalmazónál, és nagyon elenyésző a meghibásodás, és ebbe azért az is benne van, hogy ezt a feltételt határozták meg, maguk védelme érdekében is.

Láttam én már Delta Titanium 8x56-os céltávcsövet, TSZ-ben , Józsi bácsi csinál neked szerelékkel, és ahogy a nagykönyvbe meg van írva, meg is hibásodott, és ráadás még le is öntötték kromofággal, vagy fékolajjal.

De volt 3-16x42-es esetében, mikor egy hivatalos kolléga megroppantotta az acél szerelékkel a céltávcső tubusát, és ezért hibás lett a céltávcső.

Nálam derült ki az eset (honlapos  a tulajdonos), mikor lőtéren ellenőriztük, hogy mi is lehet a hiba.

Semmi közöm nem volt a céltávcsőhöz, de ennek ellenére én cseréltem ki neki újra, és szereltem, lőttem be, pedig egyértelműen a kollégára lehetett volna verni a kárt. Emelem

Fegyverjavítói és optikusi szakmában talán kevesen vannak olyanok, akik annyi barbárságot látnának mint én.

Mindenki spórolni akar és az esetek többségében mindig a szenvedő alany a szerelék és a céltávcső.

Megveszik a drága fegyvert, de az optikára és szerelékére már nem figyelnek annyira, pedig az a lelke az egésznek.

Arról nem is beszélve, hogy több 100 ezer Ft manapság egy új fegyver, céltávcső, de a felszerelés, precíz belövésre már nem futja.

De a lőszer legyen RWS EVO, és a szalmabálába végzi 2 doboz lőszert felhasználva, belövésileg indokolva, de belőni akkor sem sikerült, de 40 ezer Ft-ot sikeresen elpuffantott, és tenyérnyibe benne van alapon vadászik.

Nos, ez a helyzet manapság. (is). Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5431 Dátum: 2012. Október 27. - 13:02:25 »

Az én excentrikus agyamban az a gondolat fogalmazódott meg, hogy a többi esetleg prémium gyártmányt előállító ill. forgalmazó miért nem kényszeríti ki a vásárlónál azt, hogy mesterrel szereltesse fel termékeit ill miért nem köti ki ezt garancia feltételként. Miért nem tartja fontosnak, hogy a nagyértékű eszközöket szakember szerelje fel. Visszatérve az említett típusra. Miért csak a hazai forgalmazó köti ki a mester álltali felszerelést mint garancia feltételt. A Lengyel főforgalmazónak miért nem fontos ez a kitétel? Vagy Őt nem érdekli a termék sorsa? Vállat von

"Az én excentrikus agyamban az a gondolat fogalmazódott meg, hogy a többi esetleg prémium gyártmányt előállító ill. forgalmazó miért nem kényszeríti ki a vásárlónál azt, hogy mesterrel szereltesse fel termékeit ill miért nem köti ki ezt garancia feltételként. Miért nem tartja fontosnak, hogy a nagyértékű eszközöket szakember szerelje fel."

Fontosnak tartja, csak el sem tudja képzelni, hogy egy ilyen drága eszközt maga akar felfeszegetni a puskájára a lúzer!
Én csak a saját szakmámban tapasztaltakat tudom elmondani! nem hiszed el mennyi barom-állat van, aki a százezrekért vásárolt készülékét maga akarja bekötni, hogy megspóroljon 5-10 eFt-ot! El is b@ssza némelyik, nem is kevés! Mikor telefonál a kretén, hogy valami baj van, akkor verem a fejem a falba, pedig nem nekem kéne! Szomorú
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5432 Dátum: 2012. Október 27. - 13:57:58 »

"Az én excentrikus agyamban az a gondolat fogalmazódott meg, hogy a többi esetleg prémium gyártmányt előállító ill. forgalmazó miért nem kényszeríti ki a vásárlónál azt, hogy mesterrel szereltesse fel termékeit ill miért nem köti ki ezt garancia feltételként. Miért nem tartja fontosnak, hogy a nagyértékű eszközöket szakember szerelje fel."

Fontosnak tartja, csak el sem tudja képzelni, hogy egy ilyen drága eszközt maga akar felfeszegetni a puskájára a lúzer!
Én csak a saját szakmámban tapasztaltakat tudom elmondani! nem hiszed el mennyi barom-állat van, aki a százezrekért vásárolt készülékét maga akarja bekötni, hogy megspóroljon 5-10 eFt-ot! El is b@ssza némelyik, nem is kevés! Mikor telefonál a kretén, hogy valami baj van, akkor verem a fejem a falba, pedig nem nekem kéne! Szomorú

Én azért ilyen naivitást nem feltételezek olyan cégektől akik hoch, über gazdasági és marketing és szakmai és tökömtudja milyen szakemberek hadát foglalkoztatják jó pénzért, hogy a termék hírneve ne Jóskabá furdancsán vagy reszelőjén lehelje ki a lelkét.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5433 Dátum: 2012. Október 27. - 14:57:21 »

Én azért ilyen naivitást nem feltételezek olyan cégektől akik hoch, über gazdasági és marketing és szakmai és tökömtudja milyen szakemberek hadát foglalkoztatják jó pénzért, hogy a termék hírneve ne Jóskabá furdancsán vagy reszelőjén lehelje ki a lelkét.

Nem értem mit akarsz ezzel mondani.  Vállat von
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5434 Dátum: 2012. Október 27. - 15:58:23 »

Nem értem mit akarsz ezzel mondani.  Vállat von

"Fontosnak tartja, csak el sem tudja képzelni, hogy egy ilyen drága eszközt maga akar felfeszegetni a puskájára a lúzer!"
 Erre a gondolatra reagáltam. Miszerint egy ilyen cég mint irod, el sem tudja képzelni ezeket. Erre válaszoltam, hogy nem hiszem, hogy ilyen naivak, hogy még csak fel sem vetődik bennük a gondolat, hogy valaki barmolhat is és ebből eredően meghibásodhat az eszkőz. Szerintem ezek a cégek is belekalkulálják a gariba, csak ők már az elején kijelentik, hogy ami nem gyári eredeztetésű hiba az bizony nem garanciában javitódik. Igen én is tudok gáláns gyártókról, de mondjon nekem valaki olyan példát amikor olyan eszközt cseréltek vagy javítottak ki ingyen, tehát garanciálisan, mert ugye erről van szó amelyiknél a hiba nem gyári eredetű, ill. szakszerű használat mellett bekövetkező volt, hanem a barmolás miatt hibásodott meg. Az, hogy a polémia tárgyát képező márka miért unikum ezen a téren, természetesen meg van erre a saját teoriám de ezen nem rugózok tovább. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sab
Vendég
« Új üzenet #5435 Dátum: 2012. Október 27. - 19:41:07 »

"Az én excentrikus agyamban az a gondolat fogalmazódott meg, hogy a többi esetleg prémium gyártmányt előállító ill. forgalmazó miért nem kényszeríti ki a vásárlónál azt, hogy mesterrel szereltesse fel termékeit ill miért nem köti ki ezt garancia feltételként. Miért nem tartja fontosnak, hogy a nagyértékű eszközöket szakember szerelje fel."

Fontosnak tartja, csak el sem tudja képzelni, hogy egy ilyen drága eszközt maga akar felfeszegetni a puskájára a lúzer!
Én csak a saját szakmámban tapasztaltakat tudom elmondani! nem hiszed el mennyi barom-állat van, aki a százezrekért vásárolt készülékét maga akarja bekötni, hogy megspóroljon 5-10 eFt-ot! El is b@ssza némelyik, nem is kevés! Mikor telefonál a kretén, hogy valami baj van, akkor verem a fejem a falba, pedig nem nekem kéne! Szomorú

Valóban, így igaz.

Én a sógoroknál is dolgozom a szakmában, és kizárt, hogy a fegyverjavítást és az azzal járó munkafolyamatot más végezze el, mint a fegyverjavító.

Nálunk meg megy a barkácsolás, és már elnézést, de szar...rágás, hogy majd én megcsinálom.

Kétségtelen, hogy sok önjelölt hozzáértő van, nem is ez a gond, mert Mo. az ezer egy fegyverjavítók országa, ha nem a barbársággal van a gond.

Sok esetben nagyobb gondot okoznak mint ami van, és akkor jön a "zacskós" manus, hogy nem sikerült, most meg össze kéne rakni.

Nos, szakember ebben az esetben nem vállalja a munkát, sőt más "szakember" utáni munkát sem vállal. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5436 Dátum: 2012. Október 27. - 19:45:22 »

Én azért ilyen naivitást nem feltételezek olyan cégektől akik hoch, über gazdasági és marketing és szakmai és tökömtudja milyen szakemberek hadát foglalkoztatják jó pénzért, hogy a termék hírneve ne Jóskabá furdancsán vagy reszelőjén lehelje ki a lelkét.

pedig van ilyen, nekem elhiheted !

Történetet leírtam, most csak tömören.

Belsősínes Swarovski, überdrága, mindent tudó céltávcsövet, a kolléga pár perc alatt leamortizált.

Szerelék gyári rögzítő csavaroknál nem vette figyelembe, hogy azok túlméretesek.

Betekerte, és ezzel a céltávcső tubusát szerencsésen behorpasztotta, de úgy, hogy az oldalparallaxis állítás meg szűnt üzemelni.

Gyár nem nyelte le ezt a barbár munkát, fizetni kellett a komplett céltávcső ház cseréjéért.

Kolléga tagadta a hibát, pedig fénykép is készült róla, tulaj lenyelte az összeget. Emelem

Naplózva
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #5437 Dátum: 2012. November 02. - 19:18:22 »

Üdvözletem
Le szeretném cserélni a Schmidt Bender 6x42 -et Egy zeiss duralyt re világitó pontosra hogy melyikre azt még nem döntöttem el de valószínű 3-12x50 -re.Erröl a távcsőről szeretnék érdeklődni mik a vélemények tapasztalatok.
Válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5438 Dátum: 2012. November 02. - 20:19:09 »

Üdvözletem
Le szeretném cserélni a Schmidt Bender 6x42 -et Egy zeiss duralyt re világitó pontosra hogy melyikre azt még nem döntöttem el de valószínű 3-12x50 -re.Erröl a távcsőről szeretnék érdeklődni mik a vélemények tapasztalatok.
Válaszokat előre is köszönöm!

Bármelyik Zeissre, csak ne Duralyth  vagy Conquest-re.

Világító egység az jó, azzal semmi gond, de ennek a két gyártmánynak a szürkületi teljesítménye a többi ismert Zeiss gyártmánytól elmarad.

Igaz, igaz, azok többe is kerülnek.

Na, ja, valamit el kell venni, hogy olcsó is legyen. Kacsint Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5439 Dátum: 2012. November 02. - 20:25:59 »

Üdvözletem
Le szeretném cserélni a Schmidt Bender 6x42 -et Egy zeiss duralyt re világitó pontosra hogy melyikre azt még nem döntöttem el de valószínű 3-12x50 -re.Erröl a távcsőről szeretnék érdeklődni mik a vélemények tapasztalatok.
Válaszokat előre is köszönöm!

Az elmúlt két alkalommal, mikor lőtéren voltam, mindkétszer kint volt egy srác. Fura volt, hogy szerinte szürkület után mindennek oda kell villantani a fegyverlámpával, viszont céltávcsőben "csakazeiss". Aztán második alkalommal golyóssal volt. Azon is egy 3-12x50 Duraly-t volt.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #5440 Dátum: 2012. November 02. - 20:52:28 »

Nekem már kb. 5-6 éve van fenn egy 3x9x50-es Conquest nem elfogultságból mondom, de nem érzem, hogy nem felelne meg. Ha korom sötét van, akkor haza kell menni, ha meg csillagos az ég vagy van egy pici hold, akkor megfelel. Természetesen elismerem, hogy biztosan jobbak a drágább változatok viszont nem látom köztük azt a különbséget, amit az árában. Viszont az is igaz, hogy a Conquest itthon aránytalanul drága az USA árakhoz képest annak ellenére, hogy ha jól tudom, akkor nálunk gyártják. Ja és nem világító pontos.
Naplózva
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #5441 Dátum: 2012. November 02. - 21:29:59 »

Köszönöm a hozzászólásokat!
Sajnos hasonlókat olvastam német oldalakon is.De ez egyértelmü is hogy valamit valamiért nem lehet olyan  képminősége mint egy drágább zeissnek ezért is ennyi az ára.Biztos vagyok benne hogy a távcső szerkezetileg minőségi de egy kicsit visszatántorított engem is hogy többen nehezteltek szürkületi es esti fényáteresztő képességére
De gondoltam azért megkérdezem hogy itt mi a vélemény róla.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5442 Dátum: 2012. November 03. - 22:40:49 »

Milyen lehet egy Minox céltávcső?? Valaki,valamit? Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5443 Dátum: 2012. November 03. - 23:22:14 »

Milyen lehet egy Minox céltávcső?? Valaki,valamit? Vállat von
HG 8,5x10 50
Qva jó ! Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5444 Dátum: 2012. November 04. - 11:08:51 »

Ha olyan jók, mint a keresőik, akkor nem fog csalódást okozni!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 [363] 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: