Oldalak: 1 ... 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 [362] 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454493 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5415 Dátum: 2012. Október 27. - 09:42:53 »

Az esetek nagytöbbségében a garancia érvényesítésénél piszkosul nem érdekel senkit, hogy ha szakszerűtlenül volt valami felszerelve, beszerelve akkor azt mester vagy kontár vagy az ördög tudja ki követte el. A gyártók csak erősen ajánlják a szakembert. Egy analóg példa: mosógép meghibásodott jelzem mester szerelte be. Boltos: nincs garancia mert az asszony nem jól kapcsolgatta. A gyártó, forgalmazó legtöbb esetben a szakszerű használat esetén a gyártásra visszavezethető hibákat vállalja be függetlenül attól, hogy ki szerelte fel. A felszerelés már a használat része mivel már akkor a vevő birtokában van a termék.

Vannak termékek és vannak gyártók, akik kikötik kötelező jelleggel, hogy a termék használatba vétele szakember általi beüzemeléshez kötött! A szakembernek le kell pecsételnie a garancia jegyet, vállalva a felelősséget, csak így érvényes!
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #5416 Dátum: 2012. Október 27. - 09:43:14 »

Stefi, ez a normális, amit írtál.

De ha jól értem, a Deltánál nem így van. Ami szerintem elég fura

"Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Meoptánál, is csak akkortól él a garancia ha hivatalos engedéllyel rendelkező fegyvermester rakta fel és be is jegyezte a garancia papírban vagy a Deltánál van így?"

"Tudtommal, csak a Delta esetében van így."
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5417 Dátum: 2012. Október 27. - 09:49:55 »

Stefi, ez a normális, amit írtál.

De ha jól értem, a Deltánál nem így van. Ami szerintem elég fura

"Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Meoptánál, is csak akkortól él a garancia ha hivatalos engedéllyel rendelkező fegyvermester rakta fel és be is jegyezte a garancia papírban vagy a Deltánál van így?"

"Tudtommal, csak a Delta esetében van így."

Üdv!

Lehet, hogy én vagyok alul tájékozott, de én nem láttam a garancia jegyeken olyan részt amit a felszerelőbeszerelőbeüzemelő mesterszakifegyverkovács tölt ki.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #5418 Dátum: 2012. Október 27. - 09:51:50 »

Üdv!

Lehet, hogy én vagyok alul tájékozott, de én nem láttam a garancia jegyeken olyan részt amit a felszerelőbeszerelőbeüzemelő mesterszakifegyverkovács tölt ki.

Én is itt olvastam, azért furcsállom.
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #5419 Dátum: 2012. Október 27. - 09:54:45 »

A Deltánál 100%- hogy így van, ezt TAL is meg tudja erősíteni!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5420 Dátum: 2012. Október 27. - 10:05:09 »

Én is itt olvastam, azért furcsállom.

Természetesen attól még lehet ilyen. A garancia feltételeknél és most nem csak a céltávcsövek esetében, a mondatok nagyjából így hangzanak: Szakszerütlen beszrelés, felszerelés vagy használlat esetén nem érvényesíthető. Tehát egy felszerelés beszerelés attól, hogy szaki végzi még lehet szakszerűtlen és most elnézést a szakiktól de az élet az bonyolult és a szaki is ember de ez a gyártót mégegyszer mondom piszkosul nem érdekli, hogy a szakszerütlen szerelést ki követte el. A garancia jogi szempontból is egy érdekes történet.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5421 Dátum: 2012. Október 27. - 10:23:10 »

A Deltánál 100%- hogy így van, ezt TAL is meg tudja erősíteni!

Üdv!
No akkor áljon itt egy érdekes tanmese okulásként. Jogkövetó nimród  bereggelt egy online vadászboltba és rendelt egy D..ta céltávcsövet. megkapta nagyon örült neki. Megfogadva a tanácsokat elvitte a "gánszmitthez" aki szakszerűen felszerelte. A nimród örült, hogy garanciája rendben. Telt mult az idő a készség nem oda hordott ahhova nimród nézett vele. Viszi ő vissza gánszmisszhez a készséget, de igen ám ő már tevákenységét felszámolva ángrus országba költözött. Sebaj van másik szaki viszi hozzá. Másik szaki nézi-nézi még mindíg nézi biza ez cső meg van ropogtatva erre nincs garancia. Nimród mondá, de gánszmitt szerelte fel. Ja ha gánszmitt akkor javittassa meg gánszszmittel.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #5422 Dátum: 2012. Október 27. - 10:30:17 »

Én tökéleteen értem, hogy mit akarsz ezzel mondani és mit akarsz ezzel kihozni, én is ezen a véleményen vagyok! Mindig vannak kiskapuk ilyen esetekben amikkel nem lehet mit csinálni! Én csak azt furcsállottam, hogy a Deltánál így működik, míg más márkáknál nem tudok ilyenről.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5423 Dátum: 2012. Október 27. - 10:36:40 »

Én tökéleteen értem, hogy mit akarsz ezzel mondani és mit akarsz ezzel kihozni, én is ezen a véleményen vagyok! Mindig vannak kiskapuk ilyen esetekben amikkel nem lehet mit csinálni! Én csak azt furcsállottam, hogy a Deltánál így működik, míg más márkáknál nem tudok ilyenről.

Ez bárhol, bármilyen üzlettípusban vásárolt Deltára igaz?
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #5424 Dátum: 2012. Október 27. - 10:39:08 »

Tudtommal igen,de biztos vannak olyanok akik erről többet tudnak.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5425 Dátum: 2012. Október 27. - 11:26:56 »

pl. hogy miért ajánlgatják olyan lelkesen a fegyvermesterek

ha én rakom fel nincs gari, ha ők akkor igen, nem rossz bolt

Hát, akkor leírom a valóságot.

Lényegében az ok a forgalmazó részéről kétféle.

Egyrészt védi magát és védi egyben a vásárlót is.

Miért ?

Mert átrakja a felelősséget a fegyverjavítóra azzal, hogy szakszerű munkát végezzen, mert ha kiderül, hogy a céltávcső azért hibásodott meg, mert szakszerűtlen volt a fegyverjavító munkája, akkor az ezzel keletkező kárt a fegyverjavító köteles elszenvedni.

Másrészt, ezzel a "kényszerítéssel", ami a jótállás egyik feltétele, a tulajdonosnak felhívja a figyelmét arra, hogy ha bárminemű meghibásodás keletkezik, és ez arra vezethető vissza, hogy nem szakszerűen helyezte fel a céltávcsövet, vagy állította a toronyszerkezeteket, és erre vezethető vissza a hibajelenség, akkor a tulajdonost terheli a felelősség.

Bármelyik, ismétlem, bármelyik hivatalos fegyverjavító, aki rendelkezik rendőrhatósági és MKEH engedéllyel, a Delta Titanium esetében igazolnia kell pecséttel, aláírással, engedélyszámmal, hogy Ő végezte el a munkát.

Ez a kitétel tudtommal, csak a hazai központi forgalmazónál érvényes, más külhoni továbbértékesítő ezt nem köteles alkalmazni.

Ennyi a lényege a történetnek. Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5426 Dátum: 2012. Október 27. - 11:52:52 »

Hát, akkor leírom a valóságot.

Lényegében az ok a forgalmazó részéről kétféle.

Egyrészt védi magát és védi egyben a vásárlót is.

Miért ?

Mert átrakja a felelősséget a fegyverjavítóra azzal, hogy szakszerű munkát végezzen, mert ha kiderül, hogy a céltávcső azért hibásodott meg, mert szakszerűtlen volt a fegyverjavító munkája, akkor az ezzel keletkező kárt a fegyverjavító köteles elszenvedni.

Másrészt, ezzel a "kényszerítéssel", ami a jótállás egyik feltétele, a tulajdonosnak felhívja a figyelmét arra, hogy ha bárminemű meghibásodás keletkezik, és ez arra vezethető vissza, hogy nem szakszerűen helyezte fel a céltávcsövet, vagy állította a toronyszerkezeteket, és erre vezethető vissza a hibajelenség, akkor a tulajdonost terheli a felelősség.

Bármelyik, ismétlem, bármelyik hivatalos fegyverjavító, aki rendelkezik rendőrhatósági és MKEH engedéllyel, a Delta Titanium esetében igazolnia kell pecséttel, aláírással, engedélyszámmal, hogy Ő végezte el a munkát.

Ez a kitétel tudtommal, csak a hazai központi forgalmazónál érvényes, más külhoni továbbértékesítő ezt nem köteles alkalmazni.

Ennyi a lényege a történetnek. Emelem


A dolog kvinteszenciája:
"Ez a kitétel tudtommal, csak a hazai központi forgalmazónál érvényes, más külhoni továbbértékesítő ezt nem köteles alkalmazni"
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #5427 Dátum: 2012. Október 27. - 12:02:16 »

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Meoptánál, is csak akkortól él a garancia ha hivatalos engedéllyel rendelkező fegyvermester rakta fel és be is jegyezte a garancia papírban vagy a Deltánál van így?

A Meoptánál biztosan nem így van. Pont most történt, hogy egy idős barátomnak tönkrement a Meopta céltávcsöve (Artemis 2100 3-12x50 RD). Volt vagy 7-8 éves a cső és mivel nem volt pluszban regisztrálva ezért csak 10 év garancia volt rá. A lényeg, hogy nem oda mentek neki a lövések, ahova szánta, elmászott a szálkereszt. Visszaküldte garanciába és kb. 2 hónapra rá kapott helyette egy teljesen új, ugyanolyan típusú távcsövet, amire már járt a 30 év garancia. Szóval nem akadékoskodtak azon, hogy ki rakta fel a csövet és azon sem, hogy már hosszú ideje használatban volt a távcső.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5428 Dátum: 2012. Október 27. - 12:10:44 »

Hát, akkor leírom a valóságot.

Lényegében az ok a forgalmazó részéről kétféle.

Egyrészt védi magát és védi egyben a vásárlót is.

Miért ?

Mert átrakja a felelősséget a fegyverjavítóra azzal, hogy szakszerű munkát végezzen, mert ha kiderül, hogy a céltávcső azért hibásodott meg, mert szakszerűtlen volt a fegyverjavító munkája, akkor az ezzel keletkező kárt a fegyverjavító köteles elszenvedni.

Másrészt, ezzel a "kényszerítéssel", ami a jótállás egyik feltétele, a tulajdonosnak felhívja a figyelmét arra, hogy ha bárminemű meghibásodás keletkezik, és ez arra vezethető vissza, hogy nem szakszerűen helyezte fel a céltávcsövet, vagy állította a toronyszerkezeteket, és erre vezethető vissza a hibajelenség, akkor a tulajdonost terheli a felelősség.

Bármelyik, ismétlem, bármelyik hivatalos fegyverjavító, aki rendelkezik rendőrhatósági és MKEH engedéllyel, a Delta Titanium esetében igazolnia kell pecséttel, aláírással, engedélyszámmal, hogy Ő végezte el a munkát.

Ez a kitétel tudtommal, csak a hazai központi forgalmazónál érvényes, más külhoni továbbértékesítő ezt nem köteles alkalmazni.

Ennyi a lényege a történetnek. Emelem

Az én excentrikus agyamban az a gondolat fogalmazódott meg, hogy a többi esetleg prémium gyártmányt előállító ill. forgalmazó miért nem kényszeríti ki a vásárlónál azt, hogy mesterrel szereltesse fel termékeit ill miért nem köti ki ezt garancia feltételként. Miért nem tartja fontosnak, hogy a nagyértékű eszközöket szakember szerelje fel. Visszatérve az említett típusra. Miért csak a hazai forgalmazó köti ki a mester álltali felszerelést mint garancia feltételt. A Lengyel főforgalmazónak miért nem fontos ez a kitétel? Vagy Őt nem érdekli a termék sorsa? Vállat von
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sab
Vendég
« Új üzenet #5429 Dátum: 2012. Október 27. - 12:24:37 »


A dolog kvinteszenciája:
"Ez a kitétel tudtommal, csak a hazai központi forgalmazónál érvényes, más külhoni továbbértékesítő ezt nem köteles alkalmazni"


Hoztak hozzám is Delta Titanium céltávcsövet, felszerelésre, belövésre, melyet egy "külhoni" cégtől vásároltak, és a munka végeztével szerettem volna pecsételni, aláírni, de nem tudtam mit.

Nem, mert a számla és a garancia is olvashatatlan nyelven volt számomra, így nem is pecsételtem, mert azt sem tudtam, hogy mit tartalmaz a garancia. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 [362] 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: