Oldalak: 1 ... 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 [344] 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454454 alkalommal)
mdani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Új üzenet #5145 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 21:35:43 »

Sziasztok segítsetek rajtam és nyugtassatok meg.

Tegnap este valahol,vadászat közbe leesett a céltávcsövem oldalállítási csavar védőkupakja. Nem rég kaptam a puskát ugylátszik belövés után nem húzták rá rendesen.
A távső Meoster 3-12*56 os vill pontos.
Ha holnap nem találom meg lehet ilyet kapni???

Köszönöm
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5146 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 06:56:39 »

Sziasztok segítsetek rajtam és nyugtassatok meg.

Tegnap este valahol,vadászat közbe leesett a céltávcsövem oldalállítási csavar védőkupakja. Nem rég kaptam a puskát ugylátszik belövés után nem húzták rá rendesen.
A távső Meoster 3-12*56 os vill pontos.
Ha holnap nem találom meg lehet ilyet kapni???

Köszönöm

Sajnos kereskedelembe nem kapható, még a központi forgalmazónak sincs.

Javaslatom egy levél írása a gyártó cégnek. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5147 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 08:26:21 »



Röviden azért leírom, hogy mit próbáltam tenni az ügyben:  délután feltettem a puskát fix állványra, egy kb. 60 méterre lévő -jó sötét színű-háttérre, rábiggyesztettem egy 10 cm átmérőjű, fehér kör alakú lőlapot (függőleges-vízszintes centinkénti kalibrálással). A lőlap középpontját behoztam a távcső szálkeresztjének közepébe, a csőfuraton végignézve az elém táruló körben elcsúszva mutatta magát a 10 centis lőlap - ez nem nyugtatott meg, de legalább szó szerint szemmel láthatóvá vált a probléma! Na, ezt nézegettem jódarabig, próbáltam összeegyeztetni a létőrről az utóbbi időben elhozott lőlapjaim találati képével... ez nagyjából sikerült is, számolgattam a beállításokat stb.  Ezek után átirányítottam a puskát úgy, hogy a csőfurat nézzen a  lőlapra. Ezt is pontosan beállítottam, már amennyire ez lehetséges, így a céltávcső szálkeresztje kb. 8 centire volt a lőlap középpontjától. Na, ezt most sikerül korrigálni a beállításokkal, de lesz még egy pár köröm a lőtérre, ha az sem nyugtat meg, akkor visszaviszem a fegyvermesterhez...


Kapizsgálsz valamit ! Szigorú logika hogy a cső az alap - ahhoz állítunk be mindent !
Ha van egy jó "satuval" rendelkező belövőpad akkor a hidegen belőtt fegyvert elég könnyű beállítani.  A cső optikai tengelye nem esik egybe a lövedék röppályájával  !
Az első lövés el fog térülni a céltól de jó esetben 10-15 centivel nem többre és "lőlapban" vagy.  Újra megcélzod azt a pontot amit az előző lövéssel CÉLOZTÁL és ott fixálod is a fegyvert.
Ezután nagyon vigyázva hogy a fegyver el ne mozduljon ráviszed az irányzójelet (szálkeresztet) az előző lövés TALÁLATI PONTJÁRA . Jó esetben a következő lövéssel tízest lősz ! Lehet ezt variálni azzal hogy már annyival alá viszed a találati pontnak a szálkeresztet amennyivel magasabb lövést akarsz az adott távolságon.
Gondold végig logikusan a folyamatot.      Sok sikert !                                    Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5148 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 08:46:06 »

Az első lövés el fog térülni a céltól de jó esetben 10-15 centivel nem többre és "lőlapban" vagy.  Újra megcélzod azt a pontot amit az előző lövéssel CÉLOZTÁL és ott fixálod is a fegyvert.
Ezután nagyon vigyázva hogy a fegyver el ne mozduljon ráviszed az irányzójelet (szálkeresztet) az előző lövés TALÁLATI PONTJÁRA . Jó esetben a következő lövéssel tízest lősz ! Lehet ezt variálni azzal hogy már annyival alá viszed a találati pontnak a szálkeresztet amennyivel magasabb lövést akarsz az adott távolságon.

Annyival kiegészíteném Stefi gondolatmenetét (ami egyébként nagyon jó, rengeteg fegyvert lőttünk be ezen tevékenységi sor segítségével), hogy a találati pont (ahová majd a távcső beállításra kerül) megállapításához legalább 2, de ismeretlen puska esetén inkább 3 lövést célszerű leadni.
Ezek találati-mértani középpontját kell megállapítani, majd a belövés módja szerint a találati pont alá jelölni a célzó segédpontot, jól látható módon, de éppen csak egy centis átmérőjű jellel.
Ha általános kaliberről van szó, akkor ez 100 méteren lehet 4 cm.
Ha jó a távcső és a befogó állvány (vagy a segítő), akkor innen kezdve tényleg gyerekjáték a dolog, csak oda kell tekerni a szálkeresztet és eztán lehet még 2 próbalövést tenni.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #5149 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 09:49:48 »

Ezt vajon hogy értette az a "fegyvermester"????
A 4x32-es Jénai Zeiss távcsőhöz nem kellett ennyi lövés! Pedig ha valami macerás, hát az az.
Homokzsákról, normális körülmények között 4-6 lövés szokott elmenni egy adott lőtávra való belövéshez. Összeokott belövő párost, vagy fix fegyverállványt feltételezve.
Ezen felül ha van rá igény, további 2-2 lövés 50 méterenként és akkor 10-15 lövésből azt is megtudhatjuk, hová kell tartani eltérő távokon.
De a huszonvalahány lövéses belövés után magasat lövő puska nekem "kicsit gyanús" Fejvakarás

Szia, Csaba!

Engem is érdekelt ez, és valami derengett korábbról.
Korábban Ansch is írt a bejáratásról erről a fórumon:

"
Hali.

Sportfegyvereknél illik egy bejáratást végezni.
-Alapos csőtisztítással, pasztázással kezdeni.
-2-3 lövés
-Takarítás
-5-6 lövés
-Takarítás
- 10 lövés
-Takarítás

És majd csak ezután nézni valamiféle szórást vagy belövést
"

Rémlett, hogy már máshol is olvastam erről.
Aztán rájöttem, hogy Zentai Béla is említ ilyen eseteket a VFG csőpolírozó paszta ismertetése, népszerűsítése kapcsán:

http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&muvelet=view&id=1519&lang=hu&lastmodul=oldalak

(Nimród Vadászújság 2011. júliusi számában is megjelent)

"(...)Vadonatúj egyébként garantáltan jó minőségű csőnél tapasztaltam, hogy probléma adódott a belövéssel nem tudta a gyári adatot, 100 m-en a 2,5 cm-en belüli szórást hozni. Fegyvermester lőtte be a puskát állványról és így sem sikerült. A tapasztalt és már rengeteg puskát belőtt fegyvermester feladta a küzdelmet. A puska tulajdonosa, pedig reklamált az eladónál. Szerencsére végül a fent említett sportlövő-fegyvermesterhez került a fegyver, aki a csövet endoszkóppal megvizsgálta és látta, hogy a barázdák nagyon érdesek. Alapos pasztázást követően a 7. lövés után már kezdett a szóráskép javulni és a gyári értékre beállni. Egy másik esetben szintén ez a probléma jelentkezett egy új csőnél. Nem tudták belőni. Automatikusan erőteljes polírozás – lövés – polírozás következett és a végeredmény az lett, hogy egy doboz lőszerből az utolsó öt lövés már összeért, lyukba lyukat lőtt a puska. (...)"

Elképzelhetőnek tartom, hogy új puskánál tényleg előfordulhatnak ilyen megmunkálási tökéletlenségek, hiányosságok (nem megfelelően állították utána a gépet, vagy csak nagyobb időközökben állítanak utána - és az elején nagyobb az érdesség -, vagy a megmunkáló szerszámmal anyagával, esetleg felületével volt gond)...

Nem biztos, hogy így van, de elképzelhetőnek tartom.

Zoli
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5150 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 10:51:20 »

Szia, Csaba!

Engem is érdekelt ez, és valami derengett korábbról.
Korábban Ansch is írt a bejáratásról erről a fórumon:

""

Rémlett, hogy már máshol is olvastam erről.
Aztán rájöttem, hogy Zentai Béla is említ ilyen eseteket a VFG csőpolírozó paszta ismertetése, népszerűsítése kapcsán:

http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&muvelet=view&id=1519&lang=hu&lastmodul=oldalak

(Nimród Vadászújság 2011. júliusi számában is megjelent)

"(...)Vadonatúj egyébként garantáltan jó minőségű csőnél tapasztaltam, hogy probléma adódott a belövéssel nem tudta a gyári adatot, 100 m-en a 2,5 cm-en belüli szórást hozni. Fegyvermester lőtte be a puskát állványról és így sem sikerült. A tapasztalt és már rengeteg puskát belőtt fegyvermester feladta a küzdelmet. A puska tulajdonosa, pedig reklamált az eladónál. Szerencsére végül a fent említett sportlövő-fegyvermesterhez került a fegyver, aki a csövet endoszkóppal megvizsgálta és látta, hogy a barázdák nagyon érdesek. Alapos pasztázást követően a 7. lövés után már kezdett a szóráskép javulni és a gyári értékre beállni. Egy másik esetben szintén ez a probléma jelentkezett egy új csőnél. Nem tudták belőni. Automatikusan erőteljes polírozás – lövés – polírozás következett és a végeredmény az lett, hogy egy doboz lőszerből az utolsó öt lövés már összeért, lyukba lyukat lőtt a puska. (...)"

Elképzelhetőnek tartom, hogy új puskánál tényleg előfordulhatnak ilyen megmunkálási tökéletlenségek, hiányosságok (nem megfelelően állították utána a gépet, vagy csak nagyobb időközökben állítanak utána - és az elején nagyobb az érdesség -, vagy a megmunkáló szerszámmal anyagával, esetleg felületével volt gond)...

Nem biztos, hogy így van, de elképzelhetőnek tartom.

Zoli

Én meg azt gondolom, hogy ez egy népbolondítás.

Soha, de soha nem tapasztaltam azt, hogy egy új fegyvert azért ne lehetett volna belőni a gyári értékre, mert annak nyers volt a csöve és azt csodaszerekkel polirozni kellett volna.

Olyan volt, hogy kb. 10-15 lövést követően állt be a cső ( pihentetéssel) a gyári szórásképre.
Olyan is volt, hogy többen nem tudták belőni és mint kiderült a lengőcső hiánya okozta a jelenséget.
Olyan is volt mikor a szerelék, vagy a céltávcső viccelődött.
Olyan is volt mikor a cső-lőszer, szeret-nem szeret effektus viccelte meg az embert.

De ismétlem, soha nem okozta a jelenséget az, hogy új volt a cső és csőpolirozásra lett volna szüksége.

Nem gondolom, hogy új fegyver esetében azzal kellene kezdeni, hogy jól megpolirozzuk a huzagolást.

Amíg nem volt ez a "csodaszer", addig is volt élet.

De ez csak a saját szakmai véleményem. Emelem
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #5151 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 10:57:00 »

Urak,  Emelem
mindenkinek nagyon köszönöm az iránymutatást - mindenképpen hasznát fogom venni! Még a héten megpróbálok kiszabadulni a lőtérre,majd beszámolok az eredményről!

 Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #5152 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 11:46:38 »

Szia, TAL!

Elhiszem neked.
Nyilvánvaló, hogy elég nagy tapasztalatod van a belövésekkel kapcsolatban.

Tudom, hogy volt élet a paszta előtt is...  Mosolyog
A magam részéről nem tudom megítélni a paszta hasznosságának fokát, mivel sosem használtam, ezért összevetési alapom sincs.
Ha van valaki a fórumon, aki próbálta, remélhetőleg megírja majd részletes tapasztalatait, és akkor majd helyére kerül a paszta szerepe, értéke is.

Tény, hogy a Zentai-cikknek van egy kis reklám-íze...

Üdv:

Zoli
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5153 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 14:16:30 »

Szia, TAL!

Elhiszem neked.
Nyilvánvaló, hogy elég nagy tapasztalatod van a belövésekkel kapcsolatban.

Tudom, hogy volt élet a paszta előtt is...  Mosolyog
A magam részéről nem tudom megítélni a paszta hasznosságának fokát, mivel sosem használtam, ezért összevetési alapom sincs.
Ha van valaki a fórumon, aki próbálta, remélhetőleg megírja majd részletes tapasztalatait, és akkor majd helyére kerül a paszta szerepe, értéke is.

Tény, hogy a Zentai-cikknek van egy kis reklám-íze...

Üdv:

Zoli


"Tény, hogy a Zentai-cikknek van egy kis reklám-íze..."

Mint pld. a Impala cikk esetében is. Vigyorog Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #5154 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 17:36:13 »

"Tény, hogy a Zentai-cikknek van egy kis reklám-íze..."

Mint pld. a Impala cikk esetében is. Vigyorog Emelem

És ezzel - Krisztusnak hála - tök egyedül van kishazánk vadászpiacán  Röhög Röhög

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #5155 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 17:09:58 »

Szeretnék érdeklődni,hogy szerintetek az USA-ból ismerős révén lehet-e VX3 3-5x10x50 illum. behozatni?
760 dollár az ára,és még 10 % körüli TAX+ posta.
Ez kb. 197.000.-
Szerintem,ha nem illegális,akkor megéri.
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #5156 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 17:43:31 »

Szeretnék érdeklődni,hogy szerintetek az USA-ból ismerős révén lehet-e VX3 3-5x10x50 illum. behozatni?
760 dollár az ára,és még 10 % körüli TAX+ posta.
Ez kb. 197.000.-
Szerintem,ha nem illegális,akkor megéri.


Szia!

Nem illegális.
Van rá esély, hogy a reptéren levámolják.
A postai küldeményekre meg nagyon ráálltak az utóbbi időben.
Itt a témába vágó, aránylag friss közleményük:

http://nav.gov.hu/magyar_oldalak/nav/sajtoszoba/hirek/ajandek_120907.html

"2012.09.07.
Az ajándék után is fizetni kell

Az utóbbi időben rendkívüli mértékben megnövekedett a postai forgalomban beérkezett áruk mennyisége
. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatósága ebben az évben már több mint 12 ezer esetben végzett vám és/vagy adófizetéssel járó vámkezelést a postai forgalomban.

Az Európai Unión kívülről (pl. USA, Kína) érkező árukat vámkezeltetni szükséges. Ezt általában a szállító posta kérelmezi a címzett nevében. A vámkezeléskor a vámhatóság vizsgálja a beérkezett áruk értékét is. Amennyiben a megadott áruérték valóságával kapcsolatban kétség merül fel, úgy a vámhatóság további okmányokat, bizonyítékokat kérhet a reális áruérték megállapítása érdekében.

Az Európai Unión kívül élő magánszemélytől magyar magánszemélynek küldött küldeményeket 45 euró értékig vámmentesség illeti meg. Ezen érték fölött már vám és adófizetési kötelezettség keletkezik és az áruk vámkezelését egyedileg kell kérelmezni. Az áru értéke alatt azt kell érteni, amelyért az adott áru a gyártótól, a boltban, stb. megvásárolható. Önmagában az ajándékozás ténye nem alapozza meg a vámmentességet! Egy példán keresztül bemutatva: egy USA-ban élő személy új számítógépet küld ajándékba magyar rokonának és az áru értékeként 39 USD-t tüntet fel. Az áruvizsgálatot végző pénzügyőr az interneten megtalálja az ilyen típusú számítógépet, ahol eladási árként 249 USD szerepel. Ebben az esetben a vámhatóság vámérték vizsgálatot kezdeményez a tényleges áruérték megállapítása érdekében. Amennyiben bebizonyosodik a 249 USD érték, úgy ezen összeg után kell a vámot és az általános forgalmi adót fizetni.

A magánszemélyek által az interneten megrendelt és az Európai Unión kívülről érkező áru is vámeljárás alá kerül. Ilyen esetekben 22 euró áruértékig nem keletkezik fizetési kötelezettség. Ezen értékhatár fölött az árukat már egyedileg vámkezeltetni kell, amely vám és adófizetési kötelezettséggel jár.

További információk a Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapján (http://nav.gov.hu) érhetők el."

Üdv:

Zoli
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #5157 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 17:50:32 »

Ja, és még valami... Nem csak pusztán a távcső után fizeted a vámot, és a 27% áfát, hanem a távcső és a postaköltség együttes összege után.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 08. - 17:55:30 írta nagysas » Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #5158 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 18:13:45 »

Meg lehet oldani, persze sok mindent, sokaknak sikerült is, de azt tudni kell nem igazán legális. USA-ból nem véletlenül nem küld egyik webshop sem céltávcsövet... mer' nem szabad..
Persze ha valaki áthozza a vámon vagy átküldi itthon már nincs gond. Azt hiszem :Mosolyog
BP  Emelem
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #5159 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 19:31:40 »

Meg lehet oldani, persze sok mindent, sokaknak sikerült is, de azt tudni kell nem igazán legális. USA-ból nem véletlenül nem küld egyik webshop sem céltávcsövet... mer' nem szabad..
Persze ha valaki áthozza a vámon vagy átküldi itthon már nincs gond. Azt hiszem :Mosolyog
BP  Emelem

Szia!

Ezt nem egészen értem.
Mi az, hogy "nem igazán legális"?
Valami vagy legális, vagy illegális.

Ez nem haditechnikai termék.

Légy szíves, tegyél már be egy jogszabályi hivatkozást, ami alapján illegálisnak gondolod.
(Az, hogy nem küldenek, nem azt jelenti, hogy illegális.)

Zoli
Naplózva
Oldalak: 1 ... 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 [344] 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: