Oldalak: 1 ... 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 [343] 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5130 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 17:02:27 »

Sanyooo akkor kikattintgattad magad !  Emelem  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5131 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 17:05:06 »

Sanyooo akkor kikattintgattad magad !  Emelem  Igen

Ne irigykedj!  Vigyorog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5132 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 18:11:15 »

Csak egy kis érdekesség és a témához részben kapcsolódó eset.

Alany, Steyr-Mannlicher, MAK oldható szerelék, Swar Z6-os külső ballisztikai állításos céltávcső.

Céltávcsövet előre kellett raknom kicsit, mert a tulajnak túl közel volt, ezért fogtam, ala komplett levettem.
Mit látok ? :Mosolyog

Mivel belső sínes, az előző kolléga ( nem tudom ki a franc lehetett, de barátja a megrendelőnek ( szerintem már nem az), nem nézte meg a csavarok hosszát, és azok kicsit benyomták a tubus házát.

Na, gondoltam mindegy, én azért korrigálom, leveszek a csavarokból.

Fegyver belőve, én csak egy távra használtam az oldalparallax-állítást.

Emberkét oktattam, majd közöltem vele, hogy a swar program szerint rendben is lenne, de jó lenne a távolságokat végig lőni erre alkalmas helyen. ( nem sok van Mo-on sajnos)

Lőkiképző hív, hogy gond van, mert az oldalparallax-állítás egy ponton akad kicsit és a lövési energia hatására szabadul fel, de a másik irányba vezérel.

Nos, átgondolva a történetet, a következő történt.

Ismeretlen "kolléga", a szerelék rögíztő csavarokat nem vette méretre, ezért azok benyomták a céltávcső házát, tubusát, ezért az abban mozgó parallax-állító mechanikát sikeresen akadályozza az üzemelésében.

Csak több mint fél millás ( jóval több), eszközt sikerült, mondhatnám teljesen tönkre vágni.

Azért "teljesen", mert ezt tuti nem fogja lenyelni a gyártó gariba, mert látni fogja a nagy művet, és egy teljes ház csere, azért nem kis munka, még a gyártónak sem.

Tapasztalat ebből mindenki számára a következő.

- gyári szerelék kiegészítő csavarjainak méretében sem megbízni soha.
- az a kolléga, aki elköveti ezt a malőrt felel a károkozásért.

 Emelem
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #5133 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 18:49:03 »

Először is mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat  Emelem    vadra addig az ujjammal sem mutatok rá, amíg ez a dolog nem nyer megnyugtató rendezést...

Röviden azért leírom, hogy mit próbáltam tenni az ügyben:  délután feltettem a puskát fix állványra, egy kb. 60 méterre lévő -jó sötét színű-háttérre, rábiggyesztettem egy 10 cm átmérőjű, fehér kör alakú lőlapot (függőleges-vízszintes centinkénti kalibrálással). A lőlap középpontját behoztam a távcső szálkeresztjének közepébe, a csőfuraton végignézve az elém táruló körben elcsúszva mutatta magát a 10 centis lőlap - ez nem nyugtatott meg, de legalább szó szerint szemmel láthatóvá vált a probléma! Na, ezt nézegettem jódarabig, próbáltam összeegyeztetni a létőrről az utóbbi időben elhozott lőlapjaim találati képével... ez nagyjából sikerült is, számolgattam a beállításokat stb.  Ezek után átirányítottam a puskát úgy, hogy a csőfurat nézzen a  lőlapra. Ezt is pontosan beállítottam, már amennyire ez lehetséges, így a céltávcső szálkeresztje kb. 8 centire volt a lőlap középpontjától. Na, ezt most sikerül korrigálni a beállításokkal, de lesz még egy pár köröm a lőtérre, ha az sem nyugtat meg, akkor visszaviszem a fegyvermesterhez...

Más: valamelyikőtök furcsállotta, hogy elkezdtem állítgatni, miután fegyvermester belőtte. Ezt egyrészről azért tettem, mert ugye mindenkinek a saját szeméhez kell belőnie a fegyverét - van aki egyenesen azt javasolja, hogy csak úgy fogadjuk el a fegyvermester belövését, ha mi magunk is ott vagyunk vele, és teszünk néhány lövést...
A másik ok az, hogy a fegyvermester úgy adta át nekem a puskát, hogy (mivel új puska volt) huszonnemtomhányat kellett lőnie vele, mire beállt egy rendes lőkép. Ez idáig világos, értem, persze, de azt valószínűleg senki nem állítja, hogy a fegyver ugyan oda hord mondjuk 25 egymás után leadott lövés végén, mint hideg csővel... hát ezért állítgattam.

Amiért eredetileg írtam - nem akartam a személyes nyűglődésemmel szétcincálni a topikot - mert nem tudtam, hogy mennyit szabad tekerni a beállításnál a középértéktől a végállásig - 10et vagy 100-at (a 193-nál azért földig esett az állam), mert nem tudtam, hogy a kb. 10  kattintással nem tekertem-e túl... mindenesetre ha így meg a másik irányba van végig kitekerve, akkor egyszer visszamegyek és eltöröm a mester hátán a csövet, mert akkor úgy tette fel a céltávcsövet, hogy kb 100 kattintással állította be a belövésnél, de ezt nem feltételezem róla - mégiscsak szakember!
Azért ugyan nem rohanok vissza hozzá, hogy ő megint a saját szeméhez visszaállítsa a távcsövet, mindenesetre a héten mindenképpen elmegyek lőtérre!

Előre is köszönöm az építő szándékú kritikát!  Emelem

Szabi

ui.: a szerelék fix
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5134 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 19:09:55 »

A másik ok az, hogy a fegyvermester úgy adta át nekem a puskát, hogy (mivel új puska volt) huszonnemtomhányat kellett lőnie vele, mire beállt egy rendes lőkép. Ez idáig világos, értem.......
Ezt vajon hogy értette az a "fegyvermester"????
A 4x32-es Jénai Zeiss távcsőhöz nem kellett ennyi lövés! Pedig ha valami macerás, hát az az.
Homokzsákról, normális körülmények között 4-6 lövés szokott elmenni egy adott lőtávra való belövéshez. Összeokott belövő párost, vagy fix fegyverállványt feltételezve.
Ezen felül ha van rá igény, további 2-2 lövés 50 méterenként és akkor 10-15 lövésből azt is megtudhatjuk, hová kell tartani eltérő távokon.
De a huszonvalahány lövéses belövés után magasat lövő puska nekem "kicsit gyanús" Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #5135 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 19:15:22 »

"Ezt vajon hogy értette az a "fegyvermester"????"

szia,  Emelem
én úgy vettem ki a szavaiból, hogy azért volt, mert még összességében nagyon kevés lövés ment ki a csőből - túlságosan új volt - gondolom el kell engedni pár lövést belőle, hogy beálljon a cső lőképe...

Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #5136 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 19:19:35 »

Először is mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat  Emelem    vadra addig az ujjammal sem mutatok rá, amíg ez a dolog nem nyer megnyugtató rendezést...

Röviden azért leírom, hogy mit próbáltam tenni az ügyben:  délután feltettem a puskát fix állványra, egy kb. 60 méterre lévő -jó sötét színű-háttérre, rábiggyesztettem egy 10 cm átmérőjű, fehér kör alakú lőlapot (függőleges-vízszintes centinkénti kalibrálással). A lőlap középpontját behoztam a távcső szálkeresztjének közepébe, a csőfuraton végignézve az elém táruló körben elcsúszva mutatta magát a 10 centis lőlap - ez nem nyugtatott meg, de legalább szó szerint szemmel láthatóvá vált a probléma! Na, ezt nézegettem jódarabig, próbáltam összeegyeztetni a létőrről az utóbbi időben elhozott lőlapjaim találati képével... ez nagyjából sikerült is, számolgattam a beállításokat stb.  Ezek után átirányítottam a puskát úgy, hogy a csőfurat nézzen a  lőlapra. Ezt is pontosan beállítottam, már amennyire ez lehetséges, így a céltávcső szálkeresztje kb. 8 centire volt a lőlap középpontjától. Na, ezt most sikerül korrigálni a beállításokkal, de lesz még egy pár köröm a lőtérre, ha az sem nyugtat meg, akkor visszaviszem a fegyvermesterhez...

Más: valamelyikőtök furcsállotta, hogy elkezdtem állítgatni, miután fegyvermester belőtte. Ezt egyrészről azért tettem, mert ugye mindenkinek a saját szeméhez kell belőnie a fegyverét - van aki egyenesen azt javasolja, hogy csak úgy fogadjuk el a fegyvermester belövését, ha mi magunk is ott vagyunk vele, és teszünk néhány lövést...
A másik ok az, hogy a fegyvermester úgy adta át nekem a puskát, hogy (mivel új puska volt) huszonnemtomhányat kellett lőnie vele, mire beállt egy rendes lőkép. Ez idáig világos, értem, persze, de azt valószínűleg senki nem állítja, hogy a fegyver ugyan oda hord mondjuk 25 egymás után leadott lövés végén, mint hideg csővel... hát ezért állítgattam.

Amiért eredetileg írtam - nem akartam a személyes nyűglődésemmel szétcincálni a topikot - mert nem tudtam, hogy mennyit szabad tekerni a beállításnál a középértéktől a végállásig - 10et vagy 100-at (a 193-nál azért földig esett az állam), mert nem tudtam, hogy a kb. 10  kattintással nem tekertem-e túl... mindenesetre ha így meg a másik irányba van végig kitekerve, akkor egyszer visszamegyek és eltöröm a mester hátán a csövet, mert akkor úgy tette fel a céltávcsövet, hogy kb 100 kattintással állította be a belövésnél, de ezt nem feltételezem róla - mégiscsak szakember!
Azért ugyan nem rohanok vissza hozzá, hogy ő megint a saját szeméhez visszaállítsa a távcsövet, mindenesetre a héten mindenképpen elmegyek lőtérre!

Előre is köszönöm az építő szándékú kritikát!  Emelem

Szabi

ui.: a szerelék fix
                Üdv Szabi!  Az utóbbi időben belőttem pár puskát  , számszerint 4-et , belövés után a tulajdonosokal is lövettem , ugyanoda hordott nekik is ,nem kellet utánállitani semmit!  Ha képzett fegyvermester(már pedig gondolom az) nem hiszem hogy egymás után lőtte el azt a "huszonnemtomhány "  lövést!   Ha egyszer már be van lőve a távcső a puskához , akkor neked max a távcső képélességét kell beállitani a saját szemedhez, de ez nem befolyásolja a szálkereszt helyzetét !  
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #5137 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 19:34:07 »

igazság szerint lőtéren feltámasztva lőttem a fegyerrel, felfelé hordott 10 centivel, hát állítottam rajta kb 10 kattintást, de nagyjából ugyan oda mentek a lövések... Vállat von   ez simán lehet amiatt, hogy nem vagyok egy nagy mesterlövész, sokat kell még gakorolnom, mindenesetre nem mertem tovább tekergetni, ezért a nagy kíváncsiság...   Fejvakarás
      Az nem lehet hogy a tus hozzáér a csőhöz !?  Már nem egy új CZ550-et láttam amit a dobozbol kivéve , ez volt a legelső amit megnéztünk , és mindhez hozzáért!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #5138 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 19:37:09 »

                Üdv Szabi!  Az utóbbi időben belőttem pár puskát  , számszerint 4-et , belövés után a tulajdonosokal is lövettem , ugyanoda hordott nekik is ,nem kellet utánállitani semmit!  Ha képzett fegyvermester(már pedig gondolom az) nem hiszem hogy egymás után lőtte el azt a "huszonnemtomhány "  lövést!   Ha egyszer már be van lőve a távcső a puskához , akkor neked max a távcső képélességét kell beállitani a saját szemedhez, de ez nem befolyásolja a szálkereszt helyzetét !  

"Ha egyszer már be van lőve a távcső a puskához , akkor neked max a távcső képélességét kell beállitani a saját szemedhez, de ez nem befolyásolja a szálkereszt helyzetét !   "


Így igaz, a többi csak maszlag. Emelem

Az, hogy valakinek nem oda hord, már gyakorlatilag tény, hogy ennek a nem megfelelő lőkészség az oka.
Simán el lehet és el is tudják rángatni a fegyvert akár egy helyre is, ahhoz képest, hogy annak ténylegesen nem ott lenne a helye.

Erre bizonyíték a lőkiképzés előtti és azt követő szóráskép helyzete.

De az kétségtelen és nagyon is ajánlott, hogy mind a céltávcső és szerelék felhelyezésénél, mind a belövésnél legyen igen is jelen a fegyver tulajdonosa, és hozzá legyen a pupillatáv beállítva pld., ne a fegyverjavítónak legyen jó, mert nem Ő fogja használni.

Valamint a fegyvert a tulajdonos igen is próbálja ki, ne csak bemondás alapján tudja meg, hogy jó lesz az.

Továbbá ha nem megfelelő a fegyverjavító lőkészsége ( van ilyen sajnos), akkor menjen el máshová. Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5139 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 19:56:58 »

      Az nem lehet hogy a tus hozzáér a csőhöz !?  Már nem egy új CZ550-et láttam amit a dobozbol kivéve , ez volt a legelső amit megnéztünk , és mindhez hozzáért!

Ezek az FS (végigagyazott) változatok voltak?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #5140 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 20:52:21 »

Sziasztok!

Én is azzal kezdtem a ZKK-val való ismerkedést, hogy leteszteltem a "lengőcsövet". A cső az utolsó 3 cm-en felfeküdt, de ami mégjobban meglepett, hogy a szíjkengyel csavarja megtámasztotta a csövet, mert belógott a hegye az ágyba. Nem megoldhatalan problémák, a tömeggyártás igénytelensége, de jó rá odafigyelni, mert kínos pillanatokat tudnak okozni.

Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5141 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 20:54:43 »

Telek Csabinak is az első mozdulata a papírpróba volt a puskámmal...



Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #5142 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 20:56:26 »

Ezek az FS (végigagyazott) változatok voltak?
           Üdv!  Nem, a sima !
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5143 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 21:28:44 »

Először is mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat  Emelem    vadra addig az ujjammal sem mutatok rá, amíg ez a dolog nem nyer megnyugtató rendezést...

Röviden azért leírom, hogy mit próbáltam tenni az ügyben:  délután feltettem a puskát fix állványra, egy kb. 60 méterre lévő -jó sötét színű-háttérre, rábiggyesztettem egy 10 cm átmérőjű, fehér kör alakú lőlapot (függőleges-vízszintes centinkénti kalibrálással). A lőlap középpontját behoztam a távcső szálkeresztjének közepébe, a csőfuraton végignézve az elém táruló körben elcsúszva mutatta magát a 10 centis lőlap - ez nem nyugtatott meg, de legalább szó szerint szemmel láthatóvá vált a probléma! Na, ezt nézegettem jódarabig, próbáltam összeegyeztetni a létőrről az utóbbi időben elhozott lőlapjaim találati képével... ez nagyjából sikerült is, számolgattam a beállításokat stb.  Ezek után átirányítottam a puskát úgy, hogy a csőfurat nézzen a  lőlapra. Ezt is pontosan beállítottam, már amennyire ez lehetséges, így a céltávcső szálkeresztje kb. 8 centire volt a lőlap középpontjától. Na, ezt most sikerül korrigálni a beállításokkal, de lesz még egy pár köröm a lőtérre, ha az sem nyugtat meg, akkor visszaviszem a fegyvermesterhez...

Más: valamelyikőtök furcsállotta, hogy elkezdtem állítgatni, miután fegyvermester belőtte. Ezt egyrészről azért tettem, mert ugye mindenkinek a saját szeméhez kell belőnie a fegyverét - van aki egyenesen azt javasolja, hogy csak úgy fogadjuk el a fegyvermester belövését, ha mi magunk is ott vagyunk vele, és teszünk néhány lövést...
A másik ok az, hogy a fegyvermester úgy adta át nekem a puskát, hogy (mivel új puska volt) huszonnemtomhányat kellett lőnie vele, mire beállt egy rendes lőkép. Ez idáig világos, értem, persze, de azt valószínűleg senki nem állítja, hogy a fegyver ugyan oda hord mondjuk 25 egymás után leadott lövés végén, mint hideg csővel... hát ezért állítgattam.

Amiért eredetileg írtam - nem akartam a személyes nyűglődésemmel szétcincálni a topikot - mert nem tudtam, hogy mennyit szabad tekerni a beállításnál a középértéktől a végállásig - 10et vagy 100-at (a 193-nál azért földig esett az állam), mert nem tudtam, hogy a kb. 10  kattintással nem tekertem-e túl... mindenesetre ha így meg a másik irányba van végig kitekerve, akkor egyszer visszamegyek és eltöröm a mester hátán a csövet, mert akkor úgy tette fel a céltávcsövet, hogy kb 100 kattintással állította be a belövésnél, de ezt nem feltételezem róla - mégiscsak szakember!
Azért ugyan nem rohanok vissza hozzá, hogy ő megint a saját szeméhez visszaállítsa a távcsövet, mindenesetre a héten mindenképpen elmegyek lőtérre!

Előre is köszönöm az építő szándékú kritikát!  Emelem

Szabi

ui.: a szerelék fix

Kedves Szabi!
Amit az első bekezdésben írtál, azzal kellett volna kezdeni! Ezt hívják "hideg belövés"-nek, vagy durva állításnak! Sok lőszert lehet így megspórolni belövésnél!
Én azt szűrtem le írásodból, hogy tapasztalatlan vagy, de ez nem baj, idővel változik, de a "fegyvermestered" egy nagy marha, már bocsánatot kérek! Szomorú
Ha hiszed, ha nem, minden hozzászólásom "építő jellegű" volt, bár néha erősen csodálkoztam, ez igaz. Fejvakarás
Vadászüdvözlettel sanyooo
 Emelem

Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #5144 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 21:31:11 »


A másik ok az, hogy a fegyvermester úgy adta át nekem a puskát, hogy (mivel új puska volt) huszonnemtomhányat kellett lőnie vele, mire beállt egy rendes lőkép.
    Valahol olvastam (épített preciziós fegyvereket teszteltek Shilen versenycsővel)    hogy egy  vadonatúj úgymond 0km-es csőnél , kell egy bizonyos lövésszám mire beáll a megfelelő szóráskép, sőt egy bizonyos lövésszám után 3-400 lövés, még szűkült is a szóráskép!    
Naplózva
Oldalak: 1 ... 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 [343] 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: