Oldalak: 1 ... 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 [342] 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454448 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5115 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 21:59:41 »

Volt erről szó a közelmúltban, mivel led-es a pontvilágítás, nem biztos, hogy egyszerű a fényerősség csökkentése.  Fejvakarás

Nekem volt az új Kahles KXi-vel. Alapállásban már fénylik a bal felső része a látómezőnek. A gyártóval történt kellemes csevej után arra jutottunk, hogy szépen visszaküldöm nekik a csövet, ők pedig megoldják a problémát. Én biztos nem fogok gányolni vele. A 1.5V elemet ugyan megpróbáltam, de meg sem nyikkant vele, most egy másik 3V van benn, amivel picit jobb lett a helyzet. "Káleszék" hozzáállása előtt egyébként le a kalappal!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
sab
Vendég
« Új üzenet #5116 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 10:19:21 »

Nekem volt az új Kahles KXi-vel. Alapállásban már fénylik a bal felső része a látómezőnek. A gyártóval történt kellemes csevej után arra jutottunk, hogy szépen visszaküldöm nekik a csövet, ők pedig megoldják a problémát. Én biztos nem fogok gányolni vele. A 1.5V elemet ugyan megpróbáltam, de meg sem nyikkant vele, most egy másik 3V van benn, amivel picit jobb lett a helyzet. "Káleszék" hozzáállása előtt egyébként le a kalappal!

Nálam, nálunk is ez volt a jelenség, és azt mondták, hogy az jó, annak nincs semmi gondja.

Tényleg, az a pár százezer Ft-os céltávcső esetében, amely kemény prémium, ez nem is lehet gond. Nem

A másik esetében meg megbolondult a csúcsvilágítás, mert lekapcsoláskor is bekapcsolva maradt.

Túl van bonyolítva az egész szerintem és ezért vannak gondok. ( mozgásérzékelős trutyik) Vigyorog

Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #5117 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 14:41:23 »

Íme ez az!
http://tavcso.hu/?o=termek&te=DO3-12x56

Este is kipróbáltam már és hajnalba szürkületben is. Mindenhol remekül állta a helyét. 30-06 os fegyveren használom.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5118 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 16:34:35 »


Tényleg, az a pár százezer Ft-os céltávcső esetében, amely kemény prémium, ez nem is lehet gond. Nem


Ott a pont Attila!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
sab
Vendég
« Új üzenet #5119 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 17:10:48 »

Ott a pont Attila!

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5120 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 18:04:53 »

Nekem volt az új Kahles KXi-vel. Alapállásban már fénylik a bal felső része a látómezőnek. A gyártóval történt kellemes csevej után arra jutottunk, hogy szépen visszaküldöm nekik a csövet, ők pedig megoldják a problémát. Én biztos nem fogok gányolni vele. A 1.5V elemet ugyan megpróbáltam, de meg sem nyikkant vele, most egy másik 3V van benn, amivel picit jobb lett a helyzet. "Káleszék" hozzáállása előtt egyébként le a kalappal!

A 2,5-10x50 CSX em tökéletesen működik , fokozat nélkül a nullától a nappali világító pontig állítható.  Igen
Az viszont megnyugtató hogy a szomszéd sógoréknál ilyen normálisan állnak a dolgokhoz. A "gányolásról" és egyéb pl. feszültség csökkentő beavatkozásról terveztem hogy megpróbállak lebeszélni.                                           Emelem
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #5121 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 12:53:54 »

"Ha ismersz egy nem túl drágán dolgozó fegyvermestert , inkább vidd oda ! Bizonytalan lőkészséggel képtelenség belőni a fegyvert.     Emelem"


Eredetileg fegyvermester lőtte be, mert ő rakta fel a távcsövet, csak nekem úgy kicsit fölé hordott...   mindenesetre tegnap kipróbáltam, hogy eltekerem a végállásig a függőleges állítót: egy irányba 193(!!!) kattintás, és csak akkor állt meg, amikor a tekerőgyűrű elérte a tubust... Ez normális??? Remélem nem tettem tönkre, mindenesetre visszaállítottam oda, ahol volt, de az ellenkező irányba már nem merem ugyan ezt eljátszani, mert félek a végén egyszerűen letekeredik az állítógyűrű a menetről, és a kezemben marad...   na, most jól jönne néhány szakértő észrevétel...  Tasli

előre is köszönöm  Emelem

Szabi
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5122 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:36:42 »

"Ha ismersz egy nem túl drágán dolgozó fegyvermestert , inkább vidd oda ! Bizonytalan lőkészséggel képtelenség belőni a fegyvert.     Emelem"


Eredetileg fegyvermester lőtte be, mert ő rakta fel a távcsövet, csak nekem úgy kicsit fölé hordott...   mindenesetre tegnap kipróbáltam, hogy eltekerem a végállásig a függőleges állítót: egy irányba 193(!!!) kattintás, és csak akkor állt meg, amikor a tekerőgyűrű elérte a tubust... Ez normális??? Remélem nem tettem tönkre, mindenesetre visszaállítottam oda, ahol volt, de az ellenkező irányba már nem merem ugyan ezt eljátszani, mert félek a végén egyszerűen letekeredik az állítógyűrű a menetről, és a kezemben marad...   na, most jól jönne néhány szakértő észrevétel...  Tasli

előre is köszönöm  Emelem

Szabi

Nem szakértői hanem idősebb vadászi tapasztalatom mondatja velem : Fegyvermesterhez menj vele ! Csak a legfontosabb indokok :
Tapasztalatlan vagy. Ha a másik irányba nem tekerted végállásig nem tudhatod hol a közepe. Ha nem vagy biztos a saját kezedben és nincs állványod ,satud sose fogod tudni hogy véletlenül ment oda a lövés vagy a cső pont oda mutatott ahova a távcső  Fejvakarás Vállat von ? ( ez a legfontosabb szempont )
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #5123 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:39:57 »

Nem szakértői hanem idősebb vadászi tapasztalatom mondatja velem : Fegyvermesterhez menj vele ! Csak a legfontosabb indokok :
Tapasztalatlan vagy. Ha a másik irányba nem tekerted végállásig nem tudhatod hol a közepe. Ha nem vagy biztos a saját kezedben és nincs állványod ,satud sose fogod tudni hogy véletlenül ment oda a lövés vagy a cső pont oda mutatott ahova a távcső  Fejvakarás Vállat von ? ( ez a legfontosabb szempont )

Vadra addig ne is löjjön....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5124 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:41:46 »

"Ha ismersz egy nem túl drágán dolgozó fegyvermestert , inkább vidd oda ! Bizonytalan lőkészséggel képtelenség belőni a fegyvert.     Emelem"


Eredetileg fegyvermester lőtte be, mert ő rakta fel a távcsövet, csak nekem úgy kicsit fölé hordott...   mindenesetre tegnap kipróbáltam, hogy eltekerem a végállásig a függőleges állítót: egy irányba 193(!!!) kattintás, és csak akkor állt meg, amikor a tekerőgyűrű elérte a tubust... Ez normális??? Remélem nem tettem tönkre, mindenesetre visszaállítottam oda, ahol volt, de az ellenkező irányba már nem merem ugyan ezt eljátszani, mert félek a végén egyszerűen letekeredik az állítógyűrű a menetről, és a kezemben marad...   na, most jól jönne néhány szakértő észrevétel...  Tasli

előre is köszönöm  Emelem

Szabi

Jól értem? Belövés után elkezdted csavargatni a céltávcső tornyát?   Fejvakarás
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5125 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:44:29 »

Üdv ! Nem értek hozzá !! Nem sok az a 193 kat,. ?   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5126 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:50:10 »

...visszaállítottam oda, ahol volt, de az ellenkező irányba már nem merem ugyan ezt eljátszani, mert félek a végén egyszerűen letekeredik az állítógyűrű a menetről, és a kezemben marad...   na, most jól jönne néhány szakértő észrevétel...
Üdv Szabi!
Mindenféle szakértői allűr nélkül csak annyit tanácsolnék, hogy itt vessünk véget a távgyógyászatnak és vidd el a fegyvert egy hús-vér fegyvermesterhez.
Miután megjárattad az állítócsavart, a fegyver 100%, hogy nem fog oda lőni, ahová előtte lőtt, hiába számoltad a klikkeket.
 Emelem
Majd számolj be az eredményről.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5127 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:53:42 »

Üdv ! Nem értek hozzá !! Nem sok az a 193 kat,. ?   Emelem

Lacus!
Van egy "piacos gagyim"  Vigyorog most számoltam meg, 400-nál több kattintás volt! Azért nem mondom pontosan, mert neha elvesztettem a fonalat kattintgatás közben!  Röhög
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5128 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:58:12 »

Vadra addig ne is löjjön....

Na ez mégfontosabb !  Igen   (merem remélni hogy természetes is)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5129 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:59:53 »

Üdv Szabi!
Mindenféle szakértői allűr nélkül csak annyit tanácsolnék, hogy itt vessünk véget a távgyógyászatnak és vidd el a fegyvert egy hús-vér fegyvermesterhez.
Miután megjárattad az állítócsavart, a fegyver 100%, hogy nem fog oda lőni, ahová előtte lőtt, hiába számoltad a klikkeket.
 Emelem
Majd számolj be az eredményről.

Zárja be a puskát a tokba, a tokot zárja be a páncélba, a páncél kulcsát zárja be egy kazettába, a kazettát zárja be az íróasztal fiókba, és felejtse el reggelig!  Vigyorog
Holnap hívja fel a legközelebbi lőtér gondnokát, jelentkezzen be távcső belövésre, kérje szakértő segítségét!
Remélem nem oldható szereléken van a céltávcső, mert barátunk azt is elkoptatja reggelig!  Röhög
 Emelem
ui: Bocs, de ennek ki kellett jönni! (nagy klasszikusunkat idéztem)  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 [342] 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: