Oldalak: 1 ... 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 [331] 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #4950 Dátum: 2012. Július 02. - 11:51:38 »

.....Nickel, Night Force, IOR...
De kár felsorolóst játszani...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4951 Dátum: 2012. Július 02. - 11:53:47 »

A Deltát szabad ezek közé a nagyok közé venni?  Fejvakarás
Sziasztok,

 van valami lista valahol, hogy melyik távcsöveket "szabad" megvenni? Mert pl. az tök jó, hogy Meopta és a felett, de mi az az a felett... mert biztos van drágább is amit el kell felejteni... Amúgy a Yukon- ról tudtok valamit? amit írnak, az szimpi, de én is ezt írnám, ha el akarnám adni!





 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #4952 Dátum: 2012. Július 02. - 11:57:45 »

A Deltát szabad ezek közé a nagyok közé venni?  Fejvakarás
Nem.
Majd amikor már a tízéves delta távcsöveikről értekeznek az olvtársak és továbbra is meglesz ez a jelenlegi hurráoptimizmus, akkor beállhat a sorba.
Szerintem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4953 Dátum: 2012. Július 02. - 12:01:32 »

Nem.
Majd amikor már a tízéves delta távcsöveikről értekeznek az olvtársak és továbbra is meglesz ez a jelenlegi hurráoptimizmus, akkor beállhat a sorba.
Szerintem.




Egyelőre még dícsérik.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #4954 Dátum: 2012. Július 02. - 12:22:46 »

Nem.
Majd amikor már a tízéves delta távcsöveikről értekeznek az olvtársak és továbbra is meglesz ez a jelenlegi hurráoptimizmus, akkor beállhat a sorba.
Szerintem.

Feri! Azért már jó pár éve jelen van a piacon. 
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #4955 Dátum: 2012. Július 02. - 12:32:17 »

Feri! Azért már jó pár éve jelen van a piacon. 
Hány éve?
És hányan vannak, akik azóta is használják? Mert nekem valahogy az jött le, hogy előbb-utóbb lecserélik valami prémium márkára...dicsérni persze dicsérik, hiszen el akarják adni... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4956 Dátum: 2012. Július 02. - 12:47:13 »

- Te Gazsi, milyen a feleséged az ágyban?
- Hát, van aki dicséri!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 02. - 13:37:37 írta Németh Lajos » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4957 Dátum: 2012. Július 02. - 13:13:38 »

Hány éve?
És hányan vannak, akik azóta is használják? Mert nekem valahogy az jött le, hogy előbb-utóbb lecserélik valami prémium márkára...dicsérni persze dicsérik, hiszen el akarják adni... Vállat von

Indulásnak szerintem jó, bár az enyém is a vadászaprón lesz néhány hónapon belül. Én ugye decemberben vettem a 7x64 mellé másik golyóst és persze távcső is rögtön kellett rá... Mivel nem akartam a puskát fél évig csak nézegetni, vettem rá egy Deltát. Most vagyok úgy, hogy egy közepes árfekvésű céltávcsőben gondolkozom (250-350 ezer ft) de sajnálom majd, ha elviszik a Deltát, mert igen sok örömöt szerzett fél év alatt is.Olyat is ismerek, aki pár éve már Deltával vadászik és nagyon elégedett vele. Vadat még nem kellett elengedni, mindent rendesen meg lehet vele célozni. Gyengébb fényviszonyoknál (hold nélkül) nálam is jobban muzsikál a Kahles a 7x64-en, de ki merem jelenteni, hogy ha nem lenne anyagi lehetőségem rá, eszembe nem jutna, hogy feljebb menjek a Deltától. A prémiumnak tisztább, kontrasztosabb képe van, de a Delta pont elég arra, hogy negyed holdnál felismerd, hogy melyik az eleje meg a vége a disznónak.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #4958 Dátum: 2012. Július 02. - 18:43:45 »

Feri! Azért már jó pár éve jelen van a piacon. 
...de miért van az, hogy elég sok 1-2 éves eladó Delta céltávcső van hirdetve minden felé?
Én legalábbis, ha valamivel elégedett vagyok, azt nem akarom rövid idő múlva eladni!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #4959 Dátum: 2012. Július 02. - 19:17:56 »

...de miért van az, hogy elég sok 1-2 éves eladó Delta céltávcső van hirdetve minden felé?
Én legalábbis, ha valamivel elégedett vagyok, azt nem akarom rövid idő múlva eladni!

 Igen
Lehet korral jár  Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #4960 Dátum: 2012. Július 03. - 08:01:13 »

...de miért van az, hogy elég sok 1-2 éves eladó Delta céltávcső van hirdetve minden felé?
Én legalábbis, ha valamivel elégedett vagyok, azt nem akarom rövid idő múlva eladni!

Szia!
Előrebcsájtom, nincs Delta távcsövem, és nem is akarok venni semmilyet, de hol látod azt a sok eladó Deltát?  Én most kiváncsiságból végignéztem a Vadászapró távcsöves részének az első 15 oldalát, ott 1db kereső, és 1 db céltávcsővel van jelen.
Nekem a Deltával kapcsolatban, csak annyi a véleményem, hogy végre, van egy távcső, amit a kevésbé tehetősek is meg tudnak venni, és teljesen jól használhatóak.  És még annyit veszek észre, hogy a prémium csöveket használóknak rendes ellenérzésük van vele szemben, és állandóan igazolni akarják, hogy az árkülönbség minőségben is jelentkezik.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
sab
Vendég
« Új üzenet #4961 Dátum: 2012. Július 03. - 10:37:48 »

Szia!
Előrebcsájtom, nincs Delta távcsövem, és nem is akarok venni semmilyet, de hol látod azt a sok eladó Deltát?  Én most kiváncsiságból végignéztem a Vadászapró távcsöves részének az első 15 oldalát, ott 1db kereső, és 1 db céltávcsővel van jelen.
Nekem a Deltával kapcsolatban, csak annyi a véleményem, hogy végre, van egy távcső, amit a kevésbé tehetősek is meg tudnak venni, és teljesen jól használhatóak.  És még annyit veszek észre, hogy a prémium csöveket használóknak rendes ellenérzésük van vele szemben, és állandóan igazolni akarják, hogy az árkülönbség minőségben is jelentkezik.

Én is megnéztem, és valóban szó sincs tömeges eladásról.
1-1 db találni, az is kétséges, hogy miért akarja eladni.

Zeiss, Swar., S-B, Kahles sokkalta nagyobb számban eladó, de gondolom nem azért mert azok rosszak.

Tehát én sem gondolom, hogy igaz az állítás. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4962 Dátum: 2012. Július 03. - 10:42:58 »

Zeiss, Swar., S-B, Kahles sokkalta nagyobb számban eladó, de gondolom nem azért mert azok rosszak.
Talán azért is, mert ezeket immár 50-80-100 éve gyártják és "kicsit" több van belőlük?..... Fejvakarás
 Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4963 Dátum: 2012. Július 03. - 10:53:52 »

Tiszteletem az Uraknak!

Előre bocsájtom, hogy nincs gondom a Delta céltávcsövekkel, de engedtessék meg egy két megválaszolatlan kérdés a témával kapcsolatban. A kérdések inkább az említett márka promötálásához marketingjéhez kötődik, amik indokolt vagy indokolatlan kételyeket támaszthatnak a leendő vásárlókban,

1.   Tisztelettel kérdezem a márkát ismerőket, hogy legyenek már kedvesek megnevezni azt a távcsőgyártó üzemet (ha nem titok) ahol ezek a csövek készülnek mi a neve a cégnek, aki előállítja és itt nem a forgalmazókra gondolok és a különböző márkanevekre.
2.   Milyen marketing stratégia igazolja azt, hogy ugyan azt a technikát különböző fantázia és márkanevek mögé bujtatva kell eladni.( Vixen, Delta, Nikon, DDoptics stb…)
3.   A promóciójukban emlegetett megbízhatósági mutatójuk igencsak sajátságos miszerint csőtorkolati energiákhoz kötik az alkalmazhatóságukat.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #4964 Dátum: 2012. Július 03. - 11:29:48 »

Tiszteletem az Uraknak!

Előre bocsájtom, hogy nincs gondom a Delta céltávcsövekkel, de engedtessék meg egy két megválaszolatlan kérdés a témával kapcsolatban. A kérdések inkább az említett márka promötálásához marketingjéhez kötődik, amik indokolt vagy indokolatlan kételyeket támaszthatnak a leendő vásárlókban,

1.   Tisztelettel kérdezem a márkát ismerőket, hogy legyenek már kedvesek megnevezni azt a távcsőgyártó üzemet (ha nem titok) ahol ezek a csövek készülnek mi a neve a cégnek, aki előállítja és itt nem a forgalmazókra gondolok és a különböző márkanevekre.
2.   Milyen marketing stratégia igazolja azt, hogy ugyan azt a technikát különböző fantázia és márkanevek mögé bujtatva kell eladni.( Vixen, Delta, Nikon, DDoptics stb…)
3.   A promóciójukban emlegetett megbízhatósági mutatójuk igencsak sajátságos miszerint csőtorkolati energiákhoz kötik az alkalmazhatóságukat.

Üdv!

1.: Tudomásom szerint Lengyelországban tervezték, Japánban ill. a Fülöp-szigeteken készülnek. Az üzem nevét kérdezni..  finoman szólva is butaság. Csak egy példa: a Ferrarik (néhány típusának) a turbóját Balassagyarmaton készítik. Gőzöm nincs hogy mi a neve egyik gyárnak se.
2.: A különböző márkanevek alatt különböző forgalmazók állnak. Mi az hogy bújtatva? A Zeiss is gyárt ezer helyre lencsét, úgy hogy sokszor egyáltalán nincs feltüntetve a neve. A forgalmazók (kereskedők) különböző üzleti stratégiával, más márkanév kitalálásával próbálják meg megszedni magukat. A tényleges gyártónak meg oly mindegy kinek adja el, csak vigyék.
3.: Sajátságos és egyértelmű. Szívem szerint minden távcsövet így sorolnék be. Ráadásul az adott értékek még meg is felelnek a valóságnak (sőt saját tapasztalatom szerint az eredetileg 3000J-ra ajánlott távcső a 30-06-on (3949J Rem. PSP 11.7gr) is hiba nélkül teljesít).

Írom ezt úgy hogy 3 db Delta távcsövet nyúzok.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 [331] 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: