Oldalak: 1 ... 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 [327] 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4890 Dátum: 2012. Június 10. - 14:51:14 »

Szerintem próbáld ki nyugodtan, aztán ha nem jön be kirakod a műszerfalra és te leszel a helyi "Csoki"!  Ördög Stoel
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #4891 Dátum: 2012. Június 10. - 15:15:38 »

Doki, engem is ez gondolkoztatott, el, egyből gépész fejjel álltam neki... Anno akartam egy ilyet tervezni, de épp amit mondasz, ha 5 szózadot lóg két irányban azon a kb 60 mm-en, az mondjuk 100 méteren több, mint 8cm sugárban mérve... Az pont elég arra, hogy semmit sem tudok meg a beállítás pontosságáról - így le is tettem a dologról, mert magát a lézert sem lehetett volna ennél pontosabban beépíteni.
Ezért érdekelt volna a gyakorlati tapasztalat, de gyanítom, senki nem mert még ilyet próbálni... Kövezzetek meg, de hidegen úgy szoktam ellenőrizni, hogy zárdugattyú kihúz, jellegzetes pontra átnéz a csövön, majd a távcsővel. Persze puska közben babzsákon. Amikor Nálatok hibáztam a rókát (mikor a 2 disznót lőtted", akkor is megmutatta (sajnos utólag) a pontatlanságot. Átlóban kb. 20-25cm-t vitt félre a puska a lőtér bizonysága szerint. Ezt a módszert szerettem volna kicsit finomítani, de meggyőztél.
Gabesz, én is kedvellek  Röhög Legkevésbé sem érdekel a dolog jampizhatósága (viszont ha elb*od a késmarkolatozásodat, küldd el és szívesen megcsinálom magamnak.  Stoel Vigyorog Nekem "csak" a pengével volt bajom  Nyihi )
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4892 Dátum: 2012. Június 10. - 15:36:16 »

Jóvan!  Látom már a humor sem megy.  Tasli  Ördög
Egyébként nem hiszem, hogy ezt a belövőt az átmeneti kúp központosítja. Szerintem a hüvelytalpnál történik ez meg.  Fejvakarás
A késem pedig el fog készülni, amint a csiszológépem elkészül, amint visszajön a motor a javításból, amint méretre vágom az anyagokat, amint befejeztem a felnik festését, amint ráérek majd erre is.  Vigyorog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4893 Dátum: 2012. Június 10. - 16:33:32 »

Sziasztok!

Jobb híján ide intézem kérdésem.
Van tapasztalatotok a töltényűrbe helyezendő lézeres hidegbelövőről: Csupán, kizárólag ellenőrzési célból érdekel a működőképessége (egyáltalán nem bíznék meg a valóban "hideg" belövésben, de egy hosszabb utazás után ha nincs lehetőség próbalövésre vadászat előtt (tapasztalatom szerint általában nincs)  akkor például jól jöhet, és ha már egy sebzést el lehet vele kerülni, akkor megérte... De nemtudom, mennyire alkalmas a töltényhüvely alakja kontra töltényűr alakja egy ilyen precíziós eszköz központosítására?
Konkrétan ezt néztem ki, nem a kínai piac kategória - de még így sem vagyok benen biztos, hogy működhet...

http://www.sightmark.com/products/sm39003

Régen azt hiszem, a Bushnell is gyártott ilyesmit.

Üdv.: Balázs  Emelem S.Peti

Én majd mindegyiket ismerem.

Nos ezzel a gyártmánnyal az a gond, hogy sok esetben a lézer beültetése nem központos maga a házzal ( és utólag nem állítható), ezért sok esetben 50m-en 10-25cm-t is képes tévedni.

Optikai, kollimátoros hidegbelővővel meg az a gond, hogy a gyári konuszos idomszere ki és berakást követően mindig mást mutat.
A fix hozzá külön kapható meg annyira méret alatti, hogy egyáltalán nem használható biztonságosan.

Amire ebben a formában jó, az az optika ellenőrzése, pld, hogy variábelezéskor a szálkereszt marad-e középen, ill., hogy a szálkeresztmozgatás megye-e rendesen mind a két irányba.

Nekem is ilyen van, de én a katonai hidegbelővő idomszerét használom, ami 7,62-es , tehát az összes 30-as kalibercsaládhoz jó.
Így ezzel már korrekten használható.ű

Ami elnyerte a tetszésemet, és megbízható, az a Leupold Zero Point, mert megfelelő használattal megbízható, és nem csak a saját fegyver ellenőrzéséhez jó, de akár egy egész társaság ellenőrzésére is, mert kis kártya jár hozzá a regisztráláshoz.
Sajnos ez nem nullázható, de ezért is van a kártya hozzá. Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #4894 Dátum: 2012. Június 10. - 16:35:22 »

Ami elnyerte a tetszésemet, és megbízható, az a Leupold Zero Point, mert megfelelő használattal megbízható, és nem csak a saját fegyver ellenőrzéséhez jó, de akár egy egész társaság ellenőrzésére is, mert kis kártya jár hozzá a regisztráláshoz.
Sajnos ez nem nullázható, de ezért is van a kártya hozzá. Emelem

Köszönöm Attila!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4895 Dátum: 2012. Június 10. - 18:55:51 »

Miért? Valakik utálják mert túl sokat takar ki a vadból.

Világítópontosról érdeklődtél nyilván az esti éjszakai vadászat miatt ! Na éjszaka a világítópontos után az A1 a legjobb ( szerintem ) és mivel este éjszaka nem tanácsos 100 méter főlé lőni ezért a takarása sem vészes .           
Sziasztok!

Jobb híján ide intézem kérdésem.
Van tapasztalatotok a töltényűrbe helyezendő lézeres hidegbelövőről: Csupán, kizárólag ellenőrzési célból érdekel a működőképessége (egyáltalán nem bíznék meg a valóban "hideg" belövésben, de egy hosszabb utazás után ha nincs lehetőség próbalövésre vadászat előtt (tapasztalatom szerint általában nincs)  akkor például jól jöhet, és ha már egy sebzést el lehet vele kerülni, akkor megérte... De nemtudom, mennyire alkalmas a töltényhüvely alakja kontra töltényűr alakja egy ilyen precíziós eszköz központosítására?
Konkrétan ezt néztem ki, nem a kínai piac kategória - de még így sem vagyok benen biztos, hogy működhet...

http://www.sightmark.com/products/sm39003

Régen azt hiszem, a Bushnell is gyártott ilyesmit.

Üdv.: Balázs  Emelem S.Peti


Se az optikai se a lézer hidegbelövő nem mutatja meg pontosan hova fog menni a lövedék pontosan . Mindegyik egy hozzávetőlegesen jó távcső és cső összehangolást tesz lehetővé ezért én soha egyiket se használtam a "csövön keresztülnézés" módszere nekem tökéletesen bevált azzal is mindig elsőre táblában voltam utána pedig már meg van oldva a feladat . (Már aki tudja hogy mit merre és hogyan kell tekergetni .) Hozzáteszem hogy a honvédségnél minden kütyü a rendelkezésünkre állt mégis ha lehetséges volt (keresztül lehetett nézni a csövön) ezt a módszert alkalmaztuk. Az ágyúk csőtorkolatán van négy jel amire fonalat lehet feszíteni keresztbe és az a csőtengely (nagyjából) ezzel kell megirányozniegy távoli lehetőleg csúcsos tereptárgyat és hozzáállítani a távcsövet . pedig ott kilométeres lőtávolságok vannak.      Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4896 Dátum: 2012. Június 10. - 20:37:38 »

Világítópontosról érdeklődtél nyilván az esti éjszakai vadászat miatt ! Na éjszaka a világítópontos után az A1 a legjobb ( szerintem ) és mivel este éjszaka nem tanácsos 100 méter főlé lőni ezért a takarása sem vészes .           

Se az optikai se a lézer hidegbelövő nem mutatja meg pontosan hova fog menni a lövedék pontosan . Mindegyik egy hozzávetőlegesen jó távcső és cső összehangolást tesz lehetővé ezért én soha egyiket se használtam a "csövön keresztülnézés" módszere nekem tökéletesen bevált azzal is mindig elsőre táblában voltam utána pedig már meg van oldva a feladat . (Már aki tudja hogy mit merre és hogyan kell tekergetni .) Hozzáteszem hogy a honvédségnél minden kütyü a rendelkezésünkre állt mégis ha lehetséges volt (keresztül lehetett nézni a csövön) ezt a módszert alkalmaztuk. Az ágyúk csőtorkolatán van négy jel amire fonalat lehet feszíteni keresztbe és az a csőtengely (nagyjából) ezzel kell megirányozniegy távoli lehetőleg csúcsos tereptárgyat és hozzáállítani a távcsövet . pedig ott kilométeres lőtávolságok vannak.      Emelem

Mivel nagyon sok löveget állítottam be és párhuzamosítottam gépágyúval, azért mondhatom, hogy részben igaz, mert a hidegbelövést akkor is el kellett végezni a gépágyú esetében.
JAS-t talán kevesen ismerték, ez volt az AMD hidegbelövő készüléke.
Optikai, de a nyílt írányzékot kellett vele beállítani és nagyon komoly és megbízható készülék volt.

"Se az optikai se a lézer hidegbelövő nem mutatja meg pontosan hova fog menni a lövedék pontosan"

Hidegbelövő használata nem azt jelenti, hogy azzal pontos lesz a fegyver, főleg nem ha azt nem megfelelően használják, és főleg nem ha azzal belőnek valamit és azzal mennek vadászni.

Az enyém esetében a kollimátor skála nullázható, tehát az én fegyverem esetében, ha az be van lőve melegen előtte, akkor a hidegbelövő skálája nullázásra kerül.
Tehát egy féle és fajta lőszerhez stimmel.
Stimmel az azt jelenti, hogy 50m-en 3cm-es tévedéssel beállítható. ( durván)

Ennek és a Leuplodnak az az előnye, hogy belövést követően, majd hidegbelövővel való regisztrálást végrehajtva, ha elesik az ember véletlen, ha hibázik, stb. akkor rögtön ellenőrizhető, hogy történt-e valami nagy gond, vagy a kezelőben van a hiba.

És mint írtam a hidegbelövő nagyon alkalmas arra, hogy ellenőrizni lehessen a céltávcső zoom. helyességét, és a toronyszerkezetek megfelelő tartományban és irányban való mozgatását.

De, soha, de soha nem szabad gyári, boltban vett készülék esetében arra hagyatkozni, és azzal, csak azzal belövést végezni, úgy, hogy az elmondottakat nem tartjuk be. Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #4897 Dátum: 2012. Június 10. - 20:50:15 »

És mint írtam a hidegbelövő nagyon alkalmas arra, hogy ellenőrizni lehessen a céltávcső zoom. helyességét, és a toronyszerkezetek megfelelő tartományban és irányban való mozgatását.

Stefi!
Én is a fent említett célból szerettem volna valami ilyesmibe beruházni...

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4898 Dátum: 2012. Június 10. - 21:23:03 »

Kövezzetek meg, de hidegen úgy szoktam ellenőrizni, hogy zárdugattyú kihúz, jellegzetes pontra átnéz a csövön, majd a távcsővel. Persze puska közben babzsákon.
Ezt úgy tudod tovább finomítani,hogy egy kilőtt hüvelyből kiütöd a csappantyút,és ezt a hüvelyt (zárdugattyú nélkül) csőre töltöd.A csappantyú helyén nézed be a célpontot,a távcsőnek oda kell mutatnia!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 11. - 04:49:41 írta Sakac » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4899 Dátum: 2012. Június 11. - 08:25:28 »

Mivel nagyon sok löveget állítottam be és párhuzamosítottam gépágyúval, azért mondhatom, hogy részben igaz, mert a hidegbelövést akkor is el kellett végezni a gépágyú esetében.
JAS-t talán kevesen ismerték, ez volt az AMD hidegbelövő készüléke.

De, soha, de soha nem szabad gyári, boltban vett készülék esetében arra hagyatkozni, és azzal, csak azzal belövést végezni, úgy, hogy az elmondottakat nem tartjuk be. Emelem

Én meg a harckocsi lövegek és géppuskák "tábori körülmények" közötti beállításán szereztem némi tapasztalatot.  Wave  Ez az utolsó mondat nagyon megszívlelendő .  Emelem

Olyan céltávcsöveket használok amiknek bízom a zoom helyességében és az állítótornyok is jól működtek idáig de TAL az az SAB mester biztos látott már példát az ellenkezőre a prémium kategóriák között is .

Viszont ha olyan trauma éri ezen fegyvereket hogy egy kicsit is elbizonytalanodok a pontosságukban - irány a lőtér . ( vagy valami annak megfelelő terep "dúvadazás címén" )   Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4900 Dátum: 2012. Június 11. - 08:41:15 »

Én meg a harckocsi lövegek és géppuskák "tábori körülmények" közötti beállításán szereztem némi tapasztalatot.  Wave  Ez az utolsó mondat nagyon megszívlelendő .  Emelem

Olyan céltávcsöveket használok amiknek bízom a zoom helyességében és az állítótornyok is jól működtek idáig de TAL az az SAB mester biztos látott már példát az ellenkezőre a prémium kategóriák között is .

Viszont ha olyan trauma éri ezen fegyvereket hogy egy kicsit is elbizonytalanodok a pontosságukban - irány a lőtér . ( vagy valami annak megfelelő terep "dúvadazás címén" )   Emelem

Kétségtelen, hogy a meleg belövést semmi sem übereli.

Amit írtam az arra jó, hogy végszükség esetében azt lehessen ellenőrizni, hogy érdemes-e folytatni, elkezdeni a vadászatot, avagy tök felesleges.

 Emelem
Naplózva
Gyui69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #4901 Dátum: 2012. Június 12. - 10:45:26 »

Tisztelt vadásztársak! Segitségeteket szeretném kérni, hogy érdemes-e utőlag beépitetni a céltávcsőbe a világitó pontot,és hogy ez mennyibe kerülhet. A távcső tipusa 3x12x56-os meopta. Segitségeteket előre is köszönöm.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #4902 Dátum: 2012. Június 12. - 10:55:45 »

Tisztelt vadásztársak! Segitségeteket szeretném kérni, hogy érdemes-e utőlag beépitetni a céltávcsőbe a világitó pontot,és hogy ez mennyibe kerülhet. A távcső tipusa 3x12x56-os meopta. Segitségeteket előre is köszönöm.

Nem érdemes.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Gyui69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #4903 Dátum: 2012. Június 12. - 11:14:42 »

Köszönöm a válaszod!
Naplózva
istvantanya
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #4904 Dátum: 2012. Június 17. - 13:35:48 »

Üdv mindenkinek.
30.06 puskára szeretnék távcsövet vásárolni.
Sajna elég korlátoltak az anyagi lehetőségek. Max 110000 ft ot tudok ráfordítani. Így 2 lehetőség között hezitálok.
yukon craft 3-12x56  kb. 110000
delta optical classic 3-9*42 kb. 70000
Szerintetek érdemes valamelyiket megvásárolnom, vagy gyűjtögessek még?  Fejvakarás
Előre is köszi a válaszokat.
Vadászüdvözlettel
Szabó Zoltán
Naplózva
Oldalak: 1 ... 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 [327] 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: