Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454493 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #825 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 15:47:12 »

Kiről? :-\ Vigyorog

Há' a Rókafiról Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #826 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 18:41:02 »

Biztos független a teszt, de azok a "tárgyak" amiket látni kell nem vadfajok sziluettjei, amik beleolvadnak a környezetben erüs szürkületben, vagy este.
Én nem beszélek sem egyik, sem másik ellen, de ez egy nagyon szubjektív teszt, mert azt nem hiszem, hogy pl. a Meopta jobb mint egy Docter, pláne mint egy Kahles...és optikai paraméterei tekintetében ugyanolyan jó, mint pl. egy Swaro, Bender Zeiss hármas.

Azért belekukkantottam már pár csőbe, hogy ezt ki merjem jelenteni...ja és én vadászterületen, vadászati körlmények közt és vadon próbáltam ki őket...nagyon nem mindegy ám.

Ettől most ne higgye senki, hogy leszólom a MEoptát, erről szó nincs...csak kezeljük helyén a dolgokat.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #827 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 18:43:56 »

Biztos független a teszt, de azok a "tárgyak" amiket látni kell nem vadfajok sziluettjei, amik beleolvadnak a környezetben erüs szürkületben, vagy este.
Én nem beszélek sem egyik, sem másik ellen, de ez egy nagyon szubjektív teszt, mert azt nem hiszem, hogy pl. a Meopta jobb mint egy Docter, pláne mint egy Kahles...és optikai paraméterei tekintetében ugyanolyan jó, mint pl. egy Swaro, Bender Zeiss hármas.

Azért belekukkantottam már pár csőbe, hogy ezt ki merjem jelenteni...ja és én vadászterületen, vadászati körlmények közt és vadon próbáltam ki őket...nagyon nem mindegy ám.

Ettől most ne higgye senki, hogy leszólom a MEoptát, erről szó nincs...csak kezeljük helyén a dolgokat.

Nekem sem minden kerek, de azért azt jegyezzük meg, hogy a kérdéses tárgyak sziluettek voltak.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #828 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:02:49 »

Jól fordítottad, így nekem már nem kell fáradnom a második résszel... Vigyorog Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #829 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:08:26 »


Sziasztok!

JahtiJakt (ez valami hazai versenyző lehetett Finno-ban) .... Micro Dot (ez a Delta ?)


A JahtiJakt egy finn Kínából, egy ferdeszemű szőke rokon. A ruházati cég a saját márkaneve alatt forgalmazza ezeket a távol-keleti gagyikat:

http://metsastys.eratukku.fi/index.php?cPath=143_144

A MicroDot tudomásom szerint a Delta.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #830 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:18:48 »

A JahtiJakt 4-16x56 100 Euróért valóban minőségi termék lehet.  A Delta ahhoz képest, hoyg kevesebb, mint felébe kerül a Nikonnak gyakorlatilag egyenértékű volt vele.
Egyébként annyira nem lehetett gagyi a teszt, mert azért többé-kevésbé a legjobbak voltak elöl Ördög

Hát igen, a többséget nem hinném, hogy meglepte itt az eredmény... Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #831 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:22:19 »

Egyébként - és ezért kapni fogok a fejemre tudom - ezért szeretem a Zeiss-szet, nem véletlen, hogy MINDEN eddig általam valaha látott összehasonlítás a legelejére sorolta fényerőben. Ez sem volt kivétel.

Ez most kissé tulajdonosi pöffeszkedésnek fog hatni (pedig nem annak szánom), azt gondolom, hogy igenis megéri azt a 20-30 E Ft különbözetet a többi prémiumhoz képest.
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #832 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:34:57 »

Egyébként - és ezért kapni fogok a fejemre tudom - ezért szeretem a Zeiss-szet, nem véletlen, hogy MINDEN eddig általam valaha látott összehasonlítás a legelejére sorolta fényerőben. Ez sem volt kivétel.

Ez most kissé tulajdonosi pöffeszkedésnek fog hatni (pedig nem annak szánom), azt gondolom, hogy igenis megéri azt a 20-30 E Ft különbözetet a többi prémiumhoz képest.

Jaaa, hát könnyü a jól menő ügyvédeknek, de a csóró hivatásos vadászok mit csináljanak?  Vállat von
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #833 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 22:20:04 »

Egyébként - és ezért kapni fogok a fejemre tudom - ezért szeretem a Zeiss-szet, nem véletlen, hogy MINDEN eddig általam valaha látott összehasonlítás a legelejére sorolta fényerőben. Ez sem volt kivétel.

Ez most kissé tulajdonosi pöffeszkedésnek fog hatni (pedig nem annak szánom), azt gondolom, hogy igenis megéri azt a 20-30 E Ft különbözetet a többi prémiumhoz képest.

Jaaa, hát könnyü a jól menő ügyvédeknek, de a csóró hivatásos vadászok mit csináljanak?  Vállat von

Gyulám, mi lenne ha ügyvéd lennék... pláne jól menő... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #834 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 22:36:00 »

Emberek ez komolyan vicc.
A SB Zenith úgy veri a Zeiss diavari és diatal szériát mint a huzat...sőt még a legújabb Kahles-ek is...legalábbis amibe én néztem bele.
Ha nekem nem hisztek kérdezzétek meg Sztrapák Ferit, aki pedig nagy Nickel fan és látott már egyet, s mást.
Ezzel nem a SB-t akarom védeni, mert számomra nincs legjobb, csak legjobbak és számomra ez mindig is furcsa lesz ha valaki azt mondja X prémium távcső jobb mint Y.
...de hogy ezek az éjszakai vadászathoz nem szokott finnek hogy a fenébe látnak ugyanannyit egy töbszörös tesztnyertes "év távcsöve" díjas Zenithbe, mint egy Meoptába???
Ezen felül én belenéztem már vagy 4-5 Docter Klassikba, de a Zentihez képest éjszak azok is elmaradnak kissé.
A finnek pedig jobban láttak a Docterrel és a Meoptával meg ugyanazt. Mondom ezt úgy, hogy jómagam nagyon kedvelem a Doctert.
Ilyet még egyetlen szakmai jellegű - pl. német, vagy amerikai - tesztben sem olvastam.
Szóval inenntől nekem ez a teszt meglehetősen amatőr szintű.
Továbbá kérdezem hol van a felsorolásból a Nickel...no ennyit erről a tesztről.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #835 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 22:51:50 »

Na igen, kicsit én is védem a mundér becsületét: "melyikben volt legnehezebben felimerhető a szarvas: az első kieső a Meopta és a S&B volt" - ne essen már ménkű a kútgyűrűbe, hogy egy Bender egyszerre hullik ki egy Meoptával, és egy Bender nincs egy szinten a Kahles meg Docter optikákkal... És én is kérdek valamit Wetzlar Nickel-hiánya mellé: hol volt a KAPS? Azt be sem tették, mert egyforma a JahtiJakttal vagy mifene? Nemár...  Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #836 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 23:15:12 »

Emberek ez komolyan vicc.
A SB Zenith úgy veri a Zeiss diavari és diatal szériát mint a huzat...

 NoNo (szerintem amúgy is a Classic szériára gondolsz...)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #837 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 23:23:12 »

Na igen, kicsit én is védem a mundér becsületét: "melyikben volt legnehezebben felimerhető a szarvas: az első kieső a Meopta és a S&B volt" - ne essen már ménkű a kútgyűrűbe, hogy egy Bender egyszerre hullik ki egy Meoptával, és egy Bender nincs egy szinten a Kahles meg Docter optikákkal... És én is kérdek valamit Wetzlar Nickel-hiánya mellé: hol volt a KAPS? Azt be sem tették, mert egyforma a JahtiJakttal vagy mifene? Nemár...  Ördög

Már nem azért a két fillérért, de csak itt Magyarországon olyan ismert a Kaps, ahol az embereknek nincs annyi pénzük a biztos választáshoz (értsd: Zeiss)... a világ nyugati végén egyáltalán nem olyan ismert sem a Nickel, sem a Kaps, nevetni fogsz, még Németországban sem.

Mellesleg nem rejtem véka alá azt a véleményemet, hogy a SB Zenithet nem épp a legjobb piacon levő high-end céltávcsőnek tartom. A Zeiss Victory, vagy a Swarovsky PVI-2 High Grid magasan veri szerintem. Persze tudom, hogy a Bendernek itt túl sok híve van, de talán épp ez volt a baj ezekkel a finnekkel is: nem magyarázták el nekik a teszt előtt, hogy a Bender a legjobb... Kacsint Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #838 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 23:39:51 »

Már nem azért a két fillérért, de csak itt Magyarországon olyan ismert a Kaps, ahol az embereknek nincs annyi pénzük a biztos választáshoz (értsd: Zeiss)... a világ nyugati végén egyáltalán nem olyan ismert sem a Nickel, sem a Kaps, nevetni fogsz, még Németországban sem.

Mellesleg nem rejtem véka alá azt a véleményemet, hogy a SB Zenithet nem épp a legjobb piacon levő high-end céltávcsőnek tartom. A Zeiss Victory, vagy a Swarovsky PVI-2 High Grid magasan veri szerintem. Persze tudom, hogy a Bendernek itt túl sok híve van, de talán épp ez volt a baj ezekkel a finnekkel is: nem magyarázták el nekik a teszt előtt, hogy a Bender a legjobb... Kacsint Wave

Viktor, az utolsó mondatod élcesen hangzik, ám legyen. Azt te is bevallottad, hogy Zenithet csak a FEHOVÁN próbáltál, innentől kezdve nem tudom, miért ítéled el, de ez a Te dolgod, mindenkinek más jön be. Az tény, a 7x56 Meoptát rommá verte a 6x42 Bender szürkületben, és ezt nem csak én láttam így. Vadásztrerületen, éles tesztben, róka "tesztalanyon". Soha nem mondtam, hogy a Bender a legjobb, de hogy Mo-on ár  érték arányban a legjobb, azt sokan hasonlóan látják. Mondhatod, hogy "igenis megéri azt a 20-30 E Ft különbözetet a többi prémiumhoz képest", de én 8x56 zeisset újan, garanciával, boltban még nem láttam idehaza 170 ezerért, és ebben nem kell, hogy egyet értsünk.
És nyomatékosan kijelentem, nem haragszom Rád, ne sértődj meg, barátok vagyunk, csak a véleményem írtam le!  Ölel Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #839 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 23:48:28 »

Már nem azért a két fillérért, de csak itt Magyarországon olyan ismert a Kaps, ahol az embereknek nincs annyi pénzük a biztos választáshoz (értsd: Zeiss)... a világ nyugati végén egyáltalán nem olyan ismert sem a Nickel, sem a Kaps, nevetni fogsz, még Németországban sem.

Mellesleg nem rejtem véka alá azt a véleményemet, hogy a SB Zenithet nem épp a legjobb piacon levő high-end céltávcsőnek tartom. A Zeiss Victory, vagy a Swarovsky PVI-2 High Grid magasan veri szerintem. Persze tudom, hogy a Bendernek itt túl sok híve van, de talán épp ez volt a baj ezekkel a finnekkel is: nem magyarázták el nekik a teszt előtt, hogy a Bender a legjobb... Kacsint Wave

Viktor, az utolsó mondatod élcesen hangzik, ám legyen. Azt te is bevallottad, hogy Zenithet csak a FEHOVÁN próbáltál, innentől kezdve nem tudom, miért ítéled el, de ez a Te dolgod, mindenkinek más jön be. Az tény, a 7x56 Meoptát rommá verte a 6x42 Bender szürkületben, és ezt nem csak én láttam így. Vadásztrerületen, éles tesztben, róka "tesztalanyon". Soha nem mondtam, hogy a Bender a legjobb, de hogy Mo-on ár  érték arányban a legjobb, azt sokan hasonlóan látják. Mondhatod, hogy "igenis megéri azt a 20-30 E Ft különbözetet a többi prémiumhoz képest", de én 8x56 zeisset újan, garanciával, boltban még nem láttam idehaza 170 ezerért, és ebben nem kell, hogy egyet értsünk.
És nyomatékosan kijelentem, nem haragszom Rád, ne sértődj meg, barátok vagyunk, csak a véleményem írtam le!  Ölel Wave

Azért ítélem el, mert a szálkeresztje egy nagy sz.r, ennyi pénzért elvárhatná joggal az ember, hogy ne nőjön a nagyításkor, főleg ne ilyen bumsztlin.

Az árkérdésben igazad van, egy Zeiss úgy 50-nel drágább mint a többi, de egy négyszázezres cső esetében ez már nem lényegi különbség annyira.

"És nyomatékosan kijelentem, nem haragszom Rád" hát okod az nem is nagyon lenne... Mosolyog Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: