Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454479 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #750 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 12:14:42 »

Üdvözlök Mindenkit!

Újrakezdőként golyós fegyver vásárlás előtt állok és céltávcső ügyében úgy veszem észre, hogy a bőség zavarával kell megküzdenem.  Mosolyog :-\
Korábban - a kilencvenes évek elejétől a végéig - vadásztam és tapasztalatom szerint a céltávcső (és a kereső is) az a vadászati eszköz, melyen nem érdemes spórolni. Meglehetősen sok, számomra csak a fórumokból vagy onnan sem ismert márkát láttam a boltokban, melyekkel kapcsolatban kérném, hogy aki tapasztalatokkal rendelkezik, ossza meg velem.  :-\
Az általam is ismert Tasco, Bushnell, kicsit felette a Nikko stb kategória és a prémium kategória közé bekerültek az OXO, Delta, Meopta, Vixen, Vortex márkák, melyek árbanvalahol a kettő között vannak. Amit olvastam pl. a meoptáról és a deltáról az elég meggyőzően hangzott, azonban vannak fenntartásaim. A Delta pl. ami állítólag Nikon lencsével készül, árban már nincs is nagyon messze a Nikontól, amibek ugye biztosan Nikon a lencséje, egyéb részeiről nem is beszélve. A felsorolt típusok árban 50-es vagy 56-os variábel távcsövei erősen kötelítik a magyar S&B, a Docter vagy a Kaps árait, igaz azok ebben az árban nem variábelek.
Tehát a fő dilemmám, hogy vásároljak- e cca 150 batkáért egy 50-es vagy 56-os variábel középkategriás távcsövet, vagy egy fix prémum kategóriásat ugyanekkora lencsével.
Őszintén szólva jelenleg az utóbbi felé hajlok, de meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről is.  gyozo
A korábbi fegyveremen egyébként 6X42-es MOM távcső volt, igen meg voltam vele elégedve, de sajna új már nincs a piacon.
Még egy kérdésem lenne: ismeri valaki a DDOptic nevő gyártót? A német oldalak (egun, ebay) tele vannak vele.

Fegyverben is lenne kérdésem, de nem akarok offolni

Köszönettel:

Jani Wave

A minimum távcső a Meopta.
Ha van rá pénz akkor pedig érdemes venni egy prémium kategóriás csövet.
Ha kompromisszumot akarsz és jól jönne cserkeléskor, utánkereséskor, vagy rigliben/hajtásban a kisebb nagyítás, ugyanakkor esti lesen is szeretnél jól látni, akkor egy 6x42-es a megoldás.
Ha alapvetően lesvadászatra kell a cső, akkor egy 8x56-os, ami erős szürkületben fog jó szolgálatot tenni, a többi vadászati módban pedig meg kell találnod a kompromisszumos megoldást.

üdv.
Naplózva
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #751 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 13:59:41 »

Csak azok kedvéért, akik halálra izgulják magukat, mi is lett velem és a 243-sommal, meg persze a távcső mizériámmal Ördög Mosolyog

Szóval, a negyedik céltávcső, ami szintén használhatatlan volt (kínai, belorusz, angol-kínai Hawk, Nikko Stirling Platinum - ez utóbbi használt volt, lehet, hogy azért nem működött, pedig jókat hallottam róla) után végső elkeserédesemben elkanyarodtam Szentendréről, a lőtérről jövet a Városmajor utcába, és betértem egy Delta Titaniumért. Igaz, az ára már az előzők duplája volt, de ez végre működik!!! 5-20x50-es. A szürkületi értéke nem egy prémium, az ára sem, de erős negyedholdban már vígan ellát vele az ember a szóróig. Az első lövések után remegő kézzel állítottam rajta, és majd magam alá hug..oztam, amikor tette a dolgát, és a következő lövés oda ment, ahova állítottam. Rég volt ilyen élményem az elmúlt hetekben ;-))

Szóval, bár már nem az olcsó kategória, de müxik!
Naplózva

Üdv:
Huta
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #752 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 14:06:29 »

Csak azok kedvéért, akik halálra izgulják magukat, mi is lett velem és a 243-sommal, meg persze a távcső mizériámmal Ördög Mosolyog


Sok sikert a működő távcsöveddel. Végre egy cső, amiben megbízhatsz. Wave
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #753 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 14:33:19 »

Csak azok kedvéért, akik halálra izgulják magukat, mi is lett velem és a 243-sommal, meg persze a távcső mizériámmal Ördög Mosolyog

Szóval, a negyedik céltávcső, ami szintén használhatatlan volt (kínai, belorusz, angol-kínai Hawk, Nikko Stirling Platinum - ez utóbbi használt volt, lehet, hogy azért nem működött, pedig jókat hallottam róla) után végső elkeserédesemben elkanyarodtam Szentendréről, a lőtérről jövet a Városmajor utcába, és betértem egy Delta Titaniumért. Igaz, az ára már az előzők duplája volt, de ez végre működik!!! 5-20x50-es. A szürkületi értéke nem egy prémium, az ára sem, de erős negyedholdban már vígan ellát vele az ember a szóróig. Az első lövések után remegő kézzel állítottam rajta, és majd magam alá hug..oztam, amikor tette a dolgát, és a következő lövés oda ment, ahova állítottam. Rég volt ilyen élményem az elmúlt hetekben ;-))

Szóval, bár már nem az olcsó kategória, de müxik!

Ez is azt bizonyítja, hogy van egy -bár érdekes, mert ez mindenkinél más-más - minimum, ami alatt csak a fi...ööö SVUnggal való húsvéti tojásfestés megy.... Vigyorog
Használd egészséggel, legyen vele számolatlan jó élményed! Igen Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 11. - 15:15:26 írta Viktor » Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #754 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 14:36:49 »

A Deltáról még rosszat nem hallottam, szerintem jó választás. TAL a szakvéleményén kivül is jókat mondd róla.
Középkategória, a múltkor össze tudtuk hasonlítani, teleholdnál a 8x56-assal gyengébben láttunk, mint az én 7x50 Meoptámmal.
Én is kacsintgattal a Delta Optical 3-9x40-essel, mert 30e Ft-ot szerintem megér, és nappali távcsőnek megteszi. De sajnos Magyarországon nem forgalmazzál Multi-X szálkereszttel (kb. mint a 4-es), csak Mildot-tal. Az meg nekem nem jön be.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #755 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 14:41:44 »

Kalappal hozzá!
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #756 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 14:49:02 »

Csak azok kedvéért, akik halálra izgulják magukat, mi is lett velem és a 243-sommal, meg persze a távcső mizériámmal Ördög Mosolyog

Szóval, a negyedik céltávcső, ami szintén használhatatlan volt (kínai, belorusz, angol-kínai Hawk, Nikko Stirling Platinum - ez utóbbi használt volt, lehet, hogy azért nem működött, pedig jókat hallottam róla) után végső elkeserédesemben elkanyarodtam Szentendréről, a lőtérről jövet a Városmajor utcába, és betértem egy Delta Titaniumért. Igaz, az ára már az előzők duplája volt, de ez végre működik!!! 5-20x50-es. A szürkületi értéke nem egy prémium, az ára sem, de erős negyedholdban már vígan ellát vele az ember a szóróig. Az első lövések után remegő kézzel állítottam rajta, és majd magam alá hug..oztam, amikor tette a dolgát, és a következő lövés oda ment, ahova állítottam. Rég volt ilyen élményem az elmúlt hetekben ;-))

Szóval, bár már nem az olcsó kategória, de müxik!

Na most számoljad össze, hogy mennyit póroltál vóna, ha egyböl veszel egy TÁVCSÖVET és nem variálsz!  Okos Én - többekkel együtt - megtettem és kiderült, hogy ócsóbbér van egy normális kukker, mint  3-4-5 gagyi és végül egy használható. Nem okoskodni akarok, de a vége mindíg ugyanaz. Wetzlar komámat idézve a Meopta az alja és onnan a határ a csillagos ég. Nekem 4.-nél szakadt el a cérna. Mindíg van az ismerettségi körben egy-két Norconia, Bus és Nikko ami tökéletesen működik és ez átveri az embert, de nagyon! Hátha..... és akkor megúszom 20-30-ból. Nem szokott össze jönni.....
Gratulálok az új csőhöz! Sok örömed legyen benne! Wave
Üdv!
Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Viktor
Vendég
« Új üzenet #757 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 15:18:41 »

Csak azok kedvéért, akik halálra izgulják magukat, mi is lett velem és a 243-sommal, meg persze a távcső mizériámmal Ördög Mosolyog

Szóval, a negyedik céltávcső, ami szintén használhatatlan volt (kínai, belorusz, angol-kínai Hawk, Nikko Stirling Platinum - ez utóbbi használt volt, lehet, hogy azért nem működött, pedig jókat hallottam róla) után végső elkeserédesemben elkanyarodtam Szentendréről, a lőtérről jövet a Városmajor utcába, és betértem egy Delta Titaniumért. Igaz, az ára már az előzők duplája volt, de ez végre működik!!! 5-20x50-es. A szürkületi értéke nem egy prémium, az ára sem, de erős negyedholdban már vígan ellát vele az ember a szóróig. Az első lövések után remegő kézzel állítottam rajta, és majd magam alá hug..oztam, amikor tette a dolgát, és a következő lövés oda ment, ahova állítottam. Rég volt ilyen élményem az elmúlt hetekben ;-))

Szóval, bár már nem az olcsó kategória, de müxik!

Na most számoljad össze, hogy mennyit póroltál vóna, ha egyböl veszel egy TÁVCSÖVET és nem variálsz!  Okos Én - többekkel együtt - megtettem és kiderült, hogy ócsóbbér van egy normális kukker, mint  3-4-5 gagyi és végül egy használható. Nem okoskodni akarok, de a vége mindíg ugyanaz. Wetzlar komámat idézve a Meopta az alja és onnan a határ a csillagos ég. Nekem 4.-nél szakadt el a cérna. Mindíg van az ismerettségi körben egy-két Norconia, Bus és Nikko ami tökéletesen működik és ez átveri az embert, de nagyon! Hátha..... és akkor megúszom 20-30-ból. Nem szokott össze jönni.....
Gratulálok az új csőhöz! Sok örömed legyen benne! Wave
Üdv!
Topi

Na ja... Egyszerűen nem lehet engedni a céltávcső minőségéből. Ezen az egyen - valamint a biztonságos fegyveren - nem szabad spórolni.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #758 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 15:49:08 »

Csak azok kedvéért, akik halálra izgulják magukat, mi is lett velem és a 243-sommal, meg persze a távcső mizériámmal Ördög Mosolyog

Szóval, a negyedik céltávcső, ami szintén használhatatlan volt (kínai, belorusz, angol-kínai Hawk, Nikko Stirling Platinum - ez utóbbi használt volt, lehet, hogy azért nem működött, pedig jókat hallottam róla) után végső elkeserédesemben elkanyarodtam Szentendréről, a lőtérről jövet a Városmajor utcába, és betértem egy Delta Titaniumért. Igaz, az ára már az előzők duplája volt, de ez végre működik!!! 5-20x50-es. A szürkületi értéke nem egy prémium, az ára sem, de erős negyedholdban már vígan ellát vele az ember a szóróig. Az első lövések után remegő kézzel állítottam rajta, és majd magam alá hug..oztam, amikor tette a dolgát, és a következő lövés oda ment, ahova állítottam. Rég volt ilyen élményem az elmúlt hetekben ;-))

Szóval, bár már nem az olcsó kategória, de müxik!

Többször is eszembe jutottál már, hogy mit is határoztál végül?
Azt hiszem, jó döntés volt!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #759 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 16:42:54 »

Na, végre Huta rászántad magad...keiccsókolom, akkó meglett a tanulópéz' fizette'.  Vigyorog Kacsint
Mostmár csak lik iránt kell fogni a vasat.  Kacsint

Mosolyogva olvastam amikor arról írtál, hogy "húgyúti ingered" támadt a kattintásnál...és itt végre ment minden rendben  Bion Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #760 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 16:46:05 »

Na, végre Huta rászántad magad...keiccsókolom, akkó meglett a tanulópéz' fizette'.  Vigyorog Kacsint
Mostmár csak lik iránt kell fogni a vasat.  Kacsint

Mosolyogva olvastam amikor arról írtál, hogy "húgyúti ingered" támadt a kattintásnál...és itt végre ment minden rendben  Bion Bion Bion Bion Bion


Inkább mint hogy a távcsőnek legyen végbéltáji ingere megint... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #761 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 08:27:11 »

Köszi mindenkinek a jókívánságokat, igyekszem eredményesen forgatni! Egyelőre azonban nálunk nagy a csend, sehun egy disznó, tegnap este kint voltam, de még egy rókaszem sem villant a tarlón...
Naplózva

Üdv:
Huta
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #762 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 12:33:41 »


Tanácsot szeretnék kérni:
222 Rem. IZS-18-hoz keresek céltávcsövet viszonylag olcsón.
Jelenleg 2 van képben:
1. Delta Optical 3-9x40 Mildot szálkereszt (4-esben nincs, pedig az jobban tetszene) új
2. Zeiss 1,5-6x36 külsősínes egytornyos 11 szálkereszt. Régi, de kitűnő állapotú.

Zeiss valamivel olcsóbb, én felé hajlok.

Véleményetek?
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #763 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 12:42:06 »


Tanácsot szeretnék kérni:
222 Rem. IZS-18-hoz keresek céltávcsövet viszonylag olcsón.
Jelenleg 2 van képben:
1. Delta Optical 3-9x40 Mildot szálkereszt (4-esben nincs, pedig az jobban tetszene) új
2. Zeiss 1,5-6x36 külsősínes egytornyos 11 szálkereszt. Régi, de kitűnő állapotú.

Zeiss valamivel olcsóbb, én felé hajlok.

Véleményetek?



Zeiss! Igen

Válaszoltam a mailedre!Megkaptad? Igen Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 12. - 13:06:07 írta Viktor » Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #764 Dátum: 2008. Augusztus 12. - 13:02:20 »

Idézet
Válaszoltam a mailedre!Megkaptad?

Szia Steve!

Igen, megkaptam, köszi szépen!  Wave
Igaz, nehezen tudtam elolvasni, mert a gmail az outlookra valamiért az ékezetes betűk helyett krix-kraxokat küldött.  Woest

Utána kicsi körbejártam a témát, végülis a kettő közül választom a Zeisset!  :Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: