Oldalak: 1 ... 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 [298] 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454477 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #4455 Dátum: 2012. Január 14. - 10:31:26 »

az az igazság mindenki magából indul ki. Mit is szeretnék? Ágyút! Milyen csövet rá? Kályhát. Mit is akarok lőni? Ámbrás cetet, griff madarat, kardfogút.   Hol is akarom használni? Földön,levegőben,vízben.
Ja jut eszembe lőni tudok????  Kacsint Ördög
Nem lelombozni kell, hanem segíteni. Kell ez a puska neked így? Ha igen akkor több kérdés nincs, ha nem akkor.
Mennyit tudsz rászánni pénzben és időben keresgélésre? Mi a főbb szempontjaid, mire fogsz tudni vadászni az elkövetkező 3-4 évben? Milyen lehetőségeid lesznek?
Az ár meg tényleg szubjektív kinek mennyit ér meg....

Ez tényleg olyan mint a kocsi vásárlás, szerelem első látásra vagy szidjuk utána a felmenőit annak aki tanácsolta. Ördög


Nem tudom, mi szállt meg így kora reggel, Paparazzo, de ezt a hozzászólást an block ki kellene tenni minden vadászház ajtaja mellé, okulásnak.


 Emelem

 Effendi

Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #4456 Dátum: 2012. Január 14. - 10:37:29 »


Persze ha így 150-160-ba lesz akkor tényleg érdemes más után nézni...bár engem a fegyver állaga, csöve és a súlycsökkenése fogott meg...lehet ,hogy egyedi darabhoz jutok amit szeretni fogok sokáig


Próbálj meg alkudni de ha megfogott akkor lehet ez Trabant is, akkor is megvennéd, hiába áll a garázsban egy Ferrari, azt fogod hajtani.  Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4457 Dátum: 2012. Január 14. - 10:43:36 »

Forma4  Emelem ! Mindenképpen egy lőtéri próba  Igen 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4458 Dátum: 2012. Január 14. - 10:54:22 »

Üdv Mindenkinek ! Szeretném megkérdezni pl.  egy 6X56 -s céltávcső miért kályhacső  Fejvakarás  ,,
vagy egy drága miért prémium ? . Akinek van négy elemije az tudja az 56 az 56  Röhög
tehát nem lehet pl. 50-s ., 42-s ,. A prémiumot mindig utólag fizetjük meg , soha nem előre !
 Röhög Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #4459 Dátum: 2012. Január 14. - 11:12:33 »

Próbálj meg alkudni de ha megfogott akkor lehet ez Trabant is, akkor is megvennéd, hiába áll a garázsban egy Ferrari, azt fogod hajtani.  Kacsint

Ott a pont!  Igen
Ami megtetszik neki úgy is azt fogja venni.

Viszont, szerintem sosem gond, ha felhívják a figyelmet, mire is ügyeljen, nehogy keserű legyen a tanulópénz.

Szóval Forma4, ha tetszik neked az a Zastava, mindenképp javasolnám, hogy legalább szórásképet lőjj vele és vigyél magaddal valakit, akiben bízol és ért is hozzá. Írom mindezt jó szándékból, át ne verjenek.
 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4460 Dátum: 2012. Január 14. - 11:15:33 »

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Elnézést a copiéért, de gondoltam alapot ad, hogy mások mit is mondtak.

Az csak attól függ, hogy ki az a " más ".


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #4461 Dátum: 2012. Január 14. - 11:19:17 »

Forma4  Emelem ! Mindenképpen egy lőtéri próba  Igen 

Értem, csütörtökön megyünk Szentendrére, ők vizsgáztatták is a fegyvert és nézték át(ottani fegyvermester)

Ránéznétek a fényképre, hogy egyáltalán milyen fegyver? (Zasztava..vagy milyen?)...a zárrendszer Mauser, a cső Sako.
http://www.aprohirdetesingyen.hu/vadaszat-vadasz-apro/512056/vadaszpuska

Az ember a lőszerrel nem foglalkozott, mivel nem használta csak három vadászaton a fegyvert (privát okból kifolyólag, azért is hagyja abba a nagyvadazást, illetve hagyta).
Milyen lőszereket ajánlotok, hogy milyenekkel próbáljam ki?
Kisebb vadhoz (Őz pl-ul), mit ajánlotok?

Nos elég sokat kérdeztem, de így tanul az ember...és ez gondolom nem szégyen, egyszer majd ezekből is merítve adhatok én is tanácsot kezdőknek  Röhög
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #4462 Dátum: 2012. Január 14. - 11:27:51 »

Az csak attól függ, hogy ki az a " más ".


 S.Peti

Az ország egyik legnagyobb távcsőszakértője ...

Én egy pár dologban profi módon otthon vagyok az élet egy két területén...sosem arra oktattam emberkéket, hogy mi az ami elérhetetlen a számára és tegyen meg mindent azért, hogy megszerezze, mert a mai nap az a trendi.

Elérhető álmokban is találunk megfelelő dolgokat csak keresni kell , a takarója mindenkinek más hosszúságú, még is betudtak takarózni velük nagyapáink, apáink is...a mindennapokban élve, lehetőleg itt a Földön nem kell elvenni a kedvét egy gyári munkásnak, attól, hogy egy manager típusú emberke kabátjában lehet csak átvészelni a hideget,...egy pufajka néha többet ér bár nem olyan elegáns.
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
sab
Vendég
« Új üzenet #4463 Dátum: 2012. Január 14. - 11:45:09 »

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Elnézést a copiéért, de gondoltam alapot ad, hogy mások mit is mondtak.

A távcső lett volna a fő kérdés, mert azt gagyizták le...méghozzá országosan elismert szakértő ...

90 ezerért adják nem ZKK..szerintem Zaszti alapon lehet,mivel

Az inkább a kérdés, hogy a távcsövet elfogadható áron egyáltalán letudom-e rajta cserélni majd ha lesz rá keret. Tudom a távcső egy dolog, de átalakítható-e a körmös szerelék miatt elfogadható áron

Persze ha így 150-160-ba lesz akkor tényleg érdemes más után nézni...bár engem a fegyver állaga, csöve és a súlycsökkenése fogott meg...lehet ,hogy egyedi darabhoz jutok amit szeretni fogok sokáig

Nem titok itt a link
http://www.aprohirdetesingyen.hu/vadaszat-vadasz-apro/512056/vadaszpuska

"A távcső lett volna a fő kérdés, mert azt gagyizták le...méghozzá országosan elismert szakértő ..."

Nem tudom ki volt, de a gagyizás ebben a formában erőteljesen csúsztatás, mert olvastam én is.

Snipernek lett emlegetve a céltávcső, holott ez egy közismert Zeiss Jena 4x32-es tucatgyártmány, nagyon sokan a ZKK-600-ról ismerik.

32mm-es objektívmérete kétségtelen, hogy nem sok szürkületi értéket biztosít a felhasználó számára, ez evidens.

Fegyvert és szerelékét tekintve, ha netán cserére szorul a céltávcső, akkor a meglévő már önmagában sokat nem fog érni, mert a szerelék, ezzel a céltávcsővel kimondottan erre a fegyverre lett építve, egyedileg,

Tehát, megbontás és csere esetén kell számolni azzal, hogy a meglévő szereléktalpazatot le kell bontani, annak nyomát szakszerűen eltüntetni, majd felépíteni rá egy másik talpazatot, szerelékkel, céltávcsővel.

Ez már ebben a formában nem lesz semmi mutatvány, és anyagilag főleg nem.

Tehát, így összességében érdemes a választ értelmezni, mert különben nincs értelme. Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4464 Dátum: 2012. Január 14. - 11:52:15 »

Az ország egyik legnagyobb távcsőszakértője ...

Én egy pár dologban profi módon otthon vagyok az élet egy két területén...sosem arra oktattam emberkéket, hogy mi az ami elérhetetlen a számára és tegyen meg mindent azért, hogy megszerezze, mert a mai nap az a trendi.

Elérhető álmokban is találunk megfelelő dolgokat csak keresni kell , a takarója mindenkinek más hosszúságú, még is betudtak takarózni velük nagyapáink, apáink is...a mindennapokban élve, lehetőleg itt a Földön nem kell elvenni a kedvét egy gyári munkásnak, attól, hogy egy manager típusú emberke kabátjában lehet csak átvészelni a hideget,...egy pufajka néha többet ér bár nem olyan elegáns.

Nézd, ha azt szeretnéd hallani, hogy szép és jó, és vedd meg, akkor rossz a megközelítés, mert vannak olyan személyek, akiktől legfeljebb a nyers és őszinte, ne tovább szakmai véleményt is meg fogod kapni, de ezt nem masniba csomagolva, ha nem egyenest a "szemedbe". Emelem

Kérdeztél sok helyen, sok személyt, kaptál egy rakás választ, ki finoman, ki nem, de kaptál, osszál-szorozzál.

Ha meg annyira kell az a fegyver, akkor vedd meg, és vagy mellényúltál, és mehet a "falra", vagy lett egy fegyvered, ami használható vadászati célra, de meghazudtoni akkor sem lehet azt ami tény.
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #4465 Dátum: 2012. Január 14. - 12:11:14 »

"A távcső lett volna a fő kérdés, mert azt gagyizták le...méghozzá országosan elismert szakértő ..."

Nem tudom ki volt, de a gagyizás ebben a formában erőteljesen csúsztatás, mert olvastam én is.

Snipernek lett emlegetve a céltávcső, holott ez egy közismert Zeiss Jena 4x32-es tucatgyártmány, nagyon sokan a ZKK-600-ról ismerik.

32mm-es objektívmérete kétségtelen, hogy nem sok szürkületi értéket biztosít a felhasználó számára, ez evidens.

Fegyvert és szerelékét tekintve, ha netán cserére szorul a céltávcső, akkor a meglévő már önmagában sokat nem fog érni, mert a szerelék, ezzel a céltávcsővel kimondottan erre a fegyverre lett építve, egyedileg,

Tehát, megbontás és csere esetén kell számolni azzal, hogy a meglévő szereléktalpazatot le kell bontani, annak nyomát szakszerűen eltüntetni, majd felépíteni rá egy másik talpazatot, szerelékkel, céltávcsővel.

Ez már ebben a formában nem lesz semmi mutatvány, és anyagilag főleg nem.

Tehát, így összességében érdemes a választ értelmezni, mert különben nincs értelme. Mosolyog

Nos...nagyon köszönöm...ebben a formában, teljesen érthető, EMBERI, komoly szakemberhez méltó válasznak lehet elfogadni.

Amennyiben az első esetben ezt kaptam volna, biztos teljes mértékben azonnal elfogadtam volna.

Tudod nem mindegy a "csomagolás" Rííí...főleg a hangnem...a régi barátok ismerősök esetleg megszoktak emberektől egy adott stílust, de mikor egy nyeretlen kétéves tanácsot kér, akkor mondjuk el a kész tényeket, de ne durr bele a pacekba azt rakd össze , emészd meg, mert én így szoktam...ezzel csak elriasztjuk.
Mondjuk a szemébe a valóságot, egy kis emberi mosollyal kedvességgel..és magyarázattal, hogy meg is értse az a szerencsétlen...attól még nem válunk "kevésbé értékes emberré...csak nagyobbá"

Köszönöm, TAL mester
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
sab
Vendég
« Új üzenet #4466 Dátum: 2012. Január 14. - 12:57:42 »

Nos...nagyon köszönöm...ebben a formában, teljesen érthető, EMBERI, komoly szakemberhez méltó válasznak lehet elfogadni.

Amennyiben az első esetben ezt kaptam volna, biztos teljes mértékben azonnal elfogadtam volna.

Tudod nem mindegy a "csomagolás" Rííí...főleg a hangnem...a régi barátok ismerősök esetleg megszoktak emberektől egy adott stílust, de mikor egy nyeretlen kétéves tanácsot kér, akkor mondjuk el a kész tényeket, de ne durr bele a pacekba azt rakd össze , emészd meg, mert én így szoktam...ezzel csak elriasztjuk.
Mondjuk a szemébe a valóságot, egy kis emberi mosollyal kedvességgel..és magyarázattal, hogy meg is értse az a szerencsétlen...attól még nem válunk "kevésbé értékes emberré...csak nagyobbá"

Köszönöm, TAL mester


Semmi bántót nem írtam, ezt nem mondatod, de, hogy nyers és őszinte és szakmai voltam, az kétségtelen.

Nos, ez én vagyok, már megváltozni nem tudok és nem is akarok.

Csak megjegyzem az emberek többsége, aki engem kérdez, nem a fényesítést várja el tőlem, azért is hívnak.

Ha fényesítésre van szükség, akkor arra ott az eladó vagy a bolt, mert nekik az a lényeg, hogy az eszköz elmenjen, a használt eszköz!

Lesz valamelyiknek is felelősségvállalása?  Nem, nem lesz, mert azt fogják mondani, hogy megtekintette, megvizsgálta, elfogadta.

Hogy "ki van lőve a csöve", hogy a céltávcső nem is állít, mert be van gyógyulva, hogy bepárásodik, stb. az legyen majd a vevő gondja, miért nem volt eléggé körültekintő.

Nos, használt termékeknél azért sokkalta több a buktató, mint új esetében, ezért s kell több kört futni.

Részemről elmondva minden. Emelem

De adok egy friss, név nélküli esetet pld-nak, melyet szakvéleménybe leírtam és biztosítottam egy olyan személynek, aki használt (nem hibás) céltávcsövet vásárolt valakitől.
Csak azért, hogy milyen balfék személyek is vannak, akik azt gondolják magukról, hogy hivatásos vadász létére hozzáértéssel rendelkeznek.

Valaki eladott egy Kahles varia céltávcsövet valakinek.
Vevő sopánkodik, hogy nem jó, mert nem tudja belőni, nem állít a függ. toronyszerkezet.
Mivel külsőleg én raktam rendben a céltávcsövet anno, ezért az eladó megkért, hogy nézzem meg mi a gond.
Vevő küldte már el nekem a céltávcsövet.
Nos, a céltávcsövet fix, oldalban nem állítható szerelékkel kaptam meg, azzal felszerelve.
A céltávcső toronyszerkezete teljesen végállásba ki lett tekerve (ami nem egészséges mechanikai szempontból) és ezért azt sikeresen meg is hibásodott.
Azért tekerte ki a vevő, mint hozzáértő, mert függőlegesben már nem fért bele az állítás.
Nem fért bele, mert a nagyokos azt már nem nézte, hogy az első bilincs teljes mérete 50mm-es, míg a hátsó csak 49,5mm-es.
Tehát erőteljesen felfelé nézett a céltávcső ala komplett, és ezt akarta kompenzálni a toronyszerkezettel.

Köztudott és pár prémiumgyártó le is írja, hogy végállás, vagy a közeli helyzetbe a toronyszerkezeteket nem célszerű állítani, mert az a céltávcső meghibásodásához is vezethet.
Pld. a S-B a gyengébbek kedvéért, még színskálával az állító szerkezeteken is jelöli a balfékeknek ezt a tartományt.

Én a már új tulajdonosnak nem azt írtam, hogy Te nagy tudású, önképzett, beképzelt majom, sikeresen tönkretetted a céltávcsövet, ha nem finoman és kulturáltan szakmailag alátámasztva, pecsételve, aláírva csak azt, hogy nem volt kellő figyelemmel arra, hogy nem a céltávcső volt a hibás, ha nem a szerelék magassága nem megfelelő.

Nos, ennél finomabban nem tudom. Kacsint Vigyorog Emelem
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #4467 Dátum: 2012. Január 14. - 13:08:38 »


Semmi bántót nem írtam, ezt nem mondatod, de, hogy nyers és őszinte és szakmai voltam, az kétségtelen.

Nos, ez én vagyok, már megváltozni nem tudok és nem is akarok.

Csak megjegyzem az emberek többsége, aki engem kérdez, nem a fényesítést várja el tőlem, azért is hívnak.

Ha fényesítésre van szükség, akkor arra ott az eladó vagy a bolt, mert nekik az a lényeg, hogy az eszköz elmenjen, a használt eszköz!

Lesz valamelyiknek is felelősségvállalása?  Nem, nem lesz, mert azt fogják mondani, hogy megtekintette, megvizsgálta, elfogadta.

Hogy "ki van lőve a csöve", hogy a céltávcső nem is állít, mert be van gyógyulva, hogy bepárásodik, stb. az legyen majd a vevő gondja, miért nem volt eléggé körültekintő.

Nos, használt termékeknél azért sokkalta több a buktató, mint új esetében, ezért s kell több kört futni.

Részemről elmondva minden. Emelem

De adok egy friss, név nélküli esetet pld-nak, melyet szakvéleménybe leírtam és biztosítottam egy olyan személynek, aki használt (nem hibás) céltávcsövet vásárolt valakitől.
Csak azért, hogy milyen balfék személyek is vannak, akik azt gondolják magukról, hogy hivatásos vadász létére hozzáértéssel rendelkeznek.

Valaki eladott egy Kahles varia céltávcsövet valakinek.
Vevő sopánkodik, hogy nem jó, mert nem tudja belőni, nem állít a függ. toronyszerkezet.
Mivel külsőleg én raktam rendben a céltávcsövet anno, ezért az eladó megkért, hogy nézzem meg mi a gond.
Vevő küldte már el nekem a céltávcsövet.
Nos, a céltávcsövet fix, oldalban nem állítható szerelékkel kaptam meg, azzal felszerelve.
A céltávcső toronyszerkezete teljesen végállásba ki lett tekerve (ami nem egészséges mechanikai szempontból) és ezért azt sikeresen meg is hibásodott.
Azért tekerte ki a vevő, mint hozzáértő, mert függőlegesben már nem fért bele az állítás.
Nem fért bele, mert a nagyokos azt már nem nézte, hogy az első bilincs teljes mérete 50mm-es, míg a hátsó csak 49,5mm-es.
Tehát erőteljesen felfelé nézett a céltávcső ala komplett, és ezt akarta kompenzálni a toronyszerkezettel.

Köztudott és pár prémiumgyártó le is írja, hogy végállás, vagy a közeli helyzetbe a toronyszerkezeteket nem célszerű állítani, mert az a céltávcső meghibásodásához is vezethet.
Pld. a S-B a gyengébbek kedvéért, még színskálával az állító szerkezeteken is jelöli a balfékeknek ezt a tartományt.

Én a már új tulajdonosnak nem azt írtam, hogy Te nagy tudású, önképzett, beképzelt majom, sikeresen tönkretetted a céltávcsövet, ha nem finoman és kulturáltan szakmailag alátámasztva, pecsételve, aláírva csak azt, hogy nem volt kellő figyelemmel arra, hogy nem a céltávcső volt a hibás, ha nem a szerelék magassága nem megfelelő.

Nos, ennél finomabban nem tudom. Kacsint Vigyorog Emelem


 Röhög  Röhög Taps  Taps OK....Megértettem...és köszönöm az eddigieket is  Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4468 Dátum: 2012. Január 14. - 13:14:42 »

Sab  Emelem ! ""Köztudott és pár prémiumgyártó le is írja, hogy végállás, vagy a közeli helyzetbe a toronyszerkezeteket nem célszerű állítani, mert az a céltávcső meghibásodásához is vezethet. ""
Lehet buta vagyok  Röhög de ha én egy " prémium ""  Röhög gyártó vagyok  Igen akkor tennék egy végállás ütközőt
addig amíg megfelelő a toronyszerkezet állítása  Igen Igen  Türelmetlenül  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #4469 Dátum: 2012. Január 14. - 13:23:58 »

Sab  Emelem ! ""Köztudott és pár prémiumgyártó le is írja, hogy végállás, vagy a közeli helyzetbe a toronyszerkezeteket nem célszerű állítani, mert az a céltávcső meghibásodásához is vezethet. ""
Lehet buta vagyok  Röhög de ha én egy " prémium ""  Röhög gyártó vagyok  Igen akkor tennék egy végállás ütközőt
addig amíg megfelelő a toronyszerkezet állítása  Igen Igen  Türelmetlenül  Emelem

Tudod Lacus, ez olyan dolog, hogy az amerikaiak milliókat öltek bele abba, hogy kifejlesszenek egy olyan über-szuper tollat az űrhajósaiknak, amivel tudnak majd írni a világűrben is. Erre az oroszok fölvittek egy ceruzát....  Kacsint
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 [298] 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: