Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454500 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #735 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:26:50 »

Köszi a válaszokat! Engem meggyőztetek!

Idézet
Távol keleti konténeráru. A névhasználatot meg úgy oldja meg, hogy mivel az RWS rövidítés (Rheinisch-Westfälischen Sprengstoff-Fabriken) Ő a saját "RWS"-ét máshonnan rövidíti.
Mondjuk Rukumba-Wukumba-Sukumba GmbH, vagy hasonló mozaiknév.

Ezt is elhiszem, de akkor hogyan használhatják ezt a logot? Vagy ez csak hasonlít az RWS-éhez?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #736 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:44:11 »


Látott már valaki "élőben" RWS céltávcsövet?
Esetleg van valakinek tapasztalata velük?

Elég olcsók, de azt meg nem hiszem, hogy az RWS cég valami ócska dolgot dob piacra a nevükkel fémjelezve!
Vagy csak én vagyok naiv?

Távol keleti konténeráru. A névhasználatot meg úgy oldja meg, hogy mivel az RWS rövidítés (Rheinisch-Westfälischen Sprengstoff-Fabriken) Ő a saját "RWS"-ét máshonnan rövidíti.
Mondjuk Rukumba-Wukumba-Sukumba GmbH, vagy hasonló mozaiknév. Wave

Én nem vagyok ebben teljesen biztos.

Németországban igen szigorú, az európai átlagnál is jóval szigorúbb védjegy- és mintaoltalmi szabályok vannak érvényben, ennek alapján pl. nemrégiban kínai autómárkák tucatjait tiltották ki a piacról FORMATERVEZÉSI (!) hasonlóságok miatt.

Az RWS bejegyzett védjegy, amire a az a kicsi körbezárt "R" betű is utal. Ha valaki ezt a védjegyet bitorolja, annak büntetőjogi vonzata van, Hazánkban pl. az áru hamis megjelölésének bűntette formájában:

Btk. 296. § "Aki árut - a versenytárs hozzájárulása nélkül - olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
   
Ez önmagáért beszél, még a HASONLÓSÁG is büntetendő!

Egy olyan komoly cégről, mint az RWS Dynamit Nobelt is tulajdonló RUAG Ammotech, nem tudom elképzelni hogy nem lép fel az ilyen magatartások ellen.

A valóság szerintebb szomorú, jobb esetben az RWS némi méltányos összegért átadta a védjegyet, rosszabb esetben OEM termékként a saját neve alatt forgalmazza, mint pl. a Rössler Titan puskákat a német piacon.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #737 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:12:22 »

El nem tudom képzelni, hogy az RWS eladja a brandját ilyen kacatokhoz. Vállat von
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #738 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:15:47 »


Btk. 296. § "Aki árut - a versenytárs hozzájárulása nélkül - olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
   
Ez önmagáért beszél, még a HASONLÓSÁG is büntetendő!

Egy olyan komoly cégről, mint az RWS Dynamit Nobelt is tulajdonló RUAG Ammotech, nem tudom elképzelni hogy nem lép fel az ilyen magatartások ellen.


Itt van a lényeg,"a versenytárs" . RWS nem gyárt céltávcsövet, így nem is versenytársa a sárgáknak.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #739 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:33:05 »


Btk. 296. § "Aki árut - a versenytárs hozzájárulása nélkül - olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
   
Ez önmagáért beszél, még a HASONLÓSÁG is büntetendő!

Egy olyan komoly cégről, mint az RWS Dynamit Nobelt is tulajdonló RUAG Ammotech, nem tudom elképzelni hogy nem lép fel az ilyen magatartások ellen.


Itt van a lényeg,"a versenytárs" . RWS nem gyárt céltávcsövet, így nem is versenytársa a sárgáknak.

A védjegy akkor is védjegy. A "versenytárs" fogalmát pedig kiterjesztően kell értelmezni.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #740 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:45:22 »

" védjegy akkor is védjegy. A "versenytárs" fogalmát pedig kiterjesztően kell értelmezni"

Én is ezen gondolkoztam el de nagyon....

Az biztos hogy ezek sz@rok voltak, kuka egytől egyik. És hogy még szebb legyen Romániából érkeztek... Fejvakarás Bion Bion Nyihi
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #741 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 17:52:30 »


Btk. 296. § "Aki árut - a versenytárs hozzájárulása nélkül - olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
   
Ez önmagáért beszél, még a HASONLÓSÁG is büntetendő!

Egy olyan komoly cégről, mint az RWS Dynamit Nobelt is tulajdonló RUAG Ammotech, nem tudom elképzelni hogy nem lép fel az ilyen magatartások ellen.


Itt van a lényeg,"a versenytárs" . RWS nem gyárt céltávcsövet, így nem is versenytársa a sárgáknak.

A védjegy akkor is védjegy. A "versenytárs" fogalmát pedig kiterjesztően kell értelmezni.

Btk. 329/D. § (1) bekezdés: "Aki a jogosultnak törvény, kihirdetett nemzetközi szerződés vagy európai közösségi rendelet alapján fennálló szabadalmi oltalomból, növényfajta-oltalomból, kiegészítő oltalmi tanúsítványból, védjegyoltalomból, földrajzi árujelző-oltalomból, formatervezési mintaoltalomból, használati mintaoltalomból, illetve topográfiaoltalomból eredő jogát az oltalom tárgyának utánzásával vagy átvételével megsérti, és ezzel vagyoni hátrányt okoz, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."

Ez lemaradt...
   
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #742 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 18:26:16 »


Btk. 296. § "Aki árut - a versenytárs hozzájárulása nélkül - olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
   
Ez önmagáért beszél, még a HASONLÓSÁG is büntetendő!

Egy olyan komoly cégről, mint az RWS Dynamit Nobelt is tulajdonló RUAG Ammotech, nem tudom elképzelni hogy nem lép fel az ilyen magatartások ellen.


Itt van a lényeg,"a versenytárs" . RWS nem gyárt céltávcsövet, így nem is versenytársa a sárgáknak.

A védjegy akkor is védjegy. A "versenytárs" fogalmát pedig kiterjesztően kell értelmezni.

Btk. 329/D. § (1) bekezdés: "Aki a jogosultnak törvény, kihirdetett nemzetközi szerződés vagy európai közösségi rendelet alapján fennálló szabadalmi oltalomból, növényfajta-oltalomból, kiegészítő oltalmi tanúsítványból, védjegyoltalomból, földrajzi árujelző-oltalomból, formatervezési mintaoltalomból, használati mintaoltalomból, illetve topográfiaoltalomból eredő jogát az oltalom tárgyának utánzásával vagy átvételével megsérti, és ezzel vagyoni hátrányt okoz, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."

Ez lemaradt...
  

Szia Viktor!És ezt szerinted ezt be is tartatják?
Mert láthatunk erre szépen példákat....például a Hyosung nevű motorkerékpár gyár szemrebbenés nélkül másol bizonyos Harley-Davidson és Suzuki modelleket,és árusítja egész Európában...még sincs belőle semmi.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #743 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 07:21:54 »


Btk. 296. § "Aki árut - a versenytárs hozzájárulása nélkül - olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
   
Ez önmagáért beszél, még a HASONLÓSÁG is büntetendő!

Egy olyan komoly cégről, mint az RWS Dynamit Nobelt is tulajdonló RUAG Ammotech, nem tudom elképzelni hogy nem lép fel az ilyen magatartások ellen.


Itt van a lényeg,"a versenytárs" . RWS nem gyárt céltávcsövet, így nem is versenytársa a sárgáknak.

A védjegy akkor is védjegy. A "versenytárs" fogalmát pedig kiterjesztően kell értelmezni.

Btk. 329/D. § (1) bekezdés: "Aki a jogosultnak törvény, kihirdetett nemzetközi szerződés vagy európai közösségi rendelet alapján fennálló szabadalmi oltalomból, növényfajta-oltalomból, kiegészítő oltalmi tanúsítványból, védjegyoltalomból, földrajzi árujelző-oltalomból, formatervezési mintaoltalomból, használati mintaoltalomból, illetve topográfiaoltalomból eredő jogát az oltalom tárgyának utánzásával vagy átvételével megsérti, és ezzel vagyoni hátrányt okoz, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."

Ez lemaradt...
   

Szia Viktor!És ezt szerinted ezt be is tartatják?
Mert láthatunk erre szépen példákat....például a Hyosung nevű motorkerékpár gyár szemrebbenés nélkül másol bizonyos Harley-Davidson és Suzuki modelleket,és árusítja egész Európában...még sincs belőle semmi.

Az legyen a Suzuki és a HD baja, ha nem lép fel ezek ellen a magatartások ellen. A BMW (X5 klón) és a Fiat (Panda klón) megtette és kitiltatta a másolatokat a német piacról.

Látom mindenki nagyon ellene feszít, hogy az RWS a nevét adja ehhez a távcsőhöz, de én ezt távolról sem tartom elképzelhetetlennek...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #744 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 22:55:40 »

Üdvözlök Mindenkit!

Újrakezdőként golyós fegyver vásárlás előtt állok és céltávcső ügyében úgy veszem észre, hogy a bőség zavarával kell megküzdenem.  Mosolyog :-\
Korábban - a kilencvenes évek elejétől a végéig - vadásztam és tapasztalatom szerint a céltávcső (és a kereső is) az a vadászati eszköz, melyen nem érdemes spórolni. Meglehetősen sok, számomra csak a fórumokból vagy onnan sem ismert márkát láttam a boltokban, melyekkel kapcsolatban kérném, hogy aki tapasztalatokkal rendelkezik, ossza meg velem.  :-\
Az általam is ismert Tasco, Bushnell, kicsit felette a Nikko stb kategória és a prémium kategória közé bekerültek az OXO, Delta, Meopta, Vixen, Vortex márkák, melyek árbanvalahol a kettő között vannak. Amit olvastam pl. a meoptáról és a deltáról az elég meggyőzően hangzott, azonban vannak fenntartásaim. A Delta pl. ami állítólag Nikon lencsével készül, árban már nincs is nagyon messze a Nikontól, amibek ugye biztosan Nikon a lencséje, egyéb részeiről nem is beszélve. A felsorolt típusok árban 50-es vagy 56-os variábel távcsövei erősen kötelítik a magyar S&B, a Docter vagy a Kaps árait, igaz azok ebben az árban nem variábelek.
Tehát a fő dilemmám, hogy vásároljak- e cca 150 batkáért egy 50-es vagy 56-os variábel középkategriás távcsövet, vagy egy fix prémum kategóriásat ugyanekkora lencsével.
Őszintén szólva jelenleg az utóbbi felé hajlok, de meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről is.  gyozo
A korábbi fegyveremen egyébként 6X42-es MOM távcső volt, igen meg voltam vele elégedve, de sajna új már nincs a piacon.
Még egy kérdésem lenne: ismeri valaki a DDOptic nevő gyártót? A német oldalak (egun, ebay) tele vannak vele.

Fegyverben is lenne kérdésem, de nem akarok offolni

Köszönettel:

Jani Wave

Szia Jani, üdv a fórumon!

Én mindenképpen a fix prémimot pártfogolom, nekem is iyen van és volt alkalmam összevetni vele egy árban levő variabel Meoptával, sőt, már egy Deltával is.

Úgy tapasztaltam, hogy a többségében előálló vadászati szituációkban a fix tökéletesen megfelel, egy variabel nem létkérdés. Látni viszont kell, mégpedig minél jobban - és ebben a prémiumok a királyok.

Én egyébként az OXO-t nem emlegetném a középkategóriások sorában, szerinte inkább Bushnell, Tasco kategória (még az se feltétlenül). A középkategória szerintem valahol a  Vixennel és a Deltával kezdődik, de ezek nagyjából ugyanazok. A Nikontól sem vagyok nagyon elájulva, szerintem még kell egy pár év, amíg a hagyományos japán maximalizmus európai optikai minőséget produkál. Persze ez el fog jönni, addig ők nem alszanak nyugodtan. A középkategóriából a leghasználhatóbb szerintem a Meopta, sajnos a nagy kedvencemet a Leupoldot már csak igen nagy nehézséggel lehet az USA-ból ésszerű áron beszerezni, itthon pedig irreálisan sokba kerül.

De a felsoroltak egyike sem jöhet a hazai vadászati viszonyok legtöbbjében még csak a közelébe sem egy 8x56-os, 7x50-es Zeiss-nek, SB-nek....
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #745 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:02:59 »

Üdvözlök Mindenkit!

Szia Jani!

Nem vagyok tapasztalt, ezért ne csak rám hallgass, de én a következőt ajánlom: "fix prémum kategóriásat ugyanekkora lencsével", azaz 50-56 körüli Kaps, Bender, stb... Ne légy megalkuvó, mert valóban az optikán spórolni nem szabad ha megteheted, és nem is fogsz később csalódni!

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #746 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:09:07 »


Látott már valaki "élőben" RWS céltávcsövet?
Esetleg van valakinek tapasztalata velük?

Nekem a 0.22lr-en van egy 4 * 32-es "RWS"  céltávcsövem.  Gagyi...  :'(
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 08. - 23:12:18 írta Viktor » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #747 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:55:35 »

Köszönöm Viktor és Marksman!

Megerősítettetek a fix prémium felé hajló döntésemben.
Hiába, az élet kompromisszumokkal jár. Az igazi megoldás elérhetetlen (variábel prémium). Pedig emlékszem a 6X42-es MOM-ot is de szívesen csavartam volna kettesre - ha lehetett volna - disznóhajtásban MosolyogMosolyog

De inkább lássak plusz 20-30 percet a lesen, ez fontosabb.Mosolyog

Kösz

Jani


Mondjuk ha sokat jársz hajtásba, akkor elkél a variábel.... de én akkor is inkább azt mondanám, hogy spóroljon az ember egy kicsit még, minthogy kompromisszumokat kössön EZEN a téren...
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #748 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 11:00:40 »

Köszönöm Viktor és Marksman!

Megerősítettetek a fix prémium felé hajló döntésemben.
Hiába, az élet kompromisszumokkal jár. Az igazi megoldás elérhetetlen (variábel prémium). Pedig emlékszem a 6X42-es MOM-ot is de szívesen csavartam volna kettesre - ha lehetett volna - disznóhajtásban MosolyogMosolyog

De inkább lássak plusz 20-30 percet a lesen, ez fontosabb.Mosolyog

Kösz

Jani



Szia Janika!

Akkor a Te problémád megoldása egy fix nagyítású Bender vagy Kaps, oldható szerelékkel!
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #749 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 12:13:04 »

Vagy egy használt, jó állapotú, prémium varia! Ez is megfontolandó!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: